0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #120 -: Септември 27, 2008, 09:14:24 am »
Мен не ме притеснява, че Тодорова изписва на всички едни и същи добавки- в крайна сметка освновното е Тироксина. А мисля, че капките имат някакво действие - не се чуствам така "подпухнала", както ако не ги пия.Може би задържам течности????
Re: синдром на хашимото
« Отговор #121 -: Септември 27, 2008, 11:30:08 am »
момичета,направих нещо на своя глава,сама си вдигнах дозата на елтероксина :oops:
незнам правилно или не,но докато чакам за този прословут преглед,ще мине много време.А как да зъна на д-р Тодорова ,като тя дори не ме е виждала,аз пия 50мг
направих ги на 75мг.ognyanaти как го сваляш това ТСХ,с какви дози :ask:
а по въпроса със селена,пих го години наред без прекъсване ,заедно с алое ,но антителата не мръднаха.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #122 -: Септември 27, 2008, 12:43:17 pm »
момичета,направих нещо на своя глава,сама си вдигнах дозата на елтероксина :oops:
незнам правилно или не,но докато чакам за този прословут преглед,ще мине много време.А как да зъна на д-р Тодорова ,като тя дори не ме е виждала,аз пия 50мг
направих ги на 75мг.ognyanaти как го сваляш това ТСХ,с какви дози :ask:
а по въпроса със селена,пих го години наред без прекъсване ,заедно с алое ,но антителата не мръднаха.

Ще ти предам буквално това, което ми е казала лекарката.
Отидох при нея за трети път защото при едни нови изследвания ТСХ ми се беше качило на 3,7. Назначи ми л-тироксин 25. При контролното изследване след месец, ТСХ беше паднало на 2,3.
Каза ми така - приемаш тази доза, в месеца, от който планирате бременност, започваш да приемаш л-тироксин 50.
Обаче - при контролното ми изследване след втория месец на прием на л-тироксин 25/еутирокс, гадното ТСХ, се беше покачило на 2,9. Значи, мисля си аз, налага се нова корекция на дозата.
Още не съм провела консултацията. Така или иначе минах на 50, защото вече планираме. След консултацията ще споделя отново какво се е случило. Само че това не ти е от полза, навлизаме в "Моля, не си обменяйте диагнозите..." Трябва ти консултация с ендокринолог! От къде си? Ако можеш да организираш пътуване до София, обади се по телефона на д-р Тодорова и се разбери с нея кога да отидеш, въпреки че нямаш записан час (при спешни случаи приема без час, но с уговорка). Телефонът мога да ти го изпратя, ако го нямаш. А моята консултация я планирам в средата на октомври, за теб е късно.  :bighug:
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #123 -: Септември 28, 2008, 09:34:20 am »
ТСХ-то по принцип трябва да е до 2,5 по новите стандарти и тази стойност я пише като референтна граница в таблиците на доц. Конова. Доколкото знам за забременяване ТСХ трябва да е около 1,5.
Това означава ли, че моето TSH - 0.517 не е подходящо за забременяване или е важно само да не е високо?
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #124 -: Септември 29, 2008, 14:33:38 pm »
ТСХ-то по принцип трябва да е до 2,5 по новите стандарти и тази стойност я пише като референтна граница в таблиците на доц. Конова. Доколкото знам за забременяване ТСХ трябва да е около 1,5.
Това означава ли, че моето TSH - 0.517 не е подходящо за забременяване или е важно само да не е високо?

Знам само, че не трябва да пада и под 0,5. А това дали е подходящо, го обсъди по-добре с ендокринолога си.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #125 -: Септември 29, 2008, 14:34:39 pm »
Аз съм доста объркана..През Юли месец правих ТСХ.ТАТ,МАТ и ФТ4.. Всички бяха в норма с изключение на МАт който при норма до 34 беше 91.22.. д-р Тодорова ми назначи лимфомиозот,селен и аспирин протект..Днес пуснах контрола и МАТ ми е станал > 1300 а трябваше да е паднал поне малко.. ТСХ ми е 3.923,и той е скочил.. На 15.10 почвам стимулация за икси и си мисля че или ще ми отложат процедурата,или няма да е успешна..Утре съм на преглед и незнам как ще издържа.. Има ли бърз начин да сваля до 15.10 поне малко ТСХ ?! Моля ви пишете ми..
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #126 -: Септември 29, 2008, 16:23:29 pm »
момичета,направих нещо на своя глава,сама си вдигнах дозата на елтероксина :oops:
незнам правилно или не,но докато чакам за този прословут преглед,ще мине много време.

