0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #80 -: Ноември 17, 2006, 14:42:44 pm »
Шеди а може ли още в началото да ти инжектират контрастното вещество и цялата ли те вкарват в тази камера или само главата.
 
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #81 -: Ноември 17, 2006, 15:57:09 pm »
Само до раменете. Колкото до контрастното вещество незная, но сигурно ще може.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #82 -: Ноември 17, 2006, 16:52:02 pm »
А мен защо тогава ме пъхнаха цялата само да ме измъчват! :balk_91:
Шеди, ако вече е установен аденом, знаеш ли дали е нужно да се прави пак с контрастно вещество?

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #83 -: Ноември 17, 2006, 19:10:25 pm »
Мен пък ме пъхнаха до кръста :| Не ми слагаха контрастно вещество и пак видяха микроаденом! :roll:
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #84 -: Ноември 17, 2006, 20:16:02 pm »
И мен ме пъхнаха цялата :ask:
Беше ме страх да погледна. Накрая се престраших и отворих очи :balk_56: Представях си , че съм в космически кораб. :P

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #85 -: Ноември 20, 2006, 16:52:46 pm »
Аз имам също висок Пролактин. Ходя във Варна при доц. Кирил Христозов, медицински център "Сириус", ул. "Парчевич" №2. Единствено той си заслужава. Успех!
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #86 -: Ноември 20, 2006, 17:17:41 pm »
А може ли някой да разкаже някой какво представлява операцията за махане на аденом. Аз съм чувала че е нещо като пункция, и го правят през носа. Колко време отнема, болезнено ли е въобще какво представлява? Къде в София се извършват такива операции и кои доктори можете да препоръчате?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #87 -: Ноември 20, 2006, 17:42:12 pm »
Аз ще ти разкажа за операцията. Аденома се отстранява през носа. Операцията трае около 3.5 часа. С пълна упойка, като се събудиш няма болка.   Поне аз не изпитавах.Седиш 24 часа в реанимация. Единствения доскомфорт са тампоните в нослето, но се преживяват.След 3-4 дни те изписват. Моята операция е правена в Клиниката по неврохирургия на Александровска болница. Винаги в оперативния екип има професор. Моят беше проф. Романски. Изключителен човек и професионалист. Ако искаш да знаеш още нещо, а аз съм забравила да го напиша не се колебай и питай :D Винаги съм насреща, дано съм ти била полезна.

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #88 -: Ноември 20, 2006, 17:51:04 pm »
Благодаря ти, питах те защото ми бяха казали да си направя снимка на хипофизата и сега като имом вече такава не знам къде да отида за да я види специалист. Дали не е най-добре направо там да отида и да потърся някой да я види да не се лутам по други доктори по поликлиники или в клиниките за инвитро и после те да ме пратят пак при тях -това се чудя за да си спестя време и усилия?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #89 -: Ноември 20, 2006, 17:59:32 pm »
Нека първо ендокринолога ти да погледне снимката. И, ако е нужно(дано не е) ще ти каже какво да правиш.
Стискам ти палци всичко да е наред :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #90 -: Ноември 20, 2006, 18:12:04 pm »
Да ти кажа че ми е по-близо и по-лесно да ида до Александровска, само да ми кажеш към кого бих могла да се ориентирам като вид специалист. Ако тръгна да ходя в нашата поликлиника има да ме мотат 2 седмици докато взема направление и намеря ендокринолога-знам го от досегашния си опит и за това те питам, ако можеш да ме ориентираш.  Ако искаш ми прати лично съобщение да не прозвучи като реклама. Благодаря.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #91 -: Ноември 20, 2006, 18:14:06 pm »
Довечера като се прибера ще ти пратя на лични тел. на док  :D

