0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #40 -: Януари 12, 2008, 16:16:44 pm »
Без да съм сигурна,само по пътя на логиката - не би трябвало да са съвместими! Пиши какво си открила!
Абе и аз като се замислих реших така обаче повечето медикаменти (тези които намерих) ги дават в първа рискова група - демек най-нисък риск, но не абсолютно безопасни - не знам обаче в комбинация как ще се отразят.
Не знам кога ще се добера до някой доктор тук да си задам питанката, но като имам мнение на специалист, ще споделя какъв е отговора.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #41 -: Март 31, 2008, 23:24:21 pm »
Имам въпрос4ета относно ноЩното кърмене,
До кога кърмихте през ноЩа, до кой месец, и по какъв на4ин отказахте бебето от това ноЩно хранене?
С помоЩта на заместители като сок4ета, 4ай4ета и води4ки? или просто бебока си спеШе цяла ноЩ  и не е имало нужда да го отбивате.
Или оставихте неЩата сами да се наредят, без да сменяте режима.
Ще ви бъда благодарна да ми дадете съвети.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #42 -: Март 31, 2008, 23:41:54 pm »
до 11.03- докато я отбих я кърмих и вечер, вода и сокове не пиеше до последно, пропи ги след това
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #43 -: Април 01, 2008, 08:43:21 am »
Елеонор, и аз все още я кърмя Ема през нощта - когато се събуди. Понякога един-два пъти, понякога два-три пъти и така... Тя не ми разрешава да я залъгвам с нищо  :) а аз и не искам  :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #44 -: Април 01, 2008, 12:55:00 pm »
Аз кърмих през ноща до края - 11 месеца и половина. Отказах го първо от това хранене като спях известно време в друга стая.
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #45 -: Април 01, 2008, 21:04:49 pm »
Явно при всички бебета  е много различно. Симона спря да се буди за нощно хранене, когато беше на около 1,5мес. Не се е налагало да я "отучвам", сама спря. Първото й будене за сукане се измести към 7ч. сутринта, след което заспиваше отново. След време, след като прекратихме кърменето и минахме изцяло на АМ, първото будене се измести около 8:30ч и така е и до сега.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #46 -: Април 02, 2008, 14:05:13 pm »
Благодаря ви  за отговорите моми4ета,

Мойта принцеска продължава да си хапва по 8 10 пъти на деноноЩие и педиатърът ми вика да съм я "оту4ела" от поне 2 хранения. 8O
ЗаЩото много била наддала. 8O
 Но просто няма как и с какво, понеже не иска биберон, 4ай4ета или води4ки , и аз Ще си продължавам с ноЩните кърмения.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #47 -: Април 02, 2008, 15:10:28 pm »
Е, колко е наддала? При кърмените бебета няма страшно, колкото и да наддадат! Споко - продължавай, чайчета и водичка няма да иска, докато има кърмица!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #48 -: Април 02, 2008, 16:17:31 pm »
Филип се отказа от нощното хранене в края на първия месец, помогнахме му като на примляскане през нощта му дадохме биберон и така избутахме храненето от 5 на 6 и сега чак на 7  :lol: Мисля обаче, че бебета, които си хапват повече, по-трудно се отказват...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #49 -: Април 02, 2008, 16:36:18 pm »
А бебе, което е свикнало вечер да заспива само на гърда как се отучва и как се отбива ?

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #50 -: Април 02, 2008, 16:42:49 pm »
ще се научи да заспива на шише, като му дойде времето :wink:
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #51 -: Април 02, 2008, 17:01:41 pm »
Моя син така и не пропи от шише и се отучи да заспива на гърда заедно с отбиването!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #52 -: Април 02, 2008, 21:12:59 pm »
Моят син все още цока нощем... какво да го правя, още не съм решила да го отучвам, като му дойде времето ще го пратя при някоя баба.. не виждам как иначе ще стане освен насилствено, което не бих направила.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #53 -: Април 02, 2008, 23:37:20 pm »
Боян сам си спря нощното хранене преди да навърши месец. Просто една вечер не се събуди за яденето в 3ч.
Иначе аз бях решила да го кърмя през нощта докато иска.

Мъката ми сега е, че си е направо отбит, ако не броя сутрешното кърмене.
Не иска да суче и това е. Смее се, извива се, хапе, стиска и какво ли още не, но не суче :(
А и аз не знам дали има достатъчно кърма. Не мога да се цедя, може би е намаляла и за това не иска.
То вече оправия няма де. Просто до сега поне сутрин и вечер сучеше.
Дано поне сутрешното си остави.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #54 -: Април 03, 2008, 09:39:03 am »
Коки, все някога идва моментът на отбиване. Много често по-рано отколкото сме го планирали - дали детето само ще се откаже преждевременно, както в твоя случай, дали кърмата ще намалее и спре или пък някаква друга причина.
При нас кърмата спря от днес за утре, не бях подготвена изобщо и ми беше много тегаво и мъчно.Отрази ми се много зле емоционално, но не бива да е така - все пак когато кърмата спре, има достатъчно добра алтернатива. Така че, ако Боян се откаже - продължавате с АМ и така :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #55 -: Април 03, 2008, 22:00:53 pm »
Рая на 2 месеца спря да се буди нощем.
Не се е налагало да я отучвам.

Обаче аз продължавам да имам кърма за три бебета. Не, че е лошо,
обаче момента със заместване на хранене настъпи. И сега цедя и хвърлям :(
Момичета, сигруно ще трябва да се консултирам с лекар.
Гинеколог ли трябва да е? Има ли изобщо начин да се намали кърмата,
не да спира напълно?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #56 -: Април 04, 2008, 00:52:10 am »
Наде, по принцип може с хомеопатични лекарства, само че не знам кой да ти ги предпише и изобщо какво да правиш. Хубаво е да питаш гинеколожката си. Жалко, че няма вече банка за кърма и не можеш да я даваш за друго бебе :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #57 -: Април 04, 2008, 08:23:24 am »
Що да няма банка за кърма - има си!
Матей - 1.04.2006 г
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #58 -: Април 05, 2008, 18:43:00 pm »
 аз съЩо си мислех 4е в България има банка за кърма, неможеШ ли да питаШ Надин и там да си даваШ млекцето.

Да се похваля 4е от 2 дни Беа спи от 23 до 3 4аса, направо не мога да повярвам :lol: все си мислех 4е само мойто дете не спи и само пла4е. Пу пу пу дано продължи и така,  1 хранене отпадна и сега се кърмим само в 3 и после в 6.

Вени, ами за 1 месец беШе ка4ила 1 200 кг.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #59 -: Април 05, 2008, 19:19:17 pm »
Има банка за кърма в София. Прегледах сайта им и прочетох условията.
Изисква се и да имаш фризер, а ние нямаме, или поне отделна
камера в която няма нищо друго. 

За сега няма да се възползвам, защото давам по 220 мл. на една
мама от Зачатие, и дано да продължавам все така :)