0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #100 -: Септември 22, 2008, 19:27:04 pm »
galli, от първи опит инвитро ли се получи бебчето? имаше ли някаква терапия преди това - имам предвид лекарства, вливания и т.н..........

Здравей!
Не съм правила вливания. Пия само Л- тироксин.
И д-р Владимиров и ендокринолога ми бяха на мнение, че антителата нямат отношение към репродуктивната система и съответно към бременността.
Забременях от първи опит ИКСИ при д-р Владимиров.

И все пак следвай съветите на лекуващите те лекари.
Ако имаш други въпроси - насреща съм. :)

Re: синдром на хашимото
« Отговор #101 -: Септември 22, 2008, 19:36:44 pm »
За антителата вече четири месеца пия селен и капки лимфомизот. Правихме и едно вливане на интралипид. Д-р Тодорова беше сигурна, че ще се получи бременност но не, а и антителата не са паднали, надявам се, че няма да са пречка при инвитрото. 
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #102 -: Септември 22, 2008, 19:44:27 pm »
На мен ендокриноложката ми каза, че нямам нужда от лечение на хашимото на този етап. Но гинекологът ми изписа преднизолон, защото според него все нещо трябва да се направи при толкова високи стойности на ТАТ и МАТ. Утре ще ходя при друг ендокринолог за второ мнение.
Galli, ти само заради ТАТ и МАТ ли си пила л-тироксин?
Мислех да правя още едно инсе /трето/, преди инвитрото, но ако няма промяна в лечението и само си пия преднизолон, не виждам смисъл.........
Явно трябва нещо да се направи, защото тръбичката ми пропуска свободно след лапарото....... и пак не става бебче..........
Малко объркано стана.......
И аз не надявам да нямаме проблеми с инвитрото, kdimitrina!!!!!!!!!!!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #103 -: Септември 22, 2008, 20:05:30 pm »
При мен тръбите също са о.к. Хванахме се за това хашимото, като причина за незабременяването и затова отложих инвитрото при Стаменов. Д-р Тодорова каза, че то е причина и, че пречи на добрата функция на яйчниците. Въпреки, че д-р ендокринолози преди това ми казваха, че не се лекува, тя ми изписа л-тироксин при ТСХ 2,9 и ТАТ 850. Но вече четири месеца нямаме резултат и затова реших, че трябва да пробваме и инвитро, както ми предложи д-р Стаменов.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #104 -: Септември 22, 2008, 20:26:32 pm »
Дано да не ни попречи хашимотото и да минем успешно през предстоящите процедури!!!
Стаменов какво мисли за хашимотото? Успяхте ли да говорите за това?
Re: синдром на хашимото
« Отговор #105 -: Септември 22, 2008, 22:55:01 pm »
Май всички сте пациентки на д-р Тодорова?!
Това, което пишете, че няма никакъв ефект от лечение с Л-тироксин и Лимфомиозот леко ме притесни...
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #106 -: Септември 23, 2008, 00:16:43 am »
Май всички сте пациентки на д-р Тодорова?!
Това, което пишете, че няма никакъв ефект от лечение с Л-тироксин и Лимфомиозот леко ме притесни...

За съжаление, аз една съм от тези, при които въпросното лечение не даде абсолютно никакъв резултат. В продължение на месеци сутрин се събуждах с единствената мисъл колко много лекарства трябва да изпия и каква е тяхната последователност. След поредния експеримент с Преднизолон, ми беше предложена имуномодулираща терапия, с изричната забележка, че това е възможно най-НЕефективният метод за въздействие върху антителата. В този момент се почувствах като поредната опитна мишка, върху която се изпробват "чудесата" на "напредналата" медицина.
Няколко месеца по-късно, след горещите препоръки за вливания, пия единствено и само Еутирокс. Не съм си правила изследвания, но е факт, че се чувствам много по-добре от периода, в който уж се лекувах. Не, че се гордея от себе си в момента, но просто осъзнах в какъв омагьосан кръг попадам, без никаква гаранция, че някога ще изляза от него. И освен това - не мога да приема, че за всички лечението може да бъде едно и също до степен и на дозите дори. Въпреки еднаквата диагноза, всеки организъм е различен, което от своя страна изисква индивидуален подход при терапията, какъвто очевидно в случая липсва.  :?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #107 -: Септември 23, 2008, 09:03:54 am »
galli, от първи опит инвитро ли се получи бебчето? имаше ли някаква терапия преди това - имам предвид лекарства, вливания и т.н..........