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #92 -: Ноември 22, 2006, 09:46:56 am »
Здравейте на всички! В понеделник ходих при доц. д-р Филип Куманов и доста се разочаровах. Всичко е за пари. Никой не се интересува какво всъщност ще стане с теб. Прехвърли изследвания и епикризите, които носех без да прочете. Каза ми да спра лекарствата, въпреки че го информирах, че преди два пъти съм ги спирала и веднага ми се повишава пролактина. Аз обаче само ще ги намаля временно на четвъртинка и ще видя какво ще стане. Праща ме при негови доктори познати за изследвания на гърдите, пълни хормонални изследвания и хистеросалпинго графия/въпреки че преди 6 месеца имам лапароскопия/ и всичко това трябва да си го заплатя. Неможело през здравната каса. Реших да си направя изследванията, но с направления и съответно не при тези лекари, ако има проблем тогава ще търся решения. Предложете ми лекар и болница за стимулация на овулацията - нещо изпитано и сигурно. Благодаря!
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #93 -: Ноември 22, 2006, 09:48:21 am »
Между другото спермограмата на мъжа ми бе много добре!!!! Има надежда някаква....
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #94 -: Ноември 22, 2006, 10:56:11 am »
Мисля , че и обикновен генеколог би могъл да те стимулира и да следи овулацията, на ако държиш мажеш да отидеш и във всяка една специализирана клиника по репродуктивна медицина или инвитро център. Въпрос на личен избор. Специализираните клиники са по-скъпи но пък нама да се налага да се луташ -  веднага ще се изяснят нещата и ще ти кажат какво да правиш.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #95 -: Ноември 22, 2006, 13:29:59 pm »
Здравейте на всички! В понеделник ходих при доц. д-р Филип Куманов и доста се разочаровах. Всичко е за пари. Никой не се интересува какво всъщност ще стане с теб. Прехвърли изследвания и епикризите, които носех без да прочете. Каза ми да спра лекарствата, въпреки че го информирах, че преди два пъти съм ги спирала и веднага ми се повишава пролактина. Аз обаче само ще ги намаля временно на четвъртинка и ще видя какво ще стане. Праща ме при негови доктори познати за изследвания на гърдите, пълни хормонални изследвания и хистеросалпинго графия/въпреки че преди 6 месеца имам лапароскопия/ и всичко това трябва да си го заплатя. Неможело през здравната каса. Реших да си направя изследванията, но с направления и съответно не при тези лекари, ако има проблем тогава ще търся решения. Предложете ми лекар и болница за стимулация на овулацията - нещо изпитано и сигурно. Благодаря!
шеди, наистина никой не го интересува твоето здраве повече от теб самата!!! Всичко което си написала е самата истина, аз ще се въздържа от коментари по отношение на накои доктори, защото ми се качва пролактина...Затова вземи всичко в свой ръце и отиди в клиника по стерилитет. Намери твоя доктор който ще ти помогне да сбъднеш мечтите си, но знай, че пълно съчувствие, заинтересованост и топлина можеш да намериш единствено в твоето семейство и човекът който е до теб винаги и те обича безрезервно!!! Ето няколко адреса: http://www.invitro-bg.com/ http://www.ivf-bg.com/  http://www.ivf.bg/   шеди, ако спермограмата не е правена в клиника по стерилитет е хубаво да я повторите!  :goodluck:
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #96 -: Ноември 23, 2006, 11:38:22 am »
Първо благодаря за добрите думи! Рядко можеш да ги чуеш, но вдъхват надежда... Колкото до спермограмата правихме я в клиниката по ендокринология в София в лаборатория по цитогенетика.
*

    Lilu

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #97 -: Ноември 24, 2006, 15:35:59 pm »
Здравейте на всички,
Искам и аз да споделя с Вас, преди 4 дни си изследвах пролактина.
Резултатите са ми 2840mlU/l.
Ендокриноложката искаше веднага да ме прати на скенер, но аз и казах, че си правим бебе и може и да съм забременяла, и тя каза ок чакаме да ти дойде цикъла.
Но сега като прочетох, че се стряскате от вашите резултати, аз много се притесних за моите.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #98 -: Ноември 24, 2006, 15:46:48 pm »
Lilu, по време на бременност пролактина се увеличава около 10 пъти, ако не греша, но кога точно става, дали още в началото незнам :dontknow: Дано да е станало бебето, стискаме палци :crossfingers: preggo :goodluck: А ние с високият пролактин сме си стрснати винаги така, че споко :balk_69:
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #99 -: Ноември 24, 2006, 19:22:20 pm »
Faith, как може да се провери това?
И аз стискам плаци и се моля дано е станал бебо