0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: синдром на хашимото
« Отговор #40 -: Декември 19, 2007, 10:37:13 am »
Да, точно в такава дозировка. Д-р Тодорова не ми е обяснила на какво точно действат, а аз забравих да я питам. Просто й се доверявам. Според мен влияят на антителата, макар че към хомеопатията аз съм резервирана по принцип.
 
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #41 -: Декември 27, 2007, 11:13:36 am »
Всичко това е под наблюдението на опитен ендокринолог, така че се надявам скоро и антителата да вземат да падат. Аз и без това съм си рекордьорка по високи антитела  :lol:
Какъв е рекорда ти :)?Какви са стойностите на антителата?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #42 -: Януари 01, 2008, 16:31:55 pm »
Момичета здравейте  :D. Пиша Ви , тъй като Сте мн. по-запознати от мен с това заболяване .Искам да Ви попитам при нормални стойности на ТАТ и МАТ ,но tsh на 0.00 ,при f3 и f4 също има отклонениа , но са минимлани може ли да се говори за такова заболване или трябва да се насоча другаде ? :?
ПП живея в ПЛовдив и ходя при завеждащата катедра Ендокринология д-р Орбецова
Благодаря Ви предварително за отговорите
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #43 -: Януари 01, 2008, 19:33:17 pm »
Напиши какви са ти tsh ,f3 и f4 както и референтните стойности.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #44 -: Януари 01, 2008, 19:48:03 pm »
Изследванията не са при мен , но tsh e 0.00 при 0.5 до 3.5 или 5 , а f4 и f3 не си спомням добре , тъй като отклоненията не бяха съществени .Ехографът обаче показа нехомогенност и в двата лоба , ето защо лекуващата ми лекарак прецени да изчакаме още 2/3 месеца да повторим изследванията и давидим каквои ще правим.Мен обаче това отлагане ме притеснява, защото с всеки изминал ден се чуствам все по-зле  :( сърцебиенето , потенето , умората и безсънието и косопада ще ме докарат до лудост  :x
Re: синдром на хашимото
« Отговор #45 -: Януари 02, 2008, 14:17:53 pm »
Според мен едвали трябва да чакаш 2-3 месеца,подобре ги направи в др.лаборатория и веднага се консултирай с добър ендокринолог.Не се притеснявай може да е грешка!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #46 -: Януари 02, 2008, 23:04:54 pm »
Изследванията не са при мен , но tsh e 0.00 при 0.5 до 3.5 или 5

И аз бях с много ниско ТСХ в 16 седмица - 0.13, а ТАТ и МАТ си бяха ОК. После се нормализира, а в 32 седмица пак падна на долна граница. Ехографията ми показваше дискретни изменения на структурата. След като родих не съм правила контролно изледване. :oops:
Аз те съветвам да потърсиш второ мнение при друг ендокринолог.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: синдром на хашимото
« Отговор #47 -: Януари 02, 2008, 23:44:26 pm »
Всичко това е под наблюдението на опитен ендокринолог, така че се надявам скоро и антителата да вземат да падат. Аз и без това съм си рекордьорка по високи антитела  :lol:
Какъв е рекорда ти :)?Какви са стойностите на антителата?
Ами те винаги са били много високи, но лятото примерно МАТ ми беше 2388 /0-12/, а ТАТ 366 /0-34/.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #48 -: Януари 03, 2008, 10:31:15 am »
А,повлияват ли се от селена?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: синдром на хашимото
« Отговор #49 -: Януари 03, 2008, 10:35:25 am »
Повлияват се много добре даже. Сега са ми около 800 /мат/. Но при мен терапията е и хормонална.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #50 -: Януари 03, 2008, 13:10:36 pm »
Е,това е добре.Значи лечението върви в правилната посока.Успех!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #51 -: Януари 06, 2008, 03:58:14 am »
Искам да ви попитам,момичета,освен ТСХ,ФТ3,ФТ4,ТАТ и МАТ,ендокринолога насочвал ли ви е да изследвате и инсулин?Освен това,тези от вас,които са минали през някаква стимулация,биха ли споделили как е протекла и по какъв протокол е била.На мен ми предстои ИКСИ и ме е подгонила параноята.Имам много шантаво Хашимото-много бързо преминавам от хипо- в хиперфункция.Ще съм по дълъг протокол.Стана малко объркано...
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #52 -: Януари 06, 2008, 14:20:39 pm »
А,повлияват ли се от селена?

