0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #880 -: Декември 22, 2021, 21:14:02 pm »
Цялото това пазене няма много смисъл за мен. Никога не съм водила така децата и никога аз не съм се родила от тях. Щом ти си го пипнала и то е било в контакт. Миене на ръцете, проветряване и малко повече внимание е достатъчно.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #881 -: Декември 22, 2021, 22:02:12 pm »
Ние пък вече 2-3 пъти заразяваме детето, независимо денонощното носене на маски. Само където развивам гъбички по лицето, от запарването. То човек е заразен 2-3 дена преди първи симптоми.
По-скоро давай на детето Осцилококцинум и витамин Ц
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #882 -: Декември 22, 2021, 22:07:42 pm »
Вит Ц на бебе не се дава как де е. А и ползите му са силно под въпрос.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #883 -: Декември 22, 2021, 22:13:45 pm »
Пие Биозин кидс през зимата за подсилване на имунитета, права му чайчета от лайка и прясно изцедени сокчета. Надявам се имунната му система да е достатъчно силна и да се размине,че сега по празниците знаете как е с лекарите...поне в нашият град  немощен да намериш кой да прегледа детето
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #884 -: Декември 22, 2021, 22:56:24 pm »
Сега, аз съм много скептично настроена към всичките добавки за малки деца. Не че не взимахме Марсианци, за Моника, но беше по-скоро моя мъж да е спокоен. Аз не съм носил маска никога, профилактиката ми стига до ядене на плодове, топли супи, често проветряване, редовно разходки. Ако искате децата ви да са здрави ги извеждайте извън града на разходки, да дишат, да тичат, да се изморяват, да им работи тялото.

Павла, не знам какво става. Моника кашля ларингитна(почнахме инхалации и сироп), близначките влажна кашлица(само сироп).
Утре ще звънна на личната. Дъгите на дребните са зачервени, но те не спират да крещят. Та по-скоро не е червено гърлото. Ще взема една извара да имам.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #885 -: Декември 22, 2021, 23:10:11 pm »
Маги, не се нервя. Пред него не реагирам, защото, знам че ще го предизвикам повече, само се притеснявам да не е стресиран. Не, не го приемам като болен със сигурност, има някакви специални нужди, но аз не го приемам като различен от другите деца. По- скоро имам страх някой или нещо да не го накара да се чувства различен, което в някаква степен е неизбежно , но накрая с моите страхове аз ще го направя. Просто и аз не знам как би следвало да се държа и да приемам нещата . Иначе знам, че на всички деца или бебета им е забранено нещо, но проблема е в моята глава.
Маги, бързо да оздравяват!

Павла, не става. То е като каша и е гъсто и трябва да го приеме всичкото, а си е доста. Диетоложката не дава да го мешам с нищо. То не е проблема във вкуса или какво е, той в момента нищо не иска да яде, а освен добавката трябва и да изяжда на всяко хранене  опредлено количество от определени храни, което е мъка. Толкова си права и толкова добре си го казала. Аз до скоро наистина не осъзнавах, че греша, а сега знам, но не мога да се справя емоционално. Ще трябва да говоря с психолог, но съм се запънала като магаре на мост, че се справя, а очевидно не се и вместо да съм полезна на детето си..., но ще говоря,  не се справям. Иначе ние сме късметлиите да му бъдем родители, просто в толкова прекрасен!
Благодаря ти!

Джули, и на теб бързо оздравяване. Дано се размине малкия.
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 00:03:23 am от HELIANTHUS »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #886 -: Декември 23, 2021, 00:04:24 am »
Аз пък мисля, че тези страхове са нормални. Всички притеснения са нормални и ако ги нямаме, тогава нещо не е наред с нас.
Мога да ти кажа толкова много мои страхове и мисли за грешни избори. Това ни прави нормални, а не лоши родители.
Ти трябва да погледнеш и себе си. Никое дете не иска 100% отдаден родител. Товарът е прекалено голям за тях. Дай му пример и основа. Толкова отдалеч аз знам, че се справяш превъзходно.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #887 -: Декември 23, 2021, 00:09:43 am »
Вече съм и с температура на дивана,ММ го оставих да преспива детето,слава богу справиха се без мен,че той без мен много трудно заспива... мисля да отивам утре при личния и да искам направление за PSR, въпреки че сме в къщи и несме ходили кой знае къде,още повече на закрито,но все пак..
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #888 -: Декември 23, 2021, 09:32:09 am »
Хелиантус, точно това имам и аз в предвид. Павла го каза правилно.

Джули, лекувай се. Апропо, точно защото Моника аз я обслужвах почти за всичко в един момент взехда излизам и да ги оставям двамата с баща и да се оправят сами. Ами ако се разболея какво правим? Няма не мога, има не искам. Това ме е научил живота.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #889 -: Декември 23, 2021, 10:45:39 am »
Пуснах PSR  ще е готов след 19 часа,взех от тези бързите в аптеките и лошото е,че излиза положителен
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #890 -: Декември 23, 2021, 10:48:26 am »
Щом е положителен, значи си с ковид. Изолирай се, звънни на личния лекар, а ако имаш притеснения, тогава отиди до ковид амбулаторните центрове.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #891 -: Декември 23, 2021, 11:55:40 am »
Изолирах се,вече пия лекарства,но ми е притеснено за детето все пак до вчера беше покрай мен. И другото много ми е криво сега за празниците точно... с толкова мерак опаковах подаръци, а сега няма да мога да го видя как ги отваря..
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #892 -: Декември 23, 2021, 12:26:46 pm »
Аз не бих се изолирала от децата. Миене на ръце, маска и проветряване. Така или иначе щом сте били до вчера заедно, а и сте в едно домакинство, няма голям смисъл от такава изолация. Аз имах предвид от външния свят.
Освен отпадналост и малко температура, други симптоми имаш ли, че си на лечение?
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #893 -: Декември 23, 2021, 12:36:29 pm »
Леко дразнене в гърлото и носа,даже не се чувствам отпаднала. Снощи само температура до 38 градуса,като несъм пила нищо за понижаване,сутринта беше спаднала сама,не съм вдигали повече
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #894 -: Декември 23, 2021, 13:06:44 pm »
Джули, леко да го изкараш, ако е Ковид, де. Така или иначе, бързо да се оправиш. Все пак действително сигурно си била в контакт с малкия, не знам дали има смисъл тотално да се изолираш. Може би ако си с маска и от леко разстояние, няма да е проблем на Коледа да го видиш как разопакова подаръци.

Аз пък малко се изнервих, че вчера нямах време да опаковам подаръците в хартия и направо ги пуснах в чантички. Ама така е при ревливо бебе. То и сега дори да имам малко време, не ми се занимава вече.

Маги, и вие да се оправяте бързо!

Хелиантус, кураж! Няма от какво да се притесняваш. Както казва Павла, приемаш си тази даденост за детето ти нормално и това е. Така и ще го научиш той да приема нещата.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #895 -: Декември 23, 2021, 17:07:15 pm »
Джули, бързо оздравяване, и аз не бих се изолирала от детето. Ваксинирана ли беше?

Хелиантус, не ти е лесно изобщо, но както сама казваш на всички бебета не са им разрешени разни храни. Ще се справиш, както с всичко досега.

Иначе и моето бебе суче денонощно, ако не спеше гушната в мен през нощта, нямаше да спя изобщо, буди се постоянно. Яде много малко твърда храна, въпреки че вече от месец захранвам. Правя й разни манджички, давам плодове, но си е предимно на кърма.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #896 -: Декември 23, 2021, 19:30:00 pm »
И PSR излезе положителен. Благодаря момичета,дано да минава по-леко и по- бързо. Всички в къщи си тестваха с бързи тестове,засега само аз съм положителна
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #897 -: Декември 24, 2021, 23:42:10 pm »
Весели, светли и щастливи празници мили момичета! Да сте здрави вие и семействата ви!

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #898 -: Декември 26, 2021, 11:30:51 am »
Честита Коледа на всички! Бъдете здрави, много щастливи и обградени с много любов!
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #899 -: Декември 26, 2021, 14:04:42 pm »
Честито Рождество Христово, момичета! Желая ви здраве, щастие и много семейна топлина и уют, както и повече усмивки от малките човечета ♥️🎄🎁
Нашите вече са добре, сега остана само изтощението. Все пак тати се оказа, че го кара по - тежко и от мама и го приеха в болница за 10 дни. Но всичко мина и се възстановяват и двамата.
Джули, дано го изкараш леко. Как си сега?
Маги,как са момичетата?