0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #20 -: Юни 19, 2021, 13:00:34 pm »
Тери, има фирми работят към самите сметища.Може и в депото да се обади да пита.Ние такива викаме тук като ремонтираме.

Апропо в реката и после Оле мале заля ни реката държавата е виновна.Аз за това на селяните не им вярвам.Лъжат по много и нагло.Не искам никой да обидя, ама съм виждала все такива неща по селата, че сами са си виновни за мизерията в която живеят.

И да Плевен е малък град, малък е!Манталитета е същия като у ваше село.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #21 -: Юни 19, 2021, 13:12:26 pm »
На мен много ми хареса Плевен като бяхме. Верно много катерене има по някои улици, но ми хареса (ама жегата, в Пловдив не е такава жега юни месец).
Иначе, както е написала Павла, в чужбина е същото. Мъжът ми живя 2 години в Дания, в Белгия съм прекарала доста време вече не е по-различно. Градовете са големи и в повечето случаи живееш в някой блок до огромни булеварди. Дори Дания, колкото и да е уредена. Та е като при Павла, обикаляш 400-те метра в кръг.
Аз затова се радвам, че имаме двор. Детето все ще намери какво да чопли в двора без да се налага да сме все навън.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #22 -: Юни 19, 2021, 13:21:53 pm »
Намират си и точно сред 1 седмица им е писнало или вече започват да откачат. Като проходи осъзнаваш колко всъщност е опасен дворът ти. Та след ремонта се надяваме да сведем рисковете да се претрепят до минимум.
Борис се научи да се пъха под бариерата на стълбите и си ходи по тях. Опасен е. Брат му му се кара и му вика, че ще го бие, защото е опасно. Не знам от къде му дойде това за боя.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #23 -: Юни 19, 2021, 13:27:34 pm »
Всичко е опасно, но го разбираш когато детето е налично и видиш какви глупости измисля.И МОниока казва, че ще ги бие.И само вика по тях, с ръце на кръста.Вчера за 15 минути Аделина изпразни едно чекмедже, а после се настани в друго.Тоя дъжд ни побърка.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #24 -: Юни 19, 2021, 15:00:52 pm »
За тоалетните - с Васил ходехме в една квартална сладкарничка до нас, където имаше вътрешен двор, течаща вода и тоалетна. По паркове обикновено съм била с приятелки (и те с деца) и не съм имала проблем. Криси я оставям на Васил в количката засега, но като поотрасне и започне да слиза сама и да бяга ще го мисля. Ние посещаваме големи паркове - северен, южен, борисова градина. До тях най-често с градски транспорт, а там кеф ти сянка,кеф ти слънце, кеф ти алеи и площадки.
Опасностите са много. На мнение съм била, че не трябва да обезопасяваш всичко, а по-скоро да научиш детето да се пази. Разбира се някои неща не подлежат на коментар, тъй като са прекалено опасни.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #25 -: Юни 19, 2021, 15:11:23 pm »
За обикновените опасности съм на същото мнение. За прозорци, тераси, стълбища- няма как да се разчита на съвестта на дете, а при мен на бебе.
Опитвам се да измисля какво да направя. Борис е много оправен. От кошарата скочи на леглото, от там слезе, излезе през вратата и за 10 сек докато го видя, вече беше на средата на стълбите и то ходейки като голям, само държейки се за парапета.

Май има варицела. Така ми изглежда, но е на нетипични места. Чудя се с кога и как да направя консултация, че събота и неделя е само спешното тук.

Ето това е нашата улица в 150 хиляден град, център на всички застрахователни дружества във Франция, тоест богат град. Тази улица е на 10 мин пеша от баш центъра.
Тротоарите са прекалено тесни за единична количка, за двойна и дума не може да става. Те са реално за да пазят вода да не влиза в дворовете, а не за ходене.
« Последна редакция: Юни 19, 2021, 15:13:11 pm от Pav-la »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #26 -: Юни 19, 2021, 15:20:09 pm »
Павла, ние сме решили да сложим от бебешките прегради/вратички на стълбището на новата къща, защото е много тясно и вито. Пък после като тръгне да се катери по парапета не искам да мисля.
Бях на гости на едни приятели с такава вратичка, то аз едва я отварях. Ама Симеон, ако е свикнал да си ходи между етажите, може да го изнерви.
Гледам, че има и някакви мрежи за парапети, но нещо не ми се струва, че при инцидент би свършило някаква работа.
« Последна редакция: Юни 19, 2021, 15:24:18 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #27 -: Юни 19, 2021, 15:25:50 pm »
Ние имаме бариера, Тери, но Борис успя да се навре под нея. Като котка е.
Задължително трябва да има прегради.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #28 -: Юни 19, 2021, 15:38:37 pm »
Близначките вече прескачат от голямата кошара и падат на леглото.А тя им минава в горната част на гърдите, някъде около подмишниците.Набират се и по прелките някак се увиват и си вдигат крачетата горе на хоризонталата част и от там е лесно да се метнат.Въобще, няма нещо което да ги спре.Та същото би било и с вратичка на стълбите.Аз мислех да взема такава за терасата, сега ще го мисля още повече какво да правя.

Павла, много ми е странна тази инфраструктура и то в такъв голям европейски град.Ние се опитваме последните години да настигнем западна Европа от към норми на безпоасност на пътища и улици и достъпна среда за хора в неравностойно положение, а това не отговаря на нито една норма.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #29 -: Юни 19, 2021, 15:40:41 pm »
Хвърляйте в реката....Боже,Боже!Заслужаваме си напълно съдбата явно!Направо нямам думи.Тери ,ако става нещо пускай в олх,дори и без пари,поне да ви отърват .Наснимала съм сума ти неща,които не ползваме,имаме и нови даже ,чак пералнята пазарих и продавам всичко ненужно ,даже парфюми и дрехи .
Та много хора подаряват .
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #30 -: Юни 19, 2021, 15:53:37 pm »
Винаги съм се чудила за достъпа на инвалиди как става. В големите магазини е ок, но иначе. Онази прословута мисъл, че в България не виждаш инвалиди, защото не могат да излязат, еми и тук не виждам. Поне тук има държавни пари за асистенти и превоз.
Аз с двойната количка никъде не можех да вляза, абсурд. С единичната на много места съм на косъм. Ще изровя снимка от асансьор в Париж. В Париж по кварталите е същата работа.

Като стана наводнението в Аспарухово излезе 100 кила и каза, че те циганите си взели каквото им е нужно, не били крали. Никой не краде. Всеки с беднотия се оправдава. Също и затлачените дерета. От кого се събират тези боклуци? От 'хвърляй в реката' и все някой ни е длъжен да ни чисти лайната.

Отгоре няма как да се мине, Маги. Ние и на терасата имаме, че и там има стълби за двора.
Ето така е.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #31 -: Юни 19, 2021, 16:04:37 pm »
Значи обяснявам.Качват се на долната релса, набират се на горе и слагат крак на горната релса.СЛед което не знам как успяват да застанат хоризонтално върху горната релса.Трябва да ви ги снимам.И после се прехвърлят от другата страна.Първо го направи Габриела, много е пластична и си вдига крака много на високо.ПОсле и Аделина го направи.Сега е някакъв вида забавление за тях и за това бутнах кошарата до леглото и влизат и излизат от нея по този начин, като на нея и е вдигнато на най-високото решетката, тя не е от тия с падане.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #32 -: Юни 19, 2021, 16:13:56 pm »
От кошарата Борис по същия начин минава, но на тази бариера не може. Много е тясно явно и се плъзга. Симеон е доста послушен и той като знае, че нещо и забранено, защото е опасно и не го прави. При него не е проблем да е затворено нещо, а и аз го оставам да си ходи свободно из цялата къща, но малкото е прекалено смело и самоуверено.

Ето сграда, която беше обявена, че има достъп за инвалиди и колички. Това е достъпът.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #33 -: Юни 19, 2021, 16:17:39 pm »
Еми явно майката ще седи в количката  8O Харесва ми като споделят хора от други държави и се вижда, че не само при нас  е неуредено. Като знам в Белгия каква цигания е, а колко са високи и стръмни там стълбищата на къщи да не ви казвам.

Борис, отдолу под вратата ли минава, ако я прескочи по-скоро ще падне по стълбите 8O 8O 8O
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #34 -: Юни 19, 2021, 16:28:15 pm »
С бебе а 4м сгъвах количката, за да вляза и аз със Сими на ръце. Не съм фиданка, на както се вижда и не съм чак толкова мащабна. Тоест той като спи нито можех да се прибера, нито да изляза, защото трябва да се стане количката. Магазинът до нас нямаше достъп с количка.

Отгоре не може, както казах. Не им е удобно, а и не са такива камикадзета. Отдолу обаче минава точно като котка. До едно положение, после леко завърта главата и продължава. Сякаш помни как се е раждал :D
Ние няма как да затворим там. Кухня, хол, трапезария и разпределителната площадка са ни едно помещение с една плъзгаща врата, която Борис естествено се научи да отваря.
Поръчали сме една врата хармоника за другия отвор, че да няма загуба на томлена, но и нея ще могат да отварят. Те отварят почти всички врати вече. Борис поне не стига всяка дръжка все още.

Някой да е запознат с варицела? Като съм започнала със снимките... :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #35 -: Юни 19, 2021, 17:50:10 pm »
Давай, Моника и Мерал я минаха заедно.Едното беше почти на 3 години, но таткото беше на 38 :) Голям зор му беше.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #36 -: Юни 19, 2021, 18:12:06 pm »
Не е варицела. Сляха се везикулите. Сега като се замисля на мен ми излязоха същите неща като бях бременна с него.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #37 -: Юни 20, 2021, 10:24:33 am »
Да, не е варицела.Там пъпчиците с апо-различни.По-скоро нещо алергично.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #38 -: Юни 20, 2021, 20:58:53 pm »
Да, 100% не е.
Отначало доста приличаха.
Явно от жегата и от температурата преди това.

Обезопасих бариерата. Грозно е, но за няколко месеца, докато му порасне главата, ще го преживея.

Вие как сте?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #39 -: Юни 20, 2021, 23:06:42 pm »
Ние сме добре, все проверявам бебето дали диша, а имаме в креватчето подложка със сензор за дишане и въпреки това все проверявам.
За раждането май наистина естествените разкъсвания са по-щадящи, но в България мисля рутинно правят разрез. Както и да е, минава. За секса след това дано не боли дълго, че ни чакат опити за второ 😀
Скоро мислим да отидем до клиника със София, да я покажем на Белчева, Владимиров и екипа. Звъннаха ми да питат как е завършила бременността, включени сме вече в статистиката с успешен финал.

Другите как сте? Лято, как вървят зъбчетата?