0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: синдром на хашимото
« Отговор #280 -: Април 16, 2010, 13:19:13 pm »
 :lol: Искрено се разсмях на това което прочетох :lol:
Няма да коментирам повече специалистите на които се доверяваме.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #281 -: Април 16, 2010, 13:40:09 pm »
an_manisto , какво имаш в предвид?
 8O
Re: синдром на хашимото
« Отговор #282 -: Април 16, 2010, 19:28:21 pm »
Здравей Къртиче,
http://www.fertilaid.bg/index.php?p=1&type=fertilaidmen
това ли ти изписа Д-р Тодорова,ако е то,не мисля,че може да навреди по някакъв начин,
а иначе се засмях на отговора на ендокринолога, който трябва да се отнесе по- сериозно към проблема за който сте при нея и до остави подобрението на спермограмата на съответният колега.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #283 -: Юни 23, 2010, 16:00:20 pm »
здравейте, искам да попитам каква храна консумирате при това заболяване? при мен се увеличи дозата на лекарството ми Еутирокс от 100 на 125 микрограма. MAT- 544,70 при /до 9/ 8O Пия и Цефасел100 микрограма
 
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #284 -: Юни 23, 2010, 16:30:01 pm »
-бях чела в едно здравно издание ,че трябва да се избягват богати на йод храни   -бяха изброени броколи ,зеле ,риба  и т.н.
После мога да сканирам въпросната статия и да я  покажа.Интересна е и е от мед.лице.

Специално съм питала д-р Начев - каза да не се съобразявам конкрентно с това.

Като единствено добяви да не тръгна да приемам бабешки лекове .Като чуели за щитовидна жлеза, асоциацията  била да се прави някакво лекарство - настоика от зелени орехчета- че това вече е вредно .Незнам защо  д-ра реши  ,че ще приемам "бабешки" неща и че трябва да ми обърне внимание на това  :lol:

 


*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #285 -: Юни 23, 2010, 16:56:53 pm »
На мен също ми казаха, че няма проблем да си хапвам всичко.Чувала съм, че не е хубаво да ям богати на йод храни, но не съм се съобразявала, не че и всеки ден ръпам орехи де :)

*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #286 -: Октомври 21, 2010, 20:53:24 pm »
Как още не съм се записала тук- и аз съм  с Хашимото-лекувам го и след това се надявам да забременея...
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #287 -: Октомври 22, 2010, 10:34:23 am »
Здравейте!
И аз и мъжът ми сме с Хашимото, предстои ни ИКСИ евентуално другия месец, но той има изписан Фертилайд за мъже и в него има йод.
Питах д-р Катя Тодорова да ли е уместно да го пие този Фертилайд, след като съдържа йод и това няма ли да повлияе на жлезата.
Ами отговора и бе,"... е първо да оправим сперматозоидите, пък после ще оправим Хашимотото..."
Нормално ли е това, да го пие ли този Фертил, да не му стане по-зле вместо по-добре спермограмата?
Той го пие от 3 дни само, защото изчакахме, но решихме да го пробваме.
Вие какво мислите? Има ли някой мъж в същото положение и да сподели своя опит?
 
Фертилайд не е единствения начин за подобряване на спермограмата, не е добре с Хашимото да се приема йод, би трябвало да ти предпише нещо друго, пък и изобщо не виждам защо ендокринолог трябва да предписва нещо за подобряване на спермограма?
Тодорова има такива залитания - и на моя мъж беше предписала нещо "задочно", което ня смятам, че е редно.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #288 -: Октомври 22, 2010, 10:45:47 am »
Тодорова е АГ  :wink:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #289 -: Октомври 22, 2010, 11:47:59 am »
Тодорова е АГ  :wink:
д-р Катя Тодорова е ендокринолог, не е АГ. :lol:
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #290 -: Октомври 22, 2010, 13:19:13 pm »
Аз от нея друго знам, но както и да е  8) (знам, че е следвала АГ, а  в последствие е специализирала ендокринология)... Искам да ви питам нещо относно излседване на ТSH, тук чета че се излседва в чист ден, и аз осъзнах, че последните 2 пъти съм го изследвала на 3-ти ден от МЦ, заедно с  другите хормони...Как мислие, че е повлияло това? Сега стават 2 седмици от както съм на Еутирокс 100 и смятам да проверя какво се случва...Знам че не е задължително да се пуска сутрин на гладно , но искам да комбинирам боденето с това за progesteron....та- задължително ли е да изследва сутрин?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #291 -: Октомври 22, 2010, 13:25:48 pm »
Аз от нея друго знам, но както и да е  8) (знам, че е следвала АГ, а  в последствие е специализирала ендокринология)... Искам да ви питам нещо относно излседване на ТSH, тук чета че се излседва в чист ден, и аз осъзнах, че последните 2 пъти съм го изследвала на 3-ти ден от МЦ, заедно с  другите хормони...Как мислие, че е повлияло това? Сега стават 2 седмици от както съм на Еутирокс 100 и смятам да проверя какво се случва...Знам че не е задължително да се пуска сутрин на гладно , но искам да комбинирам боденето с това за progesteron....та- задължително ли е да изследва сутрин?
Според едни лекари в чист ден, според други - не.
Според едни лекари без прием на дневната доза преди изследването, според други - не.
Но според всички СЕ прави СУТРИН.

ПП. Грешката е моя!
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 14:02:44 pm от mira_mimi »
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #292 -: Октомври 22, 2010, 13:27:42 pm »
Аз от нея друго знам, но както и да е  8) (знам, че е следвала АГ, а  в последствие е специализирала ендокринология)... Искам да ви питам нещо относно излседване на ТSH, тук чета че се излседва в чист ден, и аз осъзнах, че последните 2 пъти съм го изследвала на 3-ти ден от МЦ, заедно с  другите хормони...Как мислие, че е повлияло това? Сега стават 2 седмици от както съм на Еутирокс 100 и смятам да проверя какво се случва...Знам че не е задължително да се пуска сутрин на гладно , но искам да комбинирам боденето с това за progesteron....та- задължително ли е да изследва сутрин?
1. Няма абсолютно никакво значение на кой ден от цикъла се изследва ТСХ.
2. След назначено лечение и прием на Л тироксин ТСХ се повлиява най-рано след 45 дни, напълно безпредметно е да се изследва след 2 седмично лечение.
3. При изследване на ТСХ сутринта не трябва да е приемано кафе.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #293 -: Октомври 22, 2010, 13:59:05 pm »
Защото, четох доста постове затова, че се изследва в чист ден, аз също не мога да намеря логика в това...Също четох мнение на пациентка на Д-р Начев, в което го цитира, споменавайки срок от 2 седмици, в който хормона се повлиява достатъчно ако дозата е адекватна...От тези 2 седмици до 45-тия ден, разликата би трябвало да бъде съвсем нечувствителна :)
Re: синдром на хашимото
« Отговор #294 -: Октомври 22, 2010, 18:47:24 pm »
Аз от личин опит при мен стигнах до извода, че когато не ти е много точна дозата и хормона скача рязко нагоре на долу е хубаво на 2 седмици да се тестваш, защото наистина резултатите са драстични и ако чакаш 45 ден пак ще му идпуснеш края както се казва.
Например при мен януари направо се беше сринал под минимума 0,0013. Д-р Тодорова ми каза да спра Еутирокса за 10 дни, но аз нали чета че трябва 40 се тествах чак тогава и о шок и ужас ТСХ 8,00. 8O  И веднага приложих ударната артилерия :wink: 14 дни по 75 Еутирокс и тест - ТСХ 6,00. Следващите 14 дни по 50 Еутирокс и тест ТСХ 6,00. След това намалих на 50/25 Еутирокс през ден да ги редувам и ТСХ 3,00. И след това продължих  вече 40 дни на тази доза и пак тест ТСХ вече беше 1,65.
сега вече от няколко месеца пак съм на тази доза 50/25 през ден да ги редувам и ТСХ го дължа в граници от 1,79 до 2,30. Така по бива. :P

Re: синдром на хашимото
« Отговор #295 -: Ноември 05, 2010, 16:52:44 pm »
Е,хайде и аз да се запиша в тази темичка. :balk_173:Март месец направих първото си ин витро,което,макар и доста трудно приключи с един енбрион.Малко след това,в четвърта седмица направих спонтанен аборт. :balk_137:Реших да открия причините за него,така,че следващия опит да сме по-подготвени.Вчера направих ехография на щитовидна жлеза и докторката беше убедена,че имам Хашимото. :balk_163:
Заключение:Дифузни и огнищни промени в структурата като при автоимунен процес.Днес,обаче кръвните изследвания показаха друго:МАТ  <5.00IU/ml  при РС  0.00-34.00 и ТАТ  13.75IU/ml  при РС 0.00-115.00.което значи,че нямам Хашимото. :balk_159:Интересното е,че като чета симптомите ги имам до един,та чудя се аз сега...Имам ли Хашимото или нямам Хашимото.Причина за аборта може да бъде и изтънялата лигавица и високия приолактин,които също са в следствие на него.Какво да мисля и какво да правя от тук на сетне? :cloud:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #296 -: Ноември 05, 2010, 17:38:37 pm »
А ТСХ колко ти е?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #297 -: Ноември 05, 2010, 18:12:18 pm »
Нямам изследвано такова нещо
Re: синдром на хашимото
« Отговор #298 -: Ноември 10, 2010, 00:21:12 am »
jul_j, според мен е хубаво да изследваш и ТSH и T4. Какви по-точно симптоми имаш? Симптомите на хипофункция на щитовидната жлеза може да се проявяват и при състояния различни от Хашимото. Доколкото разбрах за Хашимото показателни са ТАТ и по-специално МАТ. За да разбереш дали имаш хипофункция трябва да си изследваш ТSH и T4. Симптомите се дължат на колебания в ТSH и T4, а не на ТАТ и МАТ.
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 00:23:28 am от Valima »