Аз пия само селен и се повлиявят.Хормонално лечение започва само ако някой от хормоните на щитовидната жлеза вече не е в норми.При мене само антителата бяха завишени и пия само Селеногин.За около месец ми паднаха с 30. Трябва скоро пак да проверя как съм.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #53 -: Януари 07, 2008, 16:32:11 pm »
Искам да ви попитам,момичета,освен ТСХ,ФТ3,ФТ4,ТАТ и МАТ,ендокринолога насочвал ли ви е да изследвате и инсулин?Освен това,тези от вас,които са минали през някаква стимулация,биха ли споделили как е протекла и по какъв протокол е била.На мен ми предстои ИКСИ и ме е подгонила параноята.Имам много шантаво Хашимото-много бързо преминавам от хипо- в хиперфункция.Ще съм по дълъг протокол.Стана малко объркано...
Моето Хашимото е подобно  :?. Добре е да изследваш и имунорезистентен инсулин (мисля, че така се казваше  :oops:).
На мен ми препоръчват лека стимулация без блокиране на хипофизата (къс протокол) - обяснението на ендокринолога е, че колкото е по-щадяща една процедура, толкова по-добре.
Успех!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #54 -: Януари 07, 2008, 18:57:29 pm »
Благодаря ти ТА!Понеже видях,че си от Пловдив-при кой ендокринолог ходиш и дали си изследвала този инсулин.Аз съм при Тодорова,но досега никога не ми е споменавала за това.Къде да го изследвам и как става въобще-доколкото знам се прави някакво натоварване с глюкоза или не става въпрос за това!Вече ще се побъркам :(!
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: синдром на хашимото
« Отговор #55 -: Януари 07, 2008, 22:36:11 pm »
Тодорова включва в лечението метформин, но преди да започнеш приема е добре да направиш ГТТ/глюкозо толерантен тест/. Целта е да се подобри качеството на яйцеклетките и да не се задържат фоликули.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #56 -: Януари 07, 2008, 22:58:47 pm »
Благодаря ти ТА!Понеже видях,че си от Пловдив-при кой ендокринолог ходиш и дали си изследвала този инсулин.Аз съм при Тодорова,но досега никога не ми е споменавала за това.Къде да го изследвам и как става въобще-доколкото знам се прави някакво натоварване с глюкоза или не става въпрос за това!Вече ще се побъркам :(!
Не. този инсулин (дано не ми се смеят много лекарите, ако не го изписвам правилно) съм го изследвала във ВМИ, обаче не помня името точно на лабораторията. Намира се в една сграда близо до втория вход на ВМИ, след радиологичната лаболатория. Взимат само кръв.
Иначе в Пловдив не успях да намеря ендокринолога си - и аз съм при д-р Тодорова.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #57 -: Януари 11, 2008, 13:09:50 pm »
А има ли момичета с Хашимото,които са стимулирани по дълъг протокол и как са протекли нещата?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #58 -: Януари 11, 2008, 15:47:43 pm »
А има ли момичета с Хашимото,които са стимулирани по дълъг протокол и как са протекли нещата?


Извинявайте за невежеството, какво е стимулация по къс или дълъг протокол?!?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #59 -: Януари 11, 2008, 16:03:49 pm »
Аз бях със стимулация по дълъг протокол-иксито мина перфектно,чак след неуспеха разбрах че съм имала хашимото от доста време.
И сега се чудя дали липсата на имплантация е следствие от хашимотото или просто лош късмет...