0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #20 -: Август 29, 2007, 19:50:45 pm »
Цветенце, по принцип при мен едното зърно е леко хлътнало и беше трудно кърменето, а пък за сметка на това имаше повече кърма тази гърда. Просто като е свикнало с биберона, протекторите ще помогнат да се нагоди по-лесно към самия акт на кърмене. А иначе какво количество кърма ще имаш зависи от млечните жлези. Може да си помогнеш, но не може до безкрай да си насилваш организма.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #21 -: Август 29, 2007, 21:55:09 pm »
аз когато се борих да го накарам да суче, купих и силиконови зърна - с тях пък хептен не стана нищо :(
нека не се отказва още момичето да опитва. преди ядене, всеки път да предлага първо гърдата, после шишето. и редовно цедене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #22 -: Август 31, 2007, 10:55:59 am »
Цветенце, важно е да упорства с опитите да кърми, пък ако не става, да цеди по-често. Цеденето, доколкото знам, не е толкова силен стимулатор като сукането, но все пак честото цедене много помага да се поддържа лактацията. И да пие чай от анасон и другите билки с лактогонен ефект, които Верди така добре е систематизирала в темата. Колкото кърма има, все е от полза, няма по-добра храна, особено за недоносено бебче.

Аз съм много подобен случай на Джам, Дани е роден месец по-рано, изписаха го на 15 дни, дотогава цедях и носех кърма в клиниката. Но понеже тъкмо беше преодолял тежки дихателни проблеми, неонатолозите ме предупредиха да пробвам да кърмя всеки път, но да не го насилвам, ако не засуче. Е, така и не засука, много по-лесно му е било с шишето явно. Но аз цедях поне 5-6 пъти дневно, в началото дори и около 3-4 сутринта, така че имах кърма за 100% от нуждите му до 2 месеца, после намаля, но пак осигурявах поне 50% до 7 месеца, след което кърмата ми сама спря за 2-3 дни. Надявам се да се закърмят все пак, ужасно времеемко е това упражнение с непрестанното скрибуцане с помпата и не остава време за нищо друго.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #23 -: Август 31, 2007, 11:31:02 am »
При нас кърменето вървеше много добре ( благодаря на Вени, която ме изтърпя и съветва :D), имаше достатъчно за бебето, след това имаше и за доизцеждане и замразяване. После при мен се появи здравословен проблем и се наложи да прекъсна кърменето за около 10тина дни - през това време цедях на всеки 3 часа, дори и веднъж нощем. Но за това време кърмата намаля  и когато бебето започна пак да суче ( не сме имали проблеми след тези 10 дена на шише - тя беше вече голяма,с добър сукателен рефлекс) не беше достатъчна. Не успях да възстановя количеството - въпреки билки, течности, добра храна, почивка ( при мен почти всеки ден е имало човек да ми помага) и аз съм останала с извода, че това се получи, защото помпата не стимулираше достатъчно лактацията.
Сега покривам само ранното сутрешно хранене на 100%.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #24 -: Септември 03, 2007, 13:58:04 pm »
Съжалявам, че не успях тези дни да следя темата, но всичко, което другите са казали е вярно! Жалко, че са били раздерени отначало и дано бебето засуче!
« Последна редакция: Септември 03, 2007, 14:00:18 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #25 -: Декември 04, 2007, 19:15:30 pm »
Повдигам темеата за кърменето пак с въпрос за позната.
Роди преди 9 дена, нормално, без усложнения.
Педиатър още не ги е посетил, бил зает!
Кърма почти няма, опитва и се цеди, но със зор по 20тина грама.
Откакто е родила не е изпитала напрежение или усещане, че гърдите се пълнят.
Били абсолютно меки и празни.
Възможно ли е наистина да не дойде кърма? Чела съм, че само 3% от жените наистина нямат кърма, в смисъл - изобщо не идва, забравила съм какво беше обяснението.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #26 -: Декември 04, 2007, 22:02:45 pm »
Така звучи - при усилията, които описваш, че полага...! А бебето суче ли?
Да пробва с лактогенен чай все пак!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #27 -: Декември 05, 2007, 07:53:51 am »
Ами, Вени, опитвало се е в началото да засуче, но при положение, че не намира мляко и е нямало какво да суче - плаче. Доколкото ми описа, проблемът не произлиза от това, че бебето не е засукало, а че мляко изобщо не е дошло.
Хранят го вече с АМ, няма как.
Казах за чайовете - хиппски, български, да ги пробва всичките.
Много неприятно.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #28 -: Декември 05, 2007, 17:42:14 pm »
Да, разбрах те, но все пак да питам! Ами това е - чай, ако помогне, иначе явно е от 3-те процента! Поне е опитала, а не го е решила от първия-втория ден като някои!/ визирам снаха си/
Матей - 1.04.2006 г
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #29 -: Декември 10, 2007, 07:10:03 am »
Мила, едва сега видях темата, но дано все пак съм от полза.

