0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #60 -: Юни 22, 2021, 16:09:29 pm »
Павла, това с бозайниците го бях споменала в една група с майки и да не ти казвам на какво ме направиха, че сравнявам бебетата с животинчета  :D, но ние сме си бозайници в крайна сметка.

Не знам дали изпускаме нощния сън, пробвала съм по- ранно приспиване и последваше събуждане след 30- 40 мин в готовност за игри и забавления и нощния сън да не ти казвам в колко часа отиваше. В 22 му е ок мисля, но понякога се объркват нещата. В количката заспива , но да -трябва постоянно движение и не продължава повече от 30 мин. съня там 🤷‍♀️
В баща си не е заспивал от 2 месеца, нещо се шашка мъжът ми, че няма да се справи, което да не ви казвам как ме ядосва, но реално него го няма голяма част от времето вкъщи. Веднъж преди 3 седмици заспа у дядо си, да не повярва човек, но той прецака всичко скачайки паникьосан, че му е паднал бинерона, а детето си спеше...
Ще го видя това приложение, благодаря! Иначе и аз вече съм бърза с къпането , 5 - 10 мин макс, до скоро и аз си го взимах в банята, но е станал сръдлив, става му скучно и започва едно викане...
Ох, не знам, вече съм толкова недоспала, че не мога да разсъждава трезво и през нощта даже и не помня какво точно се случва вече.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #61 -: Юни 22, 2021, 16:48:32 pm »
Нямам предвид да е късно, а да не точното. Може да му е рано. Това приложение при изчислява кога е хубаво да спи детето. Така не правиш прекалено големи паузи и просто следваш естествения му ритъм.

Бозайници сме и още как. До 4-6м е по-лесно да ги гледаш като животинки. Котешкото бебе го оставяш да спи и яде когато си иска, а човешкото винаги да го натикаш в разни рамки.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #62 -: Юни 22, 2021, 16:55:36 pm »
7550 гр и 69 см. Фина и нежна мадама ви казвам. Скоро ще има първа ваксина. Планът е след морето жълтък, след жълтъка ваксина и нова контрола при доцентката. Дано ни е последна среща 😊
И Васил, и Криси заспиват и са заспивали във всякакви обстановки и с всеки. Майка ми навремето ми се кара, че не приспивам бебето на ръце. Криси е заспивала единични пъти в ръцете ми по време на коликите и преди лефакса. Спяхме заедно до 6 месец, а на дневен сън я "приспивах" като просто лягам до нея и подпирам биберона. Преди да я преместя нощем в леглото ѝ си заспиваше там през деня сама и винаги е спала достатъчно, че и повечко. Васил рано го научих на 1 дневен сън. Между 6 и 7 месец започнах и бързо привикна да заспива в 12 и 30 като спеше до 17-18 часа понякога, а в 20 и 30 го слагах за нощен сън (лятото 21 и 30). По-удобно ми беше на мен така. Криси понякога заспива в 19, а понякога в 21 и 30. По-късно от това не съм държала малки деца. Отскоро разрешаваме на Васил да остане до 22 часа когато на следващия ден не е на училище, но Кристина все пак спи в същата стая и той няма много избор. Никога не сме имали меденки по този въпрос и който я хване той ще я приспи. Включително и Васил я е приспивал като по-малка (ляга до нея и подава биберон при нужда).

Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #63 -: Юни 22, 2021, 17:31:41 pm »
Хелиантус, Дари като много неспокойно бебе със съня, заради коликите, ми беше много трудно да и нагодя режим. Но винаги съм опитвала. По принцип бебета имат един дълъг период на спане по 30-40 мин. И това е няколко месеца. Дари беше така и аз се чудех къде бъркам и защо спи само по 30 мин. Но се оказа нормален период. За мен е много важно от малки да се учат на нощен сън. Тя до късно се мяташе и хвърляше през нощта, но знаеше, че през нощта спим, дори да е неприятно, неспокойно и т.н. И даже сутрин като се събуди (докато още спеше при мен) и аз спя и тя пазаше тишина. Като видеше, че са ми затворени очите и лягаше върху мен или ме галеше, за да се събудя.  Гушкаше се в мен и си дремваше още 30-40 мин., докато се събудя. А сега съвсем нямаме проблеми. Вчер си ляга към 21ч., най - често, заспива сама и се буди към 20:30 ч. сутринта.  Аз наистина много се тормозех с 30-мин. сън. Още повече, че заспиваше само в мен и спеше докато  я разнасям поне 15 Мин. И то ставаше: 20 мин. приспиване и разнасяне, 5 мин. прехвърляне (или сядане с нея на диван или спалня), и 10 мин. сън. Но, наистина минава този период и после си стават нормални човечета.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #64 -: Юни 22, 2021, 19:23:14 pm »
Хелиантус, прехвърлянето при мен ставаше лесно като заспиваше върху мен, но върху нещо, за да не усеща смяна в температурата. Понякога и възглавница съм слагала и просто местя с нея.

За мен всеки човек е различен. Няма сила на света, която да накара Сими да спи нощен сън в 20ч. Аз и не искам щом това не е неговият ритъм. Като тръгне на училище ще се изморява сам и сам ще започне по-рано да заспива.

За мен нощният сън аз не правя компромиси. Никога не са били навън след времето за сън, освен ако не пътуваме. Когато се събудят посреднощ, не се играе, нищо не правим. Седим си на тъмно в стаята и това е. Дори Борис като пиеше мляко нощем не съм светвала.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #65 -: Юни 22, 2021, 20:43:54 pm »
Павла, благодаря за приложението, много ми харесва. Досега ползвах едно друго, но това е много по- подробно и хубаво. И аз смятам, че до тази възраст 4-6 месеца  трябва да им следваш ритъма, а не да се опитваш да ги набуташ в рамки. Една позната преди месец и половина някъде  ме попита в колко си ляга вечер и като й казах се хвана за главата и взе да ми разправя как трябвало в 20 часа най- късно да ляга.  Да дойде да му го обясни на него това да видим как ще стане  :D. Добре, че не знае, че и яде нощем.
Ще взема и аз да пробвам да го оставям. По принцип като заспи, даже и в слинга, не се буди като го оставям, но до 20 мин след това се е събудил и до там, и после е кисел като лимон. Затова и не си правя труда напоследък, държа си го в слинга и това е, но не знам докога така... Вечер го приспивам на фитнес топката, няколко пъти " Зайченцето бяло" и е заспал, но като го оставя на леглото се буди, следва шъткане, кърмене и т.н., и пак заспива и така 100 пъти в следващия час и половина като не се буди напълно, може би , ако и аз лягам с него веднага няма да се буди така, но обикновено имам да върша някакви неща и няма как.

Лято, твоите бебета са еднорози, това го знаем.

Мише, той де факто си заспива за нощен сън, но напоследък
е зор, защото първият час и половина се буди постоянно, после ...има и добри и лоши нощи, като през лошите и на час се "буди", може и скок да е, регресия, прогресия, нещо си, но вече няколко седмици е така. Буди се е кавички, защото даже и да се разплаче не отваря очи и съответно с люшкане или ядене бързо,  бързо заспива, за мен е зорът, той си спи. Сутрин се буди в добро настроение, но той си е веселушко. В дните за кръв е кофти, защото фо разбуждаме докато мъжът ми си е още вкъщи преди работа да го свършим това, но после или веднага заспива или се весели час време и пак заспива.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #66 -: Юни 22, 2021, 21:27:26 pm »
Да, Хелиантус, за това ти казах, че поне до годинката,  все имат някакви периоди. Дари почти нямаше спокойна нощ. Точно такова "будене" беше постоянно. Но тя беше обратно. Първите няколко часа до към 3 ч., спеше непробудно и след това до сутринта беше мятане, сумтене, дърпане на коса, мрънкане, но без да отваря очи. И не винаги е било от колики, защото това беше до година и малко, а коликите не бяха чак толкова дълго. Ще мине. Трудно е, защото те все пак спят, но ние не, но бързо си влизат в ред нещата.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #67 -: Юни 22, 2021, 22:03:10 pm »
Ох, да уж знам, че са периоди, но понякога си идва малко в повече недоспиването, знаете как е.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #68 -: Юни 23, 2021, 00:02:54 am »
Точно затова хората казват, че дните са дълги, а годините къси.
До 5-6м на Борис ми идваше доста в повече всичко и особено, че денем съм с двамата, вечер, отделно и другите неща, което правя. И короната напълно скапваше всичко.
Минава.

Хелиантус, аз такива ги скандализирам нарочно. А, спи  до обяд, яде когато иска, ляга в 23ч и то ако иска, вода не давам и тн.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #69 -: Юни 23, 2021, 12:02:50 pm »
Хелиантус, абсолютно същото беше при нас, буди се на 30 мин, кърмене, люшкане, в чудо се видях и се оказа регресия в съня. Трудното продължи до 6 месец. След това един прекрасен ден, детето започна да си спи по-дълго време, сега понякога пак се налага да помагам за преминаването на фазите, но все по-рядко, дали на гърда или с погалване, лесно заспива отново. Понеже като теб четох много, гледах уебинари за съня на Нани, нани, бебе, започнах да прилагам някои съвети и ми помогнаха да спра с носенето и люшкането, освен, ако зъбчетата не я тормозят. Започвах с носене за много кратко, след това сядам на леглото и леко люшкам на ръце и спирам като се унася, заспива в мен и след 7 мин я оставям на леглото, ако се размърда лягам с нея, давам гърда и заспива спокойно след 3-4мин. Това проработи и вече лягам до нея и така, кърмейки я, заспива. Тези 7 мин са ключови, по-рано прецаква всичко. Опитай и дано скоро намериш вашия вариант.
Наложи се да пуснем климатик в стаята с бебка, притеснявам се, че духа и се чувства. Какво правите, ако бебето се поти, докато спи, днес я попих с кърпа и се събуди. В количката става пак много мокра. Направо в тези жеги ми е тежко.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #70 -: Юни 23, 2021, 13:07:54 pm »
Това е много вярно , Павла!
То и аз обичам да ги скандализирам, физиономиите са безценни😁

Кукапетъл, благодаря ! И аз четох за регресията и мисля, че е това, а вероятно се засече и със скок в растежа. Благодаря за това за 7-е мин, ще пробвам. Иначе понеже много тежи избързва с оставянето и това наистина прецаква всичко, ако изчакам повече не се буди така.

Иначе аз трябва по- често да започна да се оплаквам тук  :D. Миналият път като се оплаках за времето  то взе, че се оправи, а сега Борис спа много по- добре снощи. Заспа в 9 и 45 без никаква драма и, като изключим едно леко размърдване към 10 и 30 , се събуди да яде чак в 2 и 15, после в 5 и се събуди окончателно в 8,  но не се е будил повече от това което е уау.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #71 -: Юни 23, 2021, 15:18:00 pm »
Айде да дойда да се оплача и аз пък дано всичко мине.

Габи вдигна температура миналата нощ, а Ади започна да кашля.И двете са сополиви, другото е ново.От днес съм болничен и ги моря с инхалации, лекарства и компреси.

Аз имах в лицео на Моника едно НЕ спящо дете.Всички теории за сън,т я ги разбиваше на пух и прах.И до ден днешен заспива след 23 часа, сутрин става в 7.Сега поне спи цяла нощ, че преди се будеше нощем ставаше и отиваше в другата стая да си играе.Аз докато се усетя  тя вече беше излязла от стаята. Какво ли не ъсм пробвала с нея, Не и Не, няма сън.Много рано отказа следобедния и мисля че от 4 годишна не я и мъча.Не става нервна или изморена ако не спи, но и не заспива по-рано.Виж ако спи след обед после вечер е ужас, 24 часа не и мърда, а аз едва гледам.В градината отдавна не я мъчат да спи, просто ляга и пази тишина.

Робин, кърми си детето и да не ти пука.Моника качваше по над кило ма месец.На 6 месеца беше 10 кила.После регресира много бързо.

Тери, да ти кажа тези норми са пожелателни.На сестра ми децата и двете, на АМ, пиеха колко си трябва, но качваха по 300-400 гр на месец от раждането натам.А после съвсем спряха да качват като ги захрани.Пиша ти го, защото ти много буквално следваш нормите и ако има проблем ще се ошашкаш, а всяко дете си е отделно човече.

Айде отивам да чистя сополи!

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #72 -: Юни 24, 2021, 14:31:07 pm »
Минахме днес консултацията, София е качила 1,300 кг и 6 см на височина. Продължаваме си с кърменето както досега, всичко друго също е наред.

За съня и заспиването нямам много опит аз, най-лесно заспива върху баща си, легнала по коремче (той се шегува, че е заради неговия изпъкнал корем-дюшек за бебето). После я местим в нейната кошара, залепена за спалнята. Засега спи нощем добре и се буди само за хранене. Нани, нани бебе са ми препоръчвали и на мен.

Ние спим на климатик последните дни  без него температурата в стаята е 27-28 градуса нощем. Мисля че климатикът не е проблем за бебето, жегата е по-лоша.

Маги, горките дечица, дано инхалациите и компресите помогнат. Как точно се правят тези инхалации при бебета и деца?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #73 -: Юни 24, 2021, 15:01:46 pm »
Хейде, Хелиантус, дано да му се намести спането. Аз се замислих за Симеон. Той спеше по 30-40 мин до 7м, освен в слинг или количка. Тогава мина на 2 дремки, които са си в един и същ час. Така му се регулира дневния сън.

Маги, много е тежко така. Слагай им Назик кидс преди сън само. Аз така правя за 2-3 дена, че иначе им е ужасно тежко. Симеон става и с едни дълбоки, черни сенки, все едно с месеци не е спал.

Вчера сложихме последната ваксина на Борис. Истински герой, дори не проплака. Обривът е от топло според докторката. Не беше получила писмото от кардиолога, затова новия проблем не можахме да обсъдим добре.
На 6м беше също почти 10кг, а се роди 3,200-300. Сега на 16м е 11,3кг. За 4м е качил 300г., а яде ужасно много. Всяко дете си е индивидуално.

Опитвам се от 2 седмици да запиша часове за лекари, но много се изнервям как се работи на парче. График седмица за седмица?! Що за мода е това? Кога са отпуска лекарите, един Господ знае!

Вчера ходихме на разходка по центъра. Сими бяга напред- назад, но слуша и внимава, спира като му кажем, подава ръка, само трудно си тръгва, но не е проблем разходката с него. Бобо обаче е пълно камикадзе. От 3 декара трева и алеи, това малкото бяга към пътя с автобусите! Гъне се и не остава да го водиш. На сигурното обаче дава ръка. 2 пъти се скарах, на третия го сложих в количката, но ми не става така. Трябва да го науча да ходи в малко по-сторен ред, че ще ми докарат аритмия с това спиране на сърцето през 5 мин.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #74 -: Юни 24, 2021, 15:02:37 pm »
Момичета как сте в тези жеги. От едната крайност в другата...
Не смея да пускам много климатика. На малката в стаята е голяма жега и спи по боди с къс ръкав само.
Маги дано скоро се оправят госпожиците :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #75 -: Юни 24, 2021, 15:06:52 pm »
Климатик си работи при децата (когато имаме климатик де). Просто не го изключвам. Жегата е по- опасна от климатика. Естествено да не е отгоре им. Шумът не им пречи особено.
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #76 -: Юни 24, 2021, 15:30:40 pm »
Маги, съчувствам, дано бързо се оправят децата, че и ти да отдъхнеш.

Павла, да се намести съня, но не ще. Снощи пак се буди на 1- 2 часа и яде на 2 часа, на мен не ми се събира последователен час сън и общо дали събирам по 3 на нощ на 100 пъти не знам, днес вече са ми леко опънати нервите. А беше супер дневният сън вчера...не знам вече.  Приложението иначе е супер, вечер взе да заспива за 2 мин като спазвам посочения час, ноо после следва събуждането 100 пъти в първия час и половина и после през нощта знаете...

