0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1200 -: Февруари 24, 2011, 20:19:07 pm »
Според мен се ориентирай към друга клиника.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1201 -: Февруари 24, 2011, 21:09:09 pm »
djidjim а според мен питай за какво е тази сума. Може да нямат клинична пътека за лапароскопия(примерно)... вместо да гадаем тук във форума, доктора ще си каже.
Освен това д-р Димов мисля бях чела, че се е обучавал при д-р Стаменов и предполагам може да предложи добри умения като оператор за лапароскопия.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1202 -: Март 01, 2011, 12:04:11 pm »
На нас много ни хареса отношението на д-р Димов...всичко толкова добре го обясни и просто вдъхна огромно доверие в мен...Тези дни ще звънна за час и ще питам пак...ще пиша какво са ми отговорили....мерси много за отговорите...:)))
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1203 -: Март 01, 2011, 12:19:00 pm »
Хубаво е да имаш доверие на лекаря и екипа.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1204 -: Март 01, 2011, 16:16:14 pm »
djidjim  мисля, че в тази тема бяхме дискутирали въпроса. Работят със ЗДр. каса, но лапароскопиите се заплащат. Не знам причина, но е факт че трябва да платиш ако държиш д-р Димов да ти направи лапарото.
Момичета не е ли време за нова темичка  :lol:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1205 -: Март 01, 2011, 16:34:46 pm »
май да :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1206 -: Март 06, 2011, 23:57:11 pm »
За съжаление изобщо не съм запозната със здравната ни система, но си правя извода, че всичко зависи от клиниката, в която те оперират.
sixsens, изобщо не ставаше дума за ВИП стая в "Селена", в тази сума беше включено абсолютно всичко, без консултациите с анестезиолог и интернист, и микробиологията. Тези неща си ги платих и после отказах лапарото, но това е друг въпрос. Сега няма да го мисля, но ако се стигне до там, ще се наложи да се подготвя финансово.  :?
Аз също ще правя лапароскопия в Селена и ми казаха че струва 830 лв,ако съм здравно осигурена,не съм питала нищо повече,нито ми е ясно колко струва другаде.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1207 -: Март 07, 2011, 00:26:17 am »
Да, 830 лв. е цената за здравно осигурени лица в Селена.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1208 -: Март 07, 2011, 00:53:55 am »
Доплаща се сумата, която надхвърля отпусканата от НЗОК за лапароскопия. За неосигурени здравно цената е по-висока - вижте в ценоразписа на съответната клиника.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1209 -: Март 07, 2011, 01:12:13 am »
Съгласна съм да си платя 3-4 дневния престой, но 830 лв. ми се вижда множко, колкото и хубава да е клиниката.  :?

Друго нещо, което ми направи впечатление, докато четях темата - лапароскопия не се прави при наличие на каквито и да било инфекции?! Ако правилно съм разбрала. На мен не ми изследваха нищо, а след две седмици като пуснах изследвания /при друг лекар/ се оказа, че имам и микоплазма, и уреаплазма. Каква беля е можело да стане! Моля да ме поправите, ако греша, но възможно ли е да има такава безотговорност от страна на лекари в болница с претенции за европейски стандарти?! При такива цени на услугите, очаквам да ме лекуват, а не да ми правят повече поразии.

Извинявам се, малко се отклоних от темата, но се афектирах. Благодаря ви, че ви има! От вас научавам всеки ден по нещо. :)

Иди попитай в Торакс. Моя приятелка прави там, доплати около 200 лв.
Така и не мога да ги разбера тия клиники които "работят" със ЗК. И какво е това частично поемане на клиничната пътека - пълен абсурд. Една пътека или я има или я няма. Същото е и с раждане, кюртажи, хистера... влизаш там с направления, а си плащаш още камара пари?! Поне да се дават прилични обяснения: плащате за това и това...
Serendipity, по-важното е кой ще ти прави лапароскопията, парите ще ги натъкмиш някак си (извинявай ако навлизам дъблоко), имам предвид че е в твой интерес човека който ще те види, да знае какво прави, а не само да влезе - да види какво има - и да напише епикризата или пък да забърка още по-голяма каша. Историята помни не малко повторени/потретени... лапара.
А микоплазмите... не ги мисли, фасулска работа (аз също им отделих много време, не си струват).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1210 -: Март 07, 2011, 09:37:03 am »
evro, права си, важно е кой ще те оперира, а парите все някак се намират. Мен ме дразни именно това, което си описала - отиваш с направление и доплащаш една камара пари. Какво е това здравно осигуряване при нас, смешна работа. Между другото, в сайта на Селена, един от лекарите беше обяснил така: "Освен сумата, която поема НЗОК, доплащате за по-добро медицинско обслужване и грижи".  8O
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1211 -: Март 07, 2011, 10:55:56 am »
на мен ми се вижда висока сумата за доплащане. Във Варна в АГ без направление ми искаха 900лв и не отидох, а още повече по ЗК.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1212 -: Март 07, 2011, 11:22:42 am »
Точно така, сумата е огромна като за "доплащане", както и секциата (там се "доплаща над 1000 лв). Иначе моите лапара бяха в Малинов, без направления и тогава струваха около 700 лв.
Сестра ми работеше в НЗОК, тия дни ще попитам колко всъщност плаща клиничната пътека, може и да бъркаме(!?).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1213 -: Март 07, 2011, 11:39:24 am »
Дано внесе някаква яснота сестра ти, и дано ние да сме в грешка. :)
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1214 -: Март 07, 2011, 11:47:42 am »
Моето лапаро ще бъде след 4 дни. И аз доскоро се чудех защо се доплаща. И доколкото разбрах лапароскопията се поема изцяло от ЗК, а парите, които ни искат да доплащаме са за избор на екип. Е, при мен са 200 лева и звучи приемливо (за разлика от 700-800 8O)...
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1215 -: Март 07, 2011, 11:52:41 am »
Гери, стискам палци всичко да мине успешно при теб. :)
Да поясня само, в Селена не се доплаща за избор на екип, а за самото лапаро. Извършва се от лекуващия лекар.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1216 -: Март 07, 2011, 11:55:23 am »
Наистина сумите са големи и то почти за всичко,но нямаме голям избор.Лекаря който съм си избрала работи в Селена и някак си му имам доверие,той ще ми прави и лапароскопията.Затова преглъщам сумата и отивам там.Като знам през какво минахме за 2 години и през какви лекари,и от мъжки фактор вече сме и по женски,заради инфекция от кюртаж,предпочитам да платя отколкото повече проблеми след това.Много сме притеснени от тези големи разходи,но поне имаме някаква надежда.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1217 -: Март 13, 2011, 22:14:55 pm »
Иди попитай в Торакс. Моя приятелка прави там, доплати около 200 лв.

Моят горещ съвет е в никакъв случай да не се подлагате на лапароскопия в Торакс-Пловдив. Имаме поредица от пациентки, които са преминали през това заведение, след което се налага да им се прави повторна лапароскопия заради недостатъчен обем на манипулацията /напр. оставени части от маточни тръби/ или заради неадекватно направени процедури /запушена лява тръба, а прекъсната дясна/, или заради неясно описание /написано е че са премахнати тръбите, а на ХСГ се оказва, че си ги има и двете и т.н., и т.н.

Вярно е, че разликата между 200 лв. в Торакс и 600 лв. в Селена е голяма, но рискувате да дадете и двете суми. Ако въпросът е финансов, по-добре направете лапароскопската манипулация другаде, където ще се покрие от касата. Не си рискувайте здравето.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1218 -: Март 13, 2011, 22:23:38 pm »
Да, най-важно е кой извършва лапароскопията. Тези "спестени" пари могат да струват здравето ни или поне излишно изгубено време. Това се отнася за всички манипулации, лечения и т.н.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1219 -: Март 13, 2011, 22:38:28 pm »
 Преди години в " Торакс" ми правиха цветна снимка, с обща упойка. Диагнозата беше "напълно проходими маточни тръби". Аз обаче тогава бях толкова неориентирана и имах пълно доверие на лекаря си там. Няколко месеца по-късно при ХСГ , при друг лекар се оказа, че и двете ми тръби са категорично непроходими и то не от скоро ,защото на диагностична лапароскопия се установи , че имам и множество сраствания. Нямам какво повече да кажа! :x


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке