0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #100 -: Ноември 24, 2006, 22:25:19 pm »
Здравейте момичета,

Отдавна не съм се включвала в тази тема, но не защото нямам проблем с пролактина  :?. Просто го поддържам с бромокриптин. Та по този повод искам да попитам тези които пият същото лекарство - аз го пия вече 3 месеца всяка вечер. Но започвам да си мисля, че понеже го пия вечер след като се нахраня и преди лягане, та си мисля че от това дебелея  :(. Ама като ви казвам наистина започнах бавно и сигурно да качвам килограми - досега са около 3 кг :?. И при това не е заради 9 месечна причина /дано скоро обаче чудото да стане  preggo/.
Та вие кога пиете лекарството - сутрин или вечер /преди или след ядене?????


 :youwoman:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #101 -: Ноември 24, 2006, 23:16:28 pm »
Faith, как може да се провери това?
И аз стискам плаци и се моля дано е станал бебо
Lilu, успокой се и изчакай поне да ти закъснее, тогава направи тест! Пожелавам ти чудото да е станало!!! :bfp1:                                      kotanke, аз пия парлодела вечер преди да си легна, и аз дебелея или по точно надебелях а сега си седя на едни и същи кг. който немога да сваля. Явно повечето "пролактинки" дебелеят :scale: :( нещо с метаболизма ще да е, нещо се сбърква!
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #102 -: Ноември 25, 2006, 15:20:51 pm »
Lilu, има много жени с пролактином и забременявят но даколкото знам през бременността си пият парлодел по лекарско предписание, така  че направи си тест за бременност и ако си бременна иди при доктор и сподели проблема , за да прецени специалист какво да правиш. Не предприемай на своя глава лечение и не се безпокой.

А за килиграмите аз ги качих и пак ги свалих , но предполагам че не са от пролактина, а от другите хормони , заради стимулациите за инвитро. Защото като ги свалих и спазвам повече плодов режим на хранене и не качвам въпреки че преди месец пролактина ми беше много висок над 2000. Сега минах от парлодел на достинекс и се надявам да се оправи, разбрах че достинекса е  по-силен.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #103 -: Ноември 27, 2006, 14:01:51 pm »
Достинекса със сигурност е силен, не се пие всеки ден за разлика от останалите. Аз започнах с 1 табл. седмично, но още на първите контролни пролактина вече ми беше паднал под долна граница, намалих дозата на 3 седмици по таблетка и 4-та почивка, но на последните изследвания пак беше под долна граница и сега пия по 1 табл. на 2 седмици и се надявам да съм в норма.
Марина, вярвам че ще ти помогне, освен това има по-малко странични ефекти, може да се вземе безплатно от касата, а и аз лично не съм напълняла.  :goodluck:

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #104 -: Ноември 27, 2006, 15:28:03 pm »
Тъй като говарим по темата да задам един въпрос. Някой знае ли дали има най-подходящ ден, в който се изследва пролактина или няма никакво значение?
Озадачи ме разговора ми преди 5 дни с ендокриноложката в нашата поликлиника, която ми каза , че въпреки че можело по всяко време да се изслева пролактина но ще има отклонения и че най-подходящия ден е третия от началото на менструцията, както и за другите хормони.Така и не разбрах защо.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #105 -: Ноември 28, 2006, 11:30:14 am »
Здравейте от 12 години не мога да забременея след като направих най-голямата си грешка през живота преди това .Къде ли не ходих,какви ли изследвания не ми правиха,всички отговори бяха -Няма причина.Преди 2 години откриха,че имам висок пролактин.Изписаха ми бромокриптин,пих го година и половина и всичко беше в норми ,но пак нищо.Друг лекар ми каза ,че пролактинът нямал нищо общо и спрях хапчетата.Днес си направих изследване и отново пролактинът-три пъти над нормата.Нямам повече сили.
*

    didi_788

  • **
  • 64
  • Няма невъзможни неща..винаги има решение
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #106 -: Ноември 28, 2006, 12:36:31 pm »
ЗДравейте!Видях темичката и веднага се включвам.При мен миналата година съвсем случайно при изследване на хормоните се установи -пролактин 999.Това беше доста висока стойност и от тогава-м.май 2005г. до днес вкл. съм на терапия Достинекс-по 1/2тб. всяка събота от месеца.Много съм доволна от този препарат-доста е скъп но си заслужава.Имам понижение на пролактина..но гинекол.ми каза да го намалим на 1/"тб. без да го спираме.Понеше опитвахме инсеминации и ми предстои ин-витро..тя каза ;че не трябва да го спирам изобщи;защото много бързо ще се покачи отново!Доколкото съм наясно-той се изследва от 03-до 07-я ден от цикъла;трябва да се полежи преди това поне 30мин. преди вземането на венозна кръв. :(
didi_788
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #107 -: Ноември 28, 2006, 12:54:03 pm »
И аз така съм чувала , но как да лежиш като в лабораториите няма такива условия и изобщо не им прави впечатление на кои какво и как взимат. Лудницата е голяма, камо ли да те чакат да се полежиш или поседиш на някой стол.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #108 -: Ноември 28, 2006, 13:18:18 pm »
И аз така съм чувала , но как да лежиш като в лабораториите няма такива условия и изобщо не им прави впечатление на кои какво и как взимат. Лудницата е голяма, камо ли да те чакат да се полежиш или поседиш на някой стол.

Тогава ще си избереш лаборатория, в която има подходящите условия, както и персонал, който разбира колко е важно правилното вземане на кръв за достоверността на резултатите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #109 -: Ноември 28, 2006, 13:24:42 pm »
Днес си направих изследване и отново пролактинът-три пъти над нормата.Нямам повече сили.

