0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #200 -: Февруари 05, 2007, 23:50:02 pm »
Благодаря за подкрепата , момичета :)Лили, мисля да послушам съвета ти и да си направя един тест.Много се притеснявам от факта, че трябва да пия този бромокриптин дълго време :(Така се надявам да е станало чудо :fridge: :heartbeat:Naema, колко беше твоят пролактин, когато почна терапията и моля те кажи ми как ти се отразява Vitexa?
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #201 -: Февруари 09, 2007, 11:21:59 am »
Здравейте момичета, скоро не съм писала. На 19 март съм записана да постъпя в клиниката по ендокринология - нали започнах процедурата по отпускане на Достинекс. И други ли толкова са чакали за примане в отделението? Междувременно докато съм в София бих искала да направя консултация с гинеколог /добър/ за стимулация на овулацията и т. н. Бихте ли ми препоръчали някого... дори и платен преглед да е. Какво мислите за тези клиники и центрове по репродуктивна медицина - в такъв досега не съм ходила, струва ми се че е добро, но всичко ще е платено предполагам... Дори и в норма да ми е пролактина, в норма са и другите хормони с изключение на естрадиола, защо нямам цикъл?
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #202 -: Февруари 09, 2007, 15:57:53 pm »
някой да ми помогне, и то с бърз отговор моля ви
преди месец започнах да пия Достинекс по 1 теблетка седмично, имах пролактин около 1000, днес се изследвах в същата лаборатория и пролактина ми е 7.38 (норм 72 - 511)
какво означава това, направо се панирах и незнам какво да правя и мисля
на всичкото отгоре пия и L Тироксин 50 по 1 таблетка дневно и TSH от днес ми е 0.019 (0.27 - 4.2)
докато ида на лекар в понеделник ще се побъркам, а и утре ми е деня за взимане на достинекса, какво да правя
:(
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #203 -: Февруари 09, 2007, 19:12:21 pm »
bob4o_f  защо не се обадиш на док и не го питаш как да постъпиш? аз също пиех достинекса в началото по 1 т. седмично, а сега 1т. на 2 седмици и пролактина продължава да ми е под долна граница /12,16 при норм. 72 - 511/
...чудя се дали не трябва още да намаля дозата. Но TSH е в норма - 0,68 /0.27 - 4.2/ при L Тироксин 50 по 1 таблетка дневно.
« Последна редакция: Февруари 09, 2007, 19:14:59 pm от maia_st »

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #204 -: Февруари 09, 2007, 20:21:03 pm »
ами ние с теб ходим при един и съши лекар и май имаме и едно и също лечение
опасно ли е това ниско ниво на пролактина
а за лекаря ще му звънна в понеделник
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #205 -: Февруари 10, 2007, 09:19:34 am »
бромокриптина не се спира докато не забременееш. дори тогава спирането става постепенно и се контролира от специалист.
направи си тест. веднъж в подходящия момент е повече от достатъчно :D

ХМ...аз пък чух от 3ма независими лекари, че докато се пие бромокриптин вероятността за забременяване е много малка (не и невъзможна) и че е много по-вероятно да се забременее след като се спре... :?
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #206 -: Февруари 10, 2007, 13:41:06 pm »
bob4o_f  мисля че не е опасно пролактина да е под долна граница/поне така твърди док/, а и факт е че успях да забременея октомври, макар и да се оказа извънматочна. Но ако ти разбереш нещо друго по въпроса, моля те пиши.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #207 -: Февруари 10, 2007, 15:32:17 pm »
ХМ...аз пък чух от 3ма независими лекари, че докато се пие бромокриптин вероятността за забременяване е много малка (не и невъзможна) и че е много по-вероятно да се забременее след като се спре... :?
съжалявам. не мога да се съглася с твойте източници. мойто инфо е от тодорова, конова, стаменов и шигарминова (ендокринолог). излишно е да казвам колко точно доверие имам поне на първите трима и колко пъти са били проверявани мненията им за да стигна до такова доверие.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #208 -: Февруари 10, 2007, 21:11:29 pm »
бромокриптина не се спира докато не забременееш. дори тогава спирането става постепенно и се контролира от специалист.
направи си тест. веднъж в подходящия момент е повече от достатъчно :D

ХМ...аз пък чух от 3ма независими лекари, че докато се пие бромокриптин вероятността за забременяване е много малка (не и невъзможна) и че е много по-вероятно да се забременее след като се спре... :?

Кои са тези лекари? Звучи ми странно, а и практиката показва точно обратното.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #209 -: Февруари 10, 2007, 21:32:59 pm »
Пия Бромокриптин от доста време, първо бях на Достинекс, после Парлодел, а сега Бромокриптин - бременна съм в  9 г.с. и са пълни глупости, че не може да се забременее докато го приемаш!
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #210 -: Февруари 11, 2007, 02:38:36 am »
Mari_Pz, защо смени достинекса с парлодел?! Миличка,желая ти лека бременност и разбира се здраво и хубаво бебче! :babbycarrage: :balk_5:

*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #211 -: Февруари 11, 2007, 09:41:31 am »
Пия Бромокриптин от доста време, първо бях на Достинекс, после Парлодел, а сега Бромокриптин - бременна съм в  9 г.с. и са пълни глупости, че не може да се забременее докато го приемаш!

Както се вижда писала съм МАЛКА ВЪЗМОЖНОСТ, т.е. има шанс и да стане. Вече не си спомням точно защо (не съм лекар и немога да помня всички термини и обяснения), но мисля, че малката възможност за забременяване се дължи именно на високия пролактин!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #212 -: Февруари 11, 2007, 11:30:18 am »
бърди, помисли малко. като пиеш бромокриптин (парлодел) след определен период на прием пролактина влиза в нормални нива - нали това е целта все пак. след като пролактина влезе в нормални нива ако това е единствения проблем защо да не може да се забременее. от друга страна бромокриптина е хормонален препарат а всички хормонални препарати се пият по определена схема и приема им се контролира от специалист.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #213 -: Февруари 11, 2007, 12:56:47 pm »
Да, тази логика е очевидна и дано да е така.Аз самата пия бромокриптин вече около 30 дни...надявам се да забременя скоро и ако бромокриптина наистина не е пречка - още по -добре:) няма да оспорвам положителните твърдения!Може в моя случай лекарите да са казали, че ще стане след като го спра т.е. да съм няк'ъв частен случай  :?
В този дух мога ли да задам един въпрос:
Пия бромокрипитна,значи (имам и ПКЯ), онзи ден бях на лекар - кистите са си там  :x не ми идва лелката (вече съм 42 ден...).Какво ли става?Според доки още не съм реагирала на бромото и каза да го пия поне до 15ти февруари и ако до тогава не ми дойде да мислим какво да правим...
Хехехе, и нещо забавно - докато ме преглежда с коремния първо видя точка!! но на вагиналния не се видя вече  :(...така че за секудна бях бременна... :lol:
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #214 -: Февруари 24, 2007, 21:07:38 pm »
Имам едно въпросче относно повишения Пролактин.
Ясно ми е че той подтиска Овуто, но какво точно става - имам предвид следното:
- не се развиват никакви фоликули;
- развиват се до някаква големина и после
търпят обратно развитие;
- фоликулите стават на фоликулярни кисти;
- или и трите случая са възможни;

Заприлича малко на тестови въпрос :lol:,
но наистина не ми е ясно какво точно се има предвид под подтиска овулацията (освен че няма такава) :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #215 -: Февруари 25, 2007, 00:05:47 am »
при мене не се пукаха и ставаха на кисти
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #216 -: Февруари 25, 2007, 11:08:03 am »
при мен гинеколого каза, че има блокиране на цикъла една седмица преди менструация, и може да си стои така 2 и повече месеца
*

    elena840

Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #217 -: Март 01, 2007, 14:51:41 pm »
здравейте.имам ужасен проблем.преди два дни си направих изследване за половите хормони.Оказа се че нивото но пролактина е завишено-от нормални стойности 25.4-466.4,на мен ми беше 873.Доктора ми предписа бромокриптин по 1хапче за 1 месец.Днес ми е втори ден и се чуствам ужасно зле-на мен пък кръвното ми си покачва много,постоянно ми се гади,боли ме глава,...Моля ви дайте ми съвет какво да нарлавя,идва ми да го спра и да става каквото ще.Ще чакам на elena840@abv.bg
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #218 -: Март 01, 2007, 19:03:51 pm »
Елена,
пий бромокриптина вечер, точно преди да си легнеш. Така ще "проспиш" неприятните странични ефекти  :lol:

lb2f
Re: Отново висок Пролактин:(
« Отговор #219 -: Март 01, 2007, 19:55:47 pm »
Мая, съжалявам, че ти отговарят доста късно,но - пих достинекс, когато стойностите ми бяха мноооооооооого над горна граница. След като го свалих минах на парлодел, а после сама на бромокриптин, защото го пия доста години и ми е по-евтино с бромокриптина. Не че те съветвам да го правиш, но можеш да се консултираш с доктора си.