0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #60 -: Април 05, 2008, 21:18:01 pm »


За сега няма да се възползвам, защото давам по 220 мл. на една
мама от Зачатие, и дано да продължавам все така :)


еее, Нади супер
дано дано :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #61 -: Април 06, 2008, 17:50:00 pm »
Надин, това че имаш много кърма е супер, а това че има и на кого да дадеш е върхът

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #62 -: Юни 17, 2010, 11:00:41 am »
Здравейте, момичета,

Реших да задам тук въпросас си и моля да ме извините, ако има по-подходяща тема за него.
Искам да попитам, дали мога да пия нош-па след като кърмя. Макар че дъщеря ми е изключително на кърма до този момент, преди около месец цилълът ми се поднови. И при това беше доста по-обилен и много болезнен. Естествено не пих никакво лекарство, но понеже очаквам пак да ми дойде тези дни, си мислех, че може би не е вредно да пия нош-па, след като можеше да се пие по време на бременност.
Вие как мислите?  Благодаря ви!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #63 -: Юни 17, 2010, 13:36:07 pm »
lucrecia по-напред в темата има таблица за съвместими с кърмене лекарства. Аз в момента пия Нурофен и го пия след кърмене, така че да има 2 часа до следващо кърмене.
[/url][/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #64 -: Юни 17, 2010, 14:11:48 pm »
Благодаря ти, Жасмин-Вени!
Ще погледна по-напред в темата.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    KayRenn

  • *
  • 2
  • Консултант по кърмене към НКК
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #65 -: Август 21, 2010, 04:46:21 am »
Късно виждам темата, но бих искала да споделя още един сайт, вкойто може да се проверява за съвместимостта на лекарства с кърменето - http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/htmlgen?LACT. Както и в e-lactancia, тук търсенето се прави по активна съставка на медикамента.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #66 -: Септември 14, 2010, 22:44:46 pm »
Момичета, когато взимате хапчета четете и листовките на лекарствата. Много често пишат, че няма направени изследвания как влияят. За но шпа съм сигурна, че не се пият при кърмене. Аз пиех нурофен.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #67 -: Октомври 13, 2010, 21:17:26 pm »
Здравейте, надявам се з малко помощ...че вече ми идва нанагорно и взе да ми писва от различни мнения. Едната акушерка ми говори едно, другата друго, казват ми след кърмене да се доизцеждам заради буците..тук пък момичетата казват, че не трябва да се цедя с помпата и направо вече не знам !

Основният ми проблем в момента е, че ми се образуваха рани по зърната, рагади, ако не бъркам името. Адски ме болят, независимо дали съм с изкуственото зърно или на помпата. Разбира се, от бебка ме боли най-много.
Мисля, че проблема идва от там, че гърдите са ми много големи...2-3 пъти повече от главата на беба, така като гледам...и зърната ми идват големи, на фона на малката и уста. В резултат на тез подробности тя не успява да захване хубаво и ми смуче предимно от зърното...ареола почти не захваща.
Оф, вече ми се реве направо...всичко става много трудно. Страх ме е как ще кърмя занапред, като от зърната ми тече кръв  :(
Хелп !
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #68 -: Октомври 13, 2010, 21:34:56 pm »
Раиса цедиш, ако имаш напрежение в гърдите. Даже Бърди препоръчва да се цеди 10-20мл преди кърмене. Аз имах огромен проблем с едната гърда, зърното е с елипсовидна форма и Андата трудно го захапваше. Към 2-3 месец и канал ми се възпали на тази гърда от това, че тя не захапваше правилно. Рагадите идват от неправилното захапване, не трябва да смуче само зърното, а да захапва и част от ареолата.
Друга глупост която вършех в болницата и в началото да се мия всеки път и то със сапун това също води до рани. Мажи с някакво кремче, аз ползвах на Авент. Боли, но след 2-3 седмици ще мине и аз бях така просто стисках зъби. После е песен, ние в момента се отбиваме и се кърмим само веднъж на ден.

п.п. друго което се сещам ако можеш дръж гърдите далеч от допир с тъкан.

Когато Анди не захапваше правилно това зърно, вадех давах и пак и така докато стане правилно. Мъка ми беше, но като порасна малко не съм имала проблем повече с тази гърда.
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 21:40:26 pm от Малина »


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #69 -: Октомври 13, 2010, 21:39:13 pm »
мен ме болеше три месеца
така ме болеше, че се разревавах всеки път като се разплакваше Стефания, защото знаех, че трябва да я кърмя  :?
бях си дала срок, че ако до третия месец не спрат болките спирам кърменето
то пък за сметка на това с нож ме отряза и кърмих една година, втория път година и пет месеца
малко повече воля, търпение и упоритост и всичко ще си дойде на мястото
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #70 -: Октомври 13, 2010, 22:26:05 pm »
Благодаря за отговорите .
А какво кремче да си купя? Имам на Авент, има ли нещо с по-бърз ефект?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #71 -: Октомври 13, 2010, 22:32:47 pm »

Raissa777, аз от началото само се цедях на ръка и с помпа, бебките почти не можеха да захванат гърдата понеже бяха много мънички, но въпреки това още от втория ден започнаха да се образуват рагади. Веднага започнах да мажа с едно кремче - Lansinoh. Мажех след всяко цедене и след няколко дни зърната се оправиха, а след 10 дни вече не се налагаше да мажа. Не се налага да се измива при кърмене. В първия месец когато започнаха да сучат също е имало моменти да ме наболява като не захванат добре зърното, но с малко повече търпение всичко си идва на мястото.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #72 -: Октомври 13, 2010, 22:56:24 pm »
 :) Ще го купя утре...дано ми помогне.
Благодаря .
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #73 -: Октомври 14, 2010, 11:06:56 am »
Раиса, само за цеденето - внимавай, ако няма напрежение в гърдите, не цеди допълнително, защото може да си докараш хиперлактация.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #74 -: Октомври 14, 2010, 14:34:45 pm »
Раиса, с първото дете и аз бях така, както писа Мини - дореваваше ми се, като дойдеше време за кърмене, като засучеше стисках зъби от болка. Продължи месец. Купих си много мек сутиен, ако се налагаше слагах и подплънка за кърмачка - всяка по-груба материя много болеше при допир. И  с разгърдена риза съм сновяла из вкъщи, понякога никакъв допир не се траеше. И аз като Малина в началото направих грешката ги мия често гърдите, да е супер стерилно всичко уж. Постепенно се наредиха нещата с кърменето, но изисква много много търпение и много воля.
С второто, може би защото имах повече опит и бях по-спокойна, нямаше никакви рагади, никакви болки.

Пожелавам ти да отмине по-бързо проблема и да се кърмите дълго и успешно.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #75 -: Октомври 14, 2010, 19:22:55 pm »
Раиса, ходи максимално с открити гърди! Аз мажех след всяко кърмене, преди цедене и нося само сутиен с подплънки за кърмачки - те са много меки и държат гърдите сухи, ако прокапе мляко. Цеди САМО ако имаш напрежение в гърдите и цедиш докато получиш облекчение. Изцедената кърма я пъхай във фризера за замразяване.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #76 -: Октомври 15, 2010, 15:10:11 pm »
 :) Благодаря момичета !
При нас нещата май се нареждат...получиха ми се корички на раните , докато кърмя не падат и не ме боли толкова. Кремчето го взех вчера, след кърмене си чистя гърдите с мокра кърпа за гърди, мажа се с крема и слагам подплънките за кърма. Пълна програма!
Пратиха ми полезни материали да прочета , само че със свободното време нещо го закъсах.  :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #77 -: Октомври 21, 2010, 11:17:47 am »
Раиса, много се радвам, че се понареждат нещата при вас.
Имах подобен проблем с много напрегнати гърди и неправилно захапване. На мен ми помогна изцеждане на много малко количество преди кърмене, изцеждах на ръка, колкото да омекне малко гърдата около зърното, за да може дъщеря ми да захапе правилно. Мажех с кремчето на Авент. Успех!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #78 -: Октомври 21, 2010, 22:25:38 pm »
Раиске :) Дойдохме на правилното място ;)

Като бършеш с мократа кърпа, пак избягвай зърната. Аз не съм много капацитет по разранените зърна, защото имах късмет, но приятелка с проблеми се консултира с мамолог по въпроса и категоричното му мнение беше да не се правим на героини. Ако боли, като суче бебето - цедене. Докато не зараснат зърната напълно, не се напъвай да я караш да суче. Дано потръгнат нещата!

За нощното хранене видях, че си питала - ако не ти е проблем на теб, мисля, че няма зор да го махаш. И в това отношение извадих късмет, Борис спря да се буди за хранене в 1 ч. на месец и малко, а отказа и храненето в 4 ч. преди втория месец. Повечето бебета изглежда към 2-3 месец се отказват сами от нощното хранене, но, да си призная, то не ми пречеше много, защото бяха кратки похапвания - не се разсънваше много и приключваше за 10-тина минути. Лично аз си мисля, че има време за възпитание и приучване / отказване от разни неща. Некакси рано ми се вижда да мъчиш толкова малко бебе с режими. В някакъв момент то само си създава някакъв режим и тогава е много по-лесно и за самата теб, защото знаеш кога за какво реве (в по-голямата част от случаите ;) ). Можеш да й помагаш, като се опитваш да спазваш повтаряемост на събитията, според нейната "програма" - ти ще си забележиш сама кои неща кога ги прави (ядене, по-активно будуване и т.н.) и ще се нагласите. Вярвам в това, че ритуалите и повтаряемостта карат бебетата да се чувстват удобно и сигурно, а помагат и на родителите им.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #79 -: Октомври 21, 2010, 22:51:31 pm »
 :) Благодарско Комбозолка !
Ще се нагодим, само малко време...
А иначе май почти минахме на цедене с помпата. След всяко хранене се цедя и пазя в хладилника за следващото хранене. Давам и на всяка гърда да постои 15 мин и после и давам изцеденото.
Минах на този варянт, защото тя почти не суче...плаче че е гладна, зяпа с уста, а когато я сложа - хоп 2-3 пъти и заспива. Щяпя, друсам - нищо не става...стресне се, дръпне 2-3 пъти и пак заспи. И така 30 мин. общо. Когато я дръпна от гърдите - започва да плаче, очевидно не се е нахранила, но ако я чакам ще трябва да се кърмим 2 часа и зърната ми никога няма да са здрави  :( .
Та нощно кърмене при нас не става...трябва да и дам АМ защото не може да ме чака да се изцедя, пък аз не мога да будувам 2 пъти по 2 часа.