Здравей!
Не съм правила вливания. Пия само Л- тироксин.
И д-р Владимиров и ендокринолога ми бяха на мнение, че антителата нямат отношение към репродуктивната система и съответно към бременността.
Забременях от първи опит ИКСИ при д-р Владимиров.



 Честито и   успех  :balk_21:
Напълно съм съгласна с поста ти ,макар че аз все още не съм забременяла,но от всичко четено и казано ми , знам че  Хашимото пряко не пречи на забременяването  , а има значение за  износването  на плода .
От всичко писано по-надолу  се питам ,наистина ли  трябва  там да търсим причината  :balk_113:  -аз  си пия  тироксина и следя  ТСХ , скоро ще започваме процедура ,но това  не ми е начертано като основен проблем.
Да напомня все пак ,че като автоимунно заболяване  , стреса и притесненията влияят .


Re: синдром на хашимото
« Отговор #108 -: Септември 23, 2008, 14:57:17 pm »
Здравейте момичета!
След преглед при Тодорова и на мен също ми бе установено Хашимото.Предписа ми Лтироксин25 и капки Лимфозиомит три пъти по 15 капки и каза след около 40 дена контролно изследване.Имам завишен ТСХ-3.54 и съвсем леко завишен МАТ-64 при реф.60.Мисля за ноемврииския ми цикъл да стартираме първи опит но ще видим как ще се развият нещата.