В нейния случай е явно, че проблемът е сериозен и че е сред малкото жени, които наистина нямат кърма. Интересно би било да се разбере майка й и баба й имали ли са проблем с кърменето.
Лактогонните чайове действат на нервно-психично равнище - например, ако кърмата е намаляла от стрес и други подобни фактори. В нейния случай не вярвам да окаже влияние.
Предполагам, че бебенцето е на накакво АМ вече, нали?

А що се отнася до педиатъра - ако бях на нейно място веднага бих го сменила.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #30 -: Декември 10, 2007, 08:02:54 am »
Да, кърмата на познатата ми наистина не дойде.
Детето се храни с АМ, в много добро състояние е и все пак това е най-важното.
За майката и бабата не знам, по телефона тя направи съпоставка със сестра си, която е кърмила без проблем и двете си деца.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #31 -: Януари 04, 2008, 00:44:07 am »
А когато кърмата не достига в един момент кое е най-подходящото АМ за дохранване?

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #32 -: Януари 04, 2008, 09:40:46 am »
Най-добре е педиатъра ти да каже, но по принцип НАН, Аптамил са хубави млека, д-р Бърди препоръчва и Хумана :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #33 -: Януари 09, 2008, 19:13:15 pm »
Здравейте!Бих искала да попитам нещо.Дъщеря ми е на 10 м.суче/3-4 пъти на ден/ и отказва да пие вода.Немога да я накарам да пие и съм много притеснена.Уринира нормално/не е обезводнена/.Дали е нормално?/в смисъл млякото да замести водата-незнам/
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #34 -: Януари 10, 2008, 09:16:42 am »
Абсолютно е нормално - сина ми пропи вода на годинка като спрях да го кърмя! Кърмата им набавя необходимите количества вода и затова не пият! Така че продължавайте спокойно!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #35 -: Януари 10, 2008, 10:12:27 am »
Абсолютно е нормално - сина ми пропи вода на годинка като спрях да го кърмя! Кърмата им набавя необходимите количества вода и затова не пият! Така че продължавайте спокойно!
Много благодаря.Отдъхнах си.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #36 -: Януари 10, 2008, 22:06:50 pm »
Някой да е проучвал дали са съвместими медикаментите по стимулация за ин витро с кърмене? При нас последната спермограма е повече от отчайваща та шанса да минем без ин витро за второ дете е почти равен на нула. Хич и не знам до кога ще се кърмим, но на сила няма да отбивам поне за сега, пък годинките си се трупат и няма да отлагаме много, но се замислих, че може би двете неща хич няма да се съвместят ...
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #37 -: Януари 10, 2008, 23:23:00 pm »
Клиа ето ти един справочник за кърменето и лекарствата http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp ако ти свърши работа. Но се консултирай.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #38 -: Януари 11, 2008, 05:04:05 am »
Васи започнах да ги проверявам, а и ще се консултирам разбира се. Честно казано не очаквах да ги намеря медикаментите в този сайт затова и не погледнах там.  :oops:
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #39 -: Януари 11, 2008, 18:39:23 pm »
Без да съм сигурна,само по пътя на логиката - не би трябвало да са съвместими! Пиши какво си открила!
Матей - 1.04.2006 г