0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: синдром на хашимото
« Отговор #220 -: Октомври 18, 2008, 14:32:46 pm »
Момичета, и аз май вече съм с Хашимото. Преди 3-4 години ирисодиагностичката ми каза, че съм предразположена, но не съм от "отключила" още и че трябва да се пазя от стрес и т.н.

Миналата година си пусках сама изследвания и май бяха добре:
Дата: 08/10/2007:
Anti-TPO(МАТ) 4.4 lU/mL (реф. < 12,00 lU/mL
FT 3     5.080 pmol/l (реф. 2,25-6,00)
ФТ 4     10,140 pmol/l (реф. 9,15-23,86)
TSH      2,265 mU/l (реф. 0.35-5.00)
Но бях забравила да пусна ТАТ.

Тази година Септ. месец пуснах само ТАТ (в Плевен) и е 87,37 (+) (реф. N<75, Low pos. 75-100, pos. >100). Така и не получих още коментар на изследванията ми от Плевен.
Скоро пак посетих ирисодиагностичката ми и тя ми каза, че съм отключила това Хашимото (без да знае за положителния ТАТ). Следващата седмица ще си пусна пълни изследвания.

Но нали Хашимотото не би трябвало да пречи за самото забременяване, а по скоро за протичането на бремеността. И все пак това не обяснява защо година и половина при нас нещо не се получава. Май от притеснение само съм добавила още един проблем към неизяснения още проблем.

Бихте ли ми препоръчали добра ендокриноложка във Варна?

Благодаря Ви!
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: синдром на хашимото
« Отговор #221 -: Октомври 18, 2008, 17:19:22 pm »
Здравей,
Моята лекарка е д-р Сарджева. От близо две години тя ме наблюдава и съм много доволна. Кабинета й е на ул."Брегалница"4 (до окръжна болница) тел.601204 и моб.:0887/865197.
Успех!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #222 -: Октомври 19, 2008, 11:13:00 am »
Благодаря ти, happymery! Лека бременност и скоро да гушкаш едно страхотно бебе!  :D
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: синдром на хашимото
« Отговор #223 -: Октомври 20, 2008, 16:46:25 pm »
За всички, които ползват английски - една много хубава страница.
http://thyroid.about.com/
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: синдром на хашимото
« Отговор #224 -: Декември 07, 2008, 11:45:07 am »
Здравеите на вси4ки,искам да споделиа накратко опита си наи-ве4е за6тото вси4ко което имам,а то е 1 сладко мом4енце благодарение на този форум и на д-р Владимиров разбира се.На 38 год.забремениах след ИКСИ от 1ви пат ,в хода на бременноста благодарение на форума си следиах бебока и себе си ,така 4е се оказа ,4е бремеността отлклу4и Хашимото,венага отидох при д-р Тодорова,вкл.ми еутирокс,като постепенно ка4ва6е дозата,следиахме тсх,т4 всеки месец,ниамах зави6ени антилтела с изкл.на леко зави6ени антикардиолипин ат.Заради това през циалата бременност биах на еутироккс,аспирин ,фрексипарин,селен,матерна-витамини,и т.като имах аритмиа пониакога-откриха ми ,4е имам и лек пролапс ма митралната клапа-взимах атенолол-2-3 пати се наложи да го пиа.А уж биах здрава преди иксито :DИскрено благодариа на саздателите на форума и писателките :lol: в него,за6тото ме4тата ми се сбадна благодарение на вас.И специални благодарности на д-р Владимиров и екипа му.                                         останаха ми флакони фрасипарин и клексан,ако иска ниакои 6те ги подариа-нека ми пи6ат.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #225 -: Януари 29, 2009, 18:54:13 pm »
 :balk_64: Здравейте,аз съм съвсем нова тук.През август ми откриха Хашимото,и от тогава все контролни прегледи правя и изследвания на хормоните.Днес пак ходих за пореден път и се оказа ,че  ТСХМ с всеки месец от тогава се покачва стойността му.Преди 2 месеца ми изписаха да пия Цефазел по 2 таб. дневно,а от днес и Еутирокс 25 мг по 1 дневно.Малко съм се притеснила от тия лекарства,моля да ми кажете имам ли повод за притеснение.Има ли други в моето положение.Да отбележа за сега нямам намерение да забременявам.Благодаря. :grouphug2:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #226 -: Януари 30, 2009, 17:14:18 pm »
Аз бих искала да питам как ще как ви се струва понижено ТСХ по време на бременност. Аз съм с Хашимото, диагностицирано и лекувано преди повече от 12-13 години. След това на своя глава спрях лекарствата (не се гордея с това), но винаги хормоните са ми били в референтните граници (близо до долна граница, но никога под нея). Ехографските прегледи също са показвали, че всичко е наред. И преди месец също беше 0,45, а днес изведнъж- 0,015 8O Това направо ме втрещи. Моля за коментар.

