0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #960 -: Март 21, 2022, 09:34:02 am »
Аз подкрепям мнението на Лейди. Моите бледи черти не се развиха заради нисък Прогестерон. Последния път започнах с терапия, чертата беше тънка като косъм и се виждаше под определен ъгъл на светлината на прозореца. тази черта е моето най-голямо щастие сега.
При Прогестерона положението е: колкото повече, толкова повече
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #961 -: Март 22, 2022, 16:35:22 pm »
Здравей отново съм тук... Днес до като бях на работа имах леко бледо розаво зацапване и аз не знам какво е това зацапване но после спря. След обед отидох на преглед но все още е рано да се види дали има бебче. Казаха ми да си пия фолиевата киселина а утре сутринта трябва да си пусна изследвания за щетовидната жлеза защото ми обясниха, че имало някакъв хормон който показва как ще се развиела бременността. И в четвъртък пак съм при нея... А днес от любопитство пак си направих тест за да видя дали не си внушава ама неее взеха да стават все по розаво чертичките. Първо бяха бледи а сега се виждат ясно 🤗
Ами ще чакаме.. Дай боже наистина всичко да е наред! [img[/img]
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #962 -: Март 22, 2022, 17:07:19 pm »
Зацапването може да е от имплантация, но може и да е от нисък Прогестерон. Прочети малко по-нагоре на Лейди историята. Аз на твое място веднага бих изследвала Прогестерон и бих взела дори превантивно Утрогестан.
Един флакон Прогестерон сложен навреме спаси бременността ми след зацапване. В момента Прогестерон ти е много по-важно от щитовидната жлеза
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #963 -: Март 24, 2022, 07:45:05 am »
Здравейте започнах да пия дуфастон 2x1 и но-шпа 3x1 заради болките а дуфастон заради зацапването.... Дано всичко е наред....
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #964 -: Март 24, 2022, 10:09:10 am »
Чудесно е, че АГ е взел мерки. Вярвам, че всичко ще е наред и зацапването спре!
Пиши, как се развиват нещата. Стискам палци! 🤞
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #965 -: Март 24, 2022, 23:15:00 pm »
Здравейте момичета!
Днес все пак ме пратиха при ендокринолог защото TSH е било високо 3,13 а трябвало да бъде под 2,5 за да се развивала правилно бременността. Видяха ме пак с вагинален ехограф но все още не се видя нищо. Ендокриноложката ми изписа л тироксин който ще го пия 30 мин преди закуска. И после на 19 другия месец пак да направя изследвания. Притеснява не едно! Знам, че е рано но и тези болки понякога са силни като ПМС само, че повече ме придърпват яйчниците или слаби или ги няма. При първата ми бременност нямах  такива болки. И това зацапване вече го няма.
Казаха ми другия месец към 6 да отида на контролен. Тогава предполагам ще се види нещо! А до тогава ще си пия всичко!
И ще де пазв повече тъй като съм и на работа. Не вдигам тежко но понякога ми се налага да стоя права на касата. Работя по 8 часа! Дано и се надявам всичко да е наред!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #966 -: Март 25, 2022, 08:12:20 am »
Не е чак толкова високи това ТСХ, при имплантация се вдига, така че може да е оттам. Но и да е хронично завишение, Л-Тироксин ще го смъкне. Аз го пих цяла бременност.
Болките са нормални, матката се разширява при бременност. Зацапването не беше нормално, хубаво е, че си започнала прием на Прогестерон. Защо не си пуснеш кръвен тест, за да знаеш добре ли се развива бременността? Предполагам докторите ти не са с най-добрите ехографи, та не се вижда нищо все още
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #967 -: Март 30, 2022, 20:38:18 pm »
Здравейте казах ви, че ще пиша какво става.
Днес бвх на работа и отново прокървих и се обсдих веднсга на докторката ми. Тя ми каза да отида веднага в спешното. Отидохме там ме прегледаха и видвха малко сакче. Сега ще лежа и ще си пия дуфастона.
Попитах доктора защо прокървих а той ми отговори "не кървиш а зацапваш" и аз отново попитсх а защо и той каза "защото е нормално в началото да има зацапване.
Надявам се всичко да бъде наред 🤗
Малко съм притеснена но и имам надежда!
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #968 -: Април 03, 2022, 19:00:34 pm »
Здравейте на всички!
Трябва ми малко помощ.
Имам 1 спонтанен и 1 кюретаж 2018.Бях съсипана и не исках да правим скорошни опити.Установиха ми наследствена тромбофилия.Като ми казаха да пия неофолик и при евентуална бременност аспирин протект.
Ако има значение на 25г съм.
Сега отново правим опити.Много се притеснявам дали ще имам успешна бременност :(
Цикълът ми варира от 29 дл 32 дни
Последната ми менструация започна на 9 март(продължителност 5 дни) като опити правихме на 14,17,20 и 27 март.Дали сме я прошуснали?И при такъв цикъл кога горе-долу се пада ОВУ?Не съм я следила никога освен от календара на телефона.
Благодаря Ви!
« Последна редакция: Април 03, 2022, 19:22:00 pm от Charlie21 »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #969 -: Април 04, 2022, 05:10:49 am »
Здравей. Ако всичко е наред, О ти се пада около 14-18 ти ден.
За загубата- не е леко, но поне знаете причината. Какви мутации имаш? Тук повечето сме с поне по една загуба и чудесно те разбираме.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #970 -: Април 04, 2022, 13:42:08 pm »

Тези мутации се откриха.Ако някой може да ми разясни :?
Хомозиготен генотип D\D за ACE
Хетерозиготе  генотип 4G\5G за PAI
Хетерозиготен генотип C\T за 677C>T MTHFR

Другите са отбелязани като нормален генотип.Благодаря :oops:
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #971 -: Април 30, 2022, 22:35:57 pm »
Здравейте отново! Всичко при мен за сега върви добре. Наскоро разбрахме, че ще са двечки. А в началото се виждаше само един плоден сак. Но ми казаха, че при близнаци може да не оцелее едното бебче. Аз продължавам да си пия дуфастона. За болките но шпа.
А този хормон който е ТСХ беше се покачил от 3,13 на 4,17
Сега ми увеличиха дозата на 75 и се надявам всичко да бъде наред. Другата седмица ще разберем дали всичко е наред
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #972 -: Май 02, 2022, 11:19:12 am »
Надина, много хубаво! Леко да минава и да гушкаш две пухчета.

Аз отдавна не съм се отчитала в тази тема. Накратко - всичко ни е наред като изследвания.  Изписаха ми Летрозол, но 2 дена преди цикъл беше консултацията и не дойде на време рецептата, таа май ще е чак Юни, че през Май няма да сме заедно с Мм, преди това не пробвахме заради Ковида, а и имах един цикъл от 40 дена. Този месец пробвахме и ще видим, дано пък и не стигаме до Летрозол. Доста се забавиха нещата, но каквото такова.

Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #973 -: Май 04, 2022, 11:49:25 am »
За съжаление загубих бебетата в 10 седмица. С болки в корема и кръста вече ги няма😔
А ме успокояваха, че болките са били нормални. Няма нормални болки при бременност!
Утре ще ме изчистят. Живот и здраве след 3,4 месеца дано всичко е наред!
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #974 -: Май 04, 2022, 11:51:12 am »
Нямаше думи за сбогом, нямаше време да кажеш сбогом. Бяхте изчезнали, преди да знаем, и само Бог знае защо....


Явно така е трябвало да стане!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #975 -: Май 04, 2022, 15:44:55 pm »
Съжалявам много! Кураж.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #976 -: Май 04, 2022, 20:29:34 pm »
Ваня, съжалявам. Само едно окуражително нещо мога да кажа: щом си забременяла, ще стане пак  и то съвсем скоро. Тялото помни и това никак не е шега. Бъдете силни и когато се съвземете и лекарите позволят, пробвайте пак. Искай да те следят по-добре, явно имаш нужда от Прогестеронова терапия, за да задържиш ранна бременност. Аз ходих всяка седмица на преглед
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #977 -: Май 05, 2022, 01:55:23 am »
Ваня, много съжалявам! Прегръдки!
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #978 -: Май 10, 2022, 15:04:35 pm »
Момичета имам следният казус. Правих тестове за О и имах положителен на 24.05. Трябваше да ми дойде Ц на 08.05, да ама не. Правих последно вчера тест за бременност и е отрицателен. Дигитални бяха тестовете за О и винаги са ми отчитали положителни и О е била в същия ден. И този път я усетих уж в същият ден. От какво може да ми закъснява така при положителен тест? Дали може да е задържан фоликул примерно? Сигурно тестовете пак са положителни, но О реално няма...не знам и аз. Не ми се е случвало досега така.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #979 -: Май 10, 2022, 16:31:17 pm »
Имам цикъл като по часовник, но почна ли с опитите за бебе и той сякаш нарочно почва да закъснява с по ден-два без бременност. Вероятно от напрежение и очакване на новини в уречения ден, защото проблем няма иначе. И все пак дано домашният тест за бременност да греши ♥