0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: синдром на хашимото
« Отговор #200 -: Октомври 15, 2008, 11:12:44 am »
Няма значение дали е на гладно, важното е да не си пила кафе. А дали ще пиеш хапчето или не, също не е от голямо значение понеже хормона е с натрупване в организма. Също е важно да правите изследванията в една и съща лаборатория, защото при всяка маркерите са различни. Така може най-точно да се следят резултатите.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #201 -: Октомври 15, 2008, 12:44:22 pm »
и аз знам че   няма значение  на гладно или не -но въпреки това  винаги гледам да е на гладно !


Re: синдром на хашимото
« Отговор #202 -: Октомври 15, 2008, 17:38:48 pm »
момичета,да поитам нещо ,малко глупаво на фона сериозностна на това заболяване.Как стой при вас въпроса с килограмите?от както съм се разболяла съм вечно гладна :oops:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #203 -: Октомври 15, 2008, 18:50:49 pm »
момичета,да поитам нещо ,малко глупаво на фона сериозностна на това заболяване.Как стой при вас въпроса с килограмите?от както съм се разболяла съм вечно гладна :oops:

Преди да разбера, че имам хипофункция на ЩЖ и Хашимото, симптомите ми бяха рязко качване на килограми (около 10 за 3 месеца0, силно сърцебиене (аритмия) и проблеми със цикъла ми (почти го нямаше и нямах овулация). Но след като започнах лечението си, след около 6 месеца всичко започна да си идва на мястото. Килограмите почнаха да влизат във форма, макар трудно и бавно. Цикъла ми взе да се възтановява, но все още липсваше овулация. И понеже искахме бебе с мъжа ми се подложих на стимулация с клостилбегит. Овулация имах още първия месец като почнах хапчетата и в 4 месец от стимнулацията резултата беше на лице. И сега съм в очакване на бебо :) Повреме на цялата бременност ме следи моята ендрокриноложка. Пиех си л-тироксина, даже в 7 месец го спрях. Сега ТСХ ми е точно 2.00 . След раждането ще продължа да се следя и ако се наложи пак ще започна Л-тироксина.
Май се отплеснах малко ;-) Дано съм ви била полезна.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #204 -: Октомври 15, 2008, 18:53:41 pm »
Ами даже е много сериозен въпросът за килограмите. Аз докато разбера, че ми има нещо и бях вече напълняла с 15 кг.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #205 -: Октомври 15, 2008, 21:32:20 pm »
Аз с 17кг за година..Ходих на диетолог и за 6 месеца свалих некви мижави 6 кг,които върнах за две седмици..Сърцебиенето ми спря веднага ,след като започнах лечението,но килцата растат ли растат..Вървя към 80 вече..Надявам се като спра преднизолона да спра да качвам,много ми тежи вече.. Имам и косопад -за протокола :)
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: синдром на хашимото
« Отговор #206 -: Октомври 16, 2008, 10:51:43 am »
Косопад не съм забелязала, но килцата са над 20, които съм качила. Сега със зор свалям с протеиновия режим. Незнам обаче как ще се отрази това на жлезата, която не обича стресове.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #207 -: Октомври 16, 2008, 13:37:29 pm »
Незнам обаче как ще се отрази това на жлезата, която не обича стресове.

Аз друго напоследък не и давам :( Ще трябва да поработя и в/ху това.. :(
Re: синдром на хашимото
« Отговор #208 -: Октомври 16, 2008, 15:29:58 pm »
момичета трудна работа това с килцата,аз освен ,че станах пухкавка,най страното е ,че май имам и анемия,уж хапвам и то с апетит  :eating:
happymery надявам се и мен да ме сполети това щастие,и аз да си имам бебче сладко :bori_007:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #209 -: Октомври 17, 2008, 10:37:06 am »
happymery надявам се и мен да ме сполети това щастие,и аз да си имам бебче сладко :bori_007:
[/quote]

Изкрено ти го пожелавам! Ще стане, само спокойствие и си провеждай лечението стриктно!
Успех!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #210 -: Октомври 17, 2008, 15:12:51 pm »
Момичета ,аз ли нещо не съм в час или но  от този преднизолон не усещам да съм качила килограми?Пия го вече от почти месец, наистина ли качвате много, даже всички ми казават ,че съм отслабнала :lol:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #211 -: Октомври 17, 2008, 17:30:16 pm »
Момичета как пиете преднизолона. Изписаха ми го 10 мг. на ден, но забравих да попитам сутрин на гладно ли, на един прием ли или 2 пъти по 5мг.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #212 -: Октомври 17, 2008, 21:15:25 pm »
Момичета как пиете преднизолона. Изписаха ми го 10 мг. на ден, но забравих да попитам сутрин на гладно ли, на един прием ли или 2 пъти по 5мг.

Не на гладно! Пий го два пъти на ден. Аз имам 3*1 и го пия сутрин,обед и вечер веднага след хранене.Той обостря стомашните проблеми,така че си хапвай преди да го пиеш..Аз се подувам адски много от него и 1 час след като съм глътнала дозата ме набляга зверски глад,до пръсване.. Дано на теб не ти действа така..
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #213 -: Октомври 17, 2008, 22:30:04 pm »
А защо в такива големи дози го пиете, на мен са ми го изписали по 5 мг и го пия след 22ч така ми е препоръчала Тодорова! :wink:
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #214 -: Октомври 18, 2008, 07:00:54 am »
Защото моя МАТ е над 1300 :) а ТСХ ми гони 4-та,но за него си имам еутирокс.. Радвай се ,че ти е малка дозата ;)
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #215 -: Октомври 18, 2008, 09:05:08 am »
Преднизолона най-после ми го спряха  :) само за малко, но все пак!!!!!!
Обаче сега се притесних за TSH.
При прегледа при ендокрин. ми изписа еутирокс. Сега разбирам, че това лекарство го понижава 8O Обадих се на ендокрин., съобщих й стойностите, които са на долната граница и попитах дали да пия еутирокса и тя каза ДА. Сега какво да правя, незнам.........
Re: синдром на хашимото
« Отговор #216 -: Октомври 18, 2008, 10:00:23 am »
Аз започвам инвитро и затова. ТАТ ми е 8 пъти над нормата имам и NK клетки. Но Тодорова ми изписа преднизолон ф, а имунолозите в Надежда преднизолон. Започнах да пия чистия преднизолон.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #217 -: Октомври 18, 2008, 11:24:27 am »
Аз започвам инвитро и затова. ТАТ ми е 8 пъти над нормата имам и NK клетки. Но Тодорова ми изписа преднизолон ф, а имунолозите в Надежда преднизолон. Започнах да пия чистия преднизолон.
Кой е чистия преднизолон  :oops:?
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #218 -: Октомври 18, 2008, 12:23:52 pm »
И аз незнам кой е чист преднизолон.Аз пия този на актавис..
Re: синдром на хашимото
« Отговор #219 -: Октомври 18, 2008, 14:32:32 pm »
И двата са на актавис. Тодорова ми е изписала преднизолон F, а имунолозите в Надежда преднизолон. Когато отидох в аптеката, аптекарката ми каза да реша какъв, че са различни и аз взех и двата. Но започнах да пия този без F.