0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #240 -: Април 14, 2021, 17:05:24 pm »
И при вагиналния пак доц Русев дава ограничение до 200мг. Аз затова, за да следвам уж неговата препоръка и да знам, че слагам максимална доза избрах Кринон пред Утрогестан. В клиника ми предписват 3х3 Утрогестан (900мг) или 2х1 Кринон (160мг), та аз слагах Кринон. Освен това не си бъркам във влагалището по 3 пъти на ден само да вкарвам допълнително бактерии, защото Кринон е апликатор. Но е значително по-скъп.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #241 -: Април 14, 2021, 17:08:00 pm »
Мерси, Грейси
ИР ми е лека форма, ако отслабна може бе ще е по-добре.
Като си правих изследването за ИР , инсулина бавно падаше след пика.
Иначе първата и втората стойност бяха ок.

Аз се чудя защо при всичките терапии и прегледи,  и следене и т.н. не са ми предлагали и Кринон...

Тери, като е по- малка дозата като грамаж, действието не е по-слабо, нали?
« Последна редакция: Април 14, 2021, 17:10:38 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #242 -: Април 14, 2021, 18:29:06 pm »
Не е по-слабо. Няколко момичета тук си изкарахме първите 12 седмици на бременността с Кринон. Вероятно по-лесно се усвоява, знам ли. Но никой не предписва доза по-висока от 2х1.
Инсулинът и захарта трябва по-принцип да са се върнали горе долу в начални стойности на втория час. ИР има също пряко отношение към качеството на яйцеклетките. Спазваш ли хранителен режим?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #243 -: Април 14, 2021, 20:47:04 pm »
Различно - старая се, но не ми е лесно в това отношение. Ако съм спокойна, съм ок с кг. Лесно качвам и свалям, но трудно задържам когато успея.
Много се радвам за кринона , че го има  :-) мерси за инфото.

« Последна редакция: Април 14, 2021, 20:54:46 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #244 -: Април 15, 2021, 17:51:33 pm »
Момичета, през ноща бях на преглед заради друг проблем, но минах и през аг . Матката ми е 8,3мм 15 ден от цикъла и малко след овулация. Матка с ПЗР-44,9
Това не е ли малко тънко?
Уж хванахме дните, но се притеснявам, че може лигавицата да не е добре в случай на имплантация.  Нямах много време да разпитвам , сега си гледам документа.

Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #245 -: Април 16, 2021, 01:40:55 am »
WideD, и аз съм с ИР, уж лека форма, изписаха ми метформин и го приемах до 26 г.с. Смятам, че и той помогна за успешна бремнност. На теб не са ли ти изписвали?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #246 -: Април 16, 2021, 12:30:06 pm »
Хелиантус, не не са- диета да спазвам
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #247 -: Април 17, 2021, 08:05:35 am »
Ох, момичета, аз се сдобих с цистит :-(
Чакам да разбера какъв АБ ще пия.
А толкова се надявах този месец да се получи.  АГ каза да чакам резултата да видим какво точно , но го бавят вече ще стане 3 ден днес. Те дали изкарват резултати уикенда? Излезе е.коли
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #248 -: Април 17, 2021, 08:27:00 am »
То цистита не пречи да си забременяла, както и антибиотика.
Времето е такова: топло, студено, пак топло и удря там. Пий много вода, поне по 2 л, за да изкарваш механично бактерията. И пробиотик пий с поне два часа отстояние от антибиотика. Пази се да ти е топло на краката и кръста.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #249 -: Април 17, 2021, 09:25:50 am »
Благодаря, Тери.
В болничен съм няколко дни и ще си стоя на топло. Тъпото е, че си взех кринон и сега ме е страх да го сложа.  Трябваше да си взема и за през устата прогестерон.  Тези дни ще тествам и ще видим.
« Последна редакция: Април 17, 2021, 09:27:42 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #250 -: Април 19, 2021, 12:15:13 pm »
WideD, антибиотика нали ще е през устата, така че не пречи да си слагаш Кринона. И на мен ми се струва тънка лигавицата, но Кринона може да помогне. За удебеляване изписват понякога паралелно Естрофем (естрадиол) и прогестеронов препарат, но това само АГ може да прецени как да ти го даде, ако се налага. Ако евентуално не стане този месец, може да питаш лекаря си какво може да се направи следващия път.
Аз също имам Е. коли сега по време на бременност. Първо бях само на Зинат и така все още си продължавах да си слагам Кринон и утрогестан. Но бактерията не се изчисти и след 2 седмици ми назначиха Аугментин и допълнително Флуомизин вагинално. Добре че тъкмо вече спрях утрогестана 13 седмица (Кринона седмица по-рано), така не пречеше да слагам тези вагинални глобули.
Но аз нямам цистит. Вагинално ги откриха бактериите. Така че за теб само през устата антибиотик може да е достатъчен. Макар че аз по едно време много често ходех до тоалетна, а уж матката вече трябваше да се е била вдигнала и да не притиска мехура толкова. Та е възможно честите позиви да са били предизвикани от бактерията. Вече приключих втория курс и сега като че ли не ми се ходи толкова често.
Дано да ти мине бързо и все пак този месец да имаш + резултат!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #251 -: Април 19, 2021, 20:01:23 pm »
Грейси, благодаря
Зинат 500 х 2 на ден съм. Ще видим как ще е. Дано и при тебе да мине.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #252 -: Април 24, 2021, 23:17:54 pm »
Wide, аз започнах да бременея след метформин и добавките, които ги пиете- омегите и тн. Само дето не танцувах по време на дъжд. После, С Дани, даже и трети или четвърти аб пиех. Цистита и АБ не са проблем в началото. Бая народ е пил АБ без да знае за начална бременност. Диетата е трудна работа, все едно се слухам себе си. Тука все хвалеха Ниско въглехидратна високо мазнинна диета и аз си виках, да бе! Готин е режима и бая се сваля. Много кофти с цистита. Яко вода , и аз съм " абонат" на подобни инфекции. https://apteka.framar.bg/30023648/%D1%84%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-120-%D0%BC%D0%BB много ми помага! Относно дуфастона , да не е ок. Това беше мойта терапия, а и е до + тест, след това -> кринон. И аз не съм виждала повече от 2х1 кринон. Мисля, че масово се изписва дуфастона, защото е евтин.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #253 -: Април 25, 2021, 22:10:01 pm »
Да добавя, че аз, заради кървене освен кринона 2х1 имах и на богато утрогестан . 4 х2 ако не се лъжа или повече . Но това беше под строг лекарски контрол
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #254 -: Април 26, 2021, 12:21:13 pm »
Лейди, как си? Кога си на преглед пак?

