0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #100 -: Юли 02, 2021, 12:04:48 pm »
Тери, тук препоръките са 3м след раждането или още първия месец, ако се кърми, защото тук рядко се кърми повече от 2-3м.

Хелиантус, за 2 дена ще свикне с тях. Моите деца се криеха от брат ми, а Бобо дори плачеше точно 1 ден. Усилията трябва да са от тяхна стана обаче.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #101 -: Юли 02, 2021, 13:43:22 pm »
Така е, Павла. Честно казано баща ми си беше виновен. Всеки път като влезе му се нахвърля със супер висок глас, все едно не чува детето и му се навира в лицето....Досега не е плакал от други хора , а сме срещали напоследък.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #102 -: Юли 02, 2021, 15:17:35 pm »
Веднъж майка ми така разплака Симеон. Даже на мен се разсърди. Взимам я от гарата, Сими тъкмо се събужда и тя си пъхна главата при него. Естествено, че се разплака. После защо съм й била казала, че е стреснала детето.


Успех, Лято!
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #103 -: Юли 03, 2021, 07:19:02 am »
Имам едно ревящо бебе напоследък. Освен зъбките (нищо няма още) се е научила да се изправя навсякъде вече, но не знае как да се пусне все още. Стои така по 20-30 минути и започва да реве накрая. Аз я връщам в седнало положение, но след секунди тя отново е изправена и реве. Няма и заспиване дори, голяма мъка е. И сополи пак тръгнаха, а с тоя рев са в изобилие даже. В количката също се измъква от коланите, за да се изправи и изобщо нищо не може да я задържи седнала.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #104 -: Юли 03, 2021, 11:02:24 am »
За мен да се сложи ваксина по време на кърмене е да я биеш директно на бебето. През кърмата всичко минава. По тая логика трябва да може на бебетата да бият ваксини, а те не го правят. Едва над 12 г. уж може. Не знам какво препоръчват, ама аз не бих се ваксинирала, ако кърмя.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #105 -: Юли 03, 2021, 11:14:11 am »
Ами то това е идеята. Ваксината няма как да премине към бебето, но антителата. Реално това ми е целта, да му предам антитела.
По същата логика, ако се разболее жената и кърми, ще предаде болестта на бебето. Напротив. Предава антитела.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #106 -: Юли 03, 2021, 11:38:21 am »
Грейси, не всичко минава в бебето. Както Тери каза, антителата минават и това е целта. Логиката ти не е правилна.

Лято, научи я да сяда сама, за да не стои толкова дълго права .
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #107 -: Юли 03, 2021, 11:54:31 am »
Лято, аз ги дърпах за памперса, за да тупнат по дупе.Това им даваше сигурност и спокойствие.Да ти кажа Аделина е много дива, но с две съм доста категорична и такова нещо като махане на коланите и ставане в количката, не позволявам!Но аз като ги возя не седя на едно място.Не очаквам да спря и да пия кафе, а те да седят в количката и никога не съм очаквала.Само ги бутам.Спра ли ги вадя, дори преди да проходят.

Грейси, логиката е абсолютно грешна и няма връзка с биохимията в организма на човека.Аз бях болна докато кърмех близначките, предадох им антитела, макар да съм сигурна че и те я минаха тая болест.За това, понеже не искам повече никой от нашия дом да се сблъсква по този ужасен начин с нея и последиците и, решихме да се ваксинираме.Не агитирам никой, всеки си решава за себе си и си носи последствията.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #108 -: Юли 03, 2021, 12:25:27 pm »
 Маги, тя се страхува и се вкопчва. Един-два пъти падна, но от дупе се претъркулва и все чуква главицата някъде и сега се бои да се пусне от толкова високо. Не става с подпъхване. Тя се изправя в движение, а аз от сенника не я виждам веднага. В тия жеги дето бяха без сенник не е много хубаво. Иначе и аз я вадя периодично, за да се раздвижи, но изправянето е инстинкт и не се подтиска така лесно. До седмица ще го преодолее този страх и ще сяда, но тази седмица ще е гадно. Иначе тая сутрин баща ѝ я сложи да спи и тя не се изправи, но на мен и на батко си се изправя. А той като я чуе да реве и е готов да приглася.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #109 -: Юли 03, 2021, 13:33:40 pm »
Маги, агитирай, че ей сега този коментар прочетох, че и го подкрепят разни хора изпробвали това научно изпитание
"Направете си експеримент, пуснете Bluetooth на телефона си, когато знаете, че около вас има ваксинирани. дайте му опция да намери всичко, дори безименни и непознати източници! Вижте какво ще ви излезе щом с телефона си мога да прихващам цифровия адрес на ваксинираните!!!!!" Е за това хвърляме ваксини. Баща ми и той като магаре, щял да умре от ваксината, при все че в неговото предприятие дори с Файзер ваксинират.
Току що си отварям кашоните от Англия от сестрата на Мишо. Изпратила ми е 105 бързи Ковид теста  8O Там NHS ги раздават на essential работници, и явно са им дошли доста в повече. Майка скоро си купува такъв тест за 25лв
« Последна редакция: Юли 03, 2021, 14:06:58 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #110 -: Юли 03, 2021, 14:29:29 pm »
Лято, аз съм разправяла как докато спяха ставаха и тръгваха в дадена посока и се удряха в стените.Минава и това.

Тери, говоря, обяснявам ама идиоти много, включително и на работа.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #111 -: Юли 03, 2021, 14:30:46 pm »
Аз пък агигирам и съм понякога груба дори. Писна ми от цялата лудост и искам да свършва вече.
Тери, баща ти загуби брат от ковид, нали? Нека се замисли от кое е по- вероятно да умре- ковид или ваксината.

Аз пък ни блутуут ловя, нет 5джи. Навремето какви ваксини имаше...
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #112 -: Юли 03, 2021, 14:39:57 pm »
Пу, на баща ми значи са били дефектна.Не го намира Блутута и не лови 5Г, а мина и двете дози  :lol:

И на мен ми писна, много ми писна.На есен Моника ще е първи клас и най-вероятно ще е он лайн!Как се учи първи клас он лайн?Лято да каже, ама не е хубаво!Та айде който иска да не се ваксинира да си хване под ръка багажчета и да ходи да помага в Ковид отделение.Мен ми стига с пролапс на митрална клапа съм след ковид.Найс а?

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #113 -: Юли 03, 2021, 14:57:57 pm »
Маги, сигурна ли си, че си го нямала и преди това?
Първи клас онлайн не става. Не си е работа.
Да не говорим, че децата ми са рискови.
На мен идеята за поемане на лечението от тези, които отказват ваксинация, ми допада. Явно с хубаво не става. В Албена дават 500лв бонус, ако се ваксинираш. Заплатите са по 800-1000лв на обслужващия персонал. И само 50% са се съгласили.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #114 -: Юли 03, 2021, 15:15:54 pm »
Павла, не съм го имала.Имам множество прегледи сърце и нам си какво заради висок пулс, отделно заради няколко операции.А и преди да ми открият Хашимотото пак ходих по кардиолози, защото имах висок пулс и аритмия, а и заради нисък хемоглобин и желязо пак са ме преглеждали.Все пак се хвана на слушалка, а толкова пъти са ме слушали и да не го чуят.Истината е, че от както се разболях имам ужасно сърцебиене и то както си седя и започва от нищото.Ужасно е!А Хашимотото е добре.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #115 -: Юли 03, 2021, 15:20:45 pm »
Маги, а какво стана с болката в щитовидната жлеза?
Павла, и на мен. Един лекар така междудругото го предложи в едно интервю и ми се стори чудна идея. Да видиш как всичко живо ще се ваксинира. Нищо не ги плаши тези хора. Чичо ми почина от Ковид, баща ми беше в Ковид отделението, за да разпознае тялото и да оправят документите. Няма как нормално погребение, кремираха го. После най-добрия приятел на баща ми лежа в болница по спешност, вече не дишаше добре заради Ковид и 10 дена температура по 40 градуса въпреки антибиотиците. Оттогава минаха 4 месеца, всяка сутрин все още ставал с кръвно 160 въпреки лекарствата. И моят баща  го е страх, че ще умре от ваксината, а не от вируса.
Ще се ваксинирам, реваксинирам и каквото трябва. Не съм чула другаде даже да ти дават избор каква ваксина да ти бият, каквато има, такава. Тук избираме, подбираме и хвърляме.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #116 -: Юли 03, 2021, 16:57:53 pm »
Маги, сигурно си го имала, но се е усложни след короната. Ако не се търси целенасочено, не се 'хваща' или поне рядко, ако е съвсем лек и регургитацията само при силно натоварване.

Тери, баща ти хич го няма. Нямам думи. Пази се ти и се ваксинирай при първа възможност. 
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #117 -: Юли 03, 2021, 22:37:03 pm »
Това българите сме си странно племе. Тук всички се ваксинират и никой не те пита каква ваксина искаш. Леля ми го прекара, за седмица се оправи вкъщи, т.е не беше крайно зле, но още е с високо кръвно и аритмия.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #118 -: Юли 04, 2021, 02:59:09 am »
Здравейте и от мен, нещо не ми се спи след нощното кърмене и съм на телефона. Утре правим Погача на София, мисля гости, храна, чистене, дано мине добре.

Аз изкарах ковид в 7-8 месец съвсем леко, но таткото го удари доста зле. Сега той има много антитела, аз само стотина. Ще се ваксинирам със сигурност до края на лятото, не пречи на кърменето.

Хелиантус, каква раница си взе? Аз имам еластичен слинг, но е много горещо за него. Взехме и хибридна раница Ергобейби, но много ме убива колана около кръста, а и не знам дали наистина е ок за малки бебета (въпреки че София е вече над 5 кг и хич не ми се струва малка). Сега една приятелка ми даде и тъкан слинг, трябва да се уча да го връзвам.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #119 -: Юли 04, 2021, 09:20:37 am »
Павла, може и така да е.Но е факт, че се чу на слушалка сега, а преди никога не се е разбирало за него.

Тери, на ендокринолог съм чак на 16-ти.Аз си пуснах целия пакет де и всичко е ОК.Може би от нерви и натоварване и Ковид се е случило това.Общо взето, като говоря с лекари, не знаеш как ще те удари после ковида.Всеки има различни оплаквания, много различни.Аз се чудя на сестра ми, след левкемия е тя, в ремисия, свекър и почина от КОвид и тя се чуди дали да се ваксинира.В потрес съм!

Робин, прекрасни емоции ще имате.Аз както казах съм с Тула, удобна ми е, но си трябва свикване.Даже се замислям, че трябва да продам вече Стандарта, че няма за кога да ги нося тия двете.

Вчера говорих с познати, децата им са в чужбина, та там положението е, ако искаш да работиш се ваксинираш.Нямаш право на избор.Само при нас е такава анархия.И крякаме силно, силно да се убедим, че сме прави.