0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #120 -: Декември 01, 2006, 22:09:23 pm »
Марина,мила,когато за първи път си правих изследване на хормоните си спомням,че имаше точно определени дни за тях.Тъй като другите ми бяха в норма ,а продължих да изследвам само пролактина,запомних,че трябва да се прави на 21 ден от началото на МЦ.Най-добре е обаче да се консултираш отново със специалист.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #121 -: Декември 05, 2006, 09:41:23 am »
Аз пък изследвам Пролактина от 3 до 5 ден от началото на цикъла. 8O

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #122 -: Декември 05, 2006, 13:57:09 pm »
Като отида до поликлиниката тези дни пак ще питам, но и на мен така ми каза в 3-ти ден да го пусна.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #123 -: Декември 10, 2006, 17:05:19 pm »
Здравейте! :)
И аз имам този проблем с пролактина не е много висок 547 е но и естрадиола и LH i FSH не са в норми. Тепьрва започвам да ходя по доктори не знам какво да очаквам. Изписаха ми бромокриптин по 1 хапче сутрин и вечер. Не е ли много? Ходих и на ендокринолог не ми назначи никакви изследвания каза да пия бромокриптина 30 и след тдва пак да отида. Не ми каза какво ми има или поне какво може да е но на амбулаторния лист прочетох диагноза ов.дисфункция. Не знам какво е но не звучи добре.Тези дни трябва да повторя изследванията така ми каза гинеколожката и да отида пак на преглед с резултата от посещението при ендокринолога. Не знам какво да очаквам и правя сляпо всичко което ми кажат докторите. Опитвам се да бьда спокойна но се притеснявам това незнание е убийствено. :(
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #124 -: Декември 10, 2006, 19:23:51 pm »
Забравих да напиша реф. стойности
( 29,47 - 513,04) правих изследванията на 3 ден от МЦ
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #125 -: Декември 11, 2006, 10:58:30 am »
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала, но все времето не стига - работа, ангажименти, учене... А СЕГА ЗАКЪСНЕНИЕ - 20 дена!!!! Не знам обаче дали да се радвам или не , защото мисля че е хормонален проблем. Просто нямам никакво усещане.... Днес обаче съм на преглед и ще разбера. Имам надеждица, но ................ Въпреки всичко интересуваме инсеминацията/съпружеска/. Някой спомена, че е правил. Моля, напишете подробности - къде я правихте, какви изследвания предварително, колко струваше и т. н. Благодаря ви!
Стискайте ми палци днес въпреки съмненията ми.
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #126 -: Декември 11, 2006, 11:38:46 am »
Късмет Шеди, дано да е станало чудото !!! :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #127 -: Декември 11, 2006, 19:18:17 pm »
Здравейте! :)
И аз имам този проблем с пролактина не е много висок 547 е но и естрадиола и LH i FSH не са в норми. Тепьрва започвам да ходя по доктори не знам какво да очаквам. Изписаха ми бромокриптин по 1 хапче сутрин и вечер. Не е ли много? Ходих и на ендокринолог не ми назначи никакви изследвания каза да пия бромокриптина 30 и след тдва пак да отида. Не ми каза какво ми има или поне какво може да е но на амбулаторния лист прочетох диагноза ов.дисфункция. Не знам какво е но не звучи добре.Тези дни трябва да повторя изследванията така ми каза гинеколожката и да отида пак на преглед с резултата от посещението при ендокринолога. Не знам какво да очаквам и правя сляпо всичко което ми кажат докторите. Опитвам се да бьда спокойна но се притеснявам това незнание е убийствено. :(
Здравей Радостинка! И на мен ми изглежда прекалено ударна тази доза! 8O Защо не се консултираш и с друг ендокринолог! Пролактина ти е малко над горна граница, но може и да не са спазени условията при вземане на кръв затова да е малко над норма. Така, че не се притесняваи! Успех!
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #128 -: Декември 12, 2006, 16:49:27 pm »
Благодаря за отговора Faith! :)Но сега съм още по-объркана 8O, (първо да спомена, че лечението с бромокриптина ми го назначи гинеколожката - по 1 сутрин и вечер 20 дни , а след това по 1/4:ендокриноложката пък каза на база на същите изследвания да пия по 1 сутрин и вечер 30 дни след това 30 дни да пия по едно и после да отида пак за да направим изследвния и да каже как да продължа с лечението) гинеколожката от своя страна пък иска от мен да повторя изследването на пролактина на 20 ден и след това да отида на преглед.Днес направих това изследване и сега резултата е съвсем противоположен 16.6 при реф. стойности29.47-513.04.Дали нещо не ми объркаха диагнозата и пролактина да е бил висок поради стрес или нещо такова(въпреки че се страх да изпълня условията преди изследването) или е нормално да падне толкова ниско.Утре имам час при гинеколога надявам се да ми обясни, Но се питеснявам и ми се иска да разбера нещо предварително.Това дали има нещо общо и с това че пак ми закъснява(мислех си че тия лекарства ще го регулират тоя Ц)?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #129 -: Декември 13, 2006, 08:44:13 am »
Здравейте, хайде да се похваля:) Сдобих се с протокола за Достинекс, и рецептурна книжка си извадих. Но много хубаво не е на хубаво. В няколко аптеки, които обиколих няма Достинекс 8O Днес прадължавам с търсенето. Стискайте палци :D

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #130 -: Декември 13, 2006, 09:28:29 am »
Честито Ники. :balk_47:
Достинекс има в аптеката на Марешки в улицата от дясно на  супера на Вл.Варненчик.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #131 -: Декември 13, 2006, 10:29:49 am »
Благодаря ти Мими:) Намерих си Достинекс в Санита на Ген. Колев :D

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #132 -: Декември 13, 2006, 16:25:46 pm »
Благодаря за отговора Faith! :)Но сега съм още по-объркана 8O, (първо да спомена, че лечението с бромокриптина ми го назначи гинеколожката - по 1 сутрин и вечер 20 дни , а след това по 1/4:ендокриноложката пък каза на база на същите изследвания да пия по 1 сутрин и вечер 30 дни след това 30 дни да пия по едно и после да отида пак за да направим изследвния и да каже как да продължа с лечението) гинеколожката от своя страна пък иска от мен да повторя изследването на пролактина на 20 ден и след това да отида на преглед.Днес направих това изследване и сега резултата е съвсем противоположен 16.6 при реф. стойности29.47-513.04.Дали нещо не ми объркаха диагнозата и пролактина да е бил висок поради стрес или нещо такова(въпреки че се страх да изпълня условията преди изследването) или е нормално да падне толкова ниско.Утре имам час при гинеколога надявам се да ми обясни, Но се питеснявам и ми се иска да разбера нещо предварително.Това дали има нещо общо и с това че пак ми закъснява(мислех си че тия лекарства ще го регулират тоя Ц)?
  8OА ти пи ли хапчетата, че е паднал толкоз?  По принцим от това лекарство ще ти се нормализира цикъла. И оволацията ще ти я възстанови, но просто тази доза ми се стори прекалено ударна, поне по половинки да бяха за начало... Аз почнах по половинка няколко дни после минах на цяла, обаче половин сутри и половин вечер и сега съм на половинки вечер и нормален пролактин.  Най-добре доктора ще ти каже. Успех!
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #133 -: Декември 13, 2006, 17:49:15 pm »
Здравейте! :)
И аз имам този проблем с пролактина не е много висок 547 е но и естрадиола и LH i FSH не са в норми. Тепьрва започвам да ходя по доктори не знам какво да очаквам. Изписаха ми бромокриптин по 1 хапче сутрин и вечер. Не е ли много? Ходих и на ендокринолог не ми назначи никакви изследвания каза да пия бромокриптина 30 и след тдва пак да отида..........

На мен ми се струва че няма нужда изобщо да пиеш хапчета за понижаване, пролактина ти почти в норми, съвсем малко отгоре, което маже да означава че си бързала като си ходила, може нещо да си била притеснена или напрегнат, може нещо да те е стреснало преди това, може да е дори от убождането на иглата и въобще доста неща. Ако е висок то трабва да е доста повече и то при поне три различни изслидвания на хормона, през известно време поне 10-тина дни помежду им.  И нали знаеш деня преди това изследване не се прави секс, тренировка, усилен физически труд защото пролактина тогава се качва и спада бавно и постепенно. А като отедеш да ти взимат кръв преди да я дадеш поседни и си почини спокойно поне 15-тина минути ако искаш всичко да е направено по правилата.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #134 -: Декември 13, 2006, 22:41:18 pm »
4естито Ники  :wink:
за колко време ти е протокола (предполагам имаш предвид заверен от касата най-накрая)?
« Последна редакция: Декември 13, 2006, 22:44:10 pm от maia_st »

