0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #520 -: Юли 03, 2021, 12:27:59 pm »
Грейси, казаха да е под 3 и то е толкова. Нищо не пия, нямам проблем с щитовидната по принцип.
Лейди, пусна ли кръвен?

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #521 -: Юли 06, 2021, 19:15:32 pm »
Мерси, Грейси ,ще почета и за Витекс.
Засега от овабууст добавката минах на fh pro,но само по 1 на ден, че иначе ми идва в повече.
Лято, супер! На мен с еутирокс ми го поддържат тсх около 1-2 и са ми казвали, че 1 е супер, но знам, че около 2 също е ок.
Лейди, може и от времето да е, но за всеки случай не се претоварвай .
При мен нещата не станаха този цикъл. 
« Последна редакция: Юли 06, 2021, 19:26:11 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #522 -: Юли 07, 2021, 10:33:02 am »
WideD, съжалявам, че не е станало. Но нов месец - нов късмет! Аз също съм на еуторокс и съм между 1 и 2. Може за трансфер да е различно изискването.

Чакаме новини и от Лейди...?
« Последна редакция: Юли 07, 2021, 10:38:45 am от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #523 -: Юли 07, 2021, 12:39:17 pm »
Доколкото си спомням, искат го така заради това, че се покачват около 5 пъти стойностите при забременяване и до 10 трябва да е. Така ако е около 2, ще бъде евентуално 5х2 =10. Но го говорехме с приятелка това, не ми го е казвал лекар.

А при мен тъпото е, че имах ясна бледа черта, която стана по- силна (пак бледа) на др ден, но кръвния след това беше отрицателен. Стерилна урина даже пусках , да не би да е от бактерии и инфекция нещо, но беше добре резултата.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #524 -: Юли 07, 2021, 12:53:21 pm »
Това за ТСХ на мен ми го каза доц. Русев, така че е от доктор. Става въпрос по време на имплантация, че се повишава. Ама все пак е възможно при ЗЕТ да са различни нещата. Те си знаят там в клиниката.

А ти кога пусна кръвния? Веднага на деня, когато си видяла чертата или след това. Ако е на друг или по-друг ден, е възможно вече да е паднало. Аз съм имала бледи черти на 7-8 ден след овулация, но след инжекция Хориомон, т.е. от лекарството. След 9-10-ти ден е изчезвала. Имах и без инжекция веднъж бледи черти, тогава беше биохимична. На 14-ти ден след овулация ЧХГ беше 14, на 17-тия ден беше 18. И после след няколко дни на уринния нямаше черта, докторът каза нищо не вижда в матката, изписа дуфастон за 5 дни и като го спра, щяло да дойде и така и стана още преди последното хапче.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #525 -: Юли 07, 2021, 15:46:01 pm »
Това с 5х покачване го търсех написано някъде, но не можах да го намеря. Някой, ако има статия, би ли ми я дал или пак е от небивалиците.
При забременяване е хубаво да е под 2, а на някои места пише и под 2,5. Това е и за първи триместър. За 2ри и 3ти не повече от 3.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #526 -: Юли 08, 2021, 20:59:37 pm »
Грейси,
Кръвния го направих след като беше станала по-ясна чертата. 3 дни преди това нямаше никаква. Без инжекции бях. Заради епидемията хич не ми се ходи по лаборатории, но явно трябва за да започна терапията възможна най-рано.

Павла, търсех и аз като стана на въпрос за тсх, ще пиша ако намеря.

На мен ми беше 3,8 преди да започна еутирокса и ми казаха, че трябва да е по-ниска стойността. Но малко ме е яд, че не пробвах да го сваля с добавки, спорт или да намаля стреса, а не да почвам да пия хапчета.

Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #527 -: Юли 08, 2021, 21:48:45 pm »
Естествено, че с хапчета. Не знам защо всички бягат от лекарствата.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #528 -: Юли 08, 2021, 22:08:03 pm »
С хранителен режим и хомеопатия може да се поддържа ниво на ТСХ в нормите за всеки човек, но много трудно достатъчно ниска за забременяване. Коментирала съм го с жени преди кабинета на моя хомеопат д-р Юрукова. Не успяваха да поддържат постоянни ниски стойности.
Иначе на мен моята докторка ми е казвала това с повишението на ТСХ 4 пъти при имплантация, но не съм открила медицински материал, който да го потвърждава.
« Последна редакция: Юли 08, 2021, 22:16:05 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #529 -: Юли 08, 2021, 23:40:40 pm »
Не знам от къде се черпи информация. Чак завиждам да тази апокрифна информация. Искам и аз достъп.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #530 -: Юли 10, 2021, 13:44:23 pm »
Моето малко чудо приключи.
От последната пункция имах две Я оплодиха се, трансферера ми бе свеж на трети ден. Размразиха и снежинката, но тя не оцеля. Спря развитие на петия ден преди да я замразят.
Трябваше да пусна кръвен във вторник, но не издържах и направих пиклив в понеделник. Беше отрицателен.
Преди да го хвърля на 10 мин.  (  пишеше, че резултата се отчита м/у 3-10мин.) видях някаква следа от подобие на черта.
Психясах се и отидох да пусна кръвен, резултата бе ЧХГ 12.18. Във вторник (12 ден от трансфера) ЧХГ 11.73. Днес 2.34. Спирам лекарствата и на този етап приключваме с опитите за дете...
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #531 -: Юли 10, 2021, 13:50:27 pm »
Хрис съжалявам.

ТСХ е хормон, който се влияе от много неща не само от стреса.Отделно е производен на фТ3 и фТ4, за това се пускат пълен пакет хормони и се следят и техните нива, не само на ТСХ.Всичко е комплексно там.Няма човек, с проблеми с щитовидната, който да ти каже да не пиеш хормон.Няма хомеопатия, няма каквото и да е което да може да помогне.Да може да се стигне до ремисия, но трябва да се направят изследвания за вътрешни възпаления, да се мине през АИП, да се промени изцяло начина на живот и пак да се пие хормон, който може бавно да се намалява, заради гордните неща.Има изключително малко хора преминали през това и после едни малко възпаление в организма ги връща в начален етап.
Павла, ще гледам да ти изровя информация за това което пиша, че последно се интересувах преди 3-4 години, реших че не мгоа толкова а се забия в изследвания и търсене на какво ли не, заради щитовидната и продължих да си пия хормона.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #532 -: Юли 10, 2021, 13:58:29 pm »
Хрис, толкова много съжалявам... Прегръщам те силно.  :bighug: Знам какво е чувството. Знам колко е трудно да продължиш напред, но много бих искала да го направите. Човек не трябва да се отказва. Знам, че за всеки човек визията за живота е различна. Но все пак вие имате още малко време. Починете си известно време и после помислете как да продължите. Следя една американка във ФБ, която има програма за забременяване чрез здравословен начин на живот, определени добавки (за прочистване на червата, коензим Q10, витамини и други подобни, необходими за женското здраве) и методи от китайската медицина (акупунктура). Много жени в групата имат успешни бременности и родени бебета благодарение на тази програма след неуспешни инвитро процедури. Аз също ужасно много се притеснявах за годините, че вече става късно, но има жени, които раждат и през 40-те си.
Успех ти желая, Хрис! Моля се нещата да се наредят при вас!
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #533 -: Юли 10, 2021, 14:50:22 pm »
Хрис, толкова много съжалявам! Кураж каквото и да решите. Много прегръдки
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #534 -: Юли 10, 2021, 14:52:12 pm »
О, Хрис, не знаех, че сте в процедура. Не се отписвай! Щом стана, ще стане пак.
Прегръщам те силно, скоро и на живо.

Маги, аз това за петорното, десеторното покачване на тсх при забременяване, това търся да прочета някъде. 
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #535 -: Юли 10, 2021, 22:52:43 pm »
A, това няма къде да го прочетеш.Моето ТСХ не е мръднало при всичките ми забременявания, няма нищо че съм с Хашимото над 10 години.Имам 4 бременности, две от тях завършили ОК и при четирите съм пускала ТСХ, не е било мръднало.Но Русев както знаем, а и другите освен имунология са учили паралелно ендокринология, хематология и всичко завършващо на -огия!

Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #536 -: Юли 12, 2021, 17:47:59 pm »
Много, много съжалявам, Хрис... :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #537 -: Юли 13, 2021, 11:00:32 am »
Съжалявам, Хрис.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #538 -: Юли 15, 2021, 10:08:14 am »
Хрис  :bighug: Знам, как се чувстваш, трябва да го преживееш, каквото и да ти кажа, няма никакво значение. Горе главата!
При мен Ц закъсня 3 дни, дойде доста оскъдно и кратко , без почти никакви болки, странна работа,  но в тези жеги и разбъркани хормони, ясни са нещата.
Правих цветна снимка във вторник, резултата е ок и двете тръби пропускат, не се виждат изменения или проблем. Все още не съм го обсъдила с доктор. Направих я без упойка, доктор Шефкетова ми предписа свещичките за които говорихме с вас- Профенид. Докотора, който извърши процедурата беше страхотен и внимателен, болка имаше много лека, все едно всеки момент ще ми дойде цикъла. Страшно доволна съм!
Въпроса е, че пуснах АМХ и резултата ме втрещи. Миналата година януари беше 3.6 и нещо по спомени говоря. Този януари беше 2.94, а сега е 5.65! Мерните единици и референтните стойности са еднакви навсякъде. Как така се е повишил след 2 стимулации и на какво може да се дължи според вас?

А относно ТСХ, на мен ми се повишава по време на стимулация и трансфер, заради медикаментите.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #539 -: Юли 15, 2021, 10:24:46 am »
Лейди, радвам се, че тръбите са ок и АМХ ти е високо. Възможно е да се е  повишило от добавки, които пиеш или начин на живот. На мен ми казаха, че не вярват на лаборатория Рамус - там АМХ беше ми излязло 6 и нещо. После в клиниката, като пуснах след 3 месеца, беше 2 и нещо. Беше и след една лека стимулация с Фемара за инвитро. Така че, възможно е от лабораториите да е разликата, но може и от подобрение на организма ти. Но така или иначе си е ок. Сега следващия месец биопсия ли ще правиш?

Относно ТСХ, и аз не можах да намеря конкретно това за покачването. Има статии, в които пише, че нещо тиоридно се покачва, което повлиява ФТ3 и ФТ4 и вече оттам ТСХ. Но пише, че може да се покачи, а не че е задължително и било свързано с ЧХГ хормона. Обаче наскоро говорих с една приятелка и тя ми разказа как прекараният Ковид й се е отразил. Тя роди миналата година второ дете и по време на бременността се е отключил Хашимото - имала е стойности до 7 или 9 на ТСХ и повишени антитела преди лечението. Останала е на хапче след раждането и след като прекарва Ковид, ТСХ е скочило над 100, а антителата над хиляда. В тази връзка си мисля, че е възможно ТСХ да скача в резултат на имунната система. Но това е мое предположение, не съм чела научна литература.
« Последна редакция: Юли 15, 2021, 10:27:57 am от Gracy »