0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #200 -: Август 04, 2021, 13:05:40 pm »
Маги, спряла съм се на дъб сонома за мебели в цялото жилище. Може би клоня в кухнята да бяло с дървесно, макар че в началото и там исках сонома с камък. Насочила съм се към винилови настилки и облицовки. Винилът за под има различни шарки, да речем дървесна с имитация на ламинат на клик система. Искам винилови тапети, има красиви с имитация на тухли и камък - като цяло дърво и камък звучи супер. Но ако стената ми ще е шарения, то мебелите и декорацията следва да са сууупер постни. Едноцветни винилови тапети трудно намирам, но пък и не съм търсила особено освен в нета. А си държа на винила сякаш. То тепърва ще се обикаля с все децата из магазините. За мебели съм се спряла на ХОП мебели, че миналата година от тях взимахме за детската стая и си бяха доста добре освен 2 шкафа (1 скрин и 1 "секция"), но мисля да заложа на мебелист за сглобяването, че проблемите ми идват повече от съпружеското тяло - никак не е сръчен. За хола разцветки петрол, горчица или тюркоаз, но сякаш сините тонове ще пасват повече на сономата, т.е. ще се открояват. Детската е ясна - шаренко и весело с планети или динозаври, може би фототапет. Коридорът си е изчистен откъм декорации, така че там стените може да са акцент. Спалнята също като коридора, не мисля че друг ще има работа в нея, че да я крася за гости. Кухнята - бяло и дърво и може би бледо зелено за цвят. Банята и другите сервизни помещения имам колебания. То ако не стигнат парите май банята ще остане в сегашното грозно лилаво, но то ще се бие с всичко останало в жилището. ел. техниката ще е според останалите средства. Не съм сигурна за картон по тавана - свикнах на 3м тавани и сега ако свалям тия от 2,6 на 2,5 ще ми е захлупено, но пък изолацията не е за подценяване. А според таваните ще се реши и осветлението. Горе-долу това е представата ми за жилището. Ако е в много изчистена линия ще ми седи стерилно и без живот в него, ако прекаля пък ще стане кич. Искам да стане дом и да има уют, за да ни е кеф да си прекарваме времето заедно у дома и заедно.
Иначе съм наградила свекърва ми с едното внуче за седмица, че нямаме топла вода у дома. Другото минава с една кана вряла вода разредена в леген и през ден къпане у сестра ми на душ.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #201 -: Август 04, 2021, 13:36:46 pm »
Лято, доста дъвесно и цвят става. Мебелите и подът ако са с дървесни шарки или ще са прекалено сливащи, или прекалено много ще се набива на очи, че са различни. Аз лично не бих си направила бели вратички на кухня, но ти си знаеш. Много голяма емоция с обзавеждането на жилище.


Имам най- големия герой за дете. Днес беше изследването на Борис. Не плака дори като му слагаха абокат. Не мръдна 10 мин по време на изследването. Сега остана да се надяваме на добър резултат.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #202 -: Август 04, 2021, 14:36:23 pm »
Дано е добър резултата, стискам палци на Борис. При това геройско поведение бих го наградила с нещо сладичко - бонбони или сладолед. Но най-важното е резултатът да е хубав.
Дървесно с дървесно може и да се бие, но реално домовете, които са на естествен паркет също ползват мебели в дървесен цвят. Въпрос на комбинация е според мен, но аз действително мога да объркам сериозно цветовете и да го докарам до шарения и кич.
Чакам и цикъл, за да се обадя за час. В бебеправенето никой не пише и аз тук да се похваля, че днес или утре (по календар е утре) ще се случат нещата :)

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #203 -: Август 05, 2021, 01:35:32 am »
Лято, честит нов дом, бъдете много щастливи в него! Успех с ремонта и и обзавеждането.

Хелиантус, как оправихте нещата със съня? При нас заспиването през деня става само в слинг или раницата, а вечер заспива на гърда. В количката не иска много много да се вози и рядко успява да заспи в нея. Та общо взето си бутам празната количка и нося. Май не се справям с приспиването като цяло. Биберони отказва, плюе ги всичките и явно й е трудно да се успокоява. Иначе нощем спи хубаво, даже понякога не се буди за хранене, което пък ме притеснява да не намалее количеството кърма, понякога я взимам и кърмя без да я будя, яде на сън. Не знам дали това е ок.

Иначе София е прекрасна, особено когато не плаче 😀 Вече ни говори, усмихва се, държи си главата, по коремче се изправя много хубаво.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #204 -: Август 05, 2021, 08:41:31 am »
Робин, браво на Софи :). Криси имаше период, в който не искаше да спи в количката и заспиваше в раницата, а после я местех. Ама беше по-голяма и се случи когато смених бебешкия кош с коша за 6+ месеца. Взех ѝ матраче за количка и сега заспива лесно там, но не спи дълго и хубаво както в креватчето си. Когато беше съвсем малко бебе ако не заспи по време на хранене някой от нас стоеше до нея, за да държи биберона в устата (подпирахме го с пръстче леко и ако го изплюе той не пада). Това беше така, защото тя искаше биберон, но не можеше да го задържи хубаво и ако той падне тя започваше да реве, а ние тичахме да я успокояваме. В момента, в който тя се научи сама да си го взима и пъха в устата ние спряхме да ѝ съдействаме и тя си заспива сама. Но ако не иска биберон не знам какво се прави. И двете ми деца искаха, но го изпускаха първите месеци и си ревяха за него.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #205 -: Август 05, 2021, 10:58:08 am »
Робин, София е достатъчно голяма вече да пропуска нощни хранения,няма да ти намалее кърмата. За приспиване,в тези месеци Габи заспиваше само в слинг или раница. Моника до 6 месец съм я носила почти само, и бутах празна количка. После се промениха нещата. Абе променя се всичко бързо, ще се нагодите
Биби и трите е смукаха. Близначките някъде до 6 месец имаха, търсеха ги и след това рязко ги отказаха само. Моника така и не я засмука. Голямо плюене я плюеше тая биба.
Лято, ще стане къщата. Аз също светъл цвят за вратички не бих сложила. Отваря, така е, но се цапа адски и се вижда всяко пръстче. Ние сложихме венге, а цялата кухня е светла. Под, плотове, стени са светли и така не изглежда захлупена. И сега се Мърси, но не се вижда всичко. Иначе пода в кухнята ни например е гранитогрес и естествен паркет, но о двете са много светли.
Абе ще стане и най-важното е вие да си го харесвате!

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #206 -: Август 05, 2021, 12:08:04 pm »
Павла, браво на големият герой. Кога ще излезнат резултатите?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #207 -: Август 05, 2021, 12:15:06 pm »
Павла, браво на детето. Стискам палци! Ако искаш пиши на Стефи, тя имаше проблем с Еленка с бъбреците. Не същия, но може да те насочи към лекари.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #208 -: Август 05, 2021, 12:39:19 pm »
Павла, браво на смелия малък мъж! Стискам палци за добри резултати!
 Явно са смели тези Борисовци, моят вече изобщо не плаче при взимане на кръв, смее си се и си приказва, абокат разбира се е далеч по- страшно.

Робин, ние оправихме дневния режим, което явно помогна на нощният сън. Важно се оказа да се спазват интервалите на будност според възрастта и правилно да е разпределено времето за будуване , за да е достатъчно успокоение детето преди сън. Борис сега будува към 2 часа 2 и 15 мин, понякога малко повече,  като гледам последните 40 мин пред сън да са спокойни игри, приказки, песнички, той е много любопитен и всичко го превъзбужда и общо взето най- много се успокоява от разнасяне на ръце тиха музика и да си танцуваме,  после преди сън винаги правим едно и също като ритуал , за да знае, че сега ще се спи. Работи, защото в повечето случаи го приспивам много бързо 1-2мин. Ноо още се борим с приспиването на ръце, подскачам си на една фитнес топка до откат. На теория звучи лесно приучаването да заспи по друг начин, но на практика той е много нетърпелив и не успявам. Вече не спи в слинг , раница или върху мен през деня, но за да спи по- дълго лежа до него, иначе спи точно 35 мин и това е. В количката заспива с рев и драма, онзи ден бяхме на дълга разходка и за да си спестя драмата го носих в раница в жегата. В количката чак сега на тази възраст е ок и то само седнал да си гледа. До преди няколко дни го взех под наклон 45 градуса, но започна сам да се надига на лакти и да се набира да седи седнал и сега го возя седнал, все рано ми се струва, но той сам си се набира и, ако не вдигна облегалката  не се отпуска. И пак вози се известно време и после и аз си го нося и бутам празна количка. Явно не всички бебета обичат в количката.
Браво на вас със София, стават все по- забавни с порастването.

Аз вчера го "захраних" , разплака се от вкуса на моркова, не беше много успешно 😁
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #209 -: Август 05, 2021, 14:09:36 pm »
Момичета, това, което описвате за съня, количките, носенето на ръце, спането по 30 мин. и т.н, се оказва, че го има при много бебета. Преди мислех, че само Дари е така  :D Същото сме го преживели. Свекърите само като дойдеха на гости и после не можех два дни да и оправя режима.  Всичко са периоди, които отминават и лека полека човечетата придобиват маниера и навиците на възрастните.
« Последна редакция: Август 05, 2021, 14:11:52 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #210 -: Август 05, 2021, 16:43:16 pm »
Ами аз на теория знам за интервалите на будуване, опитвам да ги спазвам, но как да накарам и бебето да се съобразява с тях 😀 Засега само раницата действа безотказно, ще се носим и това е. Иначе и аз местя след като заспи в количката, понякога се буди, понякога не (естествено само ако количката е в движение, иначе няма шанс да продължи да спи). Вкъщи и фитнес топка ползваме в комбинация с раница за дневното спане. Таткото е хоум офис, слага раницата, сяда на топката и така бебето спи 1-2-3 часа, иначе се буди бързо. Та добре че той е вкъщи, гледаме си я двамата ❤ За количката надявам се като минем на другия кош и вижда повече навън да издържа да се вози малко повече.