Re: синдром на хашимото
« Отговор #109 -: Септември 23, 2008, 17:11:30 pm »
Здравейте и от мен с Хашимото!Откри ми го д-р Тодорова,а преди това бях ходила при други двама ендокринолози,които не можаха да ми кажат,че съм с това заболяване!Сега пия капки лимфомиозот,селен и аспирин протект.Явно това и високите ми НК-клетки са причина за спонтанните ми аборти,но пък не съм имала проблем със забременяването,въпреки че изчетох доста за това как с високи НК-клетки не можело да се забременее!След 40 дни ще си пусна пак изследванията за жлезата,но не мисля че ТАТ и МАТ ще спаднат толкова лесно,но при всеки е различно,може и да има ефект!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #110 -: Септември 23, 2008, 18:09:10 pm »
Аз съм с диагноза Хашимото от 5 години. Пия Лтироксин от около 10 години. Пила съм и Селен около година без никакъв ефект. Предполагам, че всички сте наясно, че ТСХ-то трябва да ви бъде в норми и най-добре между 1-3. От година и половина пия и аспирин протект.
По отношение на антителатала, моите AntiTPO (MAT) много дълго време бяха с десетки пъти над нормата - около 300-400 единици. Единственото което ги снижи бяха един курс с имуностимулатор Изопринозин, аз след година един курс с Биозин.
Аз лично Преднизолон не бих пила просто ей така. Това е кортикостероид и то доста сериозен.
За момичетата, на които им предстои АРТ - стойността на ТСХ трябва да ви е стабилна около 1-2. Лтироскина не се спира по време на процедурата, Аспирин протект се изписва обикновено при АРТ и без Хашимото.
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #111 -: Септември 23, 2008, 18:39:05 pm »
Ендокриноложката днес каза, че Хашимотото е добре :lol:. Пусна ми малко изследвания и ми изписа Еuthyrox и Selen. Абсолютно против се изказа за Преднизолона. Има съмнения за вторичен хиперкортицизъм /каквото и да значи това............../. Като цяло - в момента няма ендокринологичен проблем, който да пречи на забременяването.
Всъщност аз така и не разбрах този преднизолон защо ми е изписан - мислех си, че е заради несъвместимостта при посткоиталния тест и заради високите ТАТ и МАТ. А ендокриноложката каза, че се изписва за да предпази тръбите от запушване и от страствания...... Вече тотално се обърках....
Re: синдром на хашимото
« Отговор #112 -: Септември 23, 2008, 19:52:00 pm »
Cream аз също вече съм доста объркана. С док. не сме обсъждали хашимотото и лечението му. На своя глава посетих д-р Тодорова.
Re: синдром на хашимото
« Отговор #113 -: Септември 24, 2008, 11:03:28 am »
здравейте момичета,както казах и аз съм с хашимото,ходих в плевен и ми пуснаха изследвания,но страното е,че 1 имам час при имунолог ,после при гениколког,а свободен час при д-р тодорова чак след месец.ако започвам процедура инвитро нетрябвали 1 с ендокринолога да се срещтна,много ми е объркано,защото ТСХ ми е в норма но горна граница,нетрябва ли 1 да го свалят за да се започне процедура по инвитро. :?
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #114 -: Септември 24, 2008, 14:16:18 pm »
Колко ти е ТСХ-то, всъщност?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: синдром на хашимото
« Отговор #115 -: Септември 24, 2008, 19:17:50 pm »
TSH   3.658 mU/l       0.35-5.00
Общи Т-лимфоцити   СD3+   66.84%      67 – 76
Субпопулация  NK-клетки   CD3-CD16+56+   15.02%      2 -11
така изглеждат мойте резултати :(
Re: синдром на хашимото
« Отговор #116 -: Септември 24, 2008, 19:25:54 pm »
TSH   3.658 mU/l       0.35-5.00
Общи Т-лимфоцити   СD3+   66.84%      67 – 76
Субпопулация  NK-клетки   CD3-CD16+56+   15.02%      2 -11
така изглеждат мойте резултати :(
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #117 -: Септември 24, 2008, 20:21:13 pm »
Излязоха ми резултатите:
TSH - 0.517 (реф.0.49-4.67)
Anti PTO - 330.900(реф.по-малко от 12)
Някой може ли да ми каже нещо повече за Anti PTO, понеже за първи път го изследвам и нищо не ми говори  :?
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #118 -: Септември 25, 2008, 15:29:25 pm »
здравейте момичета,както казах и аз съм с хашимото,ходих в плевен и ми пуснаха изследвания,но страното е,че 1 имам час при имунолог ,после при гениколког,а свободен час при д-р тодорова чак след месец.ако започвам процедура инвитро нетрябвали 1 с ендокринолога да се срещтна,много ми е объркано,защото ТСХ ми е в норма но горна граница,нетрябва ли 1 да го свалят за да се започне процедура по инвитро. :?

Виждам, и че ТСХ-то ти е 3,6.
Задължително според мен трябва да се консултиращ с ендокринолог преди започването на процедурата, ако искаш шансът да е по-висок. ТСХ-то по принцип трябва да е до 2,5 по новите стандарти и тази стойност я пише като референтна граница в таблиците на доц. Конова. Доколкото знам за забременяване ТСХ трябва да е около 1,5.
Съветът ми към теб е да се обадиш на д-р Тодорова по телефона и да се разберете лично. Ако нямаш телефона и, пиши, ще ти го изпратя. Аз се боря да смъкна едно такова ТСХ два месеца..., да имаш предвид, че иска време. ТСХ-то трябва да се следи и по време на бременността, така че консулатцията си е наложителна, и колкото по-рано се вземат мерки, толкова по-добре!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: синдром на хашимото
« Отговор #119 -: Септември 25, 2008, 15:45:19 pm »
Излязоха ми резултатите:
TSH - 0.517 (реф.0.49-4.67)
Anti PTO - 330.900(реф.по-малко от 12)
Някой може ли да ми каже нещо повече за Anti PTO, понеже за първи път го изследвам и нищо не ми говори  :?

Анти-ТРО е МАТ. Обикновено ТАТ (тиреоглобулинови антитела) и МАТ (микрозомални антитела) се изследват заедно с щитовидните хормони ФТ3, ФТ4, ТСХ.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!