WideD, при теб има ли някакво развитие?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #255 -: Април 27, 2021, 16:59:29 pm »
Леле какво раздвижване има тук, бях пуснала известяването за нови съобщения, но явно нещо се е бъгнало. Викам си, не може толкова време никой да не е писал  :D
Грейси, благодаря, че ме мислиш. В четвъртък съм на преглед, за да види Белчева, какво става с кистата. Пия по 2 Рагулона на ден, страхотен апетит ми докарва, както и силен световъртеж. Ще ги пия до събота, после ще чакам да ми дойде и дано да стартираме този път. При миналия преглед доктора ми даде наставления 21 дни Регулон, като ми дойде да му се обадя по телефона. В последствие разбрах, че няма да е в клиниката до 10.05. Въпреки това явно може да започна стимулация с дистанционни насоки от негова страна. Чудех се дали да не говоря с Белчева да си продължа още малко Регулона и да поизместя цикъла, но мъжа ми каза, че му писнало от сметки, изчисления и постоянен стрес. Когато, тогава... И аз реших, че е прав, ако се нагласят нещата в началото на май ще съм много благодарна и щастлива   :D
 WideD, много се радвам да те видя  :D Как си? Вече би трябвало да си приключила с курса АБ.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #256 -: Април 27, 2021, 17:35:54 pm »
Lady,  то ще минат три-четири дена, докато ти дойде след противозачатъчните, първите 5 дена от стимулацията се кара на една и съща доза и то ще стане 10ти. Действай смело! Мъжът ти е прав, дай по-леко. Аз баш месеца, в който отказах Докторката да ми сметне овулацията, забременях
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #257 -: Април 27, 2021, 22:18:40 pm »
Lady, аз се нахъсам за рожденния ми ден (края на май) да пия вино за твоето плюсче! Да, в един момент дотягат сметкитее и всичко останало. Май , най-добре, да го информираш само за крайния резултат и стъпките. Без детайли, защото понякога човек не може да асимилира всичко и реагира. Когато сме в ситуация имаме различни реакции, а на теб не ти трябва в момента излишно напрежение.
« Последна редакция: Април 27, 2021, 22:22:35 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #258 -: Април 27, 2021, 23:03:15 pm »
Ох, Лина, колко си права  :D Май така е най-добре да действам занапред. Нито може да ми даде адекватен съвет, нито схваща ситуацията.
Тери, ще се придържам към плана, каквото е писано, това ще стане. Все треперим за Ковид, за стартиране на стимулация и куп още възможни препятствия, които не са под наш контрол и ни писна. Изпитвам ужас, да не започна процедура и да се разболее някой от нас. Целия опит отива на кино. И ти си права, ще действам :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #259 -: Април 28, 2021, 09:47:27 am »
Когато нещо ни е важно все  има за какво да треперим. Тери ти е дала разяснения, слушай си докторите, изпълнявай препоръките, пък другото шанс  или  Божа работа го остави. Знам , че е лесно да каже, но го напомням. Изтеглете някакъв сериал. ходете на разходка ( дори и ти да не ходиш много много, просто да смениш пейзажа.