0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #180 -: Март 27, 2021, 13:40:54 pm »
Баш те разбрах. Според мен просто няма да овулираш този месец или ще се измести след 5 дена, но просто предполагам е ановолаторен месец, което е нормално. Исках да кажа, че не можеш да третираш лигавицата си за малка, даже е супер. Иначе за овулация фоликулът трябва да е между 18мм и 22мм, така че този е малък. Или тъкмо си овулирала преди прегледа и от Прогестерона ще нарастне още малко лигавицата. При мен като ме готвят за трансфери след овулация ми расте с още 2мм лигавицата и след това се преобразува в трислойна. Както и да е де, няма как от един преглед да правиш заключения и предположения. Така или иначе ще правите инвитро, надявам се да в успешно и да не мислиш за фоликолуметрии и т.н.
Пиете ли добавки с мъжа ти за процедурата?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #181 -: Март 27, 2021, 14:17:29 pm »
 Разбрах те вече! Да, аз продължавам с ФХ ПРО, а той с Ортамол, дано има по-качествен материал този път. Знам аз, че предстои, но всеки месец се надявам на домашно бебе  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #182 -: Март 27, 2021, 14:31:51 pm »
Май само аз не се надявах на домашно бебе и го бяха отписала и баш при мен стана. Даже се шегувах, че мога да казвам, че при нас бебето е станало от първия път, защото ние толкова рядко правихме секс заради бактериите, че почти си беше от първия път :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #183 -: Март 27, 2021, 14:38:51 pm »
Лейди, а ти скоро проверявала ли си овулацията при лекар? Защото знаеш, че при ендометриоза е възможно да се появи ЛУФ синдром, както беше при мен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #184 -: Март 27, 2021, 15:03:28 pm »
ЛУФ синдромът не е ли свързан по-скоро с растящи фоликули, които не могат да се пукант по ред причини: хормонални, дебела обвивка и т.н.?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #185 -: Март 27, 2021, 18:06:36 pm »
Не съм следила овулация отдавна Мише, идеята ми беше, ако стане. Възможно е и аз да съм така.
Тери и аз това знам за ЛУФ.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #186 -: Март 27, 2021, 19:38:59 pm »
Да, така е. Порастват фоликулите, но не могат да се спукат. Аз по - скоро за по принцип я питах. