0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1400 -: Ноември 19, 2011, 13:17:05 pm »
Благодаря ти, успех и на теб!! :D

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1401 -: Ноември 21, 2011, 09:28:35 am »
Ivkacom, моите тръби са отстранени заради хидросалпинкс, предполагам виждаш и моята лентичка :D
Не се притеснявай, премахването на тръбите не е краят, а началото, в случаи като нашите :D
Успех!
БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА НАДЕЖДАТА  :bighug:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1402 -: Ноември 22, 2011, 10:49:10 am »
Здравейте момичета, да питам някой правил ли е лапароскопия в Стара Загора? Мойта е насрочена вече и ще съм ви много благодарна ако ми споделите за вашите впечатления.
Поздрви!

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1403 -: Ноември 22, 2011, 20:07:32 pm »
Здравей ,аз щях да правя лапароскопия в СТара Загора,преди 2 год,но тогаващната ми лекуваща докторка Д-р Ангелова,ме прати за тази интервенция в Трета Поликлиника,но понеже времето ми беше ограничено,по това време имаха апаратурата,но не и специалистите,затова се отказах. Направих Лапароскопия в Англия,защото там живея,но не се тревожи всичко ще е наред.С каква диагноза си пратена за лапароскопия?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1404 -: Ноември 23, 2011, 16:12:44 pm »
Ами док.не ми е казал диагнозата. Пусках хормони, ходих на микробиология и ми каза, че е хубаво да видим дали са проходими тръбите. Това е и сега си чакам датата.

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1405 -: Ноември 24, 2011, 00:47:27 am »
Проходимостта на тръбите може да се установи и с цветна снимка, не е необходимо чак лапароскопия да правиш, поне на този етап. Много се е разбързал доктора ти. В Стара Загора не знам дали има добри оператори, дано момичетата от там се включат с коментар.
Но, ако ще се подлагаш на лапаро, избери доказан и проверен специалист, най-добре такъв, който разбира от репродуктивна медицина. Не се хвърляй на първия, който прави лапароскопии само защото ти е близо /знам, че разстоянията и парите са важен фактор, но качеството на направената процедура е по-важен/, търси добрите лекари в областта.
Бих ти препоръчала д-р Даскалов в Пловдив/пак е близо, ако си от СЗ/, тук във форума има много информация за него, а и доста пациентки има тук, които ще ти кажат, че той е чудесен избор.
Всъщност, ти обикновен гинеколог ли посещаваш сега? Ако да, съветвам те да се пренасочиш към репродуктивен специалист. Той ще ти даде адекватни насоки относно диагностиката и евентуално лечение при теб. Обикновените гинеколози не могат да помогнат много.
Успех!

П.С. И още нещо, споменала си само едни хормони и една микробиология и айде вече на лапароскопия. А спермограма в клиника по стерилитет /не в лаборатория или нечий кабинет/ правихте ли?
« Последна редакция: Ноември 24, 2011, 00:48:58 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1406 -: Ноември 25, 2011, 15:02:02 pm »
Да правихме спермограма, с добър резултат е. А защо казваш, че съм се разбързала? Какво друго да направя освен цветна снимка или лапаро? Предложиха ми една от двете интервенции и аз си избрах втората, защото ако евентуално има някакъв проблем да може да направят нещо.

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1407 -: Ноември 25, 2011, 15:08:33 pm »
Къде сте правили изследванията?Според мен sixsens ти казва, че избързваш, защото лапароскопията си е операция и при положение, че има по-лека интервенция която да покаже кое как няма смисъл директно да се пристъпва към нея.Ами ако нямаш проблем, тогава защо ще е операцията, разрезите, неудобството и висенето в къщи?Аз направих и хидротубация и ЦС и лапароскопия накрая.Съжалявам само за хидротубацията за другите две не.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1408 -: Ноември 25, 2011, 16:04:43 pm »
На съпруга ми спермограмата при Д-р Славов, а мойте хормони в Университетска б-ца. Имам доста голяма разлика на единия хормон DHEA-S стойността ми беше двойна. Ще правя консултация с ендокринолог.

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1409 -: Ноември 25, 2011, 16:08:17 pm »
Д-р Славов в клиниак по репродуктивно здраве ли работи или в някоя лаборатория просто, защото в обикновенните лаборатории не правят коректни спермограми.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1410 -: Ноември 25, 2011, 16:47:01 pm »
До колкото съм запозната той е Доктор по имунопатология и алергология.
Главен асистен в Медицинския факултет на Тракийския Университет и си има кабинет и там си работи.

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1411 -: Ноември 25, 2011, 16:56:14 pm »
Ако спермограмата ви не е правена в клиника по репродуктивна медицина, ако ще всички титли на света да си сложи преди името, то тя не е коректна.Хората който работят в клиниките и занимаващи се със спермограмите, не са лаборанти като тези в обикновените лаборатории.Съвет просто я направете в клиника по репродуктивна медицина в Пловдив можете да я пуснете при д-р Даскалов и я искайте разширена с морфология по Крюгер.

