0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #860 -: Януари 16, 2022, 09:40:45 am »
Има стандартизирана доза, както при аспирина примерно. Точно в първия триместър е важно да се пие.
Това пък въобще да не се яде сладко също не е вярно, особено плодове. То на диабетици са им позволени разни неща, пък на нас ли.
Аз обременяване ве съм правила от бремеността и нямам и намерение. Пия си хапчетата, опитвам се да спазвам някакъв режим, а вече ми писна, че 4г бях на режим и сега съм му отпуснала края. Та така. 
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #861 -: Януари 16, 2022, 10:07:54 am »
Ясно, но трябва да намеря ендокринолог, който да разсъждава по същия начин, защото трябва да ме следи, а аз започвам от днес пак да приемам метформин.
Лина, при кой беше ти?
От вчера след обяд при мен всичко е чисто, няма нищо по тоалетната хартия. Сложих си и фраксипарина, само ме е страх утрогестана да го слагам вагинално и още го пия.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #862 -: Януари 16, 2022, 10:17:17 am »
Лейди, айде ще питам за едно в София, ще ти драсна.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #863 -: Януари 16, 2022, 10:19:16 am »
Благодаря, Маги!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #864 -: Януари 16, 2022, 10:53:12 am »
Да, съгласна съм с Павла. Имах и глюкомер и се следях много редовно, Лейди. Важното е когато спре кървенето и тн , съгласyвано с АГ, да не залежаваш.  За София, аз бях при Начев, но бях и на преглед след раждането и съм разочарована да ти кажа. Сyпер много претyпва вече, освен ако не си отявлено тежък слyчай. Иначе преглежда и в Майчин дом и в Надежда. Била съм и при Д-р Иванова във София мед, но не мога да препоръчам. Със сегашния ми опит бих си пила метфогамата, но нали ти казвам, аз бях като облъчена тогава  3 месеца след загyбата, с митко на прага на раздяла много нерви в работата... страхът ме водеше, не рациото. А страхът  никога не е добър съветник. О,да и честито <3, колко съм зле. Иначе за ИР не се филмирай, според всички АГ аз задължително щях да мина на инсyлин по време на бременността , имайки предвид, че с Лори бях станала 105 кг (почти yдвоено тегло  :oops:), но ето че не стана така.  Според мен цаката е да не си в крайности. Да не се тъпчеш с въглехидрати безбожно и с чипсове, пици и тн. но сега ако си хапнеш, голяма работа. Просто разyмно. Знам, че е лесно да се каже, но бъди щастлива,най-хyбавото тепърва предстои!
« Последна редакция: Януари 16, 2022, 10:56:54 am от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #865 -: Януари 16, 2022, 11:12:43 am »
Същото чух за Начев, претупвал пациентите, факт е че наплива е голям, но от това зависят 2 живота. Ще изчакам и Маги да ми пише.  Чувала съм, че в Токуда има  добра докторка, но отзиви ит пизнати нямам.
Аз от юли миналата година спрях пици, теста, картофи, хапвам веднъж в месеца от тях, просто имах нужда да сваля.
В този ред на мисли искам да напиша тук, може да е полезно са някой след време, ММ мина също на диетата, като не приемаше никакви въглехидрати за разлика от мен, започна да спортува 6 дни в седмицата, свали почти 14 кг. и подобри спермограмата си много повече отколкото като пи добавки! За себе си не знам дали има подобрение в качеството, но свалих 9 кг преди стимулацията октомври, и после започнах да си позволявам сладки плодове и тук там малко шоколад.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #866 -: Януари 16, 2022, 12:12:48 pm »
Да, супер. Абе да се живее на въглехидрат не си е работа. Със сигурност е помогнало. Браво на мъж ти
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #867 -: Януари 16, 2022, 12:33:14 pm »
Не си е работа, да се живее на въглехидрати, но пък ми е много вкусно  :lol:
Ровя се сега и открих хематолог с добри отзиви в Мед. център Др. Калчев, изпратих запитване да видим, какво ще ми отговорят следващата седмица. Трябва и това да се следи.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #868 -: Януари 16, 2022, 12:58:31 pm »
Говори ми за вкусно! Слушай , за София не бих ама никога повече се доверила на друг освен доц. Паскалева. Значи, имах няколко планирани операции Мин година. Една в СВ Иван рилски ми обърка показателите в изследванията, зали ми канска доза клексан преди операция което доведе до кръвоизлив и ревизия 12 часа след първата операция. Вече никъде другаде не стъпвам!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #869 -: Януари 16, 2022, 13:09:31 pm »
Господи, какви доктори има...  8O На мен в Пирогов пък ми объркаха резус фактора, аз съм отр, те ме писали в картона и после в епикризата положителен  8O Добре, че се бях изследвала преди това, а и не се наложи кръвопреливане.

