0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #60 -: Ноември 08, 2006, 21:42:00 pm »
nadejdi4ka, и аз преди като теб бях слабичка, но след като ми откриха висок пролактин и микроаденом на хипофизата почнах да дебелея ...може да си права, че при всеки е различно...и аз съм чувала че повечето жени с пролактиноми са по-закръгленки? Но може и да не е така! :balk_56:
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #61 -: Ноември 08, 2006, 22:02:05 pm »
При мен след ЯМР не откриха аденом на хипофизата, но пролактина беше доста над горната граница. Аз имах секрет от гърдите 2-3 години преди да разбера , че това е един от признаците на висок пролактин. Явно съм била от доста години с висок пролактин, а не ми се е отразило  на килограмите. Не знам как стои въпроса, ако евентуално имаш аденом?

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #62 -: Ноември 08, 2006, 23:22:57 pm »
Kotana и аз си мислех, че ще мина само с посещение при ендокринолог, но точно тя ме прати по препоръка на здравнта каса в Клиника по ендокринология. Не знам защо го правят сложно, но аз няма да се откажа. И благодарение на вас приемам нещата някак си по-лесно :balk_21:

При мен след ЯМР не откриха аденом на хипофизата, но пролактина беше доста над горната граница. Аз имах секрет от гърдите 2-3 години преди да разбера , че това е един от признаците на висок пролактин. Явно съм била от доста години с висок пролактин, а не ми се е отразило на килограмите. Не знам как стои въпроса, ако евентуално имаш аденом?
Аз не знам колко време съм си имала аденома преди да разбера за него. Качих 10 кг. и много се чудех как е станало, защото съм слабичка по принцип. Реших, че от заседнал начин на живот(по това време не работех). След като ми махнаха аденома за няколко месеца си върнах старите килограми без никакви усилия. Сега пак съм с много висок пролактин, но килограми не качвам. Като качих килограмите реших да мина на диета. След 10 дневно гладуване не свалих дори грам. Това ме шокира и се отказах от диетите. То си е имало причина да кача, ама аз от къде да знам :dontknow:
 :bighug:


 

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #63 -: Ноември 10, 2006, 16:57:15 pm »
при мен аденома се откри преди 8 мес., но не съм качила килограми от тогава. Само като отказах цигарите миналия месец, а после и за кратко бях бременна качих около 2 кг, но мисля че не е в резултат на аденома, макар че ендокринолога ме предупреди че е възможно да напълнея. Предполагам че има значение заболяването, но повече метаболизма на всяка една от нас. Все пак стискам палци да се справите с проблемните килограми и скоро всички да имаме хубави и здрави бебчета!  :babbycarrage:

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #64 -: Ноември 10, 2006, 17:56:52 pm »
maia_st, сега прочитам за твойте лоши преживявания...миличка толкова съжелявам за случилото се :sorry: но от постингите ти разбирам, че ти си силна жена и не се предаваш лесно!!! Ще дойде и нашия ден ще видиш и тогава ще бъдем най-щастливите мами на света!!! :stroller: preggo  :bighug:
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #65 -: Ноември 11, 2006, 15:53:35 pm »
Благодаря ти Faith, вярвам наистина че този ден ще дойде все някога и се опитвам да не падам духом, колкото и трудно да е понякога това..вярвам, че скоро и ние ще почувстваме щастието да си имаме хубави и здрави бебоци!  :goodluck:

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #66 -: Ноември 12, 2006, 19:54:40 pm »
Момичета утре влизам в ендокринологията:( Стискайте палци и дано всичко е наред, че тия хормони голяма беля правят. Ако намеря компютър ще ви разказвам веднага. Ако ли не като се върна.
:bighug: ви всички!

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #67 -: Ноември 14, 2006, 13:30:05 pm »
Момичета утре влизам в ендокринологията:( Стискайте палци и дано всичко е наред, че тия хормони голяма беля правят. Ако намеря компютър ще ви разказвам веднага. Ако ли не като се върна.
:bighug: ви всички!
Muci не се притеснявай, ще ти направят само малко изследвания не е толкова страшно и сама знаеш  :balk_103: Стискам палци всичко да мине безпроблемно и резултатите да са каквито е нужно зада ти отпуснат от касата най-накрая Достинекс-а!
 :crossfingers: :crossfingers:

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #68 -: Ноември 16, 2006, 13:55:23 pm »
Здравейте, ето ме отново пред компа:) Поседях си три дни в ендокринологията. Добрата новина е, че след скенер няма следи от остатъчна тъкан от гадния аденом. Въпреки това пролактина ми е висок. А кофти новината е, че нямам шанс за достинекс с тия изследвания. Та лекуващата лекарка каза, ще правим ЯМР и тогава ще видим какви ще ги вършим. Другите изследвания са ми добри. Познайте колко студенти ми опипаха гушката? :comm:
Ама за да ми направят ЯМР пак трябва да ходя там за 2-3 дни. Направо се побърках от скука, аз през живота си не съм спала следобяд. Голямо лежане падна. :sleeping:

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #69 -: Ноември 16, 2006, 16:13:15 pm »
Здравейте отново момичета! Загубих се за седмица, но виждам че вие не сте си губили времето и пишете здраво. Направих ново изследване на пролактина - Ура!!! пак съм в норма/преди 2 месеца бях в долната граница като вземах по 1 таблетка Бромокриптин и от тогава вземам по 1/2 табл. Бромокриптин/. В понеделник съм при Доц. д-р Филип Куманов. Преглежда в Клиника по ендокринология - София ул. Дамян Груев №6 /дано да е този, от който всички са доволни/. тогава ще направим и ново изследване на мъжа ми освен консултацията пък да видим какво ще става. Този достинекс само при пролактином ли се изписва или може и просто при повишен пролактин, защото от Бромокриптина се чувствам много зле, но вече година го пия. Няма как. Вземла съм и Парлодел, но и с него положението е същото само дето е по-скъп. Защо обаче на мен никой не ми предлага такава здавна книжка и безплатни лекарства? Интересна държава сме.  Колкото до наднормените килограми при мен няма пролактином, но и аз качвам и то доста сигурно е от лекарствата/правих стимулации с Клостилбегит и доста време вземах Дуфастон и какво ли не още/. Сега постя и се мъча да отслабна, че докато ми е в норма пролактина дано имаме късмет! Не губете надежда и на нашата улица ще изгрее слънце.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #70 -: Ноември 16, 2006, 16:55:39 pm »
Шеди не знам защо не ти предлагат Достинекс? Сигурно го предлагат при пролактином, защото след скенера като не видяха нищо ендокриноложката ми каза, че няма да ми го отпусне касата.????????? Но сега важното е, че пролактина ти е в норми. Успех и дано скоро ни зарадваш с :bfp:

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #71 -: Ноември 16, 2006, 19:01:21 pm »
Здравейте, ето ме отново пред компа:) Поседях си три дни в ендокринологията. Добрата новина е, че след скенер няма следи от остатъчна тъкан от гадния аденом. Въпреки това пролактина ми е висок. А кофти новината е, че нямам шанс за достинекс с тия изследвания. Та лекуващата лекарка каза, ще правим ЯМР и тогава ще видим какви ще ги вършим. Другите изследвания са ми добри. Познайте колко студенти ми опипаха гушката? :comm:
Ама за да ми направят ЯМР пак трябва да ходя там за 2-3 дни. Направо се побърках от скука, аз през живота си не съм спала следобяд. Голямо лежане падна. :sleeping:
muci  добре дошла отново при нас! :D  Защо искат да правиш ЯМР като са те снимали на скенер?  А за високият пролактин какво казаха от какво е според тях? Аз съм от семейство защо защо :balk_69:
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #72 -: Ноември 16, 2006, 19:24:15 pm »
Faith и аз имам много въпроси, но трудно може да получа отговор. Всички в болницата тичат напред-назад. Лекарите са готини, но тичат на лекций, после визитация и пак лекций. Ама така е в Университетските болници. А аз винаги в такива лежа  :D Утре ще ходя за епикризата и тогава ще приклещя док в ъгъла :lol:  Искат ЯМР защото е по-точен(дано няма изненада) и след това ще ми дадат становището за здравната каса. А някой знае ли колко струва Достинекса, че май на купуване отиват нещата? Сега трябва да измисля начин да се измъкна от работа за ЯМР. Имам си отпуска ама си я пазя за лапарото, после за ин-витрото. Много сложно :(

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #73 -: Ноември 16, 2006, 19:36:43 pm »
муци, достинекса е 15 лв. таблетката :!: И аз така знам, че ЯМР е по-точен даже направо ти го показвал така са ми казвали... Всичко ще бъде точно не се безпокой то пък неможе все да е зле!!! :balk_602:
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #74 -: Ноември 17, 2006, 07:31:41 am »
Абе то и аз все това си повтарям, че не може все да е зле. Надявам се всички да преборим пролактина и скоро да гушкаме нашите слънчица.ylinfant

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #75 -: Ноември 17, 2006, 08:18:57 am »
 Аз си купувам Достинекса за около 75 лв. В опаковка са по 8 таблетки. Значи по около 9,40 таблетката. Докато открия обаче аптека, в която е на тази цена мина около една година, в която го купувах по 15 лв хапчето.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #76 -: Ноември 17, 2006, 10:04:57 am »
Аз пък въобще незнаех, че някъде се продава по 1 таблетка. В Пловдивските аптеки (поне в тези които аз съм проверявала около 78-80лв. опаковката - 8табл.) и мисля, че би трябвало да се изписва при висок пролактин без значение на какво се дължи - имам колежка, която така и не направи ЯМР, дори не отиде на ендокринолог, но пак се лекува по същия начин и в момента е бременна :)
Желая същия резултат при всички скоро!!! :balk_50:
А muci за твое успокоение ще кажа че не само в университетските болници е пълно със обучаващи се студенти, аз не бях в такава, но въпреки това с доста от инжекциите и останалите манипулации  след операцията се справяха студенти. Малко е неприятно когато са на тълпи и всички те зяпат или нечия трепереща ръка не може да улучи вената, но все някога трябва да се научт и да добиват опит.. :balk_602:

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #77 -: Ноември 17, 2006, 11:07:38 am »
Наистина най-точен е ЯМР. Подобно е на скенера, но е безвредно, защото не е с рентгенови лъчи. В камерата се стои неподвижно 30-40 минути  и през това време се правят около 200 снимки в различните зони  и сечения на мозъка/образно казано правят го като на филийки с дебелина 2,5мм/ и затова може да се каже с голяма точност има ли тумор/колкото и мъничък да е / и къде или не. Здравната каса го заплаща, но на мен ми казаха, че за да има 100% гаранция трябва да се направи изследването и с контраст/него си го плащаш - 180лв./. Платих си го каво да правя, така си плащаш спокойствието. Инжектират ти венозно контраста и отново те вкарват в камерата, но за 15 минутки.Не е страшно и не боли. Само притеснението си остава. Не знам защо не са ти направи направо ЯМР, защо са те облъчвали на скенер? Успех!
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #78 -: Ноември 17, 2006, 11:13:02 am »
Може ли някой да ми каже какви са идеалните стойности на една спермограма?  :?
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #79 -: Ноември 17, 2006, 11:53:57 am »
Може ли някой да ми каже какви са идеалните стойности на една спермограма?  :?
Tи пък чак идеални... :lol: Ако имате спермограма можеш да напишеш стойностите в "Стерилитет при мъжа" момичетата ще ти я коментират! Иначе аз като гледам по наште спермограми....  Обема на еяколата- (2,0-6,0мл.)  левкопцити- (под 10 на поле);  сперматозоидна концентрация-(40-160млн.);  нормокинеза- (>60%); акинеза- (<40%) и морфология на сперматозоидите за нормални форми- (>60%); дегенеративни форми- (<40%)  :goodluck: