0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #380 -: Май 23, 2021, 09:40:50 am »
Лейди за кураж ти споделям нещо.

Моя близка мина през стимулация, имаше 28 фоликула(не коментирам)Накрая само едно ембрионче.Теста и е положителен!

Успех момиче!

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #381 -: Май 23, 2021, 12:28:22 pm »
И аз имам едно въпроси. Става въпрос за моя близка. След ин витро чхг расте. Първият път е проследено на 48 часа, а после са пускани еднократни проби и сега в 7 + 3 седмица пуска нов на 48 часа, като се чака резултат от втората проба утре. За момента е над 6000. В същото време се вижда как, но не и сърчице. Дали са ѝ хапче, но тя не го изпи по моя препоръка и потърси второ мнение, където не е казала че е ин витро. Там също са видели само сак в 7 +1. Възможно ли е чхг да покачва стойност усилено при кухо яйце? Възможно ли е да не се вижда добре, защото жената е с наднормено тегло?

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #382 -: Май 23, 2021, 12:34:13 pm »
В тези седмици се гледа вагинално. Да расте чхг не е гаранция, че ще я бъде бременността. Аз бих изчакала още малко, до 8 гс примерно и ако пак няма нищо, тогава е ясно.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #383 -: Май 23, 2021, 13:02:05 pm »
Сърце се хваща при ЧХГ над 10000-14000, нещо такова бях чела преди. На теория й е ниско ЧХГ-то за тази седмица. Като преди сърце се вижда жълтъчно мехурче, което е първата ембрионална структура. На мен май в 5г.с. ми го видяха и в 6та сърце. Както е казала Павла, до 8 г.с. да изчака и ще стане ясно, като задължително преди крайни решения да иде при двама лекаря с добра апаратура.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #384 -: Май 23, 2021, 13:39:40 pm »
Била е в една частна и в майчин дом. В майчин дом за второ мнение и там са видели мехурчето, а от частната са ѝ дали хапче и трябваше да го пие в четвъртък, но я посъветвах да мине за второ мнение някъде с добра апаратура. Там не е казала за частната болница, нито че е ин витро. Посъветвали да я в петък и днес да пусне чхг и другата седмица да иде отново на преглед. Страхувам се да не я подвеждам или бавя излишно. Все пак не съм лекар, а ѝ дадох съвет да не послуша своя и да не пие хапчета все още.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #385 -: Май 23, 2021, 13:47:22 pm »
При наличие на жълтъчно мехурче, аз не бих пила хапче. Поне на този етап, това е първата ембрионална структура.  При жълтъчно мехурче дори не знам дали може вече да се говори за кухо яйце. Да слуша тези от Майчин дом, добре, че е отишла на втори преглед.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #386 -: Май 23, 2021, 14:03:06 pm »
Благодаря, Тери. В случая мен успокояваш повече май. И аз така ѝ казах общо-взето, но минава някакво време и аз самата започвам да си мисля "Ами ако ѝ давам напразни надежди, дали няма после по-тежко да го изживее, а аз да съм виновна за това?".

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #387 -: Май 24, 2021, 08:27:20 am »
Лято, дано да да е положителен изхода и да има бебе. Докато има надежда, трябва да се бори според мен.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #388 -: Май 24, 2021, 13:41:03 pm »
Помните ли, че в първите седмици ходих при един доктор в града и той в 6-та седмица ли беше не виждаше нищо в сака. Той смяташе, че нищо не е станало, но апаратурата му наистина зле в сравнение с клиниката. И като отидох в Тутракан 7+1 ден седмица, веднага чуха сърце, макар и слабо. Тогава и бях прокърви а, като според Сигридов беше от лигавицата заради лекарствата, а не от отлепване. В следващите дни малко се засили пулса. Възможно е наистина да е рано и там апаратите да не хващат. Стискам палци за твоята позната, Лято.

Лейди, как е при теб?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #389 -: Май 24, 2021, 14:42:50 pm »
Грейси, обадиха ми се днес ембриолозите, казаха, че продължава да се дели, но не знаели утре в колко часа да ни повикат за трансфер. Ще се обадят сутринта около 9 и ще се разберем. Ако стане бластоцист утре, трансфера ще е утре, ако стане в сряда, ще го замразят.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #390 -: Май 24, 2021, 14:57:49 pm »
Душица малка, дано продължава да се бори <3 Всички ти стискаме палци, малко ембрионче.
А защо ще го замразяват, а просто не се направи трансфер в сряда, каква е идеята, знаеш ли?
Аз, когато чаках за бластоцисти след инвитрото ми се обадиха да кажат, че са оплодени и след това 3 дена ни вест, ни кост. Стоях и го гледах този телефон, а той не звънеше. Много информация ти дават на теб, но поне всеки ден те информират, особено в почивните дни.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #391 -: Май 24, 2021, 15:08:21 pm »
Силно стискам палци Лейди. Не спирай да вярваш, че и вашето чудо ще се случи. Желая ти най-прекрасното ембрионче ❤️
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #392 -: Май 24, 2021, 15:34:13 pm »
Лейди и аз не пускам палците за вашето ембрионче. Но също като Тери се зачудих защо ще го замразяват, ако е в сряда?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #393 -: Май 24, 2021, 16:08:02 pm »
Според мен ще е нещо свързано с имплантационния прозорец. В клиниката на Владимиров много му обръщат внимание, но ако това е идеята наистина, един ден няма значение. Трансфер на бластоцисти на 6 ден никак не е рядко срещано явление.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #394 -: Май 24, 2021, 16:21:14 pm »
Блаходаря на всички ви ❤ Бори се душичката ❤
Ами още в деня на пункцията говорихме с Владимиров. Той каза, че това е схемата, защото съм поставила Декапептил-а във вторник и от четвъртък започвам с прогестерона. Това правело лигавицата готова за трансфер утре,  ако направим в сряда, вече ще е презряла. Дано съм запомнила правилно...
Иначе в петък като ми се обадиха ембриолозите и казаха, че ще се чуем чаааак в понеделник  8O аз им се примолих почти плачеща, че имаме само едничка надежда и ако е възможно да ни се обадят още веднъж съб или неделя, за да сме в течение. Дамата беше много любезна и си отбеляза, обади ни се в събота. Иначе те ги следят всеки ден и са дежурни в клиниката, каза че не им коства нищо.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #395 -: Май 24, 2021, 16:37:23 pm »
Според мен също е свързано с имплантационния прозорец.
Не е хубаво да се насилват нещата.
Лейди, вярвам, че всичко ще е наред.
Физически как си?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #396 -: Май 24, 2021, 18:06:06 pm »
Павла, продължавам да съм с много силно главоболие от 8 дни насам. В момента пия течен аналгин, аналгин таблетки и парацетамол, но от утре ще трябва да спра с всички обезболяващи и се притеснявам, как ще е. Корема ми е надут и чувствам тежест, но това не ме притеснява.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #397 -: Май 24, 2021, 21:35:04 pm »
Лейди, много силно стиснати палци за утре! Дано утре да е трансферът.
В Тутракан всеки ден се обаждат ембриолозите. Такава им е практиката. Само не съм хващала празници, но сигурно са там и звънят.
За имплантационния прозорец не съм сигурна, но д-р Владимиров си знае. То трябва да има специално изследване, за да се знае точно. Сега само се предполага. Много ме съмнява, например моя ембрион, който оцеля, да се е имлантирал на 5-ти/6-ти ден. Според мен по-късно е станало. Но не съм специалист, те си знаят.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #398 -: Май 25, 2021, 07:07:33 am »
Лейди, дано всичко е наред и днес си прибереш ембриончето. Ти вече доста почака сякаш.
За моята позната - чхг се е вдигнало с 500 единици за 48 часа и така от 6200 и е 6700. Мисля, че на тези стойности вече не се говори за удвояване и 500 не е малко покачване, но реално не знам дали добре се покачва. Има час отново за преглед на 27 май. Каза, че не иска да си пие хапчето до последно, но си говорихме, че отлагането няма да ѝ даде повече шансове и ако в 8 седмица няма сърце, то натам е безмислено да чака повече и трябва да планува по-скоро следващите си стъпки.
Аз имам час за 7 юни пък, тогава ще плануваме кога да започнем зет процедурата :)

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #399 -: Май 25, 2021, 08:18:16 am »
Лято, не се покачва добре според мен. По това време все още се удвоят.нека иде на преглед и ще й кажат лекарите какво да прави, но след 8 г.с. няма закъде да чака повече, ако няма сърце според мен.

Лейди, още рано-рано се сетих за теб и си помислих, че си будна и нервна. Не знам дали ти пожелавам трансфер днес с тези физически неразположения, пожелавам ти бебчето да стане бластоцист, пък трансфер, когато е писано.
Лято, сериозно си се захванала. Много хубаво, че Васил така добре приема Криси и можеш да си мислиш за още едно вързопче щастие
Бъди промяната, която искаш да видиш в света