0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #160 -: Май 25, 2011, 15:26:40 pm »
Туци, ползвам чая на Хип - по-лесно ми е, а и все пак успявам да го накарам поне да оплакне уста след ядене, с домашно приготвения не се спогодиха въобще. За вашата възраст има чай само от копър; изобщо не знам дали работи наистина за коликите, аз го давам основно с надежда да предотвратим млечница, вместо вода. И вярно, че го пие жадно като е гладен, само дето не мрънка за салатка...
И не се притеснявай за кърмата, според менд де - аз също бях така, особено с коластрата в началото, пък после си тръгна добре; намалението сега отдавам основно на болката.
И аз редувам гърдите, но вече изцеждам на всяко хранене, защото почти си докарах мастит и сега съм на антибиотик. Не искам да стряскам, ама много гадно задържане се получи и се наплаших (и наболях). И хич не мога да запомня коя съм поднасяла последна - затова на вътрешната страна на вратата виси списък - нали съм си организационен маниак  :oops:
За съжаление аз съм именно на режима, описан така картинно от Сами... Следващата седмица отиваме пак на лекари - и в Токуда,и при личната, и ще търсим друго разрешение на нещата, защото и аз не издеянвам така - 2 часа от 3-те минават само в хранене.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #161 -: Май 25, 2011, 22:14:38 pm »
Аз първите месеци цедих почти постоянно...и от двете гърди. Целта ми беше да стимулирам лактацията, защото с цедене е доста по-трудно отколкото бебето ако суче...В смисъл, то дърпа и стимулира много по-добре.
Стараех се да събирам колкото се може повече кърма и да я давам...предпочитах цяло хранене да е на кърма, отколкото да смесвам. Според мен няма значение, дали на всяко хранене ще е смесено или веднъж така, веднъж иначе.
Сутрин например, винаги успявах да издоя цяла доза  :) понеже вечер не се цедих ( след втория месец ). Преди това и вечер се цедих, пак за стимулация...защото четох че нощното кърмене много стимулира лактацията.
Та според мен - ако не ви натоварва много цедете колкото можете повече, опитвайте постоянно да научите бебето да суче...не се отказвайте  :)
Ако не ви е прекалено нанагорно, разбира се.

Защо избирате да цедите веднъж едната , а после другата ?

И моя чай на Хип си стои...
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #162 -: Май 25, 2011, 22:40:12 pm »
Аз също правих буци в началото.Е,чак до мастит не се стигна слава богу,но бяха големи и много болезнени.Когато отидох на доктор,ми обясни точно обратното.Че,когато образуваш буци е защото имаш повече кърма отколкото бебето изсуква.Млякото се задържа и запушва канала,натрупва се и става буца.За това НЕ трябва да се цеди,а точно обратното.Ако цедиш,все едно казваш "направи повече следващия път,че не ми стига" и нещата всъщност стават по-зле.Освен ако не цедите за да увеличите умишлено де :)
На мен ми казаха да правя горещи/поносимо,разбира се/ компреси 5мин преди хранене така млякото се "втечнява" повече и тече много лесно.И бебко си хапва по-лесно и повечко.Така си лекувах буците още докато ги усетя.За два/три дни най-много се оправях.
Също може да пробвате да кърмите с крачетата на бебето сочещи вашия гръб,вместо корем.При нас това много помагаше.
Също и бебето да суче откъм страната на буцата,ама защо съм останала с впечатление,че буците все откъм външната страна се образуват... :? не знам...

 :D Успех мами,и не се отказвайте... :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #163 -: Май 26, 2011, 10:35:02 am »
Ооо, горещ компрес или душ помага страшно, направо се "разтапят" буците. И сукане след това, разбира се!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #164 -: Май 26, 2011, 10:57:49 am »
Аз имах много често бучки през зимата. Слагала съм топли компреси, търкалях една бутилка от минерална пълна с гореща вода, но най-голям ефект имаше от зеле! Листо от прясно зеле се измива и маха дебелата жилка, нагъва се и се намачква и се слага на гърдата. След това Йоана върши останалото. :) И сега, когато имам запушен канал, само това ми помага.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #165 -: Май 26, 2011, 17:58:58 pm »
Ние имаме значителен напредък с Терезка  :lol:. Зърната ми не изглеждат много "прилично", но като че ли чувствителността ми намаля. Запушване на каналите имах веднъж, след като реших да се доизцедя с помпата. На следващото хранене цялата ми гърда беше в буци, а ръката изобщо не можех да си я движа. Ползвам компресите на Нук http://www.amazon.com/NUK-Warm-Cool-Relief-Pack/dp/B002UXQRFM/ref=sr_1_41?s=baby-products&ie=UTF8&qid=1306421495&sr=1-41 преди кърмене и нямам вече никакви проблеми от такова естество. Също и много внимавам с помпата  :lol:.

Между другото, много е важен сутиенът. Много често прекалено стегнатите водят до запушване на каналите.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #166 -: Май 26, 2011, 18:47:47 pm »
Защо избирате да цедите веднъж едната , а после другата ?

Щото така ме дъвче дребния, че нямам сили след като го откача от зърното да изцеждам и гърдата, от която е сукал (или поне се е опитал да изяде, беззъбата акула неедна!). Вече и от изцеждането ме боли; сега си чакам доставката на електрическа помпа, с надеждата, че тя ще направи чудо  :?
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #167 -: Май 26, 2011, 22:08:59 pm »
Надин, пробвай с Лансинох.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #168 -: Май 27, 2011, 00:28:10 am »
Да, кремчето Лансинокс, супер е.
Също така, когато имах много рани на гърдите само се цедих, без да кърмя.

Да уточня, ако някой не ме е разбрал...за нон-стоп цеденето казах, защото четох че на някой не му достига кърмата. Иначе ясно, при добра лактация цедене не е нужно...че може да се стигне до хипер, което си е беля.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #169 -: Май 27, 2011, 00:50:24 am »

Щото така ме дъвче дребния, че нямам сили след като го откача от зърното да изцеждам и гърдата, от която е сукал (или поне се е опитал да изяде, беззъбата акула неедна!). Вече и от изцеждането ме боли; сега си чакам доставката на електрическа помпа, с надеждата, че тя ще направи чудо  :?

Хаха... много сладка беззъба акулка си имаш... Ние сме "розов Кумчо Вълчо"  :D.
Nadine, каква помпа си си поръчала?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #170 -: Май 27, 2011, 21:20:55 pm »
Elle, Медела Суинг, дойде вече. Но не съм адски впечатлена засега - не точи повече и не е драстично по-лесно. Аз си въобразявах, че само слагам и си я оставям да работи сама, ама пак трябва да я държа и нагласям. Не боли толкова, колкото с ръчния Авент, който ползвах досега, но само защото не пускам много силно засмукването; може ни и затова цеди малко, не знам.
Мдаа, дребния е сладък (за гарджетата на мама всички знаем :-)). ма явно аз съм мнооого по-сладка - иначе сигурно нямаше да виси така отчаяно захапал :-) Не знам Тереза как е като Кумчо Вълчо, ама като не издържам вече и се налага да го откача ситнежа от себе си, трябва да бръкна с пръст в устичката му, за да захапе него, и чак тогава пуска предишната жертва. Досега не оценявах напълно какъв трилър е "Челюсти"...
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #171 -: Май 28, 2011, 14:00:33 pm »
Elle, Медела Суинг, дойде вече. Но не съм адски впечатлена засега - не точи повече и не е драстично по-лесно. Аз си въобразявах, че само слагам и си я оставям да работи сама, ама пак трябва да я държа и нагласям. Не боли толкова, колкото с ръчния Авент, който ползвах досега, но само защото не пускам много силно засмукването; може ни и затова цеди малко, не знам.
Надин, от вчера разполагам със същата, но и аз не бях особено впечатлена, докато не ми обясниха, че трика е точно в силното засмукване (в твоя случай е неприложимо). Иначе май Авента си се оправя по-добре, разликата е само, че за едно и също време имам свободна ръка и не ме боли рамото... Въпроса е, че с каквато и да е помпа пак трябва да доизцеждам на ръка поне още 2-3 мин от всяка страна  :?  Аз ли не съм кадър с тия помпи, нещо дефектна ли се оказах... Въпроса е, че за сега 3 хранения ги докарвам, което си е доста за моментното ни положение.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #172 -: Май 28, 2011, 17:20:54 pm »
aditoo, просто помпата е страшна хамалогия и не може да се сравни с бебе. Не е в теб проблемът. Евалата правя на майки, дето кърмят чрез цедене - момичето, с което буквално раждахме заедно изкара така 8 месеца. Направо шапка й свалям, голям зор беше.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #173 -: Май 28, 2011, 19:29:59 pm »
Въобще не знам вие как изкарвате нещо с помпа.Аз смених две.Едната на Нуби/беше ммн удобна/ я счупих от ръчкане.Другата на Авент така си стои почти нова.И с двете не можех да изцедя повече от 30-40мл 8O Страшно много се изнервях,отделно и че се депресирах,че нищо не излиза и видиш ли нЕЕЕма мАко...Не знам за вас,ама аз май си бях дефектна :lol: Дори на ръка не вървеше 8O Само цокане и туй то.И не е като да не съм имала...все пак се кърмихме 13 месеца :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #174 -: Май 28, 2011, 20:32:36 pm »
cambozzola, на мен това ми е пределно ясно, тя за 15-20 мин. се наяждаше, аз за 30-40 и докарвам порцията и то с 300 зора.
fibo, аз цедях вечер за "черни дни" и добре, че цедях че 2 дни изкарахме със запасите от фризера... А ми е ужасно болно, стана така, все се надявах да я кърмя мнооого дълго  :( Все пак продължавам да пия литри лактогонни чайове, ям такива храни, ама цедене трябва, а на мен не ми се види 24/7 с помпата.
Я да питам имате ли логично обяснение на факта, че това моето чудо, ако се размрънка през нощта си суче без проблем, само през деня пищи като ужилена като и предложа от гърда  :ask:

