0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #800 -: Ноември 22, 2021, 10:11:41 am »
Привет, чакай да се разпишете.

Близначките са добре. Имат сопол още и тази седмица ще ги гледа свекърва ми. Моника и тя е добре и във вторник е на училище. Една седмица с три болни деца в къщи и накрая си говорех сама. Моя мъж ме пита, Ти защо само викаш? Хахахахаха....

Тери, няма как от едната да изпие млякото в другата. Така са се регулирали гърдите, а и има една гърда която протича по-лесно и не трябва много да дърпат. Аз с близначките на тази гърда слагах Габи. Тя както ме искаше да суче с тази гърда в устата и малко компресия, кърмата тръгваше сама и Габриела ще не ще сучеше. Така я отказах от шишето.

Моника рева 6 месеца след това седна в количката и беше май-щастливото и ухилено бебе. Но неопитността, шашкането от всяко примърцване, желанието всичко да е перфектно, това ми изигра лоша шега при гледането и. Макар аз да не съм от най-стриктните майки. Сега с близначките съм дзен.

Аз също много излизах с децата и излизам. Всеки ден съм на вън. Стига да не е порок, мъгливо или ужасен вятър са в количките и навън. Всичките, и трите, се чувстват по-псокойни вечер след една хубава разходка.

Значи писах писах и не се публикува та сега наново.

И аз мисля като Павла за къщата. Нанесете се на пролет. Няма да можете да я отоплите сега посред зима, ще е влага навсякъде, ама навсякъде и на всички ще ви е странно и нервно. Изчакай да се затопли, да можеш да отваряш врати и прозорци, да се напекат тия тухли. Първата зима в чисто ново жилище е голям студ и влага. Казвам го от опит.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #801 -: Ноември 22, 2021, 11:55:43 am »
Павла, това с шъшкането на Сими е много сладко и смешно. Много живо си го представих  :D

Борис отначало беше Ок с количката, спеше си супер в нея, после от 2 месечен докато не седна в количката не искаше да я види, а смених с летния кош на 3.5 месеца. И аз бая побутах празна количка, но често хич и не се занимавах да я взимам. Слинга и така.
 Тери  пробвала ли си да го сложиш в слинга и, въпреки че плаче да излезете навън? Аз съм го правила( а и съм чела за много такива случаи) и само като усети свежия въздух драмата спира и после заспиваше. То и сега в раницата заспива безотказно и безразборно.
Мъжът ми и той вече година спи в другата стая. Но и с Мишо в леглото няма да го смачкате. Просто не трябва да е между вас, а от твоята страна, външната страна...до стена, преграда... Искат близост бебоците, какво да ги прави човек. Миналата седмица имаше много полезна лекция за детския сън. Може, който иска да я гледа страницата в youtube на 1 Наум. Беше с Елена Чапалова от " Нани, нани бебе". Бяха засегнати всички периоди на бебето от новородено до 2 или 3 г., не помня. Като казваше за новородения период за теб се сетих, Тери.

Аз миналата седмица бях много зле със стомаха. Не знам дали метформина го предизвика или беше нещо друго, но добре, че свекърва ми е у нас. Предният път като пиех метформин нищо ми нямаше. Като споменавам свекърва ми да ви кажа много съм възмутена  :D.  В петък ходих на цитонамазка и естествено часа беше точно когато на Борис му се падаше да спи и го оставих тя да се мъчи да го приспи...е сложила го е на леглото и е заспал САМ. Това никога не се е случвало, освен нощем като се събуди да яде. От тогава 3 дена се мъча и аз така, но няма...друсам си на ръце и това е  :D. Имаме лек напредък последните седмици. Заспива върху мен докато аз съм полулегнала на леглото , но не винаги, понякога си се друсаме. Не ми тежи безкрайно, защото заспива за няма 2 мин, но все пак ...близо 11 кг.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #802 -: Ноември 22, 2021, 14:33:08 pm »
Оставяй го на свекърва ти да го приспива докато си там. Излизаш, махаш се все едно те няма. Аз така отказах близначките от заспиване на гърда на обед, а сега и вечер. Сега остава и нощем да махна съвсем сукането ама за целта трябва да са здрави. И да знаете почти на две са и пият мляко. Много възмутен народ има покрай мен от това.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #803 -: Ноември 22, 2021, 15:13:54 pm »
Оплаках се и 10 мин по-късно и аз го приспах така 😁 ще трябва да се оплаквам по- често.
А тези възмутени хора да си гледат работата, на 2 е напълно естествено да са още на мляко. В крайна сметка това е твоя работа и на децата. Много ме дразнят такива коментари.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #804 -: Ноември 22, 2021, 19:15:30 pm »
Привет и от мен.
Тери, вероятно не става дума за това дали си нервна, а за това, че си напрегната - ще заспи ли, колко ще спи и т.н.
Криси също имаше драма с количката, след като смених бебешкия с коша за над 6м не искаше и да я вижда. Взех ѝ матраче за количка и си спи там. В началото записваше случайно или с много рев, но вече си заспива там с лекота. Тук всички знаят, че тя спи много и е така от раждането си. Но и тя имаше проблеми със заспиване, неспокоен сън и т.н. променям по нещичко и следя кое я успокоява. Така когато е с мен си спи все у дома в леглото, защото целта ми е да се наспи достатъчно, че да е свежа и усмихната. Мъжът ми я приспива в количката, но там не спи повече от час и после е видимо напрегната и в лошо настроение. Но ако я оставим дори и малко след времето ѝ за сън (държи трудно по 4 часа будна, предимно около 3 часа изкарва) се превъзбужда и после няма заспиване по 2-3 часа с рев, хълцане, захласване...
Криси също не излизаше много след раждането си заради поредната ковид вълна, а и аз я раждах болна, така че първия месец аз не бях в състояние да я извеждам дори (не ковид) от сополи, температури и т.н. Че и тя даже лепна нещо от мен. Общо-взето чак напролет почнахме по-често да излизаме активно и ежедневно и тя много се боеше от хората. Паркове, градиники и други оживени места я стресираха и нямаше успокояване. Това дето бяхте споменали за излизане с количка дори ако бебето реве - всъщност това никога не ми е било пречка да изведа детето. Бебетата реват, така комуникират. Ако някой има проблем с ревящо бебе, то той има сбъркано виждане за живота. Но това не би ме спряло да изведа детето. Още повече, че те в началото реват когато ги обличаш дори и трудно ще ги изведеш спокойни.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #805 -: Ноември 22, 2021, 20:09:34 pm »
Напрежението те го усещат също. Не знам кой откачен се ядосва на новородено, но се напрягам всички. Затова има препоръки, ако сме напрегнати да оставим бебето на сигурно и да излезем от стаята, за да се успокоим, въпреки плача на бебето.

Хелиантус, той започва да пораства и да свиква кое, кога и за какво е. Не се пречупвай вече, много е готино като свикнат така.

Не би трябвало да е проблем сополът. Ако нява температура или респираторни проблеми, това не е от значение. 
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #806 -: Ноември 23, 2021, 01:06:49 am »
Да, пораства и вече много разбира няма да се давам, но после още две спанета не искаше да заспи без гушкане на ръце...ще се мъчим да свикне само на леглото. Беше превъзбуден, дано утре пак ми се получи. Май не съм се хвалила, че казва  думички - "тата", "баба", "не"," дай", "ам ам", "мама" също, но само когато е нещастен и иска ядене, спане, гуш и е вече на рев положението. Съвсем по предназначение си ги използва, много е сладко.     
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #807 -: Ноември 23, 2021, 20:58:02 pm »
Хелиантус, много сладко, първи думички :)

Аз също имах проблем с количката, носех винаги раницата в багажника на количката и взимах София там на всяка разходка лятото. Не вярвах, че някога ще започне да спи в количката или поне да се вози без да плаче. Е сега вече заспива в количката за 5 минути като излезем навън. Трябва постоянно да бутам, но това не е проблем. Така че нещата се променят. Всеки ден излизам, на дъжд също, имам си дъждобран и си бутам сама в парка, жив човек няма когато вали, нормално. Но за да спи излизам, пък и е полезно бебето да е навън при всякакво време (с изключение на мъгла).

Нощем спим тримата на спалнята, но леглото е голямо и се събираме без проблем. Правим детска стая и купихме високо легло с пързалка, отдолу остава място за игра. Но има време докато може да спи на него, не знам има ли смисъл да взимам кошара дотогава.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #808 -: Ноември 24, 2021, 11:19:53 am »
Тери, виждам, че нещата се оправят при вас след 3-тия месец. Само така на по-добре да върви.

Аз моето бебе не бих определила неспящо, по-скоро ревящо :) Значи, ако не я мъчат коликите, почти за нищо друго не реве, нито за ядене. Само ако се е напишкала и намокрила дрехите съм засичала, че мърка. В количката навън много добре си спи, даже сигурно ако има колики, разходката навън я приспива и забравяме за коликите. В кошарата се опитвам да е разлюлея все едно е количката и тя се унася, но като спре, пак почва да реве. При нас няма особена промяна - един ден е добре, един ден зле. Онзи ден цяла вечер и нощ не рева, но вчера от 9-10 сутринта до снощи 3 часа голямо мъчене се мъчи. Имаше промеждутъци на спане по 1 час най-много, но като цяло много неспокоен ден беше. Сега от снощи си спи, само с едно събуждане за хранене. Пу! да не й е уроки! И аз малко се притеснявам, като минат 6 часа между две хранения, като се има предвид, че редувам гърдите, т.е. на 1 гърда може да се получи отстояние 8-9 часа. Но не съм се цедила. Гледам, че кърмата се регулира, организмът се настройва. Ивона продължава да си похапва хубаво и всъщност по-честото ядене, когато е с колики, уж за успокоение, й изиграва лоша шега, защото коремчето продължава да се пълни и пак се мъчи. Като не яде по 4-6 часа нощем и сутрин преди обед, е по-добре и по-спокойна. Но следобед и вечер си наваксва с на по 2 часа хранене.

Между другото и ние сме със сополи. Т.е. аз имам или имах хрема. Беше за 1-2 дни, като първо започнах с гърло. И снощи на Ивона й беше променен гласа като пресипнал и видяхме в нослето малко сополи. Сега спи и е спокойна. Не знам дали да правя нещо конкретно. На мен последно снощи ми тече носът, сега се чувствам, че нищо ми няма. Дано да съм се оправила.

Павла, успех с операцията!

