0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #360 -: Май 20, 2021, 14:15:01 pm »
Абе има реални, ама при нас 50% и миналия път не се развиха добре. И аз бях отписала всичко. Особено до мен на едно момиче, на което му брояха яйцеклетките и казаха, че имала 17, още броели. И тя се разплака, че нещо можело да се обърка. Моята докторка тогава й каза, че аз и другата жена бихме я убили, за да имаме нейните 17 яйцеклетки.
А реално този път от всички яйцеклетки всички се оплодиха и стигнаха до 3ти ден и повечето до 5ти. Така че добавките поне за това са били полезни.
Според мен по начало ти объркаха стимулацията на теб, но не е момента да се чопли и анализира, сега се молим да има ембрионче.
Дано това е вашата яйцеклетка, има надежда някаква, знам че изглежда много минимална, но не малко жени забременяват от инвитро на естествен цикъл.


Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #361 -: Май 20, 2021, 14:16:01 pm »
Лейди, разбирам те напълно.Знам точно през какво минаваш.Само стискам палци и се надявам това да е вашето бебче!Кураж!

Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #362 -: Май 20, 2021, 14:18:57 pm »
Лейди, мисля, че е от ендометриозата. Поне при мен беше така. Много фоликули и все празни. Обаче пък като имаме хубави яйцеклетки(макар и малко), са наистина хубави! От цялото си сърце ти желая тази твоя яйцеклетчица да е като моята и това да е вашето бебе 💓
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #363 -: Май 20, 2021, 14:25:25 pm »
Не е момента да се чопли, но аз порових във форумите. Пише, че при жени с ендометриоза и ИР и при стимулация с високи дози се получавали празни фоликули. Някъде го прочетох, вече не помня къде беше. При натоварването с глюкоза нямах ИР (преди две год), но ендокринолога ми изписа Глюкофаж, за подобряване на качеството на яйцеклетките. Дали не съм развила вече и тези 500 мг да са малко и за това да са се увредили фоликулите. Това обмислям на този етап, но трябва да говоря с репродуктивен ендокринолог.
Иначе, Тери, и аз мисля, че не бях за чак толкова високи дози. Попитах доктора, защо при тази силна стимулация само една сме извадили, а миналия път сме имали 14. Той ми каза, че имало такива цикли.
Благодаря ви за куража!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #364 -: Май 20, 2021, 15:09:20 pm »
Лейди, на теб реално ти трябва 1 яйцеклетка, но качествена. Всички се молим това да е тя.
Като ученичка в часовете по биология си говорехме с класната за цветовете по дръвчетата, плодовете и накрая големината и вкусът им. КОлкото повече цвят, колкото повече плод, толкова по-малки плодове, толкова по-безвкусни.
Аз пък като си започнах стимулацията за ин витро и дозите ми се видяха ниски, а после и фоликулите малко. Разбира се, че попитах защо не засилим малко стимулацията. Нали знаем, че нямам проблеми и съм правила и по 20 за донорство. Докторката отвърна, че гоним не количество, а качество. Ами същото е като при дръвчетата - мислим си, че повече бройки са по-голям шанс, но може би не е точно така. Дано да съм права и тази яйцеклетка да е напълно достатъчна. Стиснати палчета.

Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #365 -: Май 20, 2021, 21:04:22 pm »
Лейди, представям си какво ти е заради тази една яйцеклетка, но толкова ви трябва и от сърце се моля да е вашето бебе тя и опита да се успешен! 🍀🤞
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #366 -: Май 20, 2021, 21:06:59 pm »
Лейди, силно стискам палци това да е вашата Я и вашето бебе.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #367 -: Май 21, 2021, 10:40:14 am »
Лейди, дано , дано да се получат нещата. Аз бях при второто ин витро с един тръгнал фуликул само. Като ми биха инжекцията преди пункцията- на следващия ден ме боля много и на сутринта след пункцията казаха, че е празен( може би ми се е спукал предния ден, но пък на ехографа на сутринта се виждаше още   :?   ).  Следващия цикъл пък бяха тръгнали 2 фуликула  от здравия ми яйчник ( и аз съм с ендометриоза).
Така, че мисли позитивно- имате една яйцеклетка- дано стане. Иначе следващите месеци също ще си под влиянието на симулацията и може да има   хубав ефект.
« Последна редакция: Май 21, 2021, 10:43:17 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #368 -: Май 21, 2021, 11:27:59 am »
Благодаря ви за положителните вибрации, явно са стигнали до яйцеклетката ни 🥰 Обадиха ми се ембриолозите и ми казаха, че се е оплодила ❤ Продължавам да се моля, всичко да бъде наред и да стигне бластоцист🍀👶
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #369 -: Май 21, 2021, 12:26:56 pm »
Началото е обещаващо. Стискаме палчета с теб ♥

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #370 -: Май 21, 2021, 14:11:30 pm »
Браво, Лейди! Радвам се, че се е оплодила. Подготвят ли те за трансфер, т.е. взимаш ли вече прогестерон? Аз си мисля, че като е само една яйцеклетка и дай боже да стигне до 3-ти/5-ти ден, по-добре сега да е трансферът. Знам, че зависи и от твоя организъм, обаче нали има все пак някакъв риск при замразяване/размразяване... Затова по-добре свеж трансфер. Стискам палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #371 -: Май 21, 2021, 15:17:41 pm »
Лейди с теб сме!

Грейси, ако пролактина е висок, е по-добре да се замрази от колкото да се прави трансфер, защото той е обречен на неуспех!Та в случая на Лейди, ще чакаме резултата от пролактина.

Лейди и аз мисля, че ендометриозата е причината.Да и дозите бяха много високи, но и ендото е причината.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #372 -: Май 21, 2021, 19:56:49 pm »
Да, доктора каза, че можем да направим свеж трансфер, но пролактин никой не ми е изследвал, имам само естрадиол и прогестерон. Изписал ми е по един кринон вечер и дай Боже трансфер във вторник. Но защо не ми е изследван, аз никога не съм имала свеж трансфер и не знам, как стоят нещата. Трябва ли да попитам или сама да пусна? Обаче ако пусна то ще е във вторник чак, в деня на трансфера и няма да излезе резултата толкова бързо. Даже се чудих дали се изписва пак Естрофем.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #373 -: Май 21, 2021, 20:22:28 pm »
Според мен Маги се е объркала и е говорила за Прогестерон. Спокойно, душа.
Аз като че ли и при свеж трансфер бях на Естрофем, но Прогестерона е по-важния след "овулация" (пункция). Той прави лигавицата трислойна и рецептивна.
Аз много вярвам в моя сън, Танче. Моля се да не е просто съвпадение. Два пъти съм те сънувала: първия как обяснявам на мъжа ти, че ти трябва само още едно инвитро и ще имате бебе и сега втория с 1та яйцеклетка. Надявам се като съм бременна да съм по-отворена за тези духовни неща. Нали казват, че бременната е между двата свята, защото е свързана и с духовния чрез детето си.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #374 -: Май 21, 2021, 21:08:55 pm »
Успокоих се  :D Прогестерона ми беше 1.05 мисля, като го преобразувах с калкулатора.
Тери, аз също много вярвам в тези неща, знаеш, а и твоите сънища много ме вдъхновяват и ми дават светлина в тунела! Благодаря, че ги споделяш  :D
Днес се запознах с дама бременна в 6-ти месец. Има две деца, много чакани, дошли след много процедури, докторите казали, че няма никакъв шанс да забременее естествено.  И чудото се случило декември и то без да го правят умишлено ❤ Щом съм свидетел на толкова много чудеса около мен, мисля че вече е ред и на нас да се случи!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #375 -: Май 22, 2021, 10:26:06 am »
Тери, тоя Пролактин и Прогестерон все го бъркам, ей много съм зле.Още ми е бременен мозъка.

Лейди, ще стане и вашето чудо!

Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #376 -: Май 22, 2021, 10:41:41 am »
Лейди, днес обадиха ли ти се? Как се развива ембриончето? Стискам силно палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #377 -: Май 22, 2021, 11:52:14 am »
Моля ви, помагайте, притеснено ми е много. Обадиха ми се ембриолозите и казаха, че продължава делене, в момента е на 3 разделена и има фрагментация малко, в рамките на допустимото. Въпросът ми е днес не трябва ли да бъде на 4 разделена, изостава ли? Значи инфо давам: пункция 8:30ч. и Икси 10:30 в четвъртък. Вчера се обадиха и казаха, че е оплодена. Днес е на 3 разделена. Фактически днес е 2ри ден и изостава, правилно ли разбирам? Ембриолозите никак не са словоохотливи.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #378 -: Май 22, 2021, 12:09:01 pm »
Споко бе, жена. Оплодена означава "една клетка"/едно кръгче, то се дели на 2, след това едното се дели и стават на 3, после и другото и стават на 4. При трансфер на 3ти ден трябва да има 6-8 клетки. Което за втори ден прави 3-4 клетки в реда на нещата. Не са винаги четни, защото всяка клетка се дели на две, но все пак това не става в една и съща милисекунда.
Относно фрагментациите: след 3ти ден доста фрагментации се "лекуват" сами, но и много нови могат да се появят, затова се прави ПИД на 5ти ден, когато реално може да се съди за качеството на ембриона.
Не са словоохотливи твоите ембриолози, но според мен ти дават прекалено много информация по време на процедурата. Колко ти е Естроген, колко ти е Прогестерон, на колко бил разделен ембриона. Само да се шашкаш от тази информация, която не можеш компетентно да интерпретираш.

Редакция: ето и един цитат
"Чисто концептуално човешкия ембрион се дели в много специфична последователност: от една клетка става на две, двете стават на четири, четирите стават на осем и така нататък. Но в действителност ембрионалните клетки, наречени бластомери в този етап, не се делят синхронно, затова често ембриологът може да види 3, 5 или 7 клетки. Важно е в стадий на 4 клетки (ден 2, фиг. 1) или в стадий 8 клетки (фиг. 2) бластомерите да са симетрични:

Копирано от https://www.24chasa.bg/zdrave/article/7204940 © www.24chasa.bg:
« Последна редакция: Май 22, 2021, 12:52:03 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #379 -: Май 22, 2021, 12:17:06 pm »
Благодаря ти ❤ Както винаги си изчерпателна! Вече бях започнала да се боря с негативните мисли, поне можеш да ме разбереш, не е като да не си минавала през това  :oops:
Добре, че ви има момичета, благодаря на Господ, че не преминавам през всичко това сама!