*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #227 -: Януари 30, 2009, 18:13:42 pm »
Златулка въпроса ти е за ендокринолог. Аз преди да забременея имах нива от 2,4, пих еутирокс, вкарах го до 1 и нещо. Забременях и продължих с терапиятя, стигнах 0.5, отново продължих и стигнах до 0.1.От хипофункция, преминах в другата крайност, но  д-р Тодорова каза да продължа с еутирокса въпреки това. При бременност и имайки в пред вид етиологията на проблемното забременяване и изследванията, доктора назначава точна за даден пациент терапия. Трябва да се спазва, при всеки знаеш е различно. Аз съм била на терапия поради хипофункция, при теб е хипер, трябва следене от добър ендокринолог. Проблемното за плода е хипофункцията, така че спокойно дишай.               
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 18:15:17 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #228 -: Януари 31, 2009, 13:57:23 pm »
Златулка, моето ТСХ през цялата бременност беше 0.01 - 0.08. Ей такива едни стойности се въртяха. Според ендокринолога ми, това е по-добрият вариант отколкото високо ТСХ.
Но все пак направи една консултация със специалист.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #229 -: Януари 31, 2009, 18:17:40 pm »
Много ви благодаря зая отговорите, момичета. Ще отида на лекар в най-скоро време за да съм спокойна.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #230 -: Февруари 01, 2009, 19:28:25 pm »
да  се отчета -  с хашимото  съм -на 50 тироксин съм -ТСХ се движи около 2 с тази  доза /преди  бях на 25 ,но ТСХ беше малко височко и д-ра ми я увеличи/
От около два месеца пия и Лимфомиозот капки -отначало подходих доста скептично към тях,но сега съм в процедура и пускайки  изследване -ТСХ  е 1,22 -много съм доволна от с-ста :D.
Все  пак са и хомеопатичен препарат ,така че  ги продължавам успоредно с тироксинчето.


хашимото
« Отговор #231 -: Февруари 03, 2009, 20:12:53 pm »
Здравейте, наскоро ми откриха ХАшимото, antitelata mi sa 971 8O, a tsh хормона е в норма. Докторката ми изписа еутирокс 75 и нищо не ми обясни, аз след като изчетох доста по темата, ми се стори че тази доза е доста висока и реших да се консултирам с друг ендокринолог. Тя каза веднга да спирам този еутирокс, че нямало нужда от него, хормона ми бил в норма, изписа ми селен и метфогама, от която съм щяла да отслабна и каза веднага да отивам на гинеколог, защото това обикноевно се съпътствало от кисти на яйчниците(съвсем ме наплаши). КАто се прибрах и прочетох листовката на тази метфогама разбрах че е за диабетици и въобще не се пие за щитовидна жлеза :( и тотално се обърках. Сега незнам какво да правя? Пият ли се хормони ако ТСХ ти е в норма а антителата в повече? не смея да почна лекарствата които 2рата докторка ми изписа, мисля да намаля еутирокса и може би да ходя при 3ти специалист?! съвсем да ме дообъркат?  :oops: ЕДната лекарка кажа че нямало проблем да забременея, а другата каза да изчакам и да се консултирам с гинеколог :?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #232 -: Февруари 03, 2009, 22:18:18 pm »
Magdalena78, доктор ПАВЛОВ клинкиа СИРИУС, адвокатската градинка. Доволна съм.

