0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #1000 -: Януари 12, 2012, 02:42:12 am »
Да, смяната на позата е добро решение. Дано кърменето потръгне по - леко!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #1001 -: Януари 12, 2012, 03:39:51 am »
Леда се слага като болкоуспокояващо според мен, за да може да се даде възможност на детето да изсмуче без "да те удря в мозъка". дано потръгне по-леко.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #1002 -: Януари 12, 2012, 11:36:11 am »
Зелевите листа трябва да се използват много внимателно, защото при продължителна употреба кърмата намалява, това е един от начините при отбиване да се спре кърмата.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #1003 -: Януари 12, 2012, 12:00:04 pm »
 Топлите компреси помагат за опушване на каналите и потичане на млякото, а студените облекчават болките :)
 Имайте предвид, че канал може да се запуши и от притискане от сутиен, по-малък или с банел
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #1004 -: Януари 12, 2012, 13:04:37 pm »
Леда се слага като болкоуспокояващо според мен, за да може да се даде възможност на детето да изсмуче без "да те удря в мозъка". дано потръгне по-леко.
И аз така мислех, но когато започнах да "мажа" с лед преди всяко кърмене, не само че не ме болеше като преди това, а звука от смукането и преглъщането на Боги беше различен.
Лекарката ми обясни, че ледът в дълбочина действа разщиряващо кръвоносните съдове, които дават сигнал към каналите и те се отпушват (колко лаишки го обясних- но аз така си го тълкувам на немедицински), въпреки че на пръв поглед отвън изглежда като действащ свиващо. За мен има логика, а щом има и си го вярвам- подействало ми е.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #1005 -: Януари 12, 2012, 16:09:12 pm »
Момичета, мисля, че овладях положението. След много горещ душ снощи и цедене след сукане до край, съответната гърда омеква. Тази нощ Дани спинка повече, направихме една дълга пауза от 1.00ч до 6.30ч, събудих се доста напрегната и с мокра нощница. Днес суче сравнително регулярно на 2.5-3.0 часа и успявам за около 20-на мин да се доизцедя после, а не като преди по час и половина да помпя и реално нищо.
Ох, дано няма такива проблеми повече, че много се притесних да не стане някоя беля и да се възпрепятства кърменето ни.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #1006 -: Януари 12, 2012, 17:29:28 pm »
Мишле, радвам се, че си овладяла положението. Дано успешно продължавате!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #1007 -: Януари 13, 2012, 08:59:00 am »
Заповядайте в Новата тема  :D