0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #440 -: Май 29, 2021, 09:34:30 am »
Hris, това, че си на 40 или над 40 не бива да те отчайва. Аз на 37-38 вече бях отчаяна. Но виждам, че има случаи на забременели над 40. Знам, че от организъм до организъм има разлика. Знам, че и този път е наистина изморителен. Но ако силно желаете дете, и ако успееш да се успокоиш, сигурна съм, че един ден ще успеете.

Лято, какво стана с твоята бременна позната?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #441 -: Май 29, 2021, 11:44:41 am »
Грейси, сакчето е празно и си пи хапчето вече, а днес и следващото и е на преглед. Много ми стана мъчно, но за съжаление и това се случва.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #442 -: Май 29, 2021, 11:57:44 am »
Много жалко, да.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #443 -: Юни 01, 2021, 11:34:48 am »
Честит празник на децата на Зачатие! :-)
Честит празник и на нас - порасналите деца :-)
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #444 -: Юни 01, 2021, 23:17:18 pm »
Лейди,неоплют лекар няма.Всеки хвали този,при който е успял.Щом сменяте клиниката,намерете лекар ,който да ти отговори на всички въпроси,да ти вдъхне доверие на теб,на теб повтарям.Решенията са общи,но г@зът на който е всичко е един.Има лекари комерсиални ,има и не Моят толкова пари ми е спестил,че не е за разправяне ,него парите не го блазнят,колкото и странно да звучи .Ще намерите точният човек .
Хрисчето е случила на мъж,все така се обичайте и подкрепяйте ,Хрисче.За мен най-правилното решение е да си направите трансфер с ембриончето,толкова време ви чака .
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #445 -: Юни 04, 2021, 16:07:39 pm »
Последният ми клиент преди да напусна работа беше РепроБиоМед. Няма да изпадам в подробности, но моля ви, не ходете там. Работата ми беше да седя по цял ден по кабинети и лаборатории. Видяла съм доста неща. А гинекологичният ми преглед при шефката там, беше най-ужасният в живота ми.
Имаха много добри ембриолози когатоработех за тях, но те се преместиха в Адела.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #446 -: Юни 04, 2021, 17:39:34 pm »
Аз, както споменах в другата тема, съм в овулация. Вчера се видя лигавица 10 и фоликул 20 мм. По приложение също е днес, а и винаги досега пункциите ми (4 броя) са били точно на този 13 ден. И сега като ме хвана една болка. В целия корем, но предимно от дясно. Ами досега О ми е засичана, но винаги съм минавала с пункция след това и не бях обръщала внимание, но пък и друг път периодично си я имам тази болка. Ама едва сега си мисля, че може да я свържа с О точно. Просто не бях обръщала внимание дали е в този период. Обаче си боли доста. Ама дали е възможно? Подобна болка съм имала по време на стимулациите, но там последните 3-4 дни преди пункция го има и е с подуване като дори ми е трудно да седна нормално.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #447 -: Юни 04, 2021, 17:48:34 pm »
Аз овулациите определено си ги усещам. Боли ме. А яйчникът, от който ще овулирам следващия месец, започва да ме боли още преди цикъл.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #448 -: Юни 04, 2021, 18:40:43 pm »
При мен десния само е по-активен. Винаги той прави повече Я и по-добре се развиват. Левият е по-муден някак. Също така в лява тръба имам стеснение - пропуска, но с някакво забавяне. По време на стимулации болката винаги е съсредоточена в дясно, в ляво не усещам никакъв дискомфорт. Та сега на прегледа вчера се видя хубав, зрял фоликул в дясно. В ляво даже трудно се видя яйчник. Леко ме поотпусна, но още понаболява малко. Нямам търпение до августовския цикъл :)

Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #449 -: Юни 07, 2021, 10:41:02 am »
Здравей, Lady01, един малко по-различен въпрос, мислили ли сте с мъжа си да отидете при някой да ви "гледа" или не вярвате в тези неща
« Последна редакция: Юни 07, 2021, 10:42:43 am от momiche_f »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #450 -: Юни 07, 2021, 15:24:09 pm »
Здравейте,
Лято, аз съм пък така с левия яйчник- редовна овулация, а десния много рядко засичане на фуликул( но той е и опериран ) . По време на физиотерапия имах и в двата яйчника фулекули но пък бях около 2 или 3 цикъла след стимулация- може и това да е помогнало. И аз си усещам овулацията като съвсем леко прорязване( понякога и по-силно).
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #451 -: Юни 08, 2021, 10:13:06 am »
Лято, аз допреди да почнем опити за бебе преди 5 години май изобщо не знаех кога ми е овулацията, даже и кога ще ми дойде не усещах, само знаех на около 28-30-32 дни. Даже в началото на опитите също нищо още не усещах и не знаех. Но като почнах да следя Т и да чета и т.н., започнах да усещам болката при овулация. Сякаш все едно за първи път имам болка при овулация, а цял живот съм нямала. И всичко си се потвърждаваше и от фоликуметрии. Започнах и много ясно да познавам 3-4 дни преди да ми дойде - гадните болки ниско долу в матката.
Аз не съм много наясно с твоята история. Вие ще се пробвате ли с домашни опити или направо си чакаш трансфера?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #452 -: Юни 08, 2021, 17:37:26 pm »
Грейси, не помня дали съм я имала дори. Възможно е да съм я имала, но да съм я подминавала. Когато започнах стимулациите за даряване и беше по-осезаема заради повечето Я. При 3 процедури имам 3 пункции на 13 ден, при стимулацията за мен пак на 13 ден пункция. Тестовете също засичаха О на 13 ден и няколко случайни прегледа засичаха предстоящаили точно отминала О пак около 13 ден. Ще си чакам трансфера засега. Всъщност не сме били интимни от януари 2020. Първи януари :D. След това започнах стимулация, после ниска плацента, после хич не ми беше до това, после Криси спеше ори нас до април и още се осъзнавах къде се намирам, а сега не искам да рискувам с някоя бактерия или друго точно преди трансфер.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #453 -: Юни 08, 2021, 17:49:13 pm »
Ние също не бихме действали вкъщи за второ преди да си вземем ембриончето от клиниката. Не заради бактерии и т.н., ами някакво морално задължение, че иначе ги унищожават. Пък сме му треперили и сме се молили за него.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #454 -: Юни 08, 2021, 18:57:43 pm »
Е, те са 3. Няма как да ги взема всички, но поне с 1 ще опитаме. Иначе аз писах да се ползват за научни цели, а не да се унищожават просто така. Но да, това е едно от нещата, които ме провокираха да не се отказвам от идеята за трето дете :)

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #455 -: Юни 16, 2021, 17:20:26 pm »
Лейди, как мина прегледът при д-р Шефкетова? Май беше вчера, ако не се лъжа?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #456 -: Юни 16, 2021, 21:15:28 pm »
Здравейте  :D
Грейси, много си внимателна, да, вчера беше консултацията. След опита миналия месец бях загубила всякакви надежди, всичките си сили бях впрегнала и много се разочаровах от резултата. За това и не влизах да пиша тук.
Доктор Шефкетова беше много мила и внимателна, обясних през какво сме минали, разказах историята ни, а тя разпита подробно за здравословното ни състояние. На прегледа се видя само един фоликул 18 мм. в десния яйчник и няколко малки. Без да бърза, без да ме претупва, зададох всичките си въпроси. Предложи ми да направим цветна снимка на тръбите, защото моята е от 2018, а при ендометриозата има много сраствания. Тръбите не играят роля при инвитрото, но тя иска да прецени състоянието им, заради аборта миналата година и биохимичната. След това ще направим и ендометриална биопсия, не съм правила никога такава. Плана е да бъдат юли едната процедура, другата август и ако всичко е наред септември стимулация. Обясни ми, че те не предписват толкова високи дози лекарства при стимулация (много ме вълнуваше този въпрос. Мнението й относно двете изследвания е продиктувано от това, че иска да бъде сигурна преди следващ опит, че няма проблем, защото всичко се пишело на наш гръб и здравословно и емоционално. Та така, хареса ми, лошото е, че само аз влязох, заради ковид мерките не допускат половинките.

Момиче Ф, да, вярваме в тези неща. Обиколили сме църкви, манастири, чудодейни и Святи места. Бяха ни казали за един поп, който чете молитва против нечисти сили и магии, но още не сме отишли. Не сме ходили да ни гледат и май съжалявам. Преди време мислих да ходя на ходжа, но нещата се размиха във времето.

Лято, идва август 🥰 Мъничко остана! Как си?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #457 -: Юни 16, 2021, 22:03:35 pm »
Лейди, според мен цветната снимка е излишна. Ти си имаше вътрематочна бременност. Единствено хидросалпингс би имал отношение към загуби, но той се вижда на добър ехограф.
Биопсия може би, ама при вас има имплантация. Не знам, аз се мъчих с всички тези въпроси като теб и моята лекарка ми обясняваше, че нямам нужда от тях, а в Турция директно ми казаха, че не искат да ми взимат парите за тези процедури.

Една хубава стимулация ти трябва на теб. Не искам да те обърквам, просто знам, че всичко това струва пари и време. Дано наистина спазите плана за юли и август. Пускай междувременно документите за ЦАР, да може септември да си правите процедурата.
Важното е, че сте се стегнали и продължавате. С теб съм, знаеш. Винаги можеш да ми пишеш, когато имаш нужда
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #458 -: Юни 16, 2021, 22:59:20 pm »
За мен не е излишна снимка след 3г. Дори е полезно да я има човек.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #459 -: Юни 17, 2021, 06:12:28 am »
Лейди, благодаря, че питаш. Чакам си, но междувременно се занимавам с доста други неща и времето ми минава бързо и не само в очакване. Аз също се питах как си и имате ли вече нов план. Радвам се, че такъв е налице и има по какво да работите. Стиснати палчета и наесен с песен като първолаците да сме :)