0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ендометриоза и забременяване - Част II
« -: Декември 12, 2010, 14:03:38 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=2967.0
Старата тема стана много страници, за това пускам нова, пожелавам все по-малко да са момичетата в темата и все повече успелите!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #1 -: Декември 14, 2010, 18:43:06 pm »
Аз започнах да чета старата тема, но тук се включвам със въпрос. В момента пия оргаметрил, няколко месеца трябва да го пия непрекъснато преди лапароскопията и за да не ми идва МС. От няколко дни обаче започнах вдигам температура привечер около 37.6 и ми става много отпаднало, за няколко часа, трябва да легна и да си почина за да се почуствам по-добре. Възможно ли е според вас това да е свързано с ЕМ или оргаментрила или да търся другаде проблема?
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #2 -: Декември 15, 2010, 12:05:00 pm »
Сега като гледам темата, че е "ендометриоза и забременяване", може би трябва да преместя въпроса си в друга тема. На мен ЕМ още не ми е потвърдена и чакам лапарото. Половината от старата тема вече я изчетох и тази вечер смятам да изчета и другата половина, за да видя какво мога да очаквам ако все пак се потвърди ЕМ. Но се надявам веднага след лапарото да забременея, колкото и наивно да звучи.... директно със инсеминация, че вече изгубих всякакви желания за правене на бебе по нормален начин..... пък в момента от оргаметрила ли или от какво не знам, не ми се получава изобщо :oops:

Ако някой прочете, може ли да ме насочите към коя тема да се включа с въпроса си за температурата и отпадналостта дали са симптоми за ЕМ. Болките ми продължават, но те са стара тема, само като станат по остри и се шашкам и започвам и тях да ги мисля...
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #3 -: Декември 15, 2010, 12:15:42 pm »
Възможно е да е от оргаметрила, вероятно ще получиш и топли вълни, сигурно го пише в листовката.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #4 -: Декември 15, 2010, 12:18:22 pm »
Няма нужда да си местиш въпроса, лекуват те като за ЕМ, колкото по-бързо забременееш по-добре. Липсата на желание за секс е нормална при това лечение.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #5 -: Декември 15, 2010, 13:20:52 pm »
Много благодаря. Като има някакво развитие ще коментирам, за да може и аз да допринеса с някакво инфо в този форум, че за сега само чета и се информирам... 
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #6 -: Януари 18, 2011, 18:41:16 pm »
След последната ми инжекция Лукрин депо, вече минаха 80 дни а цикъл все още нямам, но от 10-15 дена имам станни симптоми: ПМС, чувствителност на гърдите или поскоро ме болят зърната също така и ме боли кръста но не силна а една тъпа болка. Дали може да съм забременяла преди да ми се възстанови цикъла. Ще се радвам ако някой сподели ако му се е случвало нещо подобно!
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #7 -: Януари 19, 2011, 08:48:43 am »
Да има забременели преди да им се появи цикъл, колкото до симптомите, не мисля че се различават особено от ПМС. Пожелавам ти късмет, най-добре е лечението да продължи с една бременност.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #8 -: Януари 19, 2011, 14:59:24 pm »
Здравейте и от мен!
Просто да споделя, оперираха ме от ендометриоза началото на декември 2010 (лапароскопски метод), започвам лечение с ЛУКРИН - 6 инжекции на 28 дни, на 5.01.2011 (втори ден от цикъла)ми поставиха 1-та, цикъла ми спря за 2-3 дена и след това отново се появи като зацапване и до днес продължавам да го има. Незнам какво да очаквам. От всичко изчетено до тук, мога само да пожелая успех на всички които се лекуваме, и на здрави хубави бебета :wink:!
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #9 -: Януари 20, 2011, 09:31:48 am »
Това е в рамките на нормалното, но ако все пак много те притеснява, консултирай се с лекар. Нещата се нормализират след втората инжекция, ако и тогава има кръвотечение, задължително се консултирай.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #10 -: Януари 20, 2011, 14:12:20 pm »
благодаря ти Ледена луна. консултирах се, казаха 4е е нормално, но продължава по дълго от очакваното. ще видя как ще съм със следващата.  :)
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #11 -: Януари 22, 2011, 20:55:53 pm »
Сандра, не се тревожи от кървенето...аз съшо съм със същата операция на киста, след първата ми инжекция (сложих я на 2-ри ден от МЦ), десетина дни след това отново прокървих и то някъде около 10 дни...след втората вече нищо нямаше, всичко си беше наред! Съвсем нормално е наистина.Цикълът ми се възтанови спонтанно на 86 ден след последната инжекция-моите бяха само 3!
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #12 -: Януари 27, 2011, 18:13:28 pm »
Здравейте, вече почти 3 месеца пия оргаметрил за да нямам цикъл (поради съмнения, но не доказана ЕМ). Болките, които имах много намаляха, направо почти изчезнаха... Та затова реших да действам така: говорих със лекаря скоро да спра оргаметрила и след първия цикъл веднага инсеминация. Дори и да има някаква ЕМ, ако забременея, ще се повияе добре. Ако пък не стане, ще му мисля. Реших така, за да не ходя на лапароскопия, както той беше казал, а първо да пробвам инсеминация, имам някакво вътрешно чуство, че ще стане и че нямам ЕМ. Особено като и не ме боли вече... може да е било нещо друго и оргаметрила да го е повлиял добре. Освен това, имам 2 макар и несполучливи бременности, така че си мисля, дори да има ЕМ, явно не пречи да забременея...   

Това, което ме обърка малко обаче е, че док преди ми беше казал, че като спра оргаметрила, първото кръвотечение ще е след 2-3 ще изглежда същото като МН, но няма да е. Истинската МН ще е по-късно...  Сега ми каза друго: като спреш оргаметрила, до 2-3 ще се неразположиш и след 13-14 дни ела да видим дали имаш овулация + изследвания на мъжа ми и да действаме с инсеминацията.  Има ли някой идея дали веднага ще е МН след 3 месеца липса или първото ще е нещо друго. 
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #13 -: Януари 27, 2011, 19:07:35 pm »
Здравейте, вече почти 3 месеца пия оргаметрил за да нямам цикъл (поради съмнения, но не доказана ЕМ). Болките, които имах много намаляха, направо почти изчезнаха... Та затова реших да действам така: говорих със лекаря скоро да спра оргаметрила и след първия цикъл веднага инсеминация. Дори и да има някаква ЕМ, ако забременея, ще се повияе добре. Ако пък не стане, ще му мисля. Реших така, за да не ходя на лапароскопия, както той беше казал, а първо да пробвам инсеминация, имам някакво вътрешно чуство, че ще стане и че нямам ЕМ. Особено като и не ме боли вече... може да е било нещо друго и оргаметрила да го е повлиял добре. Освен това, имам 2 макар и несполучливи бременности, така че си мисля, дори да има ЕМ, явно не пречи да забременея...   

Това, което ме обърка малко обаче е, че док преди ми беше казал, че като спра оргаметрила, първото кръвотечение ще е след 2-3 ще изглежда същото като МН, но няма да е. Истинската МН ще е по-късно...  Сега ми каза друго: като спреш оргаметрила, до 2-3 ще се неразположиш и след 13-14 дни ела да видим дали имаш овулация + изследвания на мъжа ми и да действаме с инсеминацията.  Има ли някой идея дали веднага ще е МН след 3 месеца липса или първото ще е нещо друго. 
Мисля  ,че трябва да смениш лекаря!
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #14 -: Януари 28, 2011, 10:34:44 am »
evita1717 заради 2-те му различни мнения ли мислиш да го сменя? Аз не че съм доволна от него, с ченгел му вадя всяка дума, повече аз говоря, а той само кима одобрително. Но от опита ми с още няколко лекаря (уж все имена), никой не ми даде обяснение от къде ми идват болките, при все че гастро, хирург и уролог са потвърдили че не е при тях проблема, и дали тези болки имат връзка с двата спонтанни аборта и т.н. Честно казано, не вярвам, че ако го сменя, ще попадна при някой който ще ме вземе присърце. Може би вместо при него, 13-14 дни след МН да взема да отида в някой от центровете по репродуктивно здраве, за Щерев съм чула добри неща. Но като цяло съм скептично настроена, и затова си мисля основно сама да се напътствам какво да правя на база на всичко което чета и споделен опит във форума. Защото годините си минават и както до сега си мислех, че до 35 е нормално да се роди, така като дойдоха се стреснах.
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #15 -: Януари 28, 2011, 13:15:44 pm »
Обезателно се насочи към специализирана клиника! Не си губи времето!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #16 -: Януари 28, 2011, 20:12:26 pm »
Благодаря Ledena Luna. Сега разгледах сайта на Клиника Малинов, за инсеминацията много подробно е написано, може би или там или във Щерев... Тук видях, че за клиника Малинов има отделна тема, ще изчета там какво е написано. Дано имам късмет да попадна лекар. Добре, че го има този форум и сайта въобще, голяма подкрепа. Аз все още не мога да съдействам, за съжаление, но се надявам скоро да мога да споделя полезна информация. За сега е основно негативна към лекарското съсловие и не искам да я споделям, защото става въпрос за лекари за които пише само хубави или поне основно хубави неща.
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #17 -: Януари 28, 2011, 21:08:15 pm »
tge, всеки е свободен да споделя и хубави, и лоши впечатления от лекари. Особено второто би могло да помогне на други момичета да си спестят разочарования.

Желая ти успех!

*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #18 -: Януари 28, 2011, 23:06:23 pm »
Мерси Blue-sky. Ами ето лекарите, при които съм била до сега и от които не съм доволна :? д-р Ралчева, д-р Мажена Панова, д-р Коларов, д-р Динчо Георгиев, д-р Попов (от Шейново). Понеже не е това темата, ако някой иска повече да разкажа от какво съм недоволна, да пише, или ще потърся някъде писано за тях и  там ще се включа с повече детайли. Знам, че те са помогнали на много хора, а пък аз напоследък съм поизнервена и поизгубила търпение... но смело си казвам, не съм доволна от никой от тях.
И още нещо малко странично, понеже ме бяха посъветвали да си направя консултация с гастро, хирург и уролог, при такъв тип болка се проверявало и при тях, попаднах на много внимателни доктори. Дори повече от необходимото направиха според мен като изследвания и се потвърди, че нямам проблем в тяхната област (д-р Владимиров - гастро, д-р Лазаров - уроголог, и на хирурга не си спомням името, но от ИСУЛ беше).

И аз пожелавам успех на всички да са търпеливи да изчакат решението на проблема им и да станат майки. Аз с търпение никак не мога да се похваля напоследък :oops: та и на мен си го пожелавам:)
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2011, 00:44:00 am »
Здравейте момичета,много съм притеснена.След една лапароскопия(с цел прекъсване на тръбите,защото ми бяха непроходими)и последвали 3 ИКСИ-та,неуспешни,сега ми откриха и ендометриоза :(.Въпроса ми е:не се ли е видяло при лапарото,че имам такава ендометриоза,та сме правили опити,или е възможно да се е появила в последствие?Последния ми опит беше юни 2010.Доктора видя тогава тази киста,но ми каза,че можем да пробваме с нея.