0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #40 -: Октомври 29, 2006, 14:59:09 pm »
Преди година отидох при друг лекар и той вече ми предписа бромокриптин. След два месеца чудото стана. Не мога да опиша колко бяхме щастливи. Откриха бремеността в шестата седмица/началото на януари/. До тогава си пиех бромокриптина, вземах го до края на януари и ми казаха, че вече не е проблем и мога да го спра. Така и направих и след няколко дни получих кървене, изгубих бебето. От тогава до сега все опитваме , но нищо. 

А от прочетеното във форума ми стана ясно, че лекарствата май са за цял живот.

Здравейте и от мен,

Наистина проблема с Пролактина е май често срещан. И аз започнах с изследванията след като 1,5 години чакахме чудото  :babyflips: да стане. УВИ - висок пролактин и никакъв шанс ако не го свалим. Изписахам и бромокриптин по 1 табл. и селд 2-3 месеца направих контролен преглед - всичко беше в граници. Тогава ендокриноложката ми каза,че ще трябва да го пия до 7 месец от евентуална бременност. И аз си го пия - само че ми намали дозата на 1/2 табл. Имам здравна книжка за хронично болен /личната ми направи такава/ и го ползвам безплатно това лекарство като всеки месец ходя да ми го изписват /доплащам мисля 9 стотинки  :lol:/. Така, че Шеди много съжалявам за теб мила, но е трябвало да ги пиеш още - другият път - пожелавам да е скоро  :goodluck: -да знаеш.
На всички пожелавам скоро  така чаканите  :bfp:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #41 -: Октомври 30, 2006, 11:23:17 am »
Благодаря на всички, които ми писахте. Голяма утеха е. При мен пролактина е малко над горната граница и като вземем бромокриптин или парлодел влиза в норма. Притесняваме това, че никой не ми препоръчва скенер или ЯМР и причината още е неизвестна. С една ендокриноложка правих изследвания на щитовидната жлеза защото при тиреоидит на хашимото също може да се покачи пролактина - там за радост всичко е в норма. Чудя се и защо никой не ми е предлагал да ме регистрира - аз лекарствата си ги купувам лично, никой не ми е предлагал и този Достинекс/дано да не греша името/.
Два месеца след аборта ми откриха фоликулярна киста на десен яйчник. Направих си лапароскопска операция - махнаха кистата, открили са и запушена дясна тръба - отстранено е срастването.Спряха ми бромокриптина, защото бях в норма. След това цикъла ми стана нередовен - два месеца нищо и си започнах отново бромокриптина. Отивам на лекар - няма бременост, но и няма причина да не ми дойде. Дойде ми наистина след 10 дни, но пък продължи месец и половина. Отивам пак на лекар Пролактина ми беше в норма. Изписа ми Диане за да регулира хормоните и като ги свърших, че като ми дойде невиждана работа - кръвоизлив, болки, ужас.И парадокса - овулация точно в този момент/разбрах, защото си меря температурата - един ден -37, три дена над 37/. Та сега съм по-объркана от всякога......
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #42 -: Октомври 30, 2006, 14:36:59 pm »
Шеди, от поста ти оставам с впечатлението че си ходила на преглед само при гинеколог, ако това е така моя съвет е да идеш на специалист ендокринолог. Мен именно той ме прати на ЯМР и след това ми изписа Достинекс-а  и съответно ми обясни процедурата за ползването на отстъпката от НЗОК /беше 8 лв до миналия месец/, а вече е напълно безплатен.
А за предполагаемата овулация на база температура, аз лично не вярвам, защото преди доста време също мерех, но се оказа че дори когато е над 37 пак нямам ову в следствие на високия пролактин.
стискам палци всичко да е ок и скоро ylinfant !

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #43 -: Октомври 30, 2006, 16:13:48 pm »
шеди, ако наистина не си ходила на ендокринолог непременно отиди!!! А относно базалната температура при нас с високия пролактин  не е показател както ти е казала maia_sт. Като си пиеш редовно бромокриптина или там каквото ти изпишат за високия пролактин бебето ще дойде :) Защо не отидеш на една фоликулометрия? Така хем ще разбереш дали има овулация, хем кога е най-добре да действате с половинката!!! :goodluck:
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #44 -: Октомври 31, 2006, 15:03:15 pm »
Благодаря!!! При ендокринолог съм ходила преди месец и половина за да ми направи изследване на щитовидната жлеза за тиреоидит на хашимото/защото при него имало такова леко повишение на стойностите на пролактина/. За утре имам друг час при ендокринолог. Ще видим каво ще стане. За фоликулометрията - не зная къде да отида. Аз съм от малък град и в околността не правят такива изследвания. Не съм проучила още въпроса достатъчно добре. Сега първо искам да разбера на какво се дължи покачването на пролактина.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #45 -: Октомври 31, 2006, 16:39:59 pm »
Шеди надявам се, че ще се окаже в резултат на стрес или нещо такова, но дори да се установи аденом не е толкова страшно - просто си пиеш хапчето и всичко е ок. Така че не се притеснявай, стискам палци скоро да се установи причината, да вземеш мерки и до коледа  :bfp: !