Робин, браво нас вас! Супер си расте бебка. Чети ги Нани, нани бебе, че аз късно си виждам някои грешки. Бебето явно трябва да може да заспива по различни начини, че като натежат е зор.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #77 -: Юни 25, 2021, 10:21:33 am »
Оправят се близначките ама аз ще откача.Вече са във фазата, че всяка иска това което другата дръжи, играе, има, иска и т.н.Което е някакъв ужас, защото в голямата част от времето те плачат и се бият, а аз съм рефер.
Аделина реве или мрънка денонощно, Габриела я бие когато и за каквото и скимне.Абе веселба!

*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #78 -: Юни 26, 2021, 21:03:39 pm »
За заспиването самостоятелно да си кажа-през деня не става при нас,вечер заспива сама ,от раз стана.Просто ме блъскаше веднъж и реших да не се боря с нея,оставих я в кошарата и заспа .
Аз ако мога да върна времето бих давала вода,ако ще й 30 мл на ден.Според СЗО не им трябва вода на децата,но аз не съм фен на СЗО ,освен това техните проучвания има значение дали са правени в Анадола,в Зимбабве или в Италия примерно .
За неспокоен сън,нямам много опит,само като е била болна е мрънкала вечер.Нани нани харесвам и по тяхната табличка се ориентирах .Сега спи по веднъж дневно,става в 9,спи към 14 и в 20 пак е задспала нощен сън.Онзи ден се ухили и видях нов зъб,спяща е по принцип,и ако се буди цяла нощ ще разбера,че нещо не й е добре.
Без климатици няма сън,пускаме във всички стаи,не мога и вкъщи да се потя.
Тук е кошмар,егати хранителната верига.Първо листни въшки ама многооо,след това калинки ,които дошли да ги изядат.Вчера тръгнаха едни мини осички,цъкам гугъл-били естествен враг на калинките.А техен естествен враг били хлебарките.Вървиш и я калинка те ухапе,я оса те кацне.
Павла,благодаря ,но няма да си тук.Много мило предложение,Зори много търси контакт с деца и щеше да е много щастлива.Вчерс бях при Александров,ще става дядо август на момче,младши почнал работа в МД и ходи рядко в АГ.И за пръв път от години ми се случи да отида на гинеколог и да ми каже -перфектна си,матка,яйчници ,всичко е топ.В понеделник отивам за генетични изследвания и следващият цикъл започваме .Стискам палци на моята реципиентка .Попитаха ме имам ли финансови претенции,казах че нямам,не е домати да ги продам.Искам само да ми бъде платена детегледачката,която ще гледа Зори.Работи в частна забавачка ,но ще се ангажира там персонално с нея,понеже са по-големи другите.
Вчера ходихме да й взимат кръв,блъсна лаборантката,но не изплака,голям герой е .
Маги,направо ми звучи като да плаче за едно уиски ситуацията .
*
Re: Нашите бебета и малки деца 4
« Отговор #79 -: Юни 27, 2021, 12:26:38 pm »
Привет, как сте в тия жеги?Ние сме на климатик в стаята, навсякъде.Иначе не се диша.Тери, ще каже как е лятото в Плевен, мисля че беше ужасена от горещината тук  :lol:

Близначките са целите на ситни пъпки от жегата ,но взе да им свиква кожата на тая жега и поизчезнаха.Аз мажа нон стоп с Уриаж, че а съм спряла, а се обострят нещата.Чакам с нетърпение почивката и от сега се готвим с моя мъж какво да взимаме на бебетата.

В сряда сме на ортопед с Аделина.Тя нали се оказа със слаби стави в комбинация с ранното изправяне и прохождане и се изкривиха краката.Започнаха вече да се прибират нещата, но замята едното краче по странен начин като ходи и стъпва на външната страна на стъпалото и взех направление.Та се надявам ако има проблем да е малък и да се коригира в ранна възраст.

И двете са много пораснали.Връзвам им опашки, много са сладки :) много големи, разбират, изпълняват като им кажа нещо.ОПитват се да се обличат, да си обуват чорапите, дават ръка като имат желание и така.Много различни са вече.