0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #480 -: Юни 20, 2021, 17:00:22 pm »
Лейди, ние също обиколихме доста свещенни места, чела съм и за ходжи, но ме беше страх, в предвид коментарите от хората по форумите.
И така веднъж прочетох за една жена, туркиня е, която помагала на хората за много неща и на много двойки да имат дете, дори от Чужбина идвали. Реших се и казах на мъжа ми и отидохме.
Без да казваме за какво сме, тя започна да казва какво работим и т.н. и всичко позна! Каза че ще имаме дете и тя ще ни помогне, е, да е жива и здрава ♥️ Каза каквото ни каза и заръча и като си тръгнахме и двамата не можехме да повярваме, че има хора с дарба.
Така че ако се решите, прочети за леля Хайрие от село Боян Ботево, в Гугъл мапс има и маршрута до там. Надявам се ако решите да я посетите, и на вас да помогне, но отидете с вяра ♥️ Отива се там и се чака, няма часове, само сряда не приема хора. Такса няма, всеки оставя колкото прецени.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #481 -: Юни 20, 2021, 21:46:29 pm »
Преди последното ин витро, една колежка ми беше казала точно за тази жена. Помогнала много на тях и на техни приятели и ми беше дала координати. Ние уж мислехме да ходим, но докато се наканим,за щастие беше успешен трансфера.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #482 -: Юни 26, 2021, 11:57:39 am »
Здравейте момичета, някъде назад в темата бях прочела за вит.Ц за след овулация ( ако не се лъжа). Сега пия лимони основно и се чудех дали е добре.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #483 -: Юни 26, 2021, 12:44:14 pm »
Витамин Ц по принцип укрепва тромбоцитите. След трансфер като прокървим и ни карат да спрем Аспирина и да пием голяма доза витамин Ц. Аз все още не разбирам как работи това с кръвосъсирването, но някак обратно ми звучи: за имплантация дават Аспирин, а при предозирането му Витамин Ц
Но от лимонов сок не мисля, че може да има проблем.
На мен докторката ми беше казвала да пия Аспирин в месеца, когато забременях. И изненадващо за мен бях и на Алое Вера по това време. А аз винаги го спирам при трансфери. Като разбрах, че съм бременна на секундата го спрях, но явно не ми пречеше. Пиша го, защото знам, че и ти го пиеше по едно време.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #484 -: Юни 27, 2021, 08:12:25 am »
Здравей, Тери
Надявам се, че сте добре :-)

Аз последните седмици направих ударна даза алое и сега ми е останало малко от втората бутилка. След овулация съм и се чудя и за това - дали да го спра. При мен за ендометриозата помага и след ешерихията реших една профилактика да направя.
А за вит.Ц се сетих, че покрай е.коли, АГ  ми беше казала , че може и  ударна доза ампула вит. Ц и след около 5-6 часа още една. Променя ph на средата и ако има бактерии може да подобри положението. 
Засега мисля с лимонена вода да продължа значи. А аспирина хич не ми действа ок нещо. Отделно съм се заредила с кринон и клексан и ще чакам този месец дали ще стане.

Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #485 -: Юни 27, 2021, 10:29:55 am »
Лейди, кога ще я правиш ЦС? При мен също беше без упойка( така мисля), имаше едни моменти, в които беше гадничко но не е някво ужасно -ужасно. Влезнах края на месец Май и те четох, накривих се и не писах, но много те мислих! Wide, аз също преди пиех алое даже сега пак се замислям да го почна. Мисля че след овулация не се пиеше алоето, да ти кажа. Оооо ще чакаме с теб значи!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #486 -: Юни 27, 2021, 11:05:20 am »
След овулация по-добре не. Аз написах, че и въпреки него забременях, но в секундата, в която видях, че съм бременна го спрях. Противопоказно е при бременност, както и вдига имунитета, пък нали ние все се опитваме да подтиснем имунния отговор към ембриона.
Иначе витамин Ц при цистит ми е казвал и уролог. По 1000мг на ден, за да намали pH на урината.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #487 -: Юни 27, 2021, 13:15:46 pm »
Лина, щом и ти казваш, с Тери ставате 2- спирам алоето за всеки случай :-)
Четох за кринон гел, че се ходи с него за по-добро усвояване, дано да ми действа по-добре от дуфастона. А също и за образуването на бели, по-твърди парчета. Може би като се движи човек има шанс да не става толкова твърдо или?
« Последна редакция: Юни 27, 2021, 13:18:15 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #488 -: Юни 27, 2021, 13:22:16 pm »
Това киселина да намаля киселинност е като твърдението, че лимонът прави средата основна.
С две думи- пълни глупости.
Тази мода с вит ц не мина ли? По едно време и пак лекуваха в един незаконен център в София с високи дози вит Ц.

Аспиринът не е доказано, че подпомага имплантацията, но тъй като не вреди, а и е евтин, ползва се масово.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #489 -: Юни 27, 2021, 13:58:52 pm »
Павла,  аз също се зачудих. За лимона като цяло знам, че въпреки киселия си вкус, прави средата алкална. Не знаех, че това може да има отношение към бактериите ( не се бях замисляла досега). Иначе като стана кризата с е.коли си изчаках антибиограмата, докторката изписа кой антибиотик да пия и пих в комбинация с боровинковия сироп на уринал. Следващото изследване беше чисто, но аз продължих да пия сиропа , защото бях притеснена да не стане пак.
После и за вит.Ц чух и реших, че лимоните са ок в случая.
Притеснението ми е, дали след овулация да спирам или не, защото пия напоследък доста( ясно, че не са като ампулите).

А за аспирина- като пия( изписан ми е през ден), ми е много особено и се чувствам направо гадно.
Ако има + тест, дали ще мога само клексан, например(без аспирин)?



Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #490 -: Юни 27, 2021, 14:28:50 pm »
Вит ц се приема до 1000мг. Тази доза може единствено да подобри имунитета. Нето спира кървенето,  нито маха бактерии, нито нищо.
Лимонът не алкализира нищо.
Боровинката съдържа гликозиди, антоциани и те имат протививъзпали свойства, антиоксиданти са, а също боровинките действат и като диуретик. Затова помагат, а не само защото съдържат вит с.

Аспиринът, ако не ти е ок от него, не го пий. Горе долу е все тая. Като забременее ще си слагаш НМХ първия триместър.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #491 -: Юни 27, 2021, 14:33:44 pm »
Аз отказах да слагам аспирин и НМХ. Бяха ми предписани през ден. Минах на терапия всеки ден Клексан. Докторката ми напълно се съгласи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #492 -: Юни 27, 2021, 14:38:11 pm »
Няма лечение през ден. Пълни тъпотии са това.
Аз бях и на двете и с двете успешни бременности.
Като трябва си се взима аспирин.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #493 -: Юни 27, 2021, 15:28:55 pm »
Мерси за разяснението, Павла.
Тери, ти защо не искаше аспирин?
И на мен репродуктивната ми беше казала след инвитрото ( ако беше успешно) - всеки ден клексан,въпреки препоръките да е през ден. Но не стигнах до там.
Засега ще почакам търпеливо.
:-)
« Последна редакция: Юни 27, 2021, 16:57:22 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #494 -: Юни 27, 2021, 16:53:09 pm »
Аз зацапвам от Аспирина и казах, че няма начин да го пия. Само месец преди това лежах на масата за трансфер и се пазарях какво да ми бъде терапията, защото не исках Аспирин, но пък по аптеките нямаше Клексан и Фраксипарин. Беше много кофти ситуацията тогава.
Хайде дано ти се наложи да си ползваш Клексана <3
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #495 -: Юни 27, 2021, 17:01:58 pm »
Мерси, Тери
Да, сега лятото дано е по-добре ситуацията с клексана.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #496 -: Юни 28, 2021, 10:26:23 am »
Павла, не знам защо твърдиш, че лимонът не алкализира, като го пише навсякъде - лимонът съдържа киселина, но и други вещества, които алкализират средата, като в крайна сметка те са с по-голямо действие от киселината.
На мен също ми предписаха да пия вода с лимон сега за повишаване Ph на урината - за детоксикация (Ph ми е 6, което не виждам да е чак толкова зле).
Също така не е вярно, че вит. Ц не спира кървенето, защото именно с него ми го спряха, когато кървях в 7-ма г.с. (+ калций).
Значи в 100 гр. лимонов сок се съдържат 53 мг вит. Ц. Колко лимонена вода може да изпие човек на ден?
Иначе въпросът за аспирина е доста спорен - някои го подкрепят, други не. А някой вместо него препоръчват Натаспин, както е и при мен случая.

WideD, успех този месец! Дано да ти се наложи да ползваш и Кринон, и Клексан!

Лейди, кога ще е снимката?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #497 -: Юни 28, 2021, 11:40:25 am »
На мен Витамин Ц ми беше предписан за точно обратното: да подкисели средата (да намали ПХ), за да избие не се развиват бактериите. Те живеят на по-високо pH
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #498 -: Юни 28, 2021, 12:41:47 pm »
Грейси, това, че го пише на много места не означава, че не е глупост. Ние сме в постоянна хомеостаза. За да протичат всички процеси както трябва, тази хомеостаза трябва да се поддържа. Тя не може да бъде повлияна от лимон, кисело мляко или каквото и да е. Няма как да алкализираме кръв или други телесни флуиди, както и не можем и обратното. Това, че силната киселина на лимона предизвиква локално стремеж на организма да я неутрализира с основни съединения и елементи, означава само, че балансът ни е непоклатим. Но е локално.
Основно можем да повлияем на пх на урината с пиене на вода.

Витамин ц, който си е аскорбиновата киселина, може да повлияе чупливостта на малките кръвоносни съдове, но не е кръвоспиращо. С него или без- все тая.
Митът за неговите вълшебни свойства мисля, че отдавна е развенчан. При прием около 1000мг може да намали продължителността на настинката с около 8-10%. При прием на 1000мг може да ти докара камъни в бъбреците.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #499 -: Юни 28, 2021, 14:41:30 pm »
Тери, аз знам, че вируси и бактерии не виреят в алкална среда. Не знам какво са имали предвид с вит. Ц, освен да засили имунитета.

Павла, тези неща, които споменаваш също ги пише някъде... Повечето неща, които твърдим тук, или сме ги чели, или някой доктор ги е казал. И в крайна сметка се оказва, че нямат никаква стойност, ако се отхвърлят от друг доктор или специалист. Малко се обезсмислят нещата в такъв случай тук във форума. Най-добре всеки да си слуша доктора (или себе си) и това е.

При всички положения на WideD не би трябвало да й навреди да си пие вода с лимон. Освен ако някъде не пише друго или някой не е казал друго.