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #46 -: Ноември 02, 2006, 08:48:30 am »
И аз така се надявам. Желая същото на всички като нас. Сега организирам ЯМР. Големи разправии са със здравната каса, но не е невъзможно.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #47 -: Ноември 02, 2006, 11:04:38 am »
Момичета,
искам само да ви кажа да потърсете и второ мнение. Ако трябва до София отидете, там има специализирана болница. Надявам се да се овладее всичко, да го поставите под контрол това положение и да си работите спокойно за бебе!
Искам да ви помоля да подкрепите протеста на 5.11.2006 срещу Здравната каса. Инфо и организационни детайли ще намерите във всяка тема "Акция Буркан" в който и да е форум. Много е важно да покажем, че ВСИЧКИ искаме сериозно отношение на държавата към репродуктивното здраве!
Стискам палци да се разкарват тези пролактинови проблеми бързо от вас!
Поздрави,
Мари
Alexandra
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #48 -: Ноември 02, 2006, 16:26:40 pm »
Момичета, напълно ви подкрепям в акцията, но за съжаление няма да успея да дойда в неделя.  :( Непременно ще изпратя картичка и дано най-сетне се сетят за нас!!!
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #49 -: Ноември 07, 2006, 15:46:03 pm »
Здравейте на всички. Няколко дена се изгубих, но сега се завръщам с добри новини. Ходих на ЯМР. НЯМАМ пролактином. Остава обаче въпросът защо се повишава пролактина. Сега ще искам да се срещна с Доц. Д-р Куманов от София-ендокринолог във Специализирана клиника по ендокринология. Някой ходил ли е при него. До сега чувам само добри отзиви. Къде мога да направя фоликулометрия? Плаща ли я здравната каса? Благодаря!!!
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #50 -: Ноември 07, 2006, 21:07:01 pm »
Здравейте на всички. Няколко дена се изгубих, но сега се завръщам с добри новини. Ходих на ЯМР. НЯМАМ пролактином. Остава обаче въпросът защо се повишава пролактина. Сега ще искам да се срещна с Доц. Д-р Куманов от София-ендокринолог във Специализирана клиника по ендокринология. Някой ходил ли е при него. До сега чувам само добри отзиви. Къде мога да направя фоликулометрия? Плаща ли я здравната каса? Благодаря!!!

Радвам се, че всичко е наред. Пиши като отидеп при док какво ти е казал - каква може да е причината. и аз съм така - нямам пролактином, но ако не пия хапчета се повишава;-)))


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #51 -: Ноември 08, 2006, 07:39:43 am »
Здравейте момичета:) Нямаше ме известно време във форума:( Виждам, че докато ме е нямало темата за гадния Пролактин доста се е развивала. Сега за мен, чаках си отговор аз от Здравната каса за Достинекса. Изпратиха ми писмо, че ми липсва един докумет. И той е: Становище от Клиниката по Ендокринология, защо се нуждая от лечение с достинекс. Многото изследвания на Пролактина, епикризата от операцията за остраняване на аденома, и дори контролния ЯМР след операцията при който са видели остатъчна тъкан не помогнаха пред касата. За да получа това становище трябва да влеза за три дни в Ендокринологията за още изследвания. На 13.11 влизам в болница:( Въпреки, че леко съм претръпнала от болниците се притеснявам. Стискайте палци всичко да мине добре.
Обичам ви всички и ви стискам палци много скоро да гушнете сладките си  ylinfant

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #52 -: Ноември 08, 2006, 12:19:39 pm »
Еййййй какви са начи ...добре остатъчната тъкан дето се е видяла на ЯМР не е ли достатачна егати...чудно защо се нуждаеш от лечение с достинекс :bonk:...цялата работа е да е възможно най-сложно, че а дано се откажеш...от правата си, но муци ти се бори докрай не се отказвай...3 дни в болницата ще ги издържиш няма страшно!!! Ти цяла операция си изтърпяла , че някакви си 3 дни ще те уплашат!!! :) Успех миличка и пиши после какво е станало!!! :balk_21:
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #53 -: Ноември 08, 2006, 12:30:27 pm »
Здравейте на всички. Няколко дена се изгубих, но сега се завръщам с добри новини. Ходих на ЯМР. НЯМАМ пролактином. Остава обаче въпросът защо се повишава пролактина. Сега ще искам да се срещна с Доц. Д-р Куманов от София-ендокринолог във Специализирана клиника по ендокринология. Някой ходил ли е при него. До сега чувам само добри отзиви. Къде мога да направя фоликулометрия? Плаща ли я здравната каса? Благодаря!!!
Браво шеди!!! Радвам се затеб!!! Пролактина може и от стрес да си го вдигнала...този напрегнат живот...а и покрай опитите за бебчо много нерви...Куманов е един от най-добрите ендокринолози ако е същия за който си мисля. Той е също и андролог мъжа ми ходи при него и сме доволни!!! Потърси инфо в нета със сигурност има! А за фоликометрията може да ти я направи всеки гинеколог с вагинален ултразвук (просто ще ти следи фоликула кога ще се спука ако имаш ову)мисля, че не се поема от касата! Успех! :goodluck:
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #54 -: Ноември 08, 2006, 15:41:17 pm »
Мерси за подкрепата Faith :balk_21:
А тези от Здравната каса май не им е ясно, че ние от толкова ходене по мъките не се отказваме лесно. След като съм здравноосигурена ще си търся правата докрай. Ясно е, че го правят трудно за да се откажем. Ама не са познали. Ще се заредя с приятно четиво и три дне ще отлетят бързо:) Ако пък намеря някой интернет клуб до болницата ще си лафя с вас:) Пожелавам на всички успех, и дано скоро преборим Пролактина, че мен и ендометриоза за борене ме чака.
:bighug: ви всички

