0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #140 -: Декември 15, 2006, 09:43:34 am »
Faith, след спиране на парлодел не по спадаща схема, точно месец след прекратяване на приема му стойностите на хормона се повишават двойно, а може и повече.


Aз незнаех, че има друга схема освен  спадащата и постепенно покачващата, :dontknow: нали това е идеята на самата схема постенно да пригодиш организма към съответните лекарства и постепенно да го отвикнеш...При рязкото спиране явно организма се шокира и качва пролактина! Парлодела (бромокриптина) доста трудно се понася от организма,затова е нужна схема на прием. Аз го пия вече година и още чувствам страничните му действия, но пък си задържам пролактина около 300 само с половинка. : :) за съжаление на мен ми беше открит пролактином, така, че аз явно ще си го пия цял живот :roll:  :goodluck:
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #141 -: Декември 15, 2006, 11:17:53 am »
Тя онази лекарка, уж светило в областта на стерилитета направо ми предписа парлодел само за 1 месец. Аз тогава не бях чела нищо за порлактина и си изпих дозата. След това започна сагата с пролактина.
Съжалявам, че ще го пиеш цял живот. Нищо не се знае.
Хубавото е, че с лекарства пролактина лесно се регулира и ако нямате други проблеми, бебо може много скоро да се получи.
Стискам палци!
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #142 -: Декември 15, 2006, 11:37:33 am »

Хубавото е, че с лекарства пролактина лесно се регулира и ако нямате други проблеми, бебо може много скоро да се получи.
Стискам палци!
За съжаление имаме проблеми и с армията на мъжа ми, която е доста  малобройна...абе гола вода сме и двамата :!: :| но какво да се прави всеки си носи кръста, няма да се отказваме я...ще се борим до край! Януари живот и здраве ни предстои 3-то икси...силно се надявам да е успешно! :) Мерси за палците и много цунки и гушки на бебчо! :kiss: :bighug:
« Последна редакция: Декември 15, 2006, 12:08:34 pm от Faith »
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #143 -: Декември 15, 2006, 16:21:34 pm »
Благодаря ти! И при нас основният проблем беше при мъжа ми - много лоша спермограма. Но все пак забременях по естествен път, и аз още не мога да си го обясня. И ние бяхме за икси.
Дано дядо Коледа ви донесе едно чудо и да не стигате до икси!
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #144 -: Декември 15, 2006, 17:18:03 pm »
Oх незнам какво ще е това чудо...цяло чудо е, че изобщо се намират сперматозоидчета :|много сме зле с бройката, с подвижността и сме неспасяем случай! Както и да е ...при вас чудото е станало наистина! :D Бъдете живи и здрави!  :balk_15:
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #145 -: Декември 15, 2006, 22:50:07 pm »
Здравейте. На мен ми откриха висок пролактин преди два месеца - 1330 при реф.граници от 43 до 621. Изписаха ми бромокриптин. Сега в момента пия от него само по 1/2 вечер. Вчера си правих ново изследване и резултата е 627 при реф.гр. от 43 - 621. Ендокриноложката ми каза че  е добре но мен ме притеснява това че все още е над нормата. Каза ми да пия Бромокриптина до настъпваща следваща бременност. Искам и вашето мнение.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #146 -: Декември 16, 2006, 12:44:14 pm »
Данила,