Паскалева била неоткриваема, за това я изключих като вариант, но щом си заслужава, ще нахалствам и ще се свържа с нея. Къде трябва да се обадя за час, в болницата на регистратурата ли?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #870 -: Януари 16, 2022, 13:57:38 pm »
Гадост. То не е речено , нали че така ще стане, и аз винаги всичко прелиствам, но този път бяха толкова мн доктори и показатели ( а и ходих с малкия по лекари) че нямах сила да ровя, а и малко ми беше омръзнало. Уж специалист с 25/30 год стаж. Пускам ти на лични тел за записване при нея. Не, работи си, споко
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #871 -: Януари 17, 2022, 00:30:50 am »
Благодаря, Павла, точно това не знаех, дали е стандартизирана дозата или зависи от изследванията.
А някой да е имал гадене при прием на метформин?  От както вдигнах дозата преди няколко дена е много тежко положението...нямам друго обяснение освен да е от него.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #872 -: Януари 17, 2022, 08:03:54 am »
Аз лично , не . Но когато ми го назначаха ми казаха на половинки да чупя хапчето и така да увеличавам през няколко дни докато не стигна пълната доза от 2х 500 мг ( според зависи какви странични ефекти изпитвам). Ден , два чудех там не знам какво мерих, накрая си изпих пълната доза и тъкмо мислех че нищо ми няма и така диария , с извинение, че 😃
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #873 -: Януари 17, 2022, 08:44:06 am »
Яначкова в Щерев ми препоръчаха на мен. Не казва даде спира метфолгамстс.

Имаше и още един хематолог, мъж,пак разбираше от тромбофилия ама му забравих името, като се сетя ще пиша. И намери следящ те лекар АГ.

Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #874 -: Януари 17, 2022, 09:59:01 am »
О, сега се сетих, че аз съм ходила при Яначкова и тогава мисля говорихме за метформина и каза, че има изследвания, че е п- добре да не се спира по време на бремнност, до колкото помня.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #875 -: Януари 17, 2022, 20:42:57 pm »
Аз също съм ходила при Яначкова няколко пъти и съм доволна. През бременността ходех при Паскалева, тя ми назначаването терапията за тромбофилията, просто трябва от рано да се обадиш за час.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #876 -: Януари 17, 2022, 21:10:38 pm »
Днес се обадих и записах час при Паскалева за след две седмици.
Много е трудно това с намирането на следящ лекар. Насочили сме се към Токуда, а там всички добри не са по здравна каса. Направих запитване за час при една докторка и чакам да ми върнат обаждане. Но не знам, не е ли рано за следящ АГ.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #877 -: Януари 18, 2022, 10:25:14 am »
Според мен не е рано, по-добре да си те хване някой от началото. Вецев в МЦ феникс е по здравна каса, разбира от тромбофилии и има опит, но е безумно зает. През супердок не знам кога е първия свободен час, можеш да изчетеш мненията за него в супердок и по форумите, въпреки че Робин не беше доволна от него по отношение на раждането. Ако не бъркам той беше препоръчал секцио и тя се премести при друг специалист, и слава Богу си дундурка пухкав финал <3. Само имай предвид, ако си мислиш, че взима нещо за секциото, няма такова нещо като при други доктори, еди-колко си в болницата другото на ръка на него. Държавна такса в Шейново, избор на екип и нито стотинка повече. Вече каква е била мотивацията му за препоръката, не мога да кажа. Но е добър , не е печалбар и работи по ЗК.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #878 -: Януари 18, 2022, 12:09:00 pm »
Хелиантус, от него е. Трябва си време, за да се "изчистят" захарите. Разстройство и гадене са от страничните реакции.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #879 -: Януари 18, 2022, 17:25:47 pm »
Хелиантус, как си, как ти понася Метформина? Надявам се да си по-добре вече! Доста дълго бях и аз с разстроен стомах, докато свикна с лекарството. Даже и сега, ако хапна много малко количество и приема хапчето, веднага получавам страшни газове.

Благодаря, Лина, знам че доктор Вецев е много добър, моя приятелка се следи при него, наистина е страхотен специалист.
Аз днес се записах в Токуда, избрах доктор Колева, за нея пише, че се занимава с рискова бременност и  тромбофилия. Също е много добър специалист, но както има хубави, така има и лоши мнения за нея. Разчитам на личната си преценка и усещане. Малко била груба, а пък аз каквато съм ревла  :D Ако не ми хареса, никой не ме е вързал в крайна сметка. Въпроса е, че регистрирането на бременността в Токуда било в 11та седмица,  а до тогава ще си ходя в клиниката при доктор Шефкетова или на платен преглед при доктор Колева. Въпроса е че ми олекна, не мога да чакам нещата са се случат сами, ами теябва да избирам бързо, защото много се чака и за час.