Ходих там след раждането защото ми бяха поставили диагноза ХАШИМОТО.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #233 -: Февруари 03, 2009, 22:20:02 pm »
Искам да попитам тези от вас които поемат лекарства, имат ли някакви странични ефекти върху организма.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #234 -: Февруари 10, 2009, 18:59:32 pm »
Вече диагнозата ми за Хашимото е потвърдена от ендокринолог, но при мен само Anti TPO ми е на горната граница и хормоните са ми в норма, но скоро пак ще ги изследвам. За сега не се налага медикаментозно лечение, защото щитовидната ми жлеза всъщност е провокирана от друг автоимунен процес (реактивен артрит, предната ми диагноза беше ревматоиден артрит, но май последната се отхвърля). Този артрит пък май ще се окаже причинен от стрептококова инфекция, т.е. неадекватна реакция на организма ми към тези стрептококи. Нещата са толкова много навързани, че е добре да се консултира човек с един куп специалисти. Утре ще ходя на УНГ за стрептококите. Дано за сега щитовидната ми да се държи добре, докато преборя стрептококите, че и ставните ми връзки да се оправят. Явно моя случай е много навързан.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #235 -: Февруари 10, 2009, 20:04:37 pm »
Нелекуваните дълго време и/или неправилно лекуваните стрептококи водят до проблеми със ставите и не само. Ревматоидният артирт е страшно заболяване, нямам представата от реактивния, но дано е по безобидното при теб.
Аз имах завишени преди второто ми забременяване само Аnti Tg, щитовидните хормоните бяха и винаги са били в норма, антикардиолипин на горна граница от АФА, но имах назначена терапия. Може би е редно още една консултация с втори ендокринолог.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: синдром на хашимото
« Отговор #236 -: Февруари 11, 2009, 11:06:52 am »
в интерес на истината като сравнявам резултатие за щитовидната жлеза преди година и половина и сегашните, сегашните са ми определено по-добри. Факт е, че ирисодиагностичката ми помогна много и лекувайки артрита, всъщност помогна да се закрепи и щитовидната жлеза - точно както и тя ми обясни. Сега въпросът е да се отърва от тези стрептококи и стафилококи. Иначе не се стряскам много от артрита, след като го лекувам не ме плаши. Общо взето разчитам на ирисодиагностичката, пускам си изследвания и ходя и по различни доктори.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #237 -: Февруари 11, 2009, 15:00:06 pm »
Имам нужда от съвет.
Звънях на ендокриноложката ,но не ми вдига.
Днес правих контрола на ТСХ и е  0.10 /референтни 0.27-4.2/
Предните са 2.56,3.03,0.12 и сега 0.10 не съм променяла доза от 125 Елтирокс.
Като не ми вдигна  телефона днес на своя глава намалих  дозата на 100.

Повече ми казаха ,че е опасно ако е високо.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #238 -: Февруари 11, 2009, 15:25:29 pm »
Повече ми казаха ,че е опасно ако е високо.

Кой ти го каза? Всичко което пишем тук е строго индивидуално и по скоро го правим за да има информация на какво евентуално да се обърне внимание, не да се лекуваме он лайн.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: синдром на хашимото
« Отговор #239 -: Февруари 12, 2009, 09:02:33 am »
Имам нужда от съвет.
Звънях на ендокриноложката ,но не ми вдига.
Днес правих контрола на ТСХ и е  0.10 /референтни 0.27-4.2/
Предните са 2.56,3.03,0.12 и сега 0.10 не съм променяла доза от 125 Елтирокс.
Като не ми вдигна  телефона днес на своя глава намалих  дозата на 100.

Повече ми казаха ,че е опасно ако е високо.


Здравей Вали!
Аз мога да споделя моя опит. При мен дозата на Еутирокса беше 75. Но в зависимост от време (температура) и нива на ТСХ се намаляше на 5о и 25. Винаги лятно време при високи Т лекарката ми казваше да намалям на 50. След като забременях започнаха да ми падат нивата много,както твоите, и докито ми каза да почна да пия по 50 през ден после 25 и така накрая го спрях. НО всичко е индивидуално. Лекарката ми ми каза да се науча да се водя по сигналите на тялото си. Винаги при промяна на ТСХ ми се появяваше едно сърцебиене и си пусках контролни изследвания и според тях си корегирах дозата. Най -добре се консултирай с лекуващия ти доктор! Успех