0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #80 -: Октомври 22, 2010, 18:28:19 pm »
Раиска, имай предвид, че Дария ще започне все повече да будува и вече няма да е толкова трудно да я будиш. Иначе е нормално в началото кърменето да отнема доста от времето ти (почти цялото), защото и бебчето е още слабичко, няма много сили и бързо се уморява. С тренировки обаче нещата се нагаждат и кърменията стават все по-кратки. Не се притеснявай толкова от АМ през нощта, като ти заздравеят зърната, ще бъдеш по-настоятелна, сега имаш други приоритети ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #81 -: Октомври 28, 2010, 16:30:31 pm »
Момичета,ако мога нещо и аз да попитам.От гърдите ми излиза коластра, трябва ли нещо да правя сега преди раждането, по-специално, или просто да си оставя нещата така до раждането.По-точно - да се цедя ли, знам ли и аз.С първата бременност не съм имала такъв случай затова не знам как да постъпя.Благодаря ви предварително и се извинявам, ако вече е задаван въпроса ми!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #82 -: Октомври 28, 2010, 16:38:26 pm »
Момичета,ако мога нещо и аз да попитам.От гърдите ми излиза коластра, трябва ли нещо да правя сега преди раждането, по-специално, или просто да си оставя нещата така до раждането.По-точно - да се цедя ли, знам ли и аз.С първата бременност не съм имала такъв случай затова не знам как да постъпя.Благодаря ви предварително и се извинявам, ако вече е задаван въпроса ми!
Никакво цедене преди раждането.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #83 -: Ноември 12, 2010, 10:14:36 am »
Момичета, моля за съвет!

При сестра ми, от болницата и след това, вече трета седмица се опитва да кърми, изстисква се непрекъснато с помпа, и на 3-4 дни вдига температура от гърдите.

Мислихме си първоначално, че нещо не прави както трябва, но пък много внимава, полага големи усилия в тази посока и непрекъснато се цеди, разранила се е даже.И затова си мислим, че има причина някаква, не е от недоизтискването, не знам.

Какво мислите?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #84 -: Ноември 12, 2010, 14:09:11 pm »
Момичета, моля за съвет!

При сестра ми, от болницата и след това, вече трета седмица се опитва да кърми, изстисква се непрекъснато с помпа, и на 3-4 дни вдига температура от гърдите.

Мислихме си първоначално, че нещо не прави както трябва, но пък много внимава, полага големи усилия в тази посока и непрекъснато се цеди, разранила се е даже.И затова си мислим, че има причина някаква, не е от недоизтискването, не знам.

Какво мислите?
От гърда ли се храни бебето? Или с изцедена кърма? Ако бебето суче, не трябва да се изцежда постоянно, а само при напрежение в гърдите, за да даде възможност на организма си да се настрои спрямо нуждите на бебето. Температурата е показател за мастит, затова НЕПРЕМЕННО трябва да я види гинеколог. Възможно е температурата да се дължи и на друг проблем след раждането.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #85 -: Ноември 24, 2010, 20:12:39 pm »
наскоро забелязах "отворчета" в зърната си, но мисля че не трябва да се притеснявам.
кое е за препоръчване, цеденето на ръка или с помпа?
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #86 -: Ноември 25, 2010, 09:59:23 am »
наскоро забелязах "отворчета" в зърната си, но мисля че не трябва да се притеснявам.
кое е за препоръчване, цеденето на ръка или с помпа?
Гърдите се променят по време на бременността, за да могат след раждането да изхранват бебето. И във външния вид, и в структурата на гърдата настъпват изменения. Може да забележиш и т.нар. жлези на Монтгомъри, като пъпчици по ареолите, които произвеждат нещо като естествена смазка при кърмене, затова гърдите не трябва да се мият преди и след кърмене, за да не се отмие.
Цедене е нужно само при напрежение, при твърди гърди. След първите няколко седмици, лактацията се регулира спрямо нуждите на бебето и не е необходимо да се цедиш. Поради тази причина не е нужно да се купува скъпа помпа. Доста жени успяват да се цедят по-добре на ръка, вместо с помпа, особено, ако е първо кърмене и каналите не са добре разработени. Ето клипче с техниката на Мармет за изцеждане на ръка. http://video.about.com/breastfeeding/Hand-Expression-Technique.htm
Ако си решила да се връщаш рано на работа и да съвместяваш кърмене и работа, тогава инвестицията в качествена помпа е оправдана. Най-добрата помпа е бебето, техниката на сучене не може да се имитира и от най-добрата помпа.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #87 -: Януари 19, 2011, 14:13:32 pm »
Момичета, може ли кърмеща мама да пие някакво обезболяващо за глава?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #88 -: Януари 19, 2011, 14:22:14 pm »
Парацетамол. Ако е особено силно може и ибупрофен или някое друго- аз съм пила Саридон,но непосредствено след кърмене,за да се резорбира до следващото или преди нощна пауза, ако има такава.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #89 -: Януари 19, 2011, 16:24:33 pm »
Ако бебчето е новородено и се кърми по-честичко пий парацетамол или ибупрофен. Гледам, че твоето детенце е по- голямко, но ако питаш за друг. Аз лично пиех нурофен. Парацетамолът не ми действаше при главоболие. Ето един сайт , може да проверявате рискът от лекарствата, които взимате :
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
На мен ми вършеше много добра работа. Дори сега като съм бременна си гледам тук.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #90 -: Февруари 04, 2011, 13:50:51 pm »
Здравейте,
ние сме вече на един месец и се учим да се кърмим, имаме проблем с захапването на зърната, защото ползвахме и биберон за млякото - в резултат имам рани по гърдите, ползвам помпа за да изцеждам кърмата си, но се притеснявам дали така няма да намалее. Имате ли наблюдения дали помпата оказва влияние върху количеството кърма?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #91 -: Февруари 04, 2011, 19:26:18 pm »
Ако се цедиш редовно не би трябвало да намалее, но принципно бебето смуче по-добре.
На мен много ми помагаше крем Лансинокс за зърната, имах големи проблеми с рагадите.
Дано не си като мен, защото спряха да ме болят зърната и да ми стават рани към 3тия месец.

Разгледай в youtube има доста клипове за кърменето - как да поставяме бебето както трябва . Но от моя опит - на бебето също му трябва време да се научи добре за суче. Аз виждах огромна разлика как се справяхме на първия и как на третия месец. 
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #92 -: Февруари 05, 2011, 15:06:12 pm »
За рагадите бих дала следните съвети:
1. Поставяй правилно бебето на гърдата. Това е най-важно от всичко. Да отваря широко уста и да захапва и ареола, а не само зърното.
2. Кремчетата, които не е нужно да се отмиват преди кърмене, са Лансинох или на Авент
3. Внимавай с изсушаването на кожата - не мий често гърдите със сапун или други подобни. Но внимавай и с прекалената влага - ако ползваш подплънки за гърди, нека бъдат еднократни.
4. Ограничи, доколкото е възможно, ползването на биберони (за шише или залъгалки).

Помпата никога не може да изцеди толкова, колкото ще изсуче бебето. Имам позната, която даваше изцедена кърма през първите три месеца, след което премина на сучене и кърми бебето си до 2-годишна възраст. Така че не е невъзможно да се поддържа добра лактация с помпа, но е много трудоемко и времеемко. Трябва да си много навит да кърмиш, за да издържиш.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #93 -: Февруари 21, 2011, 11:02:20 am »
Момичета, дайте съвет за рагадите - все още имам такива..вече след месец кърмене. Станаха ми от болницата, когато нямаше кой да ми покаже как да засуче бебето и тъй като е много лакома - роди се 4200...ми възпали гърдите. Едната особено изкървя обилно на два пъти. Мажа се с Лансинокс и ползвам силиконови зърна от време на време, но проблемът все още съществува. Ще се радвам да споделите опит.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #94 -: Февруари 21, 2011, 14:15:21 pm »
Йони на мен зърната ми се оправиха от Лансиноха. 
Незная защо при теб няма ефект.
Знам, че не трябва да миеш гърдите със сапун преди всяко къмене защото изсушава кожата.
За съжаление не зная какво да те посъветвам  :(
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #95 -: Февруари 21, 2011, 17:14:20 pm »
Йоначе, и аз имам същия проблем. Но само с лявото зърно. Но при мен не е само пукнатина, а направо стана като дупка - все едно е издълбано и липсва кожичката /как го обясних самооооо/ И аз пробвах всякакви мазила, като почнах от Гармастан, Мулти - мам, пантогел, лансинох, но така и не зараства. Сега след кърмене, с едно памуче мажа с риванол, защото ме е страх да не забере. Затова и аз ще се радвам на някой съвет.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #96 -: Февруари 21, 2011, 19:51:51 pm »
чула съм че ако намажеш зърната с кърма и оставиш на въздух да изсъхне действало добре.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #97 -: Февруари 21, 2011, 20:06:45 pm »
Аз като имах рагади си бях купила силиконови зърна на Авент и слагах тях, само няколко дни , докато зарастнат . Мажех обилно с кремчето на Авент още от родилния дом. На мен и двете зърна ми бяха зле, но за два три дни всичко отшумя. Но определено беше от поставянето на бебето на гърдата, а едното ми зърно беше хлътнало и много трудно го захапваше, но благодарение на силиконовите зърна всичко премина, дори хлътналото зърно се оправи. После имахме проблем с отучването то силиконовите зърна, но и с това се справихме.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #98 -: Март 04, 2011, 14:55:55 pm »
yoanna,
Имах разранени зърна, включително и кървене, след второто ми раждане, но бързо се справих - за няколко дни всичко премина.
Тъй като при теб проблемът е продължил дълго и продължава, бих те посъветвала да прочетеш тази статия Как да се справим с препълнени гърди и разранени зърна. Има много полезни съвети и насоки за това какви могат да са причините и начините за преодоляването на проблема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #99 -: Март 22, 2011, 17:53:56 pm »
Имам въпрос към вас мами, незнам какво да ям за да не вредя на бебето , навсякъде пише че не може да се ядат много от полезните храни , какво да ям че да е полезно за кърмата ?