0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: синдром на хашимото
« Отговор #80 -: Юли 04, 2008, 23:59:43 pm »
Вашите лекари добре са ви казали да ходите всеки месец на контролни изследвания,а аз какво да кажа-на мен ми вика ела пак след 6 месеца ако не забременееш дотогава 8O
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #81 -: Юли 05, 2008, 08:41:00 am »
Смени ендокринолога!
От къде си?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #82 -: Юли 05, 2008, 19:12:40 pm »
От Русе съм, но живея в Гърция-Атина от 12год.,така че водя борбата тук на гръцка почва.От време на време си ходя в БГ.Но, ако има някой добър лекар в София скоро се очертава да ходя и може да съчетая и двете,ако можете препоръчайте доки. 
Re: синдром на хашимото
« Отговор #84 -: Юли 06, 2008, 15:12:56 pm »
Може ли и аз да задам един въпрос свързан с темата. Може ли следните резултати на щитовидните хормони да блокират овулацията и възпрепятстват зреенето на фуликул, като имам предвид най-вече TSH и следва ли при тези стойности да взимам лекарства.Да уточня че се боря за бебче от 4 години като при мен вече незнам дали само ПКЯ са проблем.
TSH 3.27 mlU/ml реф. 0,35-5,50
FT3 5,60  pmol/L реф. 2,80-7,10
FT4 14,64 pmol/L реф. 11,50-22,70
Благодаря ви!!!!!!!!!!!!!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #85 -: Юли 06, 2008, 23:17:38 pm »
Не знам veri 77,но ми се струва, че твоите стойности са си в норма и не виждам да си с Хашимото.И за мен тази диагноза е съвсем нова и едва в петък разбрах,че го имам и този синдром.Оттогава толкова неща изчетох по форумите,че в главата ми е пълна каша. :ask: :balk_146:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #86 -: Юли 07, 2008, 19:17:57 pm »
Верче изследвай си ТАТ и МАТ. И при мен ТСХ беше 3, но антителата са ми доста завишени и съм с Хашимото.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #87 -: Юли 07, 2008, 20:57:38 pm »
Благодаря ви момичета! В петък ми предстои и цветна снимка и другата седмица ще изследвам и антителата. Успех и само напред :wink:
Re: синдром на хашимото
« Отговор #88 -: Юли 08, 2008, 11:22:30 am »
Вери, ТСХ-то е високичко, хубаво е да е около 1. За Хашимото може да се говори на база изследванията на TAT и MAT, хубаво е и тях да изследваш.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #89 -: Юли 08, 2008, 12:05:47 pm »
Да попитам относно контролни изследвания на тироидните хормони - преди изследването трябва ли да се спре Л тироксина и ако да, колко време преди това? Зачудих се, защото ми споменаха нещо такова от една лаборатория /за да били коректни резултатите/. Вие как процедирате?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #90 -: Юли 08, 2008, 12:13:13 pm »
Аз не спирам Л-тироксина.
Само в деня , когато правя изследванията го вземам след като ми вземат кръв.
Като питах ендокринолога дали изследванията се правят на гладно-за моя изненада ми каза , че мога да ги правя по което време на деня искам-и не е задължително да са на гладно.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #91 -: Юли 08, 2008, 17:10:53 pm »
И на мен ендокринологът ми каза,че само в деня на изследването не трябва да пия Достинекса и Л-тироксина.Да си приема дозата след като вече са ми взели кръв.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #92 -: Юли 12, 2008, 14:26:14 pm »
Момичета, помагайте!Като част от имунотерапията,заради проблем с НК-клетките, ми е назначен Респистим плюс,но сега чета ,че има йод.Някоя от вас пила ли е?Знам,че назначават терапия с този препарат,но се притеснявам да не се объркат още нещата  с Хашимотото :(
Re: синдром на хашимото
« Отговор #93 -: Юли 14, 2008, 16:42:55 pm »
Нимика искам да попитам дали при теб е минала процедурата за която се подговяш при д-р Владимиров и дали си имала завишени стойности на ТАТ и МАТ, защото аз минах по същия път като теб и резултата е отрицателен. Извинявам се предварително за нетактичното ми любопитство, но все още търся "грешката" къде е.  :oops:
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #94 -: Септември 21, 2008, 10:07:49 am »
Виждам, че отдавна не сте писали тук. Как вървят нещата с арт процедурите и хашимотото? Има ли положителни резултати вече? Аз също съм с хашимото и много високи ТАТ и МАТ. Предстои ми инвитро при Стаменов.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #95 -: Септември 21, 2008, 19:05:59 pm »
Здравей Cream и аз съм с хашимото с високи ТАТ и МАТ и въпреки лечението от 4 месеца нямам резултат, бременност де. Октомври съм при Стаменов за да ми каже кога почваме с инвитрото.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #96 -: Септември 22, 2008, 11:21:34 am »
Здравей Cream и аз съм с хашимото с високи ТАТ и МАТ и въпреки лечението от 4 месеца нямам резултат, бременност де. Октомври съм при Стаменов за да ми каже кога почваме с инвитрото.
И при мен стоят така нещата, само се тревожа да не би Стаменов да поиска да проведем друго лечение и да се забави инвитрото....... Ти какво пиеш за ТАТ и МАТ?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #97 -: Септември 22, 2008, 15:57:09 pm »
здравейте момичета,и аз съм с хашимото вече 11г,от 7 години правим опити за бебе,но резултат никакъв,със високи стойности на ТАТ и МАТ съм,дали това би било проблем за инвитро.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #98 -: Септември 22, 2008, 16:13:42 pm »
здравейте момичета,и аз съм с хашимото вече 11г,от 7 години правим опити за бебе,но резултат никакъв,със високи стойности на ТАТ и МАТ съм,дали това би било проблем за инвитро.
Не. Аз забременях / след Инвитро/ с Хашимото и много високи стойности на ТАТ и МАТ.
При бременност трябва стриктно следене на ТСХ и Т4.
Успех!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #99 -: Септември 22, 2008, 18:24:28 pm »
galli, от първи опит инвитро ли се получи бебчето? имаше ли някаква терапия преди това - имам предвид лекарства, вливания и т.н..........