0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

синдром на хашимото
« -: Октомври 16, 2007, 15:18:02 pm »
Здравейте,пиша ви за първи път, чисто нова съм във форума.Имам синдром на хашимото.Пия елтероксин100 всяка сутрин.Цикъла ми е нередовен на 40 -50 дни оскъден.Как мога да разбера кога съм в овулация?Трябва ли да пия нещо което да я стимулира.Изобщот какви прегледи или изследвания трябва да си направя?
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2007, 16:29:19 pm »
Най-добре се консултирай с гинеколог
Използваи и тестове за овулация
Re: синдром на хашимото
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2007, 17:35:35 pm »
Здравейте,пиша ви за първи път, чисто нова съм във форума.Имам синдром на хашимото.Пия елтероксин100 всяка сутрин.Цикъла ми е нередовен на 40 -50 дни оскъден.Как мога да разбера кога съм в овулация?Трябва ли да пия нещо което да я стимулира.Изобщот какви прегледи или изследвания трябва да си направя?

Здфравей,
Аз също съм с тази диагноза и съм на euthyrox 75. Зa жлезата трябва да си следиш ТСХ, ТАТ,МАТ и FT3 и FT4 и анти TPO. Аз също съм с много дълъг цикъл, и съм с диагноза ПК.
Най-добре се консултирай с добър ендрокринолог и гинеколог, те най-добре ще кажат какво лечение е най-добре за теб!
Успех!
п.п. С тази диагноза се забременява
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2007, 17:46:55 pm »
п.п. С тази диагноза се забременява

Да, имаме си вече темичка в "Дългоочакваната..." на момиче с Хашимото, което чака близначета.

Зa жлезата трябва да си следиш ТСХ, ТАТ,МАТ и FT3 и FT4 и анти TPO.


Извинявам се, но Мат и Анти ТРО не са ли едно и също?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2007, 23:14:47 pm »
Всъщност мисля че "ДА", обркала съм се  :wink:  :oops: но както и да е, разбира се за какво става дума ;-)
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: синдром на хашимото
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2007, 23:24:37 pm »
Л-тироксин 100 не е ли много висока доза? От колко време го пиеш? Докторът който е назначил лечението не е ли споменал на колко време да правиш контрола на ТТХ, ТАТ и МАТ? Ехография на жлезата имаш ли? Въопще как ти поставиха диагнозата? В началото звучи доста стряскащо, но се контролира с лекарства
Аз в началото много се бях стресирала при диагнозата, но при добър лекар и правилно лечение има надежда
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #6 -: Октомври 22, 2007, 11:29:45 am »
Въпросите свързани с тази жлеза са много объркани,според мен и самите ендокринолози не могат да се справят съвсем,аз ту съм с Хашимото ту не съм,и точно поради тази причина вече не ходя по-лекари.
Роби-10.07.1994г.
Александър-30.07.2008г.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #7 -: Октомври 22, 2007, 11:43:28 am »
 :balk_47: :balk_77:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #8 -: Октомври 30, 2007, 23:47:46 pm »
И аз съм с Хашимото и стойностите на ТАТ и МАТ са много малко завишени.Пия от три месеца само Селен.До колко тази диагноза може да ми попречи на забременяването?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2007, 00:56:31 am »
По-скоро на износването, ако само с ТАТ и МАТ имаш проблеми.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2007, 10:22:57 am »
Въпросите свързани с тази жлеза са много объркани,според мен и самите ендокринолози не могат да се справят съвсем,аз ту съм с Хашимото ту не съм,и точно поради тази причина вече не ходя по-лекари.
Някои ендокринолози се справят. И това заболяване си е за винаги. Не може веднъж да го има, а после не. Може да е в неактивен стадий.
А на лекар трябва да се ходи!!!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #11 -: Ноември 01, 2007, 16:57:33 pm »
С Хашимото може да се забремене, но трябва да се следят стриктно нивата на хормоните и антителата през цялата бременност.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #12 -: Ноември 01, 2007, 17:18:44 pm »
Благодаря ви момичета!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2007, 10:58:39 am »
С Хашимото може да се забремене, но трябва да се следят стриктно нивата на хормоните и антителата през цялата бременност.
Това е точно така!Следете хормоните и се насочете към добър ендокринолог.В тово е ключа.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #14 -: Ноември 04, 2007, 18:44:17 pm »
Ето тук пише 3 начина по които да разбереш дали с в овулация- http://zachevane.dir.bg/_wm/news/news.php?nid=711&df=45dflid=3      дано да съм ти била полезна :wink:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #15 -: Ноември 04, 2007, 21:59:35 pm »
Ето тук пише 3 начина по които да разбереш дали с в овулация- http://zachevane.dir.bg/_wm/news/news.php?nid=711&df=45dflid=3      дано да съм ти била полезна :wink:

Мило момиче, ако се зачетеш внимателно в темата, както и във форума, ще установиш, че тук хората задават доста по-задълбочени въпроси, и им е до болка познато как точно се определя овулацията. Ако обичаш, не пускай повече такива коментари, преди да прочетеш внимателно за какво точно става дума.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #16 -: Ноември 06, 2007, 14:04:42 pm »
Здр.Тот,аз също съм с Хашимото ,но в момента не вземам еутирокс,т.то жлезата работи добре.Трябва да ти следят тсх,ф4 и ф3,и когато забременееш също.Успех
Re: синдром на хашимото
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2007, 12:02:46 pm »
Отдавна не съм влизала тук и съм изтървала доста, както виждам.
Понеже разполагате с повече информация от мен, може ли някоя да ми каже какво означав "Хашимото  в субклиничен стадий"?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #18 -: Ноември 17, 2007, 20:04:38 pm »
аз също съм с хашимото-посещавам д-р Катя Тодорова и имам назначено лечение-дано скоро нещата са  наред-т.к. от проблемите с щитоеидната жлеза очевидно се отразяват много сериозно-отново имам киста  на яйчника след като през 05,2007 съм оперирана.
Имам въпрос за начина на хранене-наскоро прочетох че трябва да се избягват храни богати на йод-морски продукти,бобови,орехи,зеле.т.к. блокират  на синтеза на тиреоидни  хормони
Прочетох  го в едно приложение за здраве на в-к 24 часа -консултат по по проблемите на ендокринологията е проф Боян Лозанов
с д-р катя  тодорова не сме коментирали начина на харнене-иам ли някой да сподели мнение и  информация


Re: синдром на хашимото
« Отговор #19 -: Ноември 18, 2007, 13:55:10 pm »
Храненето има значение, но зависи дали имаш хипо или хиперфункция на ЩЖ. При едното се препоръчва да се яде зеле и йодосъдржащи храни, а при другото не.
Най- добре се консултирай с твоя лекар. Моята ендрокриноложка не е коментирала за хранителен режим, така че си се храня нормално.