Много сме OFF за което се извинявам.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1412 -: Ноември 25, 2011, 17:02:19 pm »
Да за спермограмата мислехме или в Пловдив или направо - София. Благодаря ти!

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1413 -: Ноември 25, 2011, 17:26:21 pm »
Само една корекция - спермограмата при д-р ДаскаловА, тя ги прави :lol: Тя е чудесен избор, една от най-добрите в областта си. Работи в екип с д-р Даскалов :D, който пък прави лапароскпии, при това - перфектно, ако все пак държиш на лапарото.
От специалността на д-р Славов заключвам, че той не е ембриолог, което означава, че не би могъл да прави коректни спермограми. Дори андролозите не правят спермограми, какво остава за алерголози и имунопатолози 8O Ако бъркам нещо, моля поправете ме.
Meminger_, нямах предвид, че ти си се разбързала, извини ме, ако така е прозвучало. Имах предвид лекаря ти. Сега разбирам, че той ти е предложил два варианта - ЦС или лапаро, а ти си избрала второто. Вярно е, че лапароскопията дава повече информация, но все пак, ако няма някакви фактори, които да предполагат проблеми с тръбите /коремни операции, хламидиална инфекция, други инфекции, извънматочни бременности и др./, то ЦС е достатъчна на този етап. Решението разбира се е твое. Но пак казвам, направете спермограма където трябва. Изобщо, насочете се към репродуктивна клиника. Не всяка добра болница, пък било тя и университетска може да свърши работа в определени случаи. Затова има клиники по репродуктивна медицина, там хората си знаят работата. Това не е обща медицина, има си специфики, разберете го. Ще си спестите много време и пари ако директно се насочите натам, не да обикаляте болници, кабинети и лаборатории, пък ако ще да са най-титулованите. Говоря от опит.
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 17:29:23 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1414 -: Ноември 25, 2011, 17:54:52 pm »
заключвам, че той не е ембриолог, което означава, че не би могъл да прави коректни спермограми.
Аз вече като чуя за 'коректна' спермограма и лошо ми става. Имаме доста добра спермограма от преди две седмици от клиника по репродукция (или както там се наричат), днес в друга клиника ни искат при тях да си направим тия дни. 'Коректна'. За три месеца едва добутахме предишната да направим, просто не знам довечера как ще поднеса новината за нова. Или да се правя на разсеяна след 15 дни, така и така декември ще ни направят при процедурата? Ето, оплаках се. Знам, че не е темата, съжалявам, но просто този израз от известно време ми бърка в здравето и не можах да се сдържа.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1415 -: Ноември 25, 2011, 18:10:59 pm »
sixsens Благодаря за поправката грешката е моя  :oops:

lili2011 и ние имаме една спермограма от клиника по стерилитет която ми докара безсънни нощи и не се потвърди в други две клиники.Но пък като видя морфология 94% и ми става смешно.Колкото до мъжете и спермограмите може да се напише книга, но аз след като в началот се молех за една спермограма с месеци, накрая седнах и говорих директно с него и му казах, че ако всеки път е така аз се отказвам и направо оставаме без деца.Повече не ми е правил проблеми за ходене за СГ, само пита кога съм му записала час.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1416 -: Ноември 25, 2011, 19:07:27 pm »
Повече не ми е правил проблеми за ходене за СГ, само пита кога съм му записала час.
Само мога да се радвам за вас  :wink:! У нас вече се говори за замразяване - един вид ако има начин да се замрази веднъж за процедурите през годината и да не го разхождам повече. А и при чудесна спермограма как да го накарам за 15 дни да пусне втора на друго място? Засега ще си трая, пък да видим. В крайна сметка няма да ни откажат започнала процедура, ако нямаме изследване И от тяхната клиника, нали? Моите изследвания ги признаха, че са събирани от кол и въже, сега него ще ми тормозят.. Не го давам!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1417 -: Ноември 25, 2011, 19:52:19 pm »
Оф, тия мъже, човек би си помислил, че не искат деца, голяма работа една спермограма, ще кажеш, че ще ги колят. Абсолютни лигльовци. Ама и вие много ги жалите, горките те, трудно им било. Това са пълни глупости, ама жената седне ли да се пристисква да говори с тях директно на тая тема, нещата няма да се променят. Право куме в очите трябва, или иска дете и прави всичко, което е нужно, или не иска и всеки да му мисли.
Извинявам се и аз за спама, ама като прочета за мъж, който го молели с месеци да отиде да направи една ч....я, избеснявам, извинете :x
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1418 -: Ноември 28, 2011, 09:48:28 am »
Момичета, стискайте палци всичко да е наред , утре е и моя ред за лапароскопията.Ще я правя в Селена Пловдив.  8O 8O 8O Вече много ме е страх.




Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1419 -: Ноември 28, 2011, 13:31:14 pm »
Спокойно, не се притеснявай. Всичко ще мине, нали си с пълна упойка. Защо толкова се притесняваш? Е да де знам операция е все пак. Мойта е за др.седмица, ама я кажи какво не ти дават да правиш преди операцията, имам предвид храна, напитки, цигари, кафе и т.н. Аз още не съм говорила с док. ама имам време де.

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!