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #55 -: Ноември 08, 2006, 19:39:21 pm »
Мерси за подкрепата Faith :balk_21:
А тези от Здравната каса май не им е ясно, че ние от толкова ходене по мъките не се отказваме лесно. След като съм здравноосигурена ще си търся правата докрай. Ясно е, че го правят трудно за да се откажем. Ама не са познали. Ще се заредя с приятно четиво и три дне ще отлетят бързо:) Ако пък намеря някой интернет клуб до болницата ще си лафя с вас:) Пожелавам на всички успех, и дано скоро преборим Пролактина, че мен и ендометриоза за борене ме чака.
:bighug: ви всички

Здравй Муци,

Какви са тия сложнотии????  :dontknow:

Не мога да разбера защо те тормозят толкова? Аз например отидох при ендокринолог, той ми назначи 2 пролактиа / 2 дни по ред/. резултатите показваха завишение над нормата. И ми писа диагноза Хиперфункция на хипофизата- код по здр.каса - Е22.8/всичко това го чета в момента от рецептурната книжка/. След това ми каза да си купя рецептурна книжка на хронично болния от аптеката /там ги завеждат в регистър/ и ме прати при ОЛП. Тя ми завери книжката /върнах и един лист от ендокриноложката от онези, които описват какво са ти правили/. и ме прати в Здравната каса, където също завериха книжката с печат. След това се върнах при ОЛП-то и тя ми пусна първата безплатна рецепта /доплащам 8 ст. от ок.8 лв. :lol:/ и от тогава насам всеки месец ходя да си вземам такава безплатна рецепта- много е важно да следиш месеците и да не пропускаш.
Не че беше лесно да се сдобия с книжката - пообиколих града :lol: - но пък чак да лежиш в болница и т.н.  :ask:звучи странно.

В последствие ми правиха ЯМР /без наличие на аденом/. Правиха ми изследване на периферията /очно изследване/ - също добро. Но не са ми спряли лекарствата, защото тя ми обяни, че тези хапчета ми поддържат хормона в нормални граници и едва ли не са доживотно /до 7 месец от забременяването - след консултация пак с нея - после ще видим/.

Това е от мен - надявам се да съм била полезна.
 :balk_64:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #56 -: Ноември 08, 2006, 19:43:51 pm »
Момичета искам да ви попитам качихте ли много килограми от високия пролактин и какво правите за да ги свалите. Доколкото знам не е хубаво да си с наднормено тегло при опити за забременяване.
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #57 -: Ноември 08, 2006, 20:57:15 pm »
Момичета искам да ви попитам качихте ли много килограми от високия пролактин и какво правите за да ги свалите. Доколкото знам не е хубаво да си с наднормено тегло при опити за забременяване.
Аз лично качих 20кг. за 6 месеца :( и после още 9 от двете стимулаций. :scale: Цяло лято тичам в парка,  :cross: правя упражнения   :aerobik: :balk_185:и какви ли не диети ...но много трудно се свалят при нашата диагноза! Почнах да пия и зелен чай...засега с много много усилия успях да сваля 8кг.Ако знаеш къде е разковничето ...сподели? :balk_113:
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #58 -: Ноември 08, 2006, 21:19:19 pm »
Аз не съм качила нито грам. От 1 година пия бромокриптин .
На мен биха ми се отразили добре 3-4 килца отгоре, понеже съм слабичка. Не мисля , че при висок пролактин се напълнява, но всеки организъм е различен. За мен казват, че " хабя храната "  :eating: :hungry:, хапвам си добре, но не качвам, а имам приятелка , която гладува, а не сваля  :ask: :dontknow: :eat: :trash:

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #59 -: Ноември 08, 2006, 21:34:17 pm »
Аз не съм качила нито грам. От 1 година пия бромокриптин .
На мен биха ми се отразили добре 3-4 килца отгоре, понеже съм слабичка. Не мисля , че при висок пролактин се напълнява, но всеки организъм е различен. За мен казват, че " хабя храната "  :eating: :hungry:, хапвам си добре, но не качвам, а имам приятелка , която гладува, а не сваля  :ask: :dontknow: :eat: :trash:

 А аз си мислех че само аз дебелея  :lol: - 3 кг - за 3 месеца и то без да има причини  :( - само от Пролактина ??? Надявам се тенденцията да не е същата с тази диагноза а да е съшата с друга 9 месечна  :lol:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!