0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #320 -: Май 11, 2021, 16:13:08 pm »
Щом е такава дозата, значи са малко фоликулите, аз бях така първата стимулация.Лейди, приготви се да доплащаш лекарства евентуално!Да си знаеш.


*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #321 -: Май 11, 2021, 20:39:55 pm »
За доплащането знам, доста по-високи дози са от миналия път и предполагах.
Честно казано не пия достатъчно вода. Пих по много, когато имах проблеми с бъбреците и пак намалих. Но ще се напъна, щом е необходимо.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #322 -: Май 12, 2021, 12:51:23 pm »
То точно преди година или година и нещо беше изчезнал Еутирокса. Аз по принцип съм на него по 25 мг. Тогава ми дадоха рецепта за Л-тироксин, който е 50 мг най-малко и чупих на две. Сега, като чух, че другото изчезва, се запасих с Еутирокса. На мен ендокриноложката също ми каза, че след бременността няма да имам нужда да го пия. Но ще видим. Не знаех, че има някаква разлика в двата медикамента, мислех, че за заменяеми, но явно някои усещат разликата, както Маги.

Лейди, колко фоликула има засега? Кой ден си? Подкрепям за водата, тя си е полезна да е в повечко при всички положения.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #323 -: Май 12, 2021, 18:05:07 pm »
Грейси, 1 в левия и 8 в десния,  доктор Белчева, каза че са добре като бройка, но са малки още. В понеделник са били 1/6. Попитах я дали са разрешени дълги разходки,
а тя ми каза, че няма проблем, даже и полови контакти можело, докато са малки  :D Та се чудя дали да не се възползвам от намалението  :lol: Днес ми е 6ти ден стимулация, сутринта ми включиха Цитротайд.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #324 -: Май 12, 2021, 18:55:06 pm »
Лейди, я стой мирно. Ще оцелееш и без единия секс. Да вземем да се пукне някой фоликул, само ще те е яд. И да не се пукне, след секс ще се тормозиш до следващия преглед.
Не те ли гледа вече д-р Владимиров, той нали се върна
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #325 -: Май 12, 2021, 19:35:56 pm »
Никакъв секс при инвитро и при инсеминация докато е стимулацията. При трансфер, ако не е пресен, и след инсеминацията може.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #326 -: Май 12, 2021, 19:44:16 pm »
И на мен ми бяха забранили от самото начало. Не заради пукането на фоликули толкова (първите дни от стимулацията), а по-скоро заради евентуална инфекция доколкото помня. Помня, че и тук го обсъждахме тогава и всички бяха единодушни.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #327 -: Май 12, 2021, 19:48:20 pm »
И това е възможно, да. Но общо взето при секс се вдигат хормоните, а нали баш тях се опитват лекарите да контролират. Даже са ми казвали, че не ги притеснява механичното пукане, а хромоналното.
Абе, няма място за секс в такъв период.
Ние откакто сме направили бебето секс не сме правили. Пусти му страх.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #328 -: Май 12, 2021, 20:55:55 pm »
Добре, мен също ме беше страх, но предвид позволението исках да се посъветвам с вас, разбира се, че и без секс ще минем. Доктор Владимиров се върна, прегледа ме в понеделник, за да проконтролира нещата. Сега ме следи Белчева, а последния преглед преди таймиращата инжекция, пак ще е той. Общо взето в начолото и в края са прегледите при него, а при останалите му докладват, резултати от ехограф и хормони и той назначава медикаментите.
Тери, на вас още ли не ви позволяват, ти отдавна мина средата на бременността.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #329 -: Май 12, 2021, 22:46:01 pm »
Абе хора бе правете секс бе!Ако нямате изрична забрана нищо не ви пречи!

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #330 -: Май 12, 2021, 23:22:21 pm »
При инвитро ли, Маги? Не мисля, че е удачно.
При бременност и иначе- да, но в процедура, не мисля.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #331 -: Май 13, 2021, 08:25:02 am »
При бременност.В бързината не съм уточнила.Иначе при ин витро не помня дали и кога правихме секс с моя мъж, въобще вече взех да давам на заето.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #332 -: Май 15, 2021, 17:24:46 pm »
Здравейте момичета  :D
Тези дни Тери ми каза, че естрадиол над 3600 се води лека хиперстимулация. На мен вчера (8 ден стимулация) естрадиола ми беше 5100. Това предполагам е точно това, за което говорите. Фоликулите зреят много бавно, доктор Белчева каза, че пункция най-рано в сряда, но едва ли, сигурно ще е четвъртък или петък. То и миналия път съм била 13 дни в стимулация. Притеснява ме много, че естрадиола ще е мега висок до пункцията. Въпросът ми е, дали ако увелича изварата това ще намали естрадиола и ще мога да направя свеж трансфер. Тя влияе ли на това? Не знам дали се изразявам правилно.
Маги, ти ми каза, че като си пила по 2 противозачатъчни дневно преди стимулация си "приспала" яйчниците. Най-вероятно и при мен така се е получило сега и за това нямам толкова добър отговор при тази силна стимулация. Дали е това или е друга причината, дали да попитам доктор Владимиров?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #333 -: Май 15, 2021, 17:31:29 pm »
Лейди, мерните единици са различни, погледни ги.

Според мен това се случи при първата ми стимулация.Накрая пак имах успех, макар и краткотраен де, но имах.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #334 -: Май 15, 2021, 17:44:11 pm »
Lady, според мен ти е в други мерни единици. Някое момиче беше писало тук с космически Естрадиол от рода на 12000 и като го преобразува стана доста по-приемлив.
Според мен високите дози може би са по-скоро причина за този отговор. При положение, че имаше 14 Я (или нещо от този род) миналия път ми страна странно защо такива конски дози, но реших да не пиша, защото няма полза от съмнения по време на стимулация.
И на мен втория опит ми е с по-високи дози и двойно по-малко Я.
Важно е, да стане, 14 ембриона няма да износиш така или иначе. Тази нощ те сънувах, че е имало 1 Я само при пункция, но била тази, от която ще стане бебчето. Амин!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #335 -: Май 15, 2021, 18:32:57 pm »
Благодаря ви за бързите включвания. Ами да, не веднъж сме го говорили това с мерните единици, но аз съвсем изключих. Преобразувах го и се получи 1553.255 pg/ml, което си е съвсем различно вече.
Значи имам шанс за свеж трансфер все още.
Тери, чул те Господ, дано да направим нашето ембрионче ❤
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #336 -: Май 15, 2021, 18:38:53 pm »
Lady, за 3600 pg/ml и хиперстимулация говорих. Значи всичко си е в реда на нещата. Растат ли всички фоликули? Много стискам палци
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #337 -: Май 15, 2021, 19:27:07 pm »
Растат бавно, имаше един, който беше най-голям вчера- 13.6, а останалите бяха по малки и не ми казаха размерите.
Благодаря ти!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #338 -: Май 16, 2021, 08:14:07 am »
Добър размер е този, ще порасне и другите ще наваксат.Белчева не обича да казва бройки, с ченгел и вадех от устата колко са.Като минех при Владимиров се успокоявах, защото той всичко казва.Та и аз така при втората стимулация бях в лек ужас, тя не казваше нищо и накрая започнах да я разпитвам колко е видяла какви размери и се оказа, че положението е добро, а не както го описва тя.Че тя малко все не беше доволна.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #339 -: Май 16, 2021, 12:23:55 pm »
Маги, при мен е обратно  :D В момента сме само 7 в стимулация и в клиниката е доста спокойно и Белчева ми обяснява на дълго и на широко. Владимиров повече мълчи според моите наблюдения. Дано наваксат и другите.