0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #460 -: Юни 17, 2021, 07:41:08 am »
Междудругото по темата за баячките и гледачките. По едно време вече се подигравах на себе си и казах на др Даскалов, че дори на ходжа съм ходила. Като казвайки го на медицинско лице очаквах да ми се смее. А той каза: "Това е чудесно, такива места дават на хората успокоение, понякога им действат все едно са били на психолог".
Моята инвитро лекарка също ми говореше за църкви (тя е доста вярваща) и за коланчета (Лейди ги знае). И аз: "То ако ми е писано ще стане", 4 години по-късно си нося коланчето и не смея да го сваля, за да го изпера.
« Последна редакция: Юни 17, 2021, 07:43:28 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #461 -: Юни 17, 2021, 14:36:22 pm »
Радвам се, че си доволна от д-р Шефкетова. Аз бях само веднъж при нея - за уговаряне на час за хистероскопия. Но после се отказах и я направих в Русе (първата ми). На мен също ми направи впечатление, че е внимателна, но доста мълчалива при мен. След като ме погледна на видеозон, каза, че ми е късна овулацията. Аз изкоментирах, че съм си мерила БТ и би трябвало да е била на 14-ти ден, а прегледът беше 17-ти ден май. Тя нищо не каза, замълча си. Но аз съм се натъквала на много лекари, които се смеят на меренето на БТ и не го смятат за сериозно. Както и да е. Иначе във фб следвам страницата й и там тя все публикува интересни неща, които са по-скоро окуражаващи за двойката, вместо стряскащи, както при д-р Сигридов.
Ако смятате, че имате нужда от изследванията, които ви е препоръчала, направете ги. И както казва Лято, на есен с песен. Много ще се радвам и на двете ви да си бременеете заедно. Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #462 -: Юни 17, 2021, 18:02:39 pm »
Лято, дай Боже на есен да бременеем заедно ❤ Радвам се, че си добре и се разсейваш  :D Лятото е по-подходящо за изчакване, морета, слънце, разходки и времето наистина минава бързичко.

Цветната снимка я иска освен заради сраствания и заради хидросалпингс (просто бях забравила думата  :oops:). Ще я направя, още повече, че от два месеца цикъла ми е особено болезнен, такова чудо не е било никога и ме притеснява дали не се е върнала ендометриозата. С двете изследвания ще съм наясно, мисля... 
Цветната снимка може ли да се направи без упойка? Питам ви защото попитах на регистратура за цени на двете изследвания. Отговориха ми, че цветна снимка е 250 лв. и упойката е още 250 лв.,!!! но те препоръчвали да се прави без. Та ми стана чудно дали болката е непоносима.

Тери ❤ Благодаря ти, знам че мога да разчитам на теб!
Аз след като носих коланчето 1 год и го свалих, го слагам в калъфката на възглавницата си и спя с него 🥰😁
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #463 -: Юни 17, 2021, 18:55:19 pm »
Lady, може ама всички лекари ще ти препоръчат да я направиш с упойка.  Ако е без упойка и те заболи, може да направиш спазъм , да изхвърлиш контраста и да даде фалшиво лъжлив резултат.
Ако не се лъжа в Пловдив правих при д-р Даскалов ЦС в Медикус Алфа под пълна упойка и май цялата процедура струваше 250лв
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #464 -: Юни 17, 2021, 20:22:34 pm »
Лейди, аз правих цветна снимка без упойка. Това беше преди около 4-5г. и тогава лекарят, който я прави в Щерев, беше отпуска, а аз си бях пуснала изследванията и не исках да изпускам. Та по този повод се наложи да прозвъня доста болници, защото беше трудно да си запазя час без да имам лекуващ лекар там. И навсякъде реагираха супер странно като споменавах упойка и казваха, че се прави без. Вярно, че са минали и немалко години и може би са се променили нещата, но тогава беше така. Болката ми беше като при цикъл, но моите тръби не бяха запушени, не знам дали болката е по - силна, ако не са проходими. Най - неприятно усещане ми предизвика защипването на шийката, но то пък е за секунди.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #465 -: Юни 17, 2021, 20:32:57 pm »
Имам 3 снимки без упойка. Никакъв проблем не е според мен. Във Франция също беше без упойка.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #466 -: Юни 17, 2021, 22:29:52 pm »
Ами ще я направя без, щом вие сте я правили така, аз също ще издържа. Честно казано ми се струва, че 250 лв. са много за една упойка! Ще говоря и с доктор все пак, от гледна точка на това, което Тери каза.
Защо всяка крачка напред, трябва да бъде придружена с толкова много решения от наша страна?!! А още не е дошла най-важната част... Благодаря, че сте до мен!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #467 -: Юни 17, 2021, 23:25:46 pm »
Лейди, радвам се че сте се харесали с Шефкетова.Аз съм била при нея в Надежда, много спокойна и обясняваща е.

Моята цветна снимка също беше без упойка преди много години.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #468 -: Юни 18, 2021, 04:59:05 am »
Мислех, че всички сте били с упойка. На мен д-р Даскалов специално ми обясни това със спазъма и защо той прави ЦС с упойка. После и от други  жени го бях чела, както и от такива, които реално са направили спазъм. Но за 250лв и аз бих се замислила
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #469 -: Юни 18, 2021, 10:07:59 am »
Аз също правих 2019 година без упойка, но ми изписаха едни обезболяващи свещички по схема. Хич не вярвах, че хващат, но от нас до болницата не си усещах дупето. Обаче от много четене по форуми и групи се бях спекла от притеснение колко ще боли, а нищо не усетих на процедурата. Леко сякаш като щипане от контраста. Едната ми тръба пропускаше идеално, а другата имаше забавяне (явно някакво стеснение).
« Последна редакция: Юни 18, 2021, 10:09:35 am от Лято »

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #470 -: Юни 18, 2021, 10:32:55 am »
Първата ми цветна снимка направих в Русенската болница, като АГ, при която ходех, го организира заедно с д-р специалист образна диагностика... Беше без упойка, имаше много неприятно усещане при отварянето на шийката (или каквото там се прави), иначе друго не се усеща. Взеха ми 30 лв (2018 г.)
След това повторих снимката в КИРМ Плевен 2019 г. за по сигурно заради инфекции, които не се знаеше от кога са. По-точно снимката се прави в Св. Пантелеймон и беше под упойка (150 лв всичко).
И пак правих цветна снимка 2020 г. при д-р Л. Бойчев, за да е сигурен той, пак под упойка. Беше 250 лв май (или 220 лв.).
Според мен може да има някакво объркване в цените, Лейди. Провери още веднъж за всеки случай. Със сигурност ще изтърпиш и без упойка, но защо да си го причиняваш, ако може с упойка за 250 лв общо. Дано да е така!

« Последна редакция: Юни 18, 2021, 10:35:14 am от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #471 -: Юни 18, 2021, 16:54:35 pm »
Задължително ще попитам още веднъж, но ако вярно съм разбрала, ще се поставя от свещичките, за които Лято говори. Страхотна идея! Предполагам, че преди това трябва да кажа на доктора за тях обаче, за да не стане някоя беля.
Тери, помня, че преди време коментирахме разговора ви с доктор Даскалов за спазмите по време на ЦС.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #472 -: Юни 18, 2021, 18:46:33 pm »
Лейди, разбира се, че е редно да го обсъдите за тия свещички. правих снимката в края на 2019 година при д-р Тихомирова в Надежда и самата тя ги предложи като вариант и ми ги изписа. Досега не съм срещала из форумите и групите някой друг, който да ги е ползвал. Мислех си и аз, че по-скоро са за психическо успокоение, но буквално си удетих дупето все едно не е моето. Пътувайки с автобус към болницата седях на седалката и не си усещах седалището, но и тоалетните позиви не усещах. Беше много странно преживяване, защото не очаквах да действат изобщо.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #473 -: Юни 18, 2021, 18:59:09 pm »
През 2009г. правих снимка в Малинов без упойка. Тогава изписваха свещички Профенид.
Еми, не бих казала, че не ме е боляло. Но се преживява, де :)
До състояние на тръбите, до праг на болката е и все пак всеки организъм е различен и различно понася процедурите.
Успех на всички, на който каквото му предстои...
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #474 -: Юни 18, 2021, 19:09:26 pm »
Момичета, една позната е с АМХ  0.4. д-р Даскалов й е казал бързо да се ориентира към инвитро.
Аз я посъветвах да изследва витамин Д, да започне Фх про и да започне НВВМ режим (тя е с ПКЯ и  проблеми с гликемичен индекс). Идеята ми  да я посъветвам така беше да видгне АМХ до 0.5, за да кандидатства по фонда. Според вас след колко време може да очаква резултат й дали е прекалено рисковано да чака резултат при толкова ниско АМХ
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #475 -: Юни 18, 2021, 20:08:48 pm »
На колко е години?
Аз не бих чакала повече от 2-3м, точно да направя изследванията. Аз обаче съм над 35г вече, така че това е от значетие.
Моята изключително близка приягелна, за която бих дарила Я, с АМХ 0.3-0.5 вариращо, с полипи и с други дреболии, с лек мъжки фактор е бременна. След инсеминация, но е бременна. На моята възраст е. Така, че това с изчакването е относително, ако другите й неща са относително добре. При моята приятелка беше късмет, защото при нея и фсх беше доста мръднал.
   
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #476 -: Юни 18, 2021, 20:15:30 pm »
На 33 години е. Ще правят процедури с донорски материал(мъжки). Всичко е вкарала в норми ТСХ, ФСХ, ЛХ.
Доста време е била с високи ТСХ, но лечението е дало резултат. ФСХ й беше високо преди месец, само бутна ТСХ на 1.7 и ФСХ: ЛХ са 1:1 в момента. Сега ходи на фоликолуметрия и уж расте доминантен фоликул. Аз затова се надявам, че може с добавки малко да се подобрят нещата при нея. То така или иначе трябва да се направи ЦС, което си е месец. Ще я посъветвам да помисли и за генетични изследвания за тромбофилия, според мен не трябва човек да чака загуби, че да ги пусне, особено, когато времето те притиска
« Последна редакция: Юни 18, 2021, 20:22:47 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #477 -: Юни 18, 2021, 20:32:40 pm »
Предложи й вълшебната добавка и вит д. Докато направи изследванията ще се бутне, което е за бутане.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #478 -: Юни 18, 2021, 20:37:23 pm »
Казах й, ФХ Про, витамин Д и НВВМ все ще помогнат. Малко ли деца станах с тази "схема" във форума.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #479 -: Юни 18, 2021, 21:01:05 pm »
Станаха. Ей то на Борито се катери по мен и ме удря с една въдица, дава ми чашата с вино и вика 'пи, пи'.