0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #20 -: Ноември 19, 2007, 07:53:59 am »
Аз ходя при д-р Катя Тодорова и на мен тя ми препоръча безмесна диета. Ама не съм сигурна дали заради килограмите, които натрупах в последните години или заради Хашимотото. Аз съм с хиперфункция.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #21 -: Ноември 19, 2007, 14:58:03 pm »
По-скоро на износването, ако само с ТАТ и МАТ имаш проблеми.
Ледена Луна, аз само с тях имам проблем, но не мога да забременея от няколко години. Да търся причината другаде ли? 8O И още един въпрос. За да се подсигури износването при жени с Хашимото има ли лекарства, които се пият по време на бремеността или е въпрос на късмет?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #22 -: Ноември 19, 2007, 19:22:45 pm »
Пуканка,при тебе какви са стойностите на ТАТ и МАТ? Пиеш ли нещо за тях?
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #23 -: Ноември 19, 2007, 20:24:16 pm »
Още не съм започнала сериозно лечение, защото ми откриха това в Петък. МАТ ми е 188 при реф. от 0 до 34.ТАТ не ми е изследван. От днес пия Селен, а в Четвъртък имам час при Сарджева, защото днес кварталната ендокриноложка ми ги надрънка едни глупости и не й вярвам.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #24 -: Ноември 19, 2007, 21:18:32 pm »
Мисля,че трябва да направиш и други изследвания.Консултирай се и с имунолог.Аз също пия селен,фолиева киселина,аспирин протект и преднизолон,но според моите изследвания.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #25 -: Ноември 20, 2007, 13:21:10 pm »
Какво мога да изследвам при имунолог?
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #26 -: Ноември 20, 2007, 13:45:19 pm »
Мисля, че той ще прецени това на базата на твоето състояние.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #27 -: Ноември 21, 2007, 18:49:01 pm »
Pukanka, аз съм с Хашимото, като при мен и двата вида антитела са завишени, ТСХ беще малко над нормата. При консултацията си д-р Тодорова ми каза, че това не е причината при мен да не забременявам и се оказа права. В момента съм бременна в 14 седмица и пия лекарсрва за контролиране нивата на щитовидните хормони плюс аспирин, селен и фолиева киселина.
Не е зле да си направиш и консултация с имунолог, както са ти препоръчали по-нагоре.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #28 -: Ноември 21, 2007, 19:11:52 pm »
Pukanka, аз съм с Хашимото, като при мен и двата вида антитела са завишени, ТСХ беще малко над нормата. При консултацията си д-р Тодорова ми каза, че това не е причината при мен да не забременявам и се оказа права. В момента съм бременна в 14 седмица и пия лекарсрва за контролиране нивата на щитовидните хормони плюс аспирин, селен и фолиева киселина.
Не е зле да си направиш и консултация с имунолог, както са ти препоръчали по-нагоре.

Честито. Леко и безаварийно бременеене.
А при тебе установи ли се проблема за стерилитета и как забременя всъщност? След колко време? По естествен начин ли?
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #29 -: Ноември 21, 2007, 19:20:58 pm »
При мен се оказа най-баналната причина - наличие на няколко миоми в матката, но за съжаление ми отне две години докато се установи. Аз съм и на 35 годинини. Д-р Персенска ми прави хистероскопията и премахна миомите, забрменях естествено на 3ия цикъл след операцията
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: синдром на хашимото
« Отговор #30 -: Ноември 21, 2007, 23:09:39 pm »
При мен от хипотиреоидизъм заболяването премина в медикаментозен хипертиреоидизъм и пустите антитела не падат и тва си е.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #31 -: Ноември 22, 2007, 19:48:13 pm »
 а какво означава медикаментозен хипертиреоидизъм  :?


*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #32 -: Ноември 22, 2007, 20:52:41 pm »
Днес бях на  добър ендокринолог.По негови думи нямам нужда от лечение и не това е проблема за стерилитета. Сега ще насочим вниманието си към мъжа ми и имунологични при мене. За Хашимотото ми само ме предупреди лекаркато ако забременея още първия месец да тичкам при нея, защото тогава може да се задълбочат нещата. :lol:
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: синдром на хашимото
« Отговор #33 -: Ноември 22, 2007, 22:37:23 pm »
а какво означава медикаментозен хипертиреоидизъм  :?
Приемайки лекарства заради високо ТТХ съм си го смъкнала под реф. стойности най-просто казано.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: синдром на хашимото
« Отговор #34 -: Ноември 22, 2007, 22:39:15 pm »
Всичко това е под наблюдението на опитен ендокринолог, така че се надявам скоро и антителата да вземат да падат. Аз и без това съм си рекордьорка по високи антитела  :lol:
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #35 -: Декември 11, 2007, 18:28:26 pm »
Здравейте,момичета!Реших да не пущам нова тема,а да използвам тази.Аз съм пациентка на д-рТодорова и при последното ми посещение тя ми назначи Lymphomiosot(наред с досегашната ми терапия с Еутирокс,аспирин и селен).Има ли някоя от вас,която да е използвала тези хомеопатични таблетки.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #36 -: Декември 11, 2007, 18:43:48 pm »
Здравейте,момичета!Реших да не пущам нова тема,а да използвам тази.Аз съм пациентка на д-рТодорова и при последното ми посещение тя ми назначи Lymphomiosot(наред с досегашната ми терапия с Еутирокс,аспирин и селен).Има ли някоя от вас,която да е използвала тези хомеопатични таблетки.

Кое им е хомеопатичното?

Аз пия от 2 седмици Селеногин и от 188 антителата ми паднаха учудващо бързо на 150.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #37 -: Декември 11, 2007, 19:20:20 pm »
Lymphomiosota са хомеопатични!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #38 -: Декември 18, 2007, 15:26:53 pm »
Да, аз ги пия! От половин месец. Ще видим резултата в началото на януари.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #39 -: Декември 18, 2007, 16:40:40 pm »
Scarlet,в дозировка 3 x 2табл.ли ги смучеш и дали ти обясниха какво точно ще повлияят?