0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #160 -: Октомври 08, 2008, 19:26:04 pm »
Нимика,аз бих повярвала на Бодимед.. Все пак ти пиеш и лекарства за това,така че спокойно..Ще ти стискам палци ,да знаеш..

Любе-благодаря -дано е така  !!!
Д-р  Начев каза ако високата  с-ст се потвърди да увелича дозата  на тироксина на 75 ,ако ли  не  да остана на 50 .
Успех от мене на всички!


*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #161 -: Октомври 08, 2008, 20:06:48 pm »
Nimika, само не се тревожи, защото сега трябва да си много спокойна! Приеми, че по-добрите резултати са верни и продължавай напред. Стискам ти палци и ти желая успех!!!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #162 -: Октомври 08, 2008, 20:42:05 pm »
благодаря за подкрепата!!!Уж мисля че съм спокойна за процедурата   ,но натоварена  психически около работата   и  сега  нов проблем - появи ми  се днес генитален херпес  ,но да не   спамя  тук  :?...


Re: синдром на хашимото
« Отговор #163 -: Октомври 08, 2008, 20:52:11 pm »
isev,  аз се стреснах от тази част на статията, в която се казва, че Хашимотото често е съпътствано от др. автоимунни заболявания /ревматоиден артрит, лупус .../ 8O, както и карцином на млечната жлеза, щитовидната жлеза ...
Ужас! 8O
Re: синдром на хашимото
« Отговор #164 -: Октомври 08, 2008, 21:05:42 pm »
Nimika,
Много съжалявам за тези неразбории с лабораториите.Ако се повтори изследването при д-р Владимиров дали отново ще е високо?Според мен не трябва да се тревожиш сега.Д-р Тодорова ми каза непосредствено преди пункцията да измеря TSH-то и да и се обадя ако е високо.
isev както ти каза ,трябва ти още един специалист да ти потъврди Хашимотото и вида на кистите.Стискам палци да си намериш такъв.Аз пробвах при д-р Начев.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #165 -: Октомври 09, 2008, 12:06:29 pm »
isev,  аз се стреснах от тази част на статията, в която се казва, че Хашимотото често е съпътствано от др. автоимунни заболявания /ревматоиден артрит, лупус .../ 8O, както и карцином на млечната жлеза, щитовидната жлеза ...
Ужас! 8O

Ами да аз например имам антифосфолипиден ,това пак е автоимунно заболяване 8O.И да се стряскаме това е положението ,автоимунните заболявания не са лечими просто трябва да се подържат в ремисия :wink:Така че то си ни е доживот доколкото съм чела.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #166 -: Октомври 09, 2008, 14:00:34 pm »
На мен също не ми е само МАт,имам си и антикардиолипин и нк все доста високи.. Ма трябва непрекъснато внимание и все някога ще влязат в норма..Поне да не ни пречат толкова..
Re: синдром на хашимото
« Отговор #167 -: Октомври 09, 2008, 14:30:17 pm »
isev,  аз се стреснах от тази част на статията, в която се казва, че Хашимотото често е съпътствано от др. автоимунни заболявания /ревматоиден артрит, лупус .../ 8O, както и карцином на млечната жлеза, щитовидната жлеза ...
Ужас! 8O

да такае,но те не винаги се проявяват,при мен например има съмнение за лупос.смятам ,че при правилно лечение на жлезата и стриктно следене,страшно няма.Аз редовно ходя на профилактични прегледи за гърдите,това е много важно,поне 1 годишно,така ми каза мамоложката,така че горе главата и само позитивно мислене :D
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #168 -: Октомври 09, 2008, 21:23:32 pm »
myrzelana,какви са ти симптомите при лупоса?Как се усъмниха какви изследвания прави? 8O
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #169 -: Октомври 09, 2008, 23:04:30 pm »
Помагайте  с мнение и съвет - в процерура за икси съм,имам Хашимото.
Редовно следя ТСХ-последните  месеци се  движи  все под 2.
Пускам миналата седмица  при  д-р Владимиров  с всички изследвания и ТСХ и  резултата е  3,5 - което ме изненадва  ,защото очаквах да е  в норма.
Днес  бях на преглед  при  д-р Начев  -той каза че  няма зависимост  така да е   скочило и ме прати в Бодимед да пусна ново изследване-резултата  е 2,3!
При тази с-ст не се налага увеличване на дозата  тироксин,но коя да приема за достоверна ?Д-р Начев каза  че приема резултата на Бодимед-  да правя трета проба ли ?Притеснявам се  много  - ошашках  че   съм и в процедура

Аз доколкото знам по време на стимулация, както и при бременост, организмът има нужда от повече хормони на щитовидната жлеза. Една здрава щитовидна жлеза произвежда повече в тези случаи. Съответно, когато се приема л-тироксин, трябва да му се напасне дозата (да се увеличи). Иначе ТСХ се покачва, както е станало при теб.
« Последна редакция: Октомври 09, 2008, 23:07:15 pm от jul4e »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #170 -: Октомври 10, 2008, 10:37:09 am »
конкретно при мен  с-ста на ТСХ излезе повишена   преди  да започна стимулацията  .
А дали  наистина е завишена е друг въпрос  ,защото разлика от 1.2 /3.5 на  2.3 в Бодимед / между две лаборатории е доста голяма   8O