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #175 -: Май 28, 2011, 21:09:13 pm »
Не знам,Ади за пищенето.Но не го чувам за пръв път!И при сестра ми беше така,а тя милата имаше тооолкова много кърма,че пълнеше половин кофичка кис.мляко след кърмене 8O Това преди почти 6г.Ама може при нея да е било от силния поток...ама навремето де ти инфо,камо ли акушерките да те "светват"...
Всъщност,педиатъра ви какво казва??
А ти от българското лактогонно средство/чай/ пиеш ли?На мене много ми помогна :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #176 -: Май 28, 2011, 21:21:52 pm »
Педиатърката каза, че се случва, лесно и било на нашата мома, но и тя няма обяснение за през нощта... Иначе да от българския чай пия, но съм пила общо взето каквото се продава на пазара.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #177 -: Май 28, 2011, 23:15:18 pm »
Аз се къпя в Лансинох :-) Наистина облекчава, но за съжаление не лекува проблема.
Абе чудя се аз, като слушам за помпите... възможно ли е за 10тте минути, в които акулата суче (и то не непрекъснато, понякога почива, придремва, но не отпуска) да омита повече, отколко аз изцеждам за същото време? Защото се случва от едната гърда да изцедя, примерно, 40, а от другата, след като той е ял - макс.10; та възможно ли е да е се ги е хапнал наистина - на мен не ми се вярва, че изобщо изяжда нещо...
Ади, ти се герой :-) Аз през нощта изобщо нямам сили да се боря 15 минути, той да се оплеска с кърма, ревейки, и накрая, за награда - да ме сдъвче. Нощта е врмето на АМ при нас :-)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #178 -: Май 29, 2011, 00:56:36 am »
Педиатърката каза, че се случва, лесно и било на нашата мома, но и тя няма обяснение за през нощта... Иначе да от българския чай пия, но съм пила общо взето каквото се продава на пазара.

Ади, ако кърмата ти през нощта е повече и тече по - лесно, вероятно бебка няма против да суче... Само гадая  :D.
При нас едната гърда е 2 пъти по - голяма от другата. Терезка си предпочита малката и суче с охота. На голямата се ядосва, дърпа, пуска  8O... доста е болезнено и не мога да си обясня защо. Съответно и зърното е тотално изгризано...
Нямам търпение да отидем на консултация - предния път педиатърката ме караше да я дохранвам с АМ . Да видим с "калпавата" ми кърма дали сме пораснали  :wink:.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #179 -: Май 29, 2011, 01:01:04 am »
Надин,да, и няма защо да не ти се вярва :)Сученето е много различно от засмукването на помпата.Много е дълго за да обяснявам подробно,но не се тревожи за това.Ако продължиш с кърменето,сама ще се убедиш в това,а и нещо повече.Кърменето ще ти отнема все по-малко време.Детето ще се храни все по-бързо.Ще дойде момент в който бебето ще се нахранва буквално за 3-5мин.Това е все пак процес който ни е заложен,но и до голяма/да не казвам изцяло/степен се учи.Както ти така и детето се учи.Някой се научават от раз,други/като нас/ се учат цял месец...
Отделно,че раните ти ще заздравеят.Един ден просто няма да боли повече и пак може би няма да ти се вярва :)
Всичко става с време и търпение,не е лесно :)

Кураж майче!

Педиатърката каза, че се случва, лесно и било на нашата мома, но и тя няма обяснение за през нощта... Иначе да от българския чай пия, но съм пила общо взето каквото се продава на пазара.

Ади, ако кърмата ти през нощта е повече и тече по - лесно, вероятно бебка няма против да суче... Само гадая  :D.
При нас едната гърда е 2 пъти по - голяма от другата. Терезка си предпочита малката и суче с охота. На голямата се ядосва, дърпа, пуска  8O... доста е болезнено и не мога да си обясня защо. Съответно и зърното е тотално изгризано...
Нямам търпение да отидем на консултация - предния път педиатърката ме караше да я дохранвам с АМ . Да видим с "калпавата" ми кърма дали сме пораснали  :wink:.
Чувала съм,че по-големите гърди имали по-дълги канали и кърмата стигала по-бавно,ама не гарантирам да е 100% така...И как така калпава кърма!Това са глупости :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!