Хелиантус, честити думички! С огромно нетърпение чакам и Ивона да почне да говори, ама има да си чакам доста :) Първо да минат коликите...
« Последна редакция: Ноември 24, 2021, 11:23:13 am от Gracy »
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #809 -: Ноември 25, 2021, 19:57:15 pm »
Мами малко извън темата, но какво ще кажете за тези резултати. Споре мен са в нормата, а доктора казва че е завишен
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #810 -: Ноември 26, 2021, 08:53:49 am »
Занижен е ТСХ, хубаво е да е над 1. Ако не вземаш медикаменти го следи няколко месеца, може да е нещо инцидентно. Ако вземаш е хубаво да се коригират плавно.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #811 -: Ноември 26, 2021, 15:06:12 pm »
Изслесването е на сестра ми, от няколко дни е с ускорен пулс, ходи на кардиолог който каза че всичко било наред, пуска кръвна картина, урина и TSH. Урината е чиста, кръвната картина е нормална, а според кардиолога и TSH си е в норма и не и даде нищо, а тя продължава да е с ускорен пулс. Чудим се къде да я водим, на ендокринолог ли!? Прочуснх д а кажа, че е на 17 год.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #812 -: Ноември 26, 2021, 16:30:55 pm »
Ускорения пулс е от ТСХ то, да. Нека пусне фТ3, фТ4, таг и мат, за да види дали има реален проблем и чак след това на ендокринолог.
Иначе ускорен пулс, задъхване, рязко отслабване ей такива хубавини може да има от ниско ТСХ, но и другите хормони са се разбъркали и е хубаво да се види цялата картинка.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #813 -: Ноември 26, 2021, 17:06:04 pm »
Благодаря Маги. Ще пусне и другите и ще видим какво ще излезне
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #814 -: Ноември 26, 2021, 19:25:28 pm »
При мен задух и ускорен пулс като ученичка бяха от висок Пролактин
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #815 -: Ноември 26, 2021, 22:46:58 pm »
Засега, да, Тери. Идния месец трябва да сме на контола. На дани пък фонтанелката мy била заторена вече. Дано не е проблем  8O Хелиантyс, мойта свекърва , в броените пъти, в които е гледала Дани той заспива , яде и изобщо не знам как го омайва! Всеки път  ми обяснява Митко болко е бил лош , колко е ревял и как не знаела как говорим, че не спял и тн. Директно й отсеках, че когато е  нощна, в пирогов ще идва в почивката да го приспива и се спряха коментарите  :D хелиантyс, Може пък наистина някакво напрежение да се е полyчило покрай гостито. От колко време си на метформина отново? Павла, верно много кyлтово! Еми грижа го е детето. Дани, тy е така, тy иначе. До преди две седмици имаше отново месец с няколко бyдения вечер 3+ . Понякога и не заспиваше по 2-3 часа, абе гадна работа, ама се деяни. Мойта ЛЛ каза, стига да е над нyлата и да няма мъгла и да не го вее/пече директно детето-навън! Имам снимки с чадър, едни гyмени ботyши и в какви ли не yсловия - само Дани да е навън. Много мy се отразява, когато не излиза. Джyли, колко кг е тя/височина и колко пyлс вдига? Да няма някакви емоционални трепети, характерни са за нейната възраст.
Маги, то направо в тази ситyaция ставаш звероyкротител
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #816 -: Ноември 27, 2021, 13:22:10 pm »
Лина, 50 кг е, вдига около 110. Оказа се, че е от обезводняване, не се храни достатъчно и е паднала млалко кръвната захар. Това показаха изследванията
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #817 -: Ноември 27, 2021, 20:42:47 pm »
Дано се стабилизира бързо! Колко е висока? Останалите, как сте?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #818 -: Ноември 30, 2021, 08:24:52 am »
Момичета, как сте? Как са децата? Днес тук вали сняг и близначките го гледаха много изненадано 😜 ще видим довечера, ако не се е стопил, как ще го гледат и какво ще правят.

Павла, как са децата?

Тери, Мати как е?

Хайде пишете, че голяма скука така 😍

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #819 -: Ноември 30, 2021, 08:42:08 am »
Привет. Маги, дано имате късмет и му се порадват още днес.
Ние с Криси си седиму дома. Аз в петък щях да ходя за бустер, но се разболях. Петък, събота и неделя бяха пълни със сополи и кихавици, но за щастие децата не лепнаха нищо от мен. Пих някакви фервекси, упсарини, сиропи, ефизоли и като цяло проспах тези 3 дни. От вчера съм по-добре, хремата спря, но сега дойде ред на кашлицата. А тя е на пристъпи и суха. Правих домашен ковид тест, клойто излезе отрицателен. не мисля да правя друг, защото действително последните десетина дни съм си била у дома без контакти с други хора. Мъжът ми е ваксиниран и в работата му са 100% ваксинирани, а Васил го тестват на няколко дни в училище и реално няма откъде да лепна ковид. По-скоро настинка, че стоя по пижама по цял ден и така излизам на балкона често и редовно с мокра глава след баня (реша си коста само навън заради космите). Поне не заразих никой у дома, макар че вчера Криси беше с хъркащо носле. Днес трябваше да я водя на ваксина, но се обадих на личната и ще идем само да я прегледа поне. Гледам детски, Васил ме запали по 2 филмчета и сега само си търся стари епизоди на Опасния Хенри и Тъдърмен срещу Тъндърмен. Ама не в нета, превъртам си на тв от седмица назад и май изгледах всичко налично вече.