0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1180 -: Февруари 14, 2011, 19:35:20 pm »
Евита не знам на мен така ми каза жената като се обадих да си запазя час.Каза че имали някаква нова програма и щяло да има промени в часовете.Записа ме, но това ми каза.

Маги,аз не оспорвам какво са ти казали , просто казвам , че няма връзка м-у програмата за запис на часове и самата операция ...
Успех и дано скоро се похвалиш с една крачка напред към мечтата "бебе"!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1181 -: Февруари 16, 2011, 19:44:12 pm »
Момичета, бихте ли ми казали дали лапароскопията се поема от Здравната каса? И ако да, в кои случаи?
Днес си възстанових здравните осигуровки и ми се иска да съм наясно какво мога да ползвам. :)
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 20:08:09 pm от Serendipity »
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1182 -: Февруари 16, 2011, 20:06:14 pm »
Serendipity, аз да ти кажа вчера какво ми казаха на мен. Дадоха ми 1 лист "Направление за хоспитализация" - пише да взема направление от личния си лекар с диагноза N 971 по кп 147. Уж се поема от здравната каса, а трябвало да доплатя 200 лева :?.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1183 -: Февруари 16, 2011, 20:07:54 pm »
Да, поема се. Коментирано е назад в темата, ако попрочетеш, ще намериш и друга полезна информация. Както се подразбира от заглавието, тук е коментирано всичко за лапароскопията :D

п.с. Гергана, къде ти го казаха това? За лапаро по каса не се доплаща, освен за избор на екип.
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 20:09:36 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1184 -: Февруари 16, 2011, 20:11:46 pm »
Гери, за каква диагноза става въпрос? Би ли обяснила по-подробно защо се наложи да доплащаш, за избор на екип ли?

Като имах назначен час за лапароскопия в "Селена", ми обясниха, че за осигурени лица цената е 830 лв., а за неосигурени - 1150 лв. Тоест Здравната каса поема само една част, или може би зависи от диагнозата? Сега ще прочета темата. Благодаря, sixsens. :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1185 -: Февруари 16, 2011, 20:20:40 pm »
Какви са тея цифри, бе хора 8O Или има промяна в клиничната пътека и цената на процедурата, или някои клиники имат сключен договор с касата само за част от манипулацията /или нещо от сорта, ако е възможно, частните клиники имат някои особености, като например доплащаш за леглоден поради по-луксозни условия/.
По принцип разлика има само във вида на лапарото - диагностично или оперативно. Няма значение диагнозата при оперативното. Но и в двата случая се поема изцяло от касата. Аз съм правила диагностична лапароскопия по каса и съм платила само за избор на екип и по 3-4 лв на ден престой. И други момичета са споделяли, че в някои клиники им искат доплащане, но не мисля, че е много редно това.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1186 -: Февруари 16, 2011, 20:24:26 pm »
Ами вероятната диагноза не мога да я разчета(много грозно е написана :oops:), но доколкото ми обясниха набързо е нещото в едната тръба, което се видя на цветната снимка. След няколко дни ще ми обяснят подробно всичко. Ами аз съм осигурена и не съм искала да избирам екип и се чудя защо трябва да доплащам :ask:. В Тутракан ще правя лапарото.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1187 -: Февруари 16, 2011, 20:33:26 pm »
Хидросалпинкс?
Хмммм, странно ми е, че искат доплащане. Не знам, аз последно правих лапаро по каса лятото на 2008 година, тогава не се доплащаше. После съм правила не по каса, но не защото не го е поемала, а защото клиниката, в която го правих не работи със ЗК. Това си беше мой избор. Доколкото знам, все още лапаросскопията се поема изцяло от клиничната пътека.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1188 -: Февруари 16, 2011, 20:40:53 pm »
За съжаление изобщо не съм запозната със здравната ни система, но си правя извода, че всичко зависи от клиниката, в която те оперират.
sixsens, изобщо не ставаше дума за ВИП стая в "Селена", в тази сума беше включено абсолютно всичко, без консултациите с анестезиолог и интернист, и микробиологията. Тези неща си ги платих и после отказах лапарото, но това е друг въпрос. Сега няма да го мисля, но ако се стигне до там, ще се наложи да се подготвя финансово.  :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1189 -: Февруари 16, 2011, 22:41:28 pm »
Не не, не става дума за ВИП. В Бургас има една частна болница, която по принцип работи с касата, но когато се налага да лежиш там по клинична пътека, пак си доплащаш по 35 лв на ден за леглото, защото стаите са луксозни /това са обикновените стаи, отделно си има ВИП стаи, които са още по-скъпи/. В този смисъл казах, че може да се доплаща за леглоден. Не знам, не са реални тия суми за лапароскопия по каса за мен.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1190 -: Февруари 16, 2011, 23:18:05 pm »
Съгласна съм да си платя 3-4 дневния престой, но 830 лв. ми се вижда множко, колкото и хубава да е клиниката.  :?

Друго нещо, което ми направи впечатление, докато четях темата - лапароскопия не се прави при наличие на каквито и да било инфекции?! Ако правилно съм разбрала. На мен не ми изследваха нищо, а след две седмици като пуснах изследвания /при друг лекар/ се оказа, че имам и микоплазма, и уреаплазма. Каква беля е можело да стане! Моля да ме поправите, ако греша, но възможно ли е да има такава безотговорност от страна на лекари в болница с претенции за европейски стандарти?! При такива цени на услугите, очаквам да ме лекуват, а не да ми правят повече поразии.

Извинявам се, малко се отклоних от темата, но се афектирах. Благодаря ви, че ви има! От вас научавам всеки ден по нещо. :)
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1191 -: Февруари 17, 2011, 08:39:16 am »
Ами аз съм осигурена и не съм искала да избирам екип и се чудя защо трябва да доплащам :ask:. В Тутракан ще правя лапарото.
Гери,
декември месец ходих в Тутракан за консултация и дата за лапаро. Странно ми е какво са ти искали, защото на мен ми казаха, че нищо няма да плащам, а само престоя на ден ако съм здравно осигурена и дойда с направление за хоспитализация. В интерес на истината лапарото го правих във Варна, просто защото ми дадоха 1 месец по-ранна дата. Там не работят със ЗК и си платих цената както е по ценоразпис. Поискаха от мен само да си закупя консумативи, които бяха около 20-30 лв.
Моя близка през ноември прави лапаро в Майчин дом, пак по касата. Платила си е избора на екип (около 500 и нещо) и някаква такса за консумативи+дни престой на ден.
От всичко, което изчетох и видях излиза, че да отидеш в частната клиника може да ти излезе и по-евтино отколкото по касата. В моя случай: 500 за лапарото + 20-30 консумативи и по 4,80 лв на ден престой. Моята близка в държаваната болница като здравно осигурена плати повече.
Голяма каша ...
Съжалявам, че стана толкова дълго ...
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1192 -: Февруари 17, 2011, 09:44:07 am »
Здравей,Гери
аз правих лапароскопия през октомври 2010 г. в Тутракан.доплатих 250 лв.,но не за самата лапароскопия,а за консумативи и избор на екип.Самата операция се поема от здравната каса.Успех!В добри ръце си.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1193 -: Февруари 17, 2011, 10:46:12 am »
Фиона, Орхидея, благодаря ви, че споделяте вашия опит! Ето, това ми беше странното - че в една и съща клиника на някои искат да доплащат, а на други - не. Както и да е, важен е резултатът! Ще платя каквото ми поискат, защото ако не бях отишла при тях още щях да бездействам мислейки, че всичко ни е наред (както ни убеждаваха други лекари и ни губиха време и нерви). Успех, момичета!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1194 -: Февруари 17, 2011, 11:19:10 am »
Гери,
дори и 250 лв да ти поискат - цената пак е поносима и определно доста по-ниска.
Не мисля, че докторите (братята Бойчеви) се водят от някакви комерсиални цели. Личното ми впечатление за тях е повече от положително. Причината да не съм им пациентка е, че са ми изключително далече. 
Верятно има някакви условности, които ние не знаем!
В добри ръце си, бъди спокойна!
УСПЕХ!  :)
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1195 -: Февруари 24, 2011, 02:35:43 am »
Фиона, Орхидея, благодаря ви, че споделяте вашия опит! Ето, това ми беше странното - че в една и съща клиника на някои искат да доплащат, а на други - не. Както и да е, важен е резултатът! Ще платя каквото ми поискат, защото ако не бях отишла при тях още щях да бездействам мислейки, че всичко ни е наред (както ни убеждаваха други лекари и ни губиха време и нерви). Успех, момичета!

Аз съм правила лапаро в Тутракан и заплатих около 12-18лв(едно от двете)понеже бях по каса.Но ще ти кажа,че според мен си преценят от кой колко да вземат.Ние бяхме три момичета в стая и трите с направления,но платихме различни цени.По принцип си мисля,че има значение дали е диагностична или оперативна,но той предварително как да знае какво ще има вътре за вършене?По принцип цената би трябвало да се определя в последствие.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1196 -: Февруари 24, 2011, 13:24:06 pm »
Моята лапароскопия я прави миналата пролет д-р Богомил Бойчев и единствената сума, която платих беше 20лв за леглопрестой. Бях с направление за оперативна лапароскопия.
Тогава не се заплащаха консумативите, но е минала близо година и сега може да е различно.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1197 -: Февруари 24, 2011, 16:34:47 pm »
На мен ми предстои лапароскопия във Шумен и там ми казаха ,че трябва да платя 700лв.Аз съм здравноосигурена и попитах здравната каса не поема ли ..отговорът им беше "не" ....сега като се порових във форума май трябва да им се обадя и да ги попитам пак ...но дококло това ще има резултат незнам ......
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1198 -: Февруари 24, 2011, 16:52:15 pm »
Поема се от Здравната каса. Но дали там където си решила да я правиш работят с касата е вече друг въпрос...
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1199 -: Февруари 24, 2011, 17:41:00 pm »
В "Иван Рилски" при д-р Димов ...мисля ,че работят защото първия път когато отидох ме питаха дали съм с направление....но може би се смята , че съм избрала екип и затова е сумата макар ,че много не ми се вярва да е така...