0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: синдром на хашимото
« Отговор #140 -: Октомври 06, 2008, 21:26:08 pm »
Здравейте момичета,
И аз като вас съм пациентка на д-р Тодорова заради инсулинова резистентност.
Преди няколко дни ме стресна с диагнозата Хашимото при хормони TSH- 1.88 MAT-10 TAT-5
След като изчетох форума реших,че е леко странно за такива хормонални резултати ,та реших да отида при още един ендокринолог за второ мнение д-р Начев от Центъра по ендокринология.Оказа се ,че нямам Хашимото ,а дифузна гуша,заради намалено приемане на йод.Съвета ми е проверявайте си диагнозите с по няколко специалиста,когато ви се струва ,че нещо не е наред.  :balk_50:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #141 -: Октомври 06, 2008, 21:53:19 pm »
Хашимото без антитела 8O


*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #142 -: Октомври 07, 2008, 08:57:20 am »
Здравейте момичета,
И аз като вас съм пациентка на д-р Тодорова заради инсулинова резистентност.
Преди няколко дни ме стресна с диагнозата Хашимото при хормони TSH- 1.88 MAT-10 TAT-5
След като изчетох форума реших,че е леко странно за такива хормонални резултати ,та реших да отида при още един ендокринолог за второ мнение д-р Начев от Центъра по ендокринология.Оказа се ,че нямам Хашимото ,а дифузна гуша,заради намалено приемане на йод.Съвета ми е проверявайте си диагнозите с по няколко специалиста,когато ви се струва ,че нещо не е наред.  :balk_50:

Много си права. Винаги трябва да се търси и второ мнение.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #143 -: Октомври 07, 2008, 10:04:22 am »
е уж д-р Тодорожа е добра ,на мен в нея ми е надеждата 8O
хубаво че си потърсила 2 мноние ,аз можеби щях да се доверя.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #144 -: Октомври 07, 2008, 10:18:56 am »
Лекувам се при д-р Тодорова за резистентността ,защото смятам ,че е много добър специалсит в  диабетните и пред-диабетните заболявания и бременност като му дойде времето.
Но все пак не ти казват всеки ден ,че имаш Хашимото и трябваше да проверя и  в Центъра по Ендокринология.Най-добре и двете диагнози да потвърдят едно и също заболяване.
Аз питах д-р Начев дали нямам Хашимото и той каза ,че категорично не
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #145 -: Октомври 07, 2008, 10:47:23 am »
Здравейте момичета и на мен диагнозата от Тодорова ми е Хашимото без да имим антитела и ТСХ ми е 1.22 което доколкото знам е много добре,само леко увеличение на щитовидната имам и тя видя малка кистичка 8O,та въпроса ми е (сега пия някакво хомеопатично лекарство за щитовидната лимфомиозот)  дали наистина имам Хашимото? 8O
Re: синдром на хашимото
« Отговор #146 -: Октомври 07, 2008, 11:00:37 am »
Здравей isev,
Според мен трябва да посетиш още един лекар ,да ги види тези кистички.
При мен кистички няма,само увеличение ,което го диагностицираха като дифузна гуша.
Казаха ми ,че про време на бременност трябва да пия йод
Някъде прочетох ,че Хашимотото имало много сходна симптоматика с други заболявания.
Поздрави
Re: синдром на хашимото
« Отговор #147 -: Октомври 07, 2008, 11:21:36 am »
 Не може да се постави диагноза тиреодит на Хашимото без да са налице завишени антителата ТАТ и МАТ. За най-точна оценка се прави биопсия - доколкото знам е евтино , безболезно и сигурно.
http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2446/subprm/endocrinology/alpha/0.html


Re: синдром на хашимото
« Отговор #148 -: Октомври 07, 2008, 12:36:36 pm »
Имам един въпрос относно Хашимото - и аз съм с такава диагноза - МАТ са ми 499 (реф. до 12), хормоните са в норма (за сега). Въпросът ми е възможно ли е при такива стойности на МАТ - ТАТ да са в норма?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #149 -: Октомври 07, 2008, 16:52:13 pm »
Имам един въпрос относно Хашимото - и аз съм с такава диагноза - МАТ са ми 499 (реф. до 12), хормоните са в норма (за сега). Въпросът ми е възможно ли е при такива стойности на МАТ - ТАТ да са в норма?
здравей ,аз имам позната с подобни на твойте резултати,затова че явно може,за жалост мойте всичките са над нормата :(
Re: синдром на хашимото
« Отговор #150 -: Октомври 07, 2008, 20:10:10 pm »
Danny S, прочетох статийката /и онази част за възможните съпътстващи заболявания/ и пак се притесних. :(
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #151 -: Октомври 08, 2008, 07:18:12 am »
Е хубава работа.Аз съм на лечение с кортикостероиди,а пък в статията пише че това не е ефективно лечение при хипо функция..Само дето ме скъсват тия хапове..
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #152 -: Октомври 08, 2008, 10:26:20 am »
Ама как так други заболявания ,аз имим и афа ако това се разбира по увеличена щитовидна жлеза :oops: , а за тази кистичка Тодорова каза, че не е страшно даже не ме накара да правим други изследвания трябва ли да се притеснявам? :? Аз също съм на Преднизолон (кортикостероид),но доколкото разбрах той се изписва и при АФА.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #153 -: Октомври 08, 2008, 10:41:00 am »
Антифосфолипидните са първични и вторични. Вторичните се появяват при автоимунни заболявания, каквото е Хашимотото :( За възлите не съм много наясно, но те май представляват увредени от антителата части на жлезата
Потърси и второ мнение.


*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #154 -: Октомври 08, 2008, 11:46:43 am »
Да де ама аз нямам повишени антитела на жлезата ,при кой друг ендокринолог да ида ,не съм чувала за друг който да е добър в репрудуктивната част! :?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #155 -: Октомври 08, 2008, 12:26:39 pm »
isev ,това е много труден въпрос.
Някъде пишеше ,че и д-р Владимиров се водил репродуктивен ендокринолог ,но си мисля ,че е твърде зает съм трансфери и т.н ,няма да ти обърне внимание.
По въпроса за АФА ,не е ли в компетентността  на д-р Конова от Плевен?Не се ли води към имунологичните проблеми?
А за кистата просто ти трябва ендокринолог да потвърди състоянието ти според мен.Щом не е опасна още по-добре.
Извини ме ако не съм разбрала
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #156 -: Октомври 08, 2008, 13:38:42 pm »
Ами аз съм ходила при Конова и тя ми е назначила терапия за АФА,но на мен ми е по страннно как така Хашимото при нормални антитела и хормони?
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #157 -: Октомври 08, 2008, 14:31:19 pm »
Ами аз съм ходила при Конова и тя ми е назначила терапия за АФА,но на мен ми е по страннно как така Хашимото при нормални антитела и хормони?

Ами те антителата не са постоянна величина, т.е. не при всяко изследване на кръвта може да се хванат, съответно липсата им не изключва Хашимото. Затова не са достатъчни само кръвни изследвания на хормони и антитела за поставяне на диагноза, а и ултразвук, при който могат да се видят изменения в големината и структурата на жлезата.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #158 -: Октомври 08, 2008, 18:32:10 pm »
Помагайте  с мнение и съвет - в процерура за икси съм,имам Хашимото.
Редовно следя ТСХ-последните  месеци се  движи  все под 2.
Пускам миналата седмица  при  д-р Владимиров  с всички изследвания и ТСХ и  резултата е  3,5 - което ме изненадва  ,защото очаквах да е  в норма.
Днес  бях на преглед  при  д-р Начев  -той каза че  няма зависимост  така да е   скочило и ме прати в Бодимед да пусна ново изследване-резултата  е 2,3!
При тази с-ст не се налага увеличване на дозата  тироксин,но коя да приема за достоверна ?Д-р Начев каза  че приема резултата на Бодимед-  да правя трета проба ли ?Притеснявам се  много  - ошашках се  че   съм и в процедура


*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #159 -: Октомври 08, 2008, 18:35:17 pm »
Нимика,аз бих повярвала на Бодимед.. Все пак ти пиеш и лекарства за това,така че спокойно..Ще ти стискам палци ,да знаеш..