Високото ниво на пролактин изисква да се уточни състоянието на хипофизата - чрез КТ или ЯМР, може да мине и през касата. Понякога се налагат и други изследвания, напр. на зрителен периметър. След като се уточни дали има пролактином, колко е голям, къде е разположен, се преценява поведението - да се премахне оперативно или да се лекува консервативно (с бромокриптин или каберголин). Можеш да си вземеш лекарствата частично през касата.

Откриването на един проблем не изключва наличието и на други, така че ти предлагам следното - днес последно да нямаш сили, а от утре да се стегнеш и да продължиш напред - тук има много информация, прочети я. Има много добронамерени хора, които ще споделят с тебе през какво са преминали и как са се справили.

Добре дошла на борда!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #110 -: Ноември 28, 2006, 14:34:18 pm »
Азпък друго се чудя, след като си направих рентгенова снимка на хипофизата и ендокринолажката я прегледа ми каза , че вксичко е в норма, на все пак ако искам да ме видят и на ЯМР да ходя пак другия месец при нея. Та не схванах ако всичко е наред , защо да ходя сега и на ЯМР? Има ли смисъл или е за по-голяма сигурност?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #111 -: Ноември 28, 2006, 14:35:12 pm »
ЯМР дава по-добра диагностика, предполагам затова.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #112 -: Ноември 28, 2006, 15:13:06 pm »
Мерси Мели за това , че ни ориентираш, ще отида поне се надявам да е от здравната каса , иначе ЯМР струва 250 лв.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #113 -: Ноември 29, 2006, 19:49:36 pm »
Днес си направих изследване и отново пролактинът-три пъти над нормата.Нямам повече сили.

Високото ниво на пролактин изисква да се уточни състоянието на хипофизата - чрез КТ или ЯМР, може да мине и през касата. Понякога се налагат и други изследвания, напр. на зрителен периметър. След като се уточни дали има пролактином, колко е голям, къде е разположен, се преценява поведението - да се премахне оперативно или да се лекува консервативно (с бромокриптин или каберголин). Можеш да си вземеш лекарствата частично през касата.

Откриването на един проблем не изключва наличието и на други, така че ти предлагам следното - днес последно да нямаш сили, а от утре да се стегнеш и да продължиш напред - тук има много информация, прочети я. Има много добронамерени хора, които ще споделят с тебе през какво са преминали и как са се справили.

Добре дошла на борда!  :)

Мели, аз бях с висок пролактин. След прием на бромокриптин - в началото по 1 табл. дневно после по 1/2 /сега също по 1/2 поддържаща доза/ свалих прилактина и сега е в норма. Правих ЯМР - всичко е о.к. Правих изследване на периферията - също е О.К. Според теб от какво може да се е покачил след като няма причини - според изследванията и нужно ли е да го пия вече този пролактин? Ще се вдигне ли ако го спра при положение, че нямам пролактином. Док /ендокриноложка/ каза че трябва да се пие до 7 месец от евентуална бременност - ти какво мислиш по въпроса? Може ли да ми стане нещо от продължителен прием на бромокриптин? За мен е важно да чуя и твоето мнение.
 :youwoman:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #114 -: Ноември 29, 2006, 19:51:46 pm »
Здравейте отново.Във връзка с писмото на didi,аз винаги съм си правила изследванията на пролактина на 21ден след началото на менструацията.знае ли някой точно в кои дни се прави?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #115 -: Ноември 29, 2006, 21:21:52 pm »
Котана, независимо, че нямаш пролактином, хипофизата ти произвежда повече пролактин и ако спреш лечението, е възможно пак да се покачи. Може да се намалява още дозата и да се приема не всеки ден.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #116 -: Ноември 30, 2006, 00:27:58 am »
Здравейте отново.Във връзка с писмото на didi,аз винаги съм си правила изследванията на пролактина на 21ден след началото на менструацията.знае ли някой точно в кои дни се прави?
Soft, според моя гинеколог, трябва да се прави м/у 20 и 25 ден след началото на менструацията и първия път го правих на 23 ден. След ЯМР и потвърден пролактином, ендокринолога ми каза че няма значение от деня и от тогава контролните изслезвания си ги правя когато аз си реша без да спазвам условия като ден от цикъла или никакъв секс предишната вечер.
А за поне 20 мин-то лежане преди изследването са единодушни  :)

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #117 -: Ноември 30, 2006, 21:36:36 pm »
Котана, независимо, че нямаш пролактином, хипофизата ти произвежда повече пролактин и ако спреш лечението, е възможно пак да се покачи. Може да се намалява още дозата и да се приема не всеки ден.

Благодаря ти Мели. Ще се консултирам с ендокриноложката ми.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #118 -: Декември 01, 2006, 12:00:37 pm »
Цитат
Soft, според моя гинеколог, трябва да се прави м/у 20 и 25 ден след началото на менструацията и първия път го правих на 23 ден. След ЯМР и потвърден пролактином, ендокринолога ми каза че няма значение от деня и от тогава контролните изслезвания си ги правя когато аз си реша без да спазвам условия като ден от цикъла или никакъв секс предишната вечер.
А за поне 20 мин-то лежане преди изследването са единодушни  :)
Цитат

Аз съвсем се обърках , защо тогава ендокриноложката ми каза , че е най-добре да си пусна пролактина в 3-тия ден от МЦ, а сега според вас излиза че трябва да е м/у 21 и 25 ден ....ами сега?! :ask:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #119 -: Декември 01, 2006, 20:25:43 pm »
Marina, миличка според мен най-добре потърси второ мнение от лекар, незная нищо повече от това което вече писах в предния пост.  :balk_113: