0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #180 -: Май 30, 2011, 21:36:42 pm »
Fibo, когато Тереза беше на 2 дни педиатърът каза, че за да се оправи детето от жълтеницата, трябва да го дохранвам с АМ, даже ми подари една рекламна кутия  :wink:. Аз възразих, тъй като гърдите ми вече бяха пълни, а бебето сучеше чудесно. След няколко дни се обади специално да попита дали давам АМ на детето, щото "кърмата нямало да му помогне за жълтеницата". Отговорих - "Да, ОК" и приключихме темата. Та за това я наричам "калпава"  :lol:.

jasmin_veni, да си жива и здрава за съвета, от няколко дни успешно се кърмим на една страна от тази гърда и май това е нашата поза. Като че ли свикнахме и двете  :D.
« Последна редакция: Май 30, 2011, 21:39:33 pm от elle22 »
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #181 -: Май 30, 2011, 21:38:47 pm »
Fibo, когато Тереза беше на 2 дни педиатърът каза, че за да се оправи детето от жълтеницата, трябва да го дохранвам с АМ, даже ми подари една рекламна кутия  :wink:. Аз възразих, тъй като гърдите ми вече бяха пълни, а бебето сучеше чудесно. След няколко дни се обади специално да попита дали давам АМ на детето, щото "кърмата нямало да му помогне за жълтеницата". Отговорих - "Да, ОК" и приключихме темата. Та за това я наричам "калпава"  :lol:.
Ясно :lol:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #182 -: Май 30, 2011, 22:35:29 pm »
Хайде да се "похваля" от помпа на помпа и през цедене на ръка съм както се изрази личната - "пред мастит си моето момиче - марш на гинеколог"... Мъка ми е, но ме предупреди да се готвя за варианта да ми спират кърмата (колкото и малко да е в момента)  :BangHead:
Нито горещ душ, нито топли компреси дадоха резултат и съм със запушени канали и на двете гърди, или буци е доста по-правилно. Преди като ми се запушеше канал с 2 дръпвания малката го отпушваше... Та общо взето се провалих в кърменето, а толкова много исках да я кърмя поне до годинка, но не било писано.
Момичета, които сега започвате или ви предстои - МНОГО внимавайте със стреса, аз не съм вярвала, че стрес може да те доведе до такова положение, но ето че е факт. Изисквайте от околните да осигуряват спокойствие, най-приятелски съвет!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #183 -: Май 30, 2011, 23:42:38 pm »
Ади, извинявай за тъпия въпрос :oops:, ама защо те праща на гинеколог? Какво общо има гинеколога с гърдите и мастита. Може аз нещо да пропускам от дейностите извършвани от гинеколозите и затова питам :oops:.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #184 -: Май 30, 2011, 23:46:30 pm »
Ади,съвета е направо златен!И много верен!

Колко време опитваш със компресите?При мене с големите буци са минавали и 5-6 дни,че и повече.Ако обаче усетиш,че си с Т беж на доктор.

Вече има АБ за мастит с който можеш да кърмиш...колкото остава...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #185 -: Май 31, 2011, 11:59:50 am »
Ади, а дали многото цедене "за черни дни" не е причина за увеличаване на млякото и оттам за появата на буци? само се чудя..  :? Е кърмила си 4 месеца- не бих го нарекла провал, всичко опира до предварителната нагласа, за мен това е доста  8) Аз съм съгласна с момичетата за хамалогията на това цедене, което аз почти не пробвах от някакъв интуитивен страх да не се получи именно това. Е понякога се налага, както при Надин, ако не може да суче ефективно или рани.
И разбира се че при сукане изпитото е много повече от изцеденото -не го знам от опит, но съм чела от опита на други. Аз дори се питам, ако ми се наложи да изляза и да оставя кърма, дали няма да си объркам "графика на произдовство", ако опитам да цедя много по-рано от времето за кърмене и още няма толкова кърма да се образува на другия ден повече от нужното.. А и дали въобще ще успея, май по-добре с АМ и помпата ми да си остане нова  :?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #186 -: Май 31, 2011, 12:37:20 pm »
Сами, не е от цеденето за черни дни, при нас се случи случка. Два дни яде от шише и после категорично отказа да суче, от там са ни проблемите, всичко дойде от стреса. Не смятам, че за едно цедене ще си объркаш графика, поне при мен не е имало проблеми. Налагаше ми се да цедя, заради голямото количество. Да се уточня, че съм помпала до облекчение, в моя случай... 60-80 мл.
Фибо, вече минаха 4 дни и резултат няма.
Туци, и на мен не ми е ясно каква е връзката, но приятелки казват, че АГ е точния лекар. В четвъртък ще мога да кажа с точност.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #187 -: Май 31, 2011, 12:53:27 pm »
4 дни не са кой знае какво все още,но нищо не ти пречи да си отидеш на преглед.Все пак ще си по-спокойна :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #188 -: Май 31, 2011, 13:26:12 pm »
запис


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #189 -: Май 31, 2011, 14:37:00 pm »
Ади, пробвай до четвъртък да слагаш листа от зеле. Аз така се оправях, макар да не ми се вярваше. Някои пият и лецитин, но не съм пробвала и не знам каква е дозата.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #190 -: Май 31, 2011, 14:39:55 pm »
4 дни не са кой знае какво все още,но нищо не ти пречи да си отидеш на преглед.Все пак ще си по-спокойна :)
Нали знаеш,че компресите се правят на всяко кърмене?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #191 -: Май 31, 2011, 14:58:25 pm »
4 дни не са кой знае какво все още,но нищо не ти пречи да си отидеш на преглед.Все пак ще си по-спокойна :)
Нали знаеш,че компресите се правят на всяко кърмене?
Даааам и поне 15 мин. преди кърмене, или цедене в нашия случай.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #192 -: Юни 04, 2011, 23:17:08 pm »
здравейте,

да се запиша, бебето ми е на 10 дни и в началото кърменето беше трудно - разранени зърна и тн, но след малко помощ сега сме добре. искам да ви питам нещо - аз храня на поискване и се чувстваме и двете доста добре така, детето е спокойно, има ритъм, при който има 2-3 периода на дълго спане - 3-4 часа, след което се храни, но през другото време се храни почти през час или час и половина. просто заспива на гърдата и не мога да я събудя. сменянето на памперси не винаги помага, пък и през нощта гледам да я сменям само ако се е наакала, че да може да спим. често при тези "похапвания" не иска втората гърда. аз съм сравнително ок с това, макар, че ако може след храненето в 7 сутринта да поспива повечко би било чудно, но какво да се прави, но чувам оттук и оттам (основно доброжелатели), че не било добре така, та се питах вие какво мислите.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #193 -: Юни 05, 2011, 00:16:48 am »
Кое не било хубаво? Бебето яде, вие виждате сън, макар и частичен, кое не е хубаво.
Колко доброжелатели ще има да чуваш, зареди се с търпение :lol:
[/url][/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #194 -: Юни 05, 2011, 00:38:44 am »
Кое не било хубаво? Бебето яде, вие виждате сън, макар и частичен, кое не е хубаво.
Колко доброжелатели ще има да чуваш, зареди се с търпение :lol:

eдните казваха, че да спи по 4 часа не било хубаво, а сега - че да яде през час, час и половина не било хубаво, че е лакома и затова хълца :). както се казва "угот нема".

аз като цяло си мисля, че щом като тя е ок, всичко е наред, но ми се щеше да чуя и вие какво мислите
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #195 -: Юни 05, 2011, 00:59:19 am »
Ели, аз не съм кърмачка както знаеш НО. Както се чувствате добре ти и бебка - така е правилното. Кой какво мислел и казвал и как било при него - да ти минава покрай ушенцата, води се по детенцето си - бебетата са изумително съвършени същества, само трябва да се научиш да ги "слушаш"  :D

Давам пример, нищо че е за АМ, все до ядене иде реч. Моят син - всякакви схеми от книги и учебници как би трябвало да яде - не ги базари грам  :lol: Ама трябвало с по 10 мл да повишава количеството АМ, на н'ам какъв си период, пък педиатърката ни цяла древногръцка трагедия разигра по въпроса... Аз обаче съм крайно неотстъпчива и твърдя, че детенце си знае нуждите най-добре. Е, Дани винаги повишава количеството АМ, което пие скокообразно и от раз. Както пиеше 140 мл., след като няколко хранения ги омете до дъно и смучеше още на празно шише - решавам да пробвам със 150, но за по-лесно правя дозировка 170 мл.. Изпи си пълно 170 от раз и вече си яде по толкова на всяко хранене. Предните пъти, когато повишаваше количества - пак така беше, с по 20-30 мл на екс буквално от единия ден за другия.
Аз съм си с детето 24/7, както и ти с твоето - ние най-добре знаем какво и как е добре и те си знаят. Щом са здрави и се развиват добре - значи ги гледаме правилно и в тази ситуация - не слушам никого за нищо.

При проблем с малкия /дано не се случва/ - вече бих слушала и мислила, но тогава е друго. При здраво, наддаващо и щастливо бебе...ма накарай го да пие еди колко си, понеже така трябвало ахахах. Не се поддавай на подобен натиск.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #196 -: Юни 05, 2011, 10:49:25 am »
Дозата за лецитин - две таблетки дневно.

4 месеца са добър стаж за кърмене, не си го слагай на сърце, важно е да имаш здраво и сито бебе.
Елена гледай паузата да е минимум 2 часа, че иначе ви чакат колики.

[/url][/url]
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #197 -: Юни 05, 2011, 15:39:00 pm »
И мен лецитин ме оправи, но за съжаление не помня как точно се пиеше. Спомням си само, че беше по някаква схема /консултант на ЛЛЛ ми го "изписа"/.... общо за 4 дни трябваше да се увеличава или намаля дозата  8O не помня наистина. Защо не се обадиш на някои от консултантите, на мен лично доста пъти се е налагало да ми помагат със съвети и съм им много благодарна. Ето сайта: http://lalechebg.com/contacts/


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #198 -: Юни 05, 2011, 16:34:01 pm »
Elena, кърми си на поискване и не слушай какво ти обясняват. Всички са големи майстори да ти обясняват как се кърми, а накрая се оказва, че или бебетата им ревяли, та се късали, щот ги кърмели на 3 часа, или от гърдите им се леели реки, щото се цедили като луди... ;) Гледай памперсите, бебето дали е спокойно, не се притеснявай за хълцането - случва се, хълцат. Като спи повечко се радвай и така :) Всичко е ок!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #199 -: Юни 05, 2011, 20:49:32 pm »
камбозолка, жасмин вени, много мерси за подкрепата. уж си ги знаем тези неща, но като става дума за детето ти и се връзваш на всякакви плашила. да ви питам сега за друго - от сутринта мисля, че имам запушени каналчета - на едната гърда май го оправих - беше твърда и болезнена, но с топли кърпи и дълго сукане сега е наред, но пък другата стана болезнена. та въпроса ми е - освен топлите кърпи, друго мога ли да правя и дали само преди кърмене да ги слагам (за колко време) или и между кърменията? благодаря предварително