щом са ти назначили бромокритпин трябва да го пиеш до края на третия месец при настъпила бременност. Поне така процедират повечето лекари.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #147 -: Декември 17, 2006, 00:53:41 am »
Здравейте!
Разбрах, че има изисквания, които трябва да се спазват преди изследване на пролактина, но не ми е ясно защо?
Досега изследванията ми са правени без съблюдаване на тези условия и винаги пролактинът е бил в реф.граници.
Този месец, обаче, за пръв път се установи повишен пролактин - 28 ng/ml /при реф. 1.39-24.2/. Преди вземането на кръв ме оставиха да полежа 20-на минути, но нощта преди изследването почти не бях спала. Реших да повторя изследването, но цяла седмица не ми е възможно да направя това, тъй като не ми се събират по 8 часа сън в денонощие. В нашето семейство не се ляга по-рано от 1-2ч. през нощта, а и по принцип в днешно време животът е толкова динамичен, че състоянието на покой и др.екстри не са характерни за организма.
Т.е. въпросът ми е - значи ли, че спазвайки изискванията преди изследването, се получава реална представа за нивата на този хормон в организма на човека в естествените му условия на живот?
Как мислите?
« Последна редакция: Декември 17, 2006, 01:05:43 am от didiA »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #148 -: Декември 17, 2006, 01:04:49 am »
Нивата на хормоните са променливи величини, не са константни. Нормите са изработени за някакъв вид условия (примерно на гладно, сутрин, на 3 ден от МЦ и т.н.).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #149 -: Декември 17, 2006, 01:24:05 am »
Мели, благодаря ти за бързия отговор!
Вече ми се изясни защо се поставят изисквания.
Но това значи, че ако си в постоянен стрес, напрегната работа, недоспиване и т.н. нивата на хормона при тези условия на живот може да са в много по-високи стойности от нормалните, или греша?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #150 -: Декември 17, 2006, 01:26:53 am »
Ами да, да, но не при всички хора изброените от тебе условия водят непременно до повишаване нивото на пролактина. Има и такива, на които не им се отразява по този начин.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #151 -: Декември 21, 2006, 16:59:08 pm »
Мели, благодаря ти за бързия отговор!
Вече ми се изясни защо се поставят изисквания.
Но това значи, че ако си в постоянен стрес, напрегната работа, недоспиване и т.н. нивата на хормона при тези условия на живот може да са в много по-високи стойности от нормалните, или греша?

Пролактина се повишава при стрес от всякакъв род, при неспане, при секс, при физически занимания или спорт, при пиене на алкохол и въобще много подобни неща, но определено както каза Мели на всеки му се отразяват различно и може да се повлияе или пък да не се повлияе.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #152 -: Януари 14, 2007, 19:54:14 pm »
Момичета, от скоро посещавам този форум и чета всичко, което пишете за този проклет пролактин. И аз сум със същия проблем - висок пролактин и микроаденом на хипофизата. Моля ви ако някоя от вас знае добър ендокринолог В Пловдив, нека ми тевлефон за връзка с него.
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #153 -: Януари 15, 2007, 11:48:15 am »
Момичета да ви се похваля!!! Ето че вече трети месец от както минах на Достинекс пролактина ми и в норми и то дори беше започнал да клони към долна граница , намалих дозата и сега е многа добре, а като по чудо втори месец пускам и всички останали хормони и те са се заковали в нормите и не мога да повярвам. Като се сетия как ми се бяха разбъркали всичките хормони през лятото и се бях отчаяла. Явно Достинекса добре ми влияе, за разлика от Парлодела , който така и не успя да ми смъкне пролактина. :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #154 -: Януари 15, 2007, 11:51:47 am »
Момичета, от скоро посещавам този форум и чета всичко, което пишете за този проклет пролактин. И аз сум със същия проблем - висок пролактин и микроаденом на хипофизата. Моля ви ако някоя от вас знае добър ендокринолог В Пловдив, нека ми тевлефон за връзка с него.
Д-р Орбецова или друг колега от клиниката по ендокринология в МУ, на бул. Васил Априлов 15А, тел. 602 486 и 602 395.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #155 -: Януари 15, 2007, 16:39:20 pm »
Много Ви благодаря за бързия
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #156 -: Януари 15, 2007, 16:42:41 pm »
Много Ви благодаря за бързия отговор, аз лично вече лежах в ВМИ и съм се спряла засега на докрор Минчева. Незнам доколко избора ми е правилен, но в момента посещавам доктор Мечкаров и не съм много удовлетворена от него - все пак за 3 месеца успях тази седмица най-накрая да си взема Достинекса и сега ще мисля какво да правя по-нататък.
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #157 -: Януари 15, 2007, 18:37:36 pm »
Здравейте момичета. Някой знае ли дали високия пролактин може да е причина за ЛУФ синдром?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #158 -: Януари 15, 2007, 19:33:20 pm »
може
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #159 -: Януари 15, 2007, 19:59:01 pm »
Благодаря Лили. Някой има ли идея къде може да се прочете по-подробно за връзката на пролактина и ЛУФ или пък да даде повече подробности.