myrzelana, ти ако досега си била на 50мкг тироксин и ТСХ ти е 3.7 (виждам в предишен твой постинг), наистина имаш нужда от по-висока доза.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #127 -: Септември 29, 2008, 16:26:39 pm »
ТСХ-то по принцип трябва да е до 2,5 по новите стандарти и тази стойност я пише като референтна граница в таблиците на доц. Конова. Доколкото знам за забременяване ТСХ трябва да е около 1,5.
Това означава ли, че моето TSH - 0.517 не е подходящо за забременяване или е важно само да не е високо?

За Хашимото трябва да се цели ТСХ между 0.5 и 1.5 като оптимално е 1.0. На някои места дори препоръчват 0.5 до 1.0. Това важи и за бременост.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #128 -: Септември 29, 2008, 16:35:13 pm »
Аз съм доста объркана..През Юли месец правих ТСХ.ТАТ,МАТ и ФТ4.. Всички бяха в норма с изключение на МАт който при норма до 34 беше 91.22.. д-р Тодорова ми назначи лимфомиозот,селен и аспирин протект..Днес пуснах контрола и МАТ ми е станал > 1300 а трябваше да е паднал поне малко.. ТСХ ми е 3.923,и той е скочил.. На 15.10 почвам стимулация за икси и си мисля че или ще ми отложат процедурата,или няма да е успешна..Утре съм на преглед и незнам как ще издържа.. Има ли бърз начин да сваля до 15.10 поне малко ТСХ ?! Моля ви пишете ми..

ТСХ се сваля с тироксин. Колко бързо може да падне поне под 2.0 е много индивидуално. За себе си знам, че при мен се повлиява много бързо.
Ти щом утре си на преглед повдигни въпроса, там със сигурност са наясно в какви норми трябва да е ТСХ при започване на процедура и какви медикаменти са ти необходими. Пиши после, ако имаш възможност, какво са ти препоръчали.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #129 -: Септември 29, 2008, 18:01:22 pm »
то всъщност д-р Тодорова къде преглежда,на мен ми записаха час за 25.10 в Плевен в клиниката на доцент Конова ,до колкото разбирам е добър сцпециалист ендокриноложката ,а и целия екип разбира се.Притеснява ме факта ,че за сваляне ще го сваля ТСХ-то,но немога да го стопирам на 1 място :(
 аз и преди съм го сваляла ,но се чуствам много зле, като започне да пада,и това много ме притеснява,ендокриноложката във варна неможа да се справи, и ме остави с по високи стойности но в норма,дано доктор Тодорова да може да ми помогне.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #130 -: Септември 29, 2008, 18:41:30 pm »
Д-р Тодорова преглежда в София, нямам представа коя е ендокриноложката в Плевен. Виж, при мен също досега не са успели да "стопират" ТСХ в желания интервал 0.5 до 1.5 и няколко пъти ми е падало под нормата, включително под 0.03. Наистина е ужасно, а единия път си беше направо страшничко. При мен се оказа, че с 50мкг тироксин се стабилизира ТСХ на 2.15. И аз се чувствам по-добре стабилизана, макар и не в оптималния интервал. Обаче за болестта не е добре и най-вече при бременост. Затова в момента увеличавам на 62.5 и да видим. Самата промяна на дозата ми разказва играта в момента... ама какво да се прави.

Успех ти желая!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #131 -: Септември 29, 2008, 19:49:27 pm »
Д-р Тодорова преглежда веднъж месечно и в Плевен. На 24, 25 и 26.10. ще е там.

Как се чувствате когато хормоните не са в норма?
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #132 -: Септември 29, 2008, 19:54:06 pm »
Д-р Тодорова преглежда веднъж месечно и в Плевен. На 24, 25 и 26.10. ще е там.

Как се чувствате когато хормоните не са в норма?

Ми аз имам силно сърцебиене и постоянно чувство на тревожност.. Просто се събуждам изплашена и уморена..
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #133 -: Септември 29, 2008, 20:33:57 pm »
ТСХ-то по принцип трябва да е до 2,5 по новите стандарти и тази стойност я пише като референтна граница в таблиците на доц. Конова. Доколкото знам за забременяване ТСХ трябва да е около 1,5.
Това означава ли, че моето TSH - 0.517 не е подходящо за забременяване или е важно само да не е високо?
Знам само, че не трябва да пада и под 0,5. А това дали е подходящо, го обсъди по-добре с ендокринолога си.

Днес се видях с ендокриноложката. Каза, че няма проблем с тези стойности да се забременее.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #134 -: Септември 29, 2008, 23:29:28 pm »
ТСХ-то по принцип трябва да е до 2,5 по новите стандарти и тази стойност я пише като референтна граница в таблиците на доц. Конова. Доколкото знам за забременяване ТСХ трябва да е около 1,5.
Това означава ли, че моето TSH - 0.517 не е подходящо за забременяване или е важно само да не е високо?
Знам само, че не трябва да пада и под 0,5. А това дали е подходящо, го обсъди по-добре с ендокринолога си.

Днес се видях с ендокриноложката. Каза, че няма проблем с тези стойности да се забременее.

 :balk_602:  Успех!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #135 -: Септември 30, 2008, 10:43:14 am »
Как се чувствате когато хормоните не са в норма?

В хипофункция много уморена, подута, непрекъснато ми се спи, като в зимен сън, имам чувството, че така и не се разсънвам през целия ден. И много типично при мен, че не мога да си поемам достатъчно дълбоко въздух.

В хипер функция много енергична (докато не стигна етапа да не мога да спя), но после сърцебиене, ускорен пулс до 120 в минута в спокойно състояние и/или високо кръвно до 150/100 при положение, че нормалното ми е 110/70. Сърцебиенето е много неприятно, защото като легна се усилва и не мога да спя. Тревожност, паник атаки...
« Последна редакция: Септември 30, 2008, 10:45:03 am от jul4e »
Re: синдром на хашимото
« Отговор #136 -: Септември 30, 2008, 16:28:51 pm »
Как се чувствате когато хормоните не са в норма?

В хипофункция много уморена, подута, непрекъснато ми се спи, като в зимен сън, имам чувството, че така и не се разсънвам през целия ден. И много типично при мен, че не мога да си поемам достатъчно дълбоко въздух.

В хипер функция много енергична (докато не стигна етапа да не мога да спя), но после сърцебиене, ускорен пулс до 120 в минута в спокойно състояние и/или високо кръвно до 150/100 при положение, че нормалното ми е 110/70. Сърцебиенето е много неприятно, защото като легна се усилва и не мога да спя. Тревожност, паник атаки...
мила,имам чувството ,че това сякаш аз съм го писала,чуствамсе по апсолютно същия начин, и много ме притеснява тая симулация , която ще направя за инвитро процедурата ,дали няма да влоши повече състоянието ми :(
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #137 -: Октомври 03, 2008, 21:35:52 pm »
така-  ние започваме процедура  - пускаме   изследвания  -пускам едно  ТСХ -ей така -профилактично -убедена ,че всичко ще е наред ,защото последните месеци   все е под 2 , и хоп  -резултат 3,5 !
Другата седмица ще ходя при Начев -даже с е замислих сама да вдигна дозата на л- тироксина -сега съм на 50  ,ама няма да  го направя .
Дали  може това да е моментна с-ст  повлияна от нещо -уж съм спокойна напоследък ...
Ще повторя изследването и да видим.
д-р Владимиров каза че може да се  наложи и терапия.Аман-точно сега ли  се е покачило -не намирам причина !!!
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 21:38:41 pm от nimika »


Re: синдром на хашимото
« Отговор #138 -: Октомври 06, 2008, 17:15:14 pm »
здравейте момичета,както бях казала преди месец си бях вдигнала дозата на елтероксина,дали е  минало достатачно време да повлияят лекарствата ,за промяна на стойностите,трябва ли да чакам още,или вече мога да проверя :ask:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #139 -: Октомври 06, 2008, 18:50:51 pm »
По принцип се препоръчва контролно изследване най-малко след 40 дни.