0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #980 -: Май 10, 2022, 19:04:03 pm »
Задържан фоликул може да е. ЛХ се вдига, но не настъпва самата овулация. Случвало ми се е няколко пъти, но винаги са се резорбирали сами. Имайки предвид, че ти си с ПКЯ под въпрос, е възможно. На мен са ми изписвали противозачатъчни, за да се резорбират. След стимулация имах 4 задържани и 10 дена бях на противозачатъчни. Ти си си в България, ако се забави 10 дена цикъла, иди на лекар да те видят.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #981 -: Май 11, 2022, 17:40:13 pm »
Включвам се с невероятна новина - на втория месец опити след възстановяването на цикъла имам положителен тест, резултат 135! В шок съм! Не знам колко ми е закъснението, не усетих овулация, в пълно неведение съм. 37 ден ми е днес. Ще повторя теста в петък. Не знам трябва ли да слагам Кринон, също и Клексан трябва да ми изпишат. Плюс още кърмя.
« Последна редакция: Май 11, 2022, 17:45:54 pm от Robin »
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #982 -: Май 11, 2022, 19:42:39 pm »
Робин, чудесна новина! Браво, страхотно! Леко да минава и скоро да гушкате прекрасно братче или сестриче на София !
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #983 -: Май 11, 2022, 20:22:37 pm »
Честито, Робин. Браво за смелостта. Пожелавам ти лека бременност и енергия. С Кринон никога няма да сгрешиш. Повече Прогестерон не вреди, но ако расте чхг и нямаш зацапване, вероятно не ти трябва.
Д-р Даскалов ми беше казал, че сме много фертилни след раждането и да действам,.
Страхотна новина, дано всичко е наред и да си растат заедно дечицата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #984 -: Май 13, 2022, 11:38:33 am »
Благодаря ви, дано наистина всичко е наред. ЧХГ днес е 299, от предния тест са минали около 40 часа, удвоява се, но с предната бременност стойностите бяха доста по-високи. Пуснах и прогестерон - 112 nmol/l (реф  стойност за 1ви триместър 35-141). Понеделник съм на преглед в клиниката.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #985 -: Май 13, 2022, 13:38:33 pm »
Робин, казях ти, че бързичко ще стане. Страхотна новина!
На колко е малката и каква ще им е разликата?
Според мен е хубаво да започваш НМХ, ако имаш тромбофилия, а и прогестеронът няма да навреди. Около 5гс трябва да си.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #986 -: Май 13, 2022, 14:13:28 pm »
Честито, Робин. Няма нищо по-хубаво от положителен тест ♥

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #987 -: Май 13, 2022, 16:13:07 pm »
Павла, да беше права, явно след раждане наистина по-лесно стават нещата, на втория месец стана, май и при теб беше същото?  🥰 Понеделник ще искам рецепта за Клексан и ще питам за Кринон, затова към клиниката се насочих, там са на ясно за какво става въпрос. София става на 1 г. другата седмица, значи разликата би била 1,7-8 месеца.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #988 -: Май 16, 2022, 12:05:12 pm »
Робин честито! Лека бременност с прекрасно и здраво бебе ти желая!

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #989 -: Май 17, 2022, 16:54:11 pm »
Благодаря, Маги! Вчера на прегледа се видя сакче, макар и трудно, даже и точица вътре. Докторката каза, че явно овулацията е била късна, определи бременността в началото на 5та седмица,  предният и единствен цикъл ми беше също дълъг - 34 дни. Започнах Клексан и Кринон. Каза преглед за сърце най-рано след 2 седмици.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #990 -: Юни 02, 2022, 06:06:32 am »
Робин, и тук да ти честитя чудесната новина! Но явно вие сте си работили по въпроса, за да се случи. Много хубаво, много се радвам за вас!

За мен това е голям кураж. Аз все още се пазя и не знам дали мога да гледам още 1 дете. Малко ми идват на нагорно сега задълженията. Вярно, че имам и за едно пораснало дете да полагам някакви грижи, но макар и по-малко да са грижите, то се събира. И все пак да споделя, че цикълът ми е малко странен. То и преди да забременея имах цикли със зацапване 3-4 дни преди да ми дойде. Сега, предния месец зацапа 7 дни преди да дойде, спря и после 2-3 дни преди цикъл пак зацапа. Но и малко закъснях и си помислих да не е станало нещо без да искаме. Този месец пак така малко по-рано взе да зацапва и се точи на спиране и тръгване няколко дни. Та се чудя на не хубаво ли се променя цикълът и ако реша някой ден за още едно дете, дали ще мога да забременея или пак ще трябва помощ - инвитро.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #991 -: Юни 02, 2022, 13:48:51 pm »
Честито Робин! Лека и прекрасна бременност и от мен! :)
Редно ти  е да пуснеш нова тема!  :wink: