0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #120 -: Април 15, 2011, 01:58:44 am »
Twin, от много време насам вечеря супа или каша, след което го дохранвам с кърма, но има много случаи /като тази вечер например/ когато почти отказва да суче и си остава само с вечерята. Сега пиша след като го кърмих след първото будене :) До утре сутрин се очакват още 1-2 :)


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #121 -: Април 15, 2011, 08:58:17 am »
Сами, а ти как разбра по колко мляко изсуква? Пробваш ли да изцедиш нещо след хранене? Моите рядко са сукали повече от 20мин, другото е залъгалка. Това, че бебето заспива докато суче не е гаранция, че се е нахранило.
Джиджи, сигурна ли си че се буди за мляко, предлагала ли си вода преди това. Може просто да е жаден.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #122 -: Април 15, 2011, 21:26:09 pm »
Мими, мерих ме го на везна и излезе, че суче достатъчно според нормата. Ама то суче много дълго (само веднъж пробвах да не го махам и излезе около 35-40мин.) и дори да заспи малко, знам че не означава че се е нахранило.. а и не пуска и ако му предложа пак засмуква. От днес вече усещам гърдите още по-тежки, предполагам че и кърмата ще бъде повече или по-плътна.
Много се чудя какво да правя - дали да го оставя само на кърма или да дохранвам дори с малко :ask: Не ми се кърми нонстоп, незнам дали съм толкова смела като вас, а и ме е страх да не ме нарани или образува бучки по гърдите. Но това което казват Илейни и Лориан казват ми звучи утешително  :wink:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #123 -: Април 15, 2011, 21:59:01 pm »
Twin, от много време насам вечеря супа или каша, след което го дохранвам с кърма, но има много случаи /като тази вечер например/ когато почти отказва да суче и си остава само с вечерята.

Джиджи, това в колко часа е? Непосредствено преди лягане ли яде супата, че отказва кърменето преди сън? Или нещо не съм разбарала?  :oops:

Сами, кърменето "нон стоп" е само в началото - аз и до час съм стигала в първите дни. Трудно е, но както са ти казали момичетата по-горе, е въпрос на време докато се нагодите един към друг. Прекалено е малък още, за да успява да суче и да се храни бързо - то колко сили има милото? Просто трябва малко повече търпение. После става много лесно - няма шишета, няма затопляне, просто ставаш и даваш гърда. На мен сега ми е голям зор ставането рано сутрин да приготвям млякото за малкия. По-трудно ми е. А и я няма вече оная близост, онова гушкане с детенце, които за нищо не бих заменила.
Колкото до това дали да даваш АМ - ако се нахранва детето, дори и за час първите дни, няма смисъл и според мен. Лично аз много се боях да не привикне към лесното сукане от биберона и да откаже гърда.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #124 -: Април 15, 2011, 22:01:10 pm »
Според мен не го оставяй дълго, ако заспи преди 20те мин.будиш да се дохрани. Ако си усещаш след хранене гърдите пълни - цедиш. Няма смисъл от дохранване, ако имаш достатъчно мляко, може би протестира след като го махнеш не от глад, а от липсата ти и да иска гушкане...
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #125 -: Април 15, 2011, 22:57:46 pm »
Давам му вечерята непосредствено преди баня. След банята лягаме да спим. Значи приблизително 30 мин преди сън /кърмене/.


Мими26, не съм предлагала вода до сега, защото принципно е скаран с шишетата /още като го види и започва да го блъска с ръцете, извръща главата и реве/, а все си мисля, че ако го вдигна да пие вода от сламка, ще се разсъни съвсем. Нищо не пречи май да пробвам обаче  :?
Между другото, тази вечер така го натъпках, че едва ли ще си помисли да се събуди от глад, по скоро ще прижаднее от преяждане  :lol:


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #126 -: Април 15, 2011, 23:43:31 pm »
Мими26, не съм предлагала вода до сега, защото принципно е скаран с шишетата /още като го види и започва да го блъска с ръцете, извръща главата и реве/, а все си мисля, че ако го вдигна да пие вода от сламка, ще се разсъни съвсем. Нищо не пречи май да пробвам обаче  :?
Между другото, тази вечер така го натъпках, че едва ли ще си помисли да се събуди от глад, по скоро ще прижаднее от преяждане  :lol:
Пробвай с чаша с накрайник.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #127 -: Април 16, 2011, 00:07:33 am »
Пробвай с чаша с накрайник.

И там ударих на камък  :) Малкият се оказа голям каприз  :lol:

Това е другата ми чуденка. Изпробвала съм н-брой шишета и биберони, чаши с накрайници и т.н. за да го накарам да пие мляко /надявах се да го отбия след годинката/. В началото почти винаги започваше да пие, понякога дори с охота. Така при първия до максимум втория опит, след това не искаше и да ме види ако се задам със същото шише или чаша. Може би го приема за игра и първите пъти му е интересно.... 8O Много странно дете....или просто аз съм невежа майка :)
Вода по принцип рядко пие /за нея се успокоявам, че е заради кърмата, въпреки че кърма пие само при нощните будения/. Пие я само от чаша със сламка и е силно да се каже  "ПИЕ", по-скоро си дръпва един два пъти и хуква. На ден не знам дали му се събират 100 грама вода.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #128 -: Април 16, 2011, 00:21:14 am »
А други течности?
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #129 -: Април 16, 2011, 00:33:43 am »
А други течности?

Нищо друго не давам. Преди време пробвах и с прясно изцеден сок, но и с него имах същите проблеми както с млякото. Бях изчела доста негативни мнения относно даването на сок на малки деца и прекратих опитите.


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #130 -: Април 18, 2011, 15:55:13 pm »
Здравейте ,незнам при вас дали се е случвало подобно нещо , но аз искам да споделя какво става напоследък при нас с бебчо.Понякога яде много добре и от двете гърди, по 10 минути от гърда на хранене,но от известно време започна едно реване щом го допра до гърдата си без да е засукал дори , само при допира и той започва да реве , давам залъгалка и спира, давам гърда и пак почва.Това е единия проблем , другия е щом започне да яде след известно време пуска гърдата и се опитва отново да я засуче , но ако не стане на секундата започва да се дърпа и да плаче,един вид започва да се нерви , че не става веднага и се сърди доста дълго , дори с часове не иска да яде !Незнам какво да правя като го гледам , че не яде ми се къса сърцето , но от друга страна хапва все нещо и не остава съвсем гладен .Според педиатърът не трябва да се тревожа за това , че не яде по много , дори не ми препоръчва да се цедя и да му давам , а кърма си имам.Направо ми се плаче като го гледам да реве и да е гладен , но ако му давам от шише ще ми спре кърмата и той ще се отбие.Наддава от както се е родил до сега около 870гр. не е много но е кърма , вие как мислете имали ли сте подобни проблеми ? Не ми се иска да спирам да кърмя все се надявам че този проблем е временен и после ще се нормализират нещата , надявам се да го кърмя поне до 6 месец пък после каквото ще да става.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #131 -: Април 18, 2011, 16:08:57 pm »
Направо ми се плаче като го гледам да реве и да е гладен , но ако му давам от шише ще ми спре кърмата и той ще се отбие
Добре де, защо си мислиш така? Няма такова нещо. ако се цедиш редовно, няма да ти спре кърмата, нито ще се отбие. Нали използвате биберон-залъгалка, вземи еднаква марка и материал за хранене.
Незнам от къде е тръгнала тази заблуда...
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #132 -: Април 18, 2011, 16:39:44 pm »
сами, аз не мога да разбера какъв е проблемът - бебетата в началото са слабички и сучат дълго. И аз съм стигала до час сукане - с придремване, с почивки. Първият месец бяхме като залепени. Ако това те изнервя и не ти е приятно, може би кърменето не е за теб. Но е нормално. Е, ако заспи, го побутваш, но няма нищо ненормално...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #133 -: Април 19, 2011, 21:40:21 pm »
Здравейте..Гледах на много места но май поста ми е за тук...Ако не е извинете ме  :oops:
Имаме малъккк проблем с бебко.Та значи сме напълно на кърма обаче днес започна да ми прави едни гримаси когато го обгърна с ръце и го насоча към дясната гърда да суче.Направо изпада в ужас сякаш..Обаче странното е че от лявата няма проблем.И ако съответно го сложа на възглавница от дясно няма проблем -засуква си нормално и си хапва порядъчно..Та има ли майки на които се е случвало същото и да продължавам ли да настоявам да суче след като детето не иска да е легнало в скута ми и да суче..Мислех да не би да го боли нещо но снощи бяхме на доктор и съответно след прегледа педиатъра заключа че е в перфектно състояние..Как си го обяснявате това..Иначе е комуникативен и се усмихва много..Просто не иска да легне и да суче от дясно..Т.е. да суче от скута ми защото отстрани е без проблеми..
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #134 -: Април 20, 2011, 16:59:43 pm »
saraapl, децата имат предпочитания към една от гърдите обикновено. Бобо също си пада по лявата, дясната е направо геройство да му я пробутам. Настоявай обаче, гледай да суче и от по-малко обичаната гърда, за да има все пак мляко и там. Да не се окажеш с една бомба и една кесийка  :lol: :lol: :lol: За друго не се сещам.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #135 -: Април 20, 2011, 17:27:31 pm »
saraapl, децата имат предпочитания към една от гърдите обикновено. Бобо също си пада по лявата, дясната е направо геройство да му я пробутам. Настоявай обаче, гледай да суче и от по-малко обичаната гърда, за да има все пак мляко и там. Да не се окажеш с една бомба и една кесийка  :lol: :lol: :lol: За друго не се сещам.

А давам и от нея ама нали ви казвам приложила съм техники :):) Слагам една възглавница отдясно и така... сучи и от нея ама не по нормалната поза :):) Абе луууудница  :lol:  Знаете ли на много места прочетох именно че жените които имат проблем със сукането от едната гърда тъкмо не искат от дясната..Обаче при мен си суче просто не и легнал върху лявата си страна... Дали не го боли нещо.. :ask:
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #136 -: Април 22, 2011, 11:48:21 am »
здравейте мамчета  :)
Аз общо взето реших да ви послушам да пробвам почти само с кърма и наистина като че ли се наяжда по-бързо вече. Аз се притеснявах главно да не сме като залепени, тъй като сучеше дълго и лакомо и ме беше страх да не се появат някакви проблеми по гърдите. Засега няма проблем, кърма имам достатъчно според мен и вече давам малко мляко само на нощното хранене за да издържи на 5-6 часовата пауза.
Това, което ми е много чудно е защо досега никъде не съм прочела, това което спомена Илейни за предното мляко и защо тогава се препоръчва дори когато имаш кърма да даваш и двете гърди. Вчера бяхме на контролен преглед в Токуда и неонатоложката ме посъветва да кърмя само на едната на хранене и така да редувам. Мислех че няма да му стига (досега ни казваха по 10 мин на гърда), но сега точно на 15 минута заспива и колкото и да го будя изглежда доволно хапнал. Не знам дали е защото се е заситил от по-гъсто мляко накрая или пък кърмата ми е била привършила вече на тази гърда  :ask: Така ще пробвам засега, пък ще видим какво ще покаже кантара накрая :wink:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #137 -: Май 04, 2011, 09:14:59 am »
Не знам уместно ли е да го напиша в тази тема, но... приемам съвети за отбиване.
     
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #138 -: Май 04, 2011, 09:37:59 am »
Дани, отбиване в смисъл да откажеш детето от кърмене или да си спреш кърмата? Питам, за да знам какво да ти кажа според моя опит.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #139 -: Май 04, 2011, 11:34:23 am »
Имам предвид да спра с кърменето вече. Предполагам, че първо трябва да я отуча от цицата и след това да си спирам кърмата. Надявам се, докато навърши годинка да сме приключили.