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #135 -: Декември 14, 2006, 03:21:15 am »
Протокола ми е за 6 месеца. Заверен ми е от касата. Подадох си документите на 23.10 и на 12.12 го получих 8O Изчака ми се чакалото, но устоях на напрежението. Днес изпих първото хапченце :D Ей, момичета не се отказавйте, касата точно това чака. Правят го трудно за да се откажем. Ама ние сме инати нали :lol:
« Последна редакция: Декември 14, 2006, 15:22:39 pm от Niki(muci) »

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #136 -: Декември 14, 2006, 09:09:30 am »
Благодаря ви за съветите! :)
Отидох на гинеколок и лекарката каза, че е нормално след като съм пила бромокриптин пролактина да падне толкова. Сега трябва да пия по 1/4 вечер за да дотигне нормални граници и в следващите няколко месеца цикъла ми да се нормализира.Интересното е ,че лекарката се съмнява за бременност, което много ме изненада 8O, защото изобщо не очаквах нещо да е станало този месец. Но тестовете показват само 1 черта :(. Може още да е рано или просто да ми дойде тия дни. Ще почакам още малко и ако продължава да ми закъснява ще направя втори тест все пак са все още 3 дни закъснение. Стискайте палци!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #137 -: Декември 14, 2006, 18:05:21 pm »
Момичета, изследване за пролактин се прави по всяко време на цикъла, като се спазват опредлени правила - да си починал, да не са докосвани гърдите преди изследването, да не са се консумирали месни храни.
Аз също имах голяма сага с моя пролактин и въпреки всичко при доста високи граници забременях. А ми беше завишен от прием на парлодел 1 месец, т.к. моята лекарка реши, че щом е на горна граница на реф. стойности трябва да приемам парлодел. И след като го спрях пролактина ми се повиши двойно и така всеки месец се повишаваше по-малко. В крайна сметка намерих читава ендокриноложка, която каза, че само ще следим стойностите и през това време забременях със стойност на пролактина около 1300.
Така че ако има съвсем леки отклонения в стойностите - моят съвет е да не бързате с приема на парлодел или бромокриптин преди да си направите поне 3 изследвания, за да проверите как варират стойностите.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #138 -: Декември 14, 2006, 18:55:27 pm »

Аз също имах голяма сага с моя пролактин и въпреки всичко при доста високи граници забременях. А ми беше завишен от прием на парлодел 1 месец, т.к. моята лекарка реши, че щом е на горна граница на реф. стойности трябва да приемам парлодел.
heart, нещо не разбирам! Как така ти е бил повишен в следствие от приема на парлодел??? :ask: та нали парлодела е точно за смъкване на пролактина... Съгласна съм с теб, че при едно леко повишение на база едно изследване не трябва веднага да се бърза с хапчетата, НО трябва да се установи от какво идва повишението. Недопустимо е с аденом на хипофизата ти да седиш и само да си наблюдаваш дали ти растат или не показателите! При повишен пролактин обикновено нямаш овулация, но явно има изключения щом ти си забраменяла със стойност 1300. :D Факт е, че аз със стойност 600 нямах овулация, така, че стигаме пак до това, че всеки си е индивидуален. :balk_80: e хайде останете си със здраве и дано скоро  ни сполети твоята съдба мило сърчице! :babydust: :hug2:
« Последна редакция: Декември 15, 2006, 09:10:42 am от Faith »
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #139 -: Декември 14, 2006, 22:36:47 pm »
Faith, след спиране на парлодел не по спадаща схема, точно месец след прекратяване на приема му стойностите на хормона се повишават двойно, а може и повече.

А ето и моя случай: направих само едно изследване и стойностите на пролактина бяха 590 при горна граница на реф. стойности 619. И лекарката ми предписа парлодел за 1 месец, после го спрях и след месец пролактина беше двоен. После след месец още повече - не 1300, а а към 1600. След този 1 месец прием на парлодел повече не съм взимала. Просто си го изследвах всеки месец и чаках да ми блокира овулацията. Но така и не дочаках. бях супер притеснена, но това въобще нямаше да се случи, ако не бях пила парлодел.
За аденома си права. Аз ходих на ЯМР - за щастие не ми бе открит аденом.
Мисълта и специално за пролактина е да НЕ се бърза с приема на лекарства. Всички знаем, че това е хормон на стреса и на едно изследване може да е висок, на друго не. Така че са нужни поне 3 изследвания, за да се прецени най-точно.

Успех, момичета!