Лято, моята кухня е светло дървесно в комбинация с тюркоаз. Дървесното, макар и светло, понеже има шарка, зацапвания не личат. Ако сега я правех наново единствено бих променила плотът да е от камък.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #211 -: Август 06, 2021, 06:03:59 am »
Аз също се бях насочила към камък, но после видях една снимка на направена кухня в бяло и дървесно и ми останаха очите там. Все пак имам възможност да гледам камъни, че единият ми шеф е каменар и като дойде у нас и сега все иска да сменя прагове и первази под прозорците. Мисля да му дам шанс.
Водата и при сестра ми спря от авария и сега опирам до бързовара, но дано до понеделник има напредък. Днес и Васил си прибирамот баба му, макар че той вчера ми се примоли да остане още там. Ще мислим вариант пак да иде за няколко дни. Кефи се, че с дядо си ловят риба и хванал 4 рибки, та иска там да седи и да лови още.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #212 -: Август 06, 2021, 09:34:33 am »
И аз изпратих Моника за седмица при свекърва ми. Не че не живее две улици над нас, но за детето е различно. Днес си я прибираме, че утре е на баскетбол, баща и иска да я води на риба... И при нас гледаме да оползотворяваме лятото на макс.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #213 -: Август 09, 2021, 09:43:34 am »
Близначките вече се качват и слизат по стъпала без да ги държим за ръка.Качването е от месец сигурно, но слизането е от седмица.Много са горди и не дават да им помагаме.

Моника е със стомашен вирус.Лекуваме се.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #214 -: Август 09, 2021, 11:59:21 am »
Маги, с 3 деца май не излизаш от филма - вирус, зъб, вирус, зъб, зъб, зъб, зъб... Браво на момичетата за стълбите. Кефят ме малките как като научат нещо и вече стават самоуверени. А като пораснат и почват пак да се вбебешосват и да търсят начин мама да ги обгрижва като бебета.
Влизам да къпя Криси, а батко ѝ на опашка се наредил и него да къпя аз. Обличам я за излизане, а той почва да се уговаря и него да обличам аз.
Криси има кукла. Някакво бебе ѝ взехме, но големичко колкото новородено истинско човече. Тя ревнува от него, май го мисли за истински човек. Слагам му някаква стара нейна биба до устата, а тя веднага отива да му я махне. Слагам го до нея, а тя го бута и хвърля на земята. Ако го държа в мен тя идва да се намести вместо него. Иначе не е гушлива, но същата реакция има и с батко си - ако той се навре да го гушкам идва и тя веднага да се намести. Като я гушна след 30 секунди вече иска да я пускам да си лази и ходи, но е зор пък ако не я гушна. Иначе успява да се задържи десетина секунди права и без опора на мебел, дори се прехвърля от една близка мебел на друга сама. Боязливо го прави, но ѝ се получава добре. Кляка и става с опора много хубаво също.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #215 -: Август 09, 2021, 12:31:59 pm »
Борис е здрав. Нищо му няма реално. След 2г контрола.

Браво на момичетата, Маги.

Борис се оказа голям инат. Ама тръшкане и рев голям. Иначе е спокоен, но не стане ли на неговото за някои неща....
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #216 -: Август 09, 2021, 17:33:17 pm »
Характер показва, викаш!Жив и здрав да е, това ще мине.

Лято, да все сме в някакъв филм.Ще мине и това, е каката вече е по-добре.Останаха общо 8 зъба от 40, въобще нещата бавно се подобряват и му се вижда края.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #217 -: Август 10, 2021, 13:18:24 pm »
Здравейте мамчета. Предстои ни да слагаме ваксина за морбили, трябваше да я сложим края на май, но малчо  от тогава 3 пити се разболява и все бяхме на антибиотик и я отложихме. Четох за тази ваксина и честно казано се изплаших ккави реакции получават някои деца. При вас как беше? Проявиха ли се странични реакции след поставянето?
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #218 -: Август 10, 2021, 14:02:15 pm »
Супер за резултатите на Борис, Павла. Относно характера, Дари е същата.По площадките, а и като цяло, който и да я види, ми казва, че не е виждал по - спокойно и послушно дете. Обаче не са я виждали като сме сами и не получи това, което иска  :D Вярно, че не за всичко е така, де. Някой път и обяснявам и тя възприема, но друг път започва рев и тръшкане. Много е смешна, извива си гърба и главата назад, а ръцете изпъчва напред и започва да реве или по - скоро е нещо като мучене  :D
Джули, Дари не е имала абсолютно никаква реакция след морбилото. Даже май беше и най - спокойна след тази ваксина. Слагай си Куул пач и не се притеснявай.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #219 -: Август 10, 2021, 14:37:06 pm »
Реакции са имали само леко повишена температура. Реално реакции може да имаш след прием на всичко, но това са много редки прояви, при много малък % хора.