0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2011, 19:11:58 pm »
Здравейте момичета,много съм притеснена.След една лапароскопия(с цел прекъсване на тръбите,защото ми бяха непроходими)и последвали 3 ИКСИ-та,неуспешни,сега ми откриха и ендометриоза :(.Въпроса ми е:не се ли е видяло при лапарото,че имам такава ендометриоза,та сме правили опити,или е възможно да се е появила в последствие?Последния ми опит беше юни 2010.Доктора видя тогава тази киста,но ми каза,че можем да пробваме с нея.
Кога е било лапарото?
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2011, 23:26:12 pm »
на 6.12.2006 година.2008 първото инвитро,2009 и 2010г третото.Лапарото ми беше за прекъсване на тръбите.
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #22 -: Февруари 19, 2011, 16:50:43 pm »
Щом е била толкова отдавна е възможно ендометриозата да се е появила след операцията.
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #23 -: Февруари 20, 2011, 11:45:58 am »
Възможно е да се е появила сега, възможно е и при лапарото да си имала огнища, погледни си протокола. Едва ли това е причината за неуспешни процедури.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #24 -: Февруари 21, 2011, 16:35:55 pm »
Щом е била толкова отдавна е възможно ендометриозата да се е появила след операцията.

да, напълно е възможно - при мен беше така: диагн. лапаро 2005 - резултат непроходими тръби, отново лапаро 2009 - резултат ЕМ 1.степен

според една от теориите за възникването на ЕМ, може причината да е операция, при която се "пренасят" ендометриални клетки в коремната кухина, които се загнездват там и така се развива ЕМ. звучи логично :?
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #25 -: Февруари 24, 2011, 12:35:46 pm »
Момичета,

има ли случай на забременели след лечение на ендометриоза по естествен път? Ако има нека да пишат и да ни дадат малко надежда!
Аз преминах през това лечение - 6 месеца и сега вече 6 месеца опити,но нищо :(
Имаме опция и за инвитро, но много ми се иска да си стане нормално!
Прегръщам ви и пожелавам на всички чудото да се случи :)
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #26 -: Февруари 24, 2011, 14:06:45 pm »
Здравей Марина,

първо да попитам коя степен е твоята ендометриоза и дали всичко останало е наред - тръби , яйчници и т.н.
Иначе да, има забременели. Аз съм пример за това, след лечението ми с Лукрин (3 месеца)и възстановяване на менструацията след 80 дни от последната инжекция...забременях на 2-рия цикъл, ужасно бързо и спонтанно...за съжаление бременността спря да се развива много рано, но това е др. въпрос, нищо свързано с ендометриозата. Не забравяй, че надежда винаги трябва да има! :) Желая ти късмет!
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #27 -: Февруари 25, 2011, 15:02:49 pm »
Здравей Марина,

първо да попитам коя степен е твоята ендометриоза и дали всичко останало е наред - тръби , яйчници и т.н.
Иначе да, има забременели. Аз съм пример за това, след лечението ми с Лукрин (3 месеца)и възстановяване на менструацията след 80 дни от последната инжекция...забременях на 2-рия цикъл, ужасно бързо и спонтанно...за съжаление бременността спря да се развива много рано, но това е др. въпрос, нищо свързано с ендометриозата. Не забравяй, че надежда винаги трябва да има! :) Желая ти късмет!
Здравей Mally,
Аз съм 4 степен, тръбите са проходими уж, яйчниците са били доста засегнати с 2 кисти ,но са запазени цели! Общо взето тежък случай!Страхувам се от рецидив.
При теб колко време мина от лечението ти? Съжалявам за това което ти се е случило!
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #28 -: Февруари 28, 2011, 15:32:22 pm »
Здравей,
при мене беше само 1 киста с размер 4х5 см. Слава Богу всичко останало беше ОК, тръби-пропускливи 100%, запазени яйчници, без сраствания. Оперираха ме средата на април 2010, май месец сложих първата инжекция, а последната (3-та) на 05.07..като цикъла ми се възстанови на 23.09.2010. На 23.10 ми дойде отново цикъл и през него съм забременяла. След случилото се, сега продължаваме за бебе, та да видим кога ще се случи :)
Късмет на всички! Невъзможното е само в главите ни, щом докторите казват, че има шанс!
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #29 -: Март 12, 2011, 14:53:04 pm »
2006г ме оперираха от ендометриоза с много големи кисти и на двата яйчника /след лапаротомията останали два яйчника и вс останало ОК/, последва лечение със золадекс и диферилин 6 месеца. Аз съм и с прекарано преди десет години автоимунно заболяване. За три години - от приключването на лечението с горепосочените инжекции минах през ЛУФ, съответно ин витро - неуспешно, биопсии на матката в клиника "Малинов" и мн др изследвания. При мен явно автоимунноста е водеща причина за проблемите, т. к. след първата биопсия резултата беше лош,последва лечение и нова биопсия с добър резултат и спонтанно забременяване на следващия цикъл, съответно и спиране на сърдечната дейност на ембриона. Четири месеца пауза и нови биопсии и на следващия цикъл ново забременяване с вливане на киовиг заради мн високи стойности на НК клетки. В момента съм в четвърти месец и мн се притеснявам заради имунологичните проблеми как ще протече всичко и дали ще е успешно, но така или иначе идеята на вс това писане от мен е, че ако фибрилния апарат като цяло е запазен - налични 1 или 2 ячника и съответно тръби към тях, ако няма др причина за незабременяване естественото такова е напълно възможно. М/у др на инвитро се подложих от една страна заради евентуален положителен резултат, но не по малко и като един вид диагностика на качество на яйцеклетките. Стана много писането ми, а всъщност се старах да е кратко и много неща изглеждат объркано, а има много подробности през периода 2006 - 2011. Успех желая на всички!
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #30 -: Март 13, 2011, 17:16:53 pm »
kkk29 , стискам ти палци всичко да бъде нормално от тук на сетне! Дано! Да се радваш на едно прекрасно бебче след няколко месеца :)Относно протокола за темата - да кажа, че аз пак успях! Отново забременях спонтанно, супер бързо, на втория цикъл от ранния спонтанен аборт. Дай Боже сега всичко да бъде наред.
Така, че мили момичета и както е казала ккк29, има ли запазен фимбриален апарат, пропускливи ли са тръбите и има ли яйчник/ци забременяванео е възможно!
Мислете позитивни и ви пожелавам успех!
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #31 -: Март 15, 2011, 15:31:19 pm »
Ех че хубави новини! :D

kkk29, Mally много се радвам и стискам палци всичко да е наред! Сигурна съм че ще е наред! Аз нещо този месец се шашкам, понеже засичам симтомите отпреди операцията /дано да са внушения/. Вече 8 месец се борим за дете и почвам да се отчайвам и да си мисля ,че без инвитро не може да стане, щом досега не забременях след редовно следене на овулацията  :( . Дано всичко завърши с щастлив край!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #32 -: Март 15, 2011, 16:26:44 pm »
Така, че мили момичета и както е казала ккк29, има ли запазен фимбриален апарат, пропускливи ли са тръбите и има ли яйчник/ци забременяванео е възможно!
Дано, дано да е така!  :bighug:
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #33 -: Март 15, 2011, 17:08:34 pm »
Моя приятелка забременя спонтанно този месец след почти едногодишно лекуване на ендометриоза и липса на овулация. Лечението беше с Лукрин. Мисля, че е втора степен, проходими тръби и имаше киста, която преди лечението пунктираха.
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #34 -: Април 14, 2011, 02:33:12 am »
Здравейте, момичета, мисля, че бях задала този въпрос, но тогава май не успях да получа отговор? Ако има наличие едновременно на киста и на бременност, какво се прави? И също, някоя от вас, пробвала ли е да намали естрогенно стимулиращите козметични продукти и хранителни продукти? Прочетох доста статии, в които пише, че в тях се съдържат 'парабени', които действат на организма естрогено-стимулиращо, и това е основната причина за появата на шоколадовите кисти? Ако имате информация, за потвърждение, моля пишете.
*
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #35 -: Април 14, 2011, 17:40:40 pm »
Първо искам да благодаря за пожеланията и стиснатите палци, имам много голяма нужда от тях!
Ако кистата е фоликулярна до 4 см е почти сигурно, че ще се абсорбира до някакъв момент от бременността. А по принцип малка или по-голяма или ендометриозна се наблюдава и при евентуално възникнал проблем като усукване или спукване се реагира оперативно. Аз самата бях с 3 см, но вече никой не ми е споменавал за нея в 5 месец, предполагам е изчезнала. Познавам много момичета с кисти и бременни и вс си им беше ок без усложнения, само едно с обикновена 8 см киста се наложи заради усукване да се отстрани, но с бременноста и вс си беше наред. Във форума мисля Красита беше с ендометриозна киста под 4 см, с която и забременя спонтанно и роди с нея. Относно естрогените мога да споделя за себе си, че те почти сигурно нямат отношение към моята ендометриоза, т. к. никога не съм се хранила с храни съдържащи много естрогени и не съм употребявала много много козметика преди появата на болестта, по скоро след това употребявах, но нямаше рецидив. Така или иначе обаче според мен трябва да се има предвид, че няма ясен отговор каква е причината за възникване на болестта, а и теориите са различни и е възможно за всеки причината за възникването и да е различна, от тази гл. т. съответно дали ограничаването на естрогените е от значение в конкретния случай.
« Последна редакция: Април 14, 2011, 17:44:30 pm от kkk29 »
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #36 -: Юни 08, 2011, 19:21:09 pm »
искам да попитам има ли моми4ета сас диагноза Аденомиоза,и дали има слу4аи на забременели след ле4ението и
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #37 -: Юни 10, 2011, 17:30:03 pm »
Здравейте,за първи път пиша във форум,за това не съм сигурна дали съм уцелила темата,но искам и аз да споделя моята история.След дълги неуспешни опити за забременяване потърсихме лекар.Първо ни откриха хламидия,излекувахме се от нея и след спермограмата и ХСГ,които бяха наред продължихме опитите,но пак нямаше резултат.Пак отидох на лекар направи ми фоликолометрия и прецени,че ще правим хормонална стимулация,тъй като откри,че имам късна оволация и къса лутеална фаза.Първия месец без успех,сега е втория месец и днес на първия ми ден от закъснението на цикъла си направих тест и отново е отрицателен.Та д-р Бързашки,който ми е лекуващия ми беше казал при последната ни среща,че ако и този месец не стане да се готвя за лапароскопия,тъй като се съмнявал сега пък за ендометриоза.Искам да ви попитам някойзнае ли дали с лапарото ще може да се излекувам или само ще подтвърди диагнозата и има ли друг начин да се установи това заболяване?Чакам вашето мнение и благодаря на всички предварително!
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #38 -: Юни 17, 2011, 11:49:47 am »
За лапарото е много добра идея ! Така ще се види всъщност какво е положението. Без него няма как да разбере док дали имаш ендометриоза. Щом сте опитвали дълго време и не става значи има някаква причина. Действайте и чакаме да се похвалиш най-скоро време :)
Re: Ендометриоза и забременяване - Част II
« Отговор #39 -: Юли 20, 2011, 15:51:05 pm »
Момичета,

има ли случай на забременели след лечение на ендометриоза по естествен път? Ако има нека да пишат и да ни дадат малко надежда!
Аз преминах през това лечение - 6 месеца и сега вече 6 месеца опити,но нищо :(
Имаме опция и за инвитро, но много ми се иска да си стане нормално!
Прегръщам ви и пожелавам на всички чудото да се случи :)
Здравейте,момичета :) Януари 2011 ми направиха лапароскопия,доказана ЕМ,след което имах 2 варианта:да избера изжекциите,или да правя опити за забременяване в рамките до 1 година.Аз и мъжът ми избрахме втория вариант.Един месец след лапарото,разбрах,че съм забремеяла(още от 1 опит).Сега съм в 7 месец и очакваме момченце само след 2 месеца.Вярвайте в успеха,желая на всички ви същото щастие!