*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #171 -: Октомври 10, 2008, 12:30:35 pm »
Ясно, значи проблем в лабораторията.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: синдром на хашимото
« Отговор #172 -: Октомври 10, 2008, 15:43:04 pm »
Хашимотото и НК клетките по принцип не са проблем за забременяването. Аз съм такъв случай - високи НК клетки и Хашимото, но забременях без процедури, напълно естествено. Мнението на лекарите е, че те пречат после за задържане на плода и поради тази причина се получават ранните спонтанни аборти. При подходящо лечение може да се доведе до успешен край бременността.
П.С. Д-р Тодорова е много добър специалист и е нормално при Хашимотото все пак да се изписват еднакви лекарства, различни дозировки. А как ще реагира организма, то това не е в способностите на д-р Тодорова. Все пак тя не е господ :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: синдром на хашимото
« Отговор #173 -: Октомври 10, 2008, 16:09:24 pm »
myrzelana,какви са ти симптомите при лупоса?Как се усъмниха какви изследвания прави? 8O
ами как да ти кажа ,и аз незнам защо моята ендокриноложка ме испрати на имунолог,оплаквах се дълго време от отпадналост ,замяност,избиваха ми сини петна по краката без причина,засилен косопад,нарушения по кожата започнах да си откривам в пигментацията,отичах и не се повлиявах много много от лекарства и така,като ми пуснаха изследвания се установи ,че имам АНА+ и сега ги следят,но и до сега твърдо немогат да кажат ,че това е лупос.Важното е спокойствието,всяка сутрин взимам по 1 лъжичка МАЙНАТА МУ  :) и съм много добре,важното е да си спокойна :wink: то ако си мислим че всичко на нас ще ни се случи,ще  8O :D
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #174 -: Октомври 11, 2008, 18:21:51 pm »
 :DqЯсно мила, ама все пак ми беше интересно за тези симптоми и аз имам косопад и разни такива главозамайвания,ама Това с Майната му ми хареса?Какво е АНА, като АФА ли е ?И аз съм с антифосфолипиден , но откакто пия преднизолон нямам замаи косопада почти намаля и така, абе незнам дали е от него или от внушение но както и да е .важното е да не го мислим много много :wink:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #175 -: Октомври 12, 2008, 17:03:31 pm »
Здравейте.
Някой може ли да се включи с малко инфо?Пуснах хормон и антитела мисля ,че са на долна граница ,а ми казаха да продължавам със същата доза еутирокс.Ако продължа няма ли още да падне?
    TSH  -0.63  /0.35-5.50/
  анти Tg-21.28  /0-115.0/
  анти TPO-5.79  /0-34.0/
Re: синдром на хашимото
« Отговор #176 -: Октомври 12, 2008, 21:10:49 pm »
Отдавна не съм влизала тук и съм изтървала доста, както виждам.
Понеже разполагате с повече информация от мен, може ли някоя да ми каже какво означав "Хашимото  в субклиничен стадий"?

[/quote
здравей,аз мисля ,че субклиничен  означава ,че като кръвни изследвания го има но като симптоми го няма,но може и да греша :oops:
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #177 -: Октомври 12, 2008, 21:18:01 pm »
Здравейте.
Някой може ли да се включи с малко инфо?Пуснах хормон и антитела мисля ,че са на долна граница ,а ми казаха да продължавам със същата доза еутирокс.Ако продължа няма ли още да падне?
    TSH  -0.63  /0.35-5.50/
  анти Tg-21.28  /0-115.0/
  анти TPO-5.79  /0-34.0/

Започнах да вземам еутирокс в деня, в който ми назначиха повторни хормонални изследвания. Моето TSH в момента даже е по-ниско от твоето и ендокриноложката ми каза да си пия еутирокса и селена. Незнам дали това лекарство понижава TSH-то?!! Може би го регулира.........
Re: синдром на хашимото
« Отговор #178 -: Октомври 12, 2008, 21:30:50 pm »
:DqЯсно мила, ама все пак ми беше интересно за тези симптоми и аз имам косопад и разни такива главозамайвания,ама Това с Майната му ми хареса?Какво е АНА, като АФА ли е ?И аз съм с антифосфолипиден , но откакто пия преднизолон нямам замаи косопада почти намаля и така, абе незнам дали е от него или от внушение но както и да е .важното е да не го мислим много много :wink:
ANA това са АНТИ НУКЛЕАРНИ АНТИТЕЛА и при лупос са +++ 8O а преднизолон отдавна не съм пила ,еддокриноложката все ми вика в много належащ случай,все ме били гонели пирошините(лудоста) :lol: и ми дава алое и селен ,такива разни добавки,не смятам ,че ми помагат но си ги пйвам,много съм емоционална и не е в мой + :wink:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #179 -: Октомври 13, 2008, 09:51:24 am »
Аз искам да ви попитам колко време преди AРТ процедура са ви казалаи да започнете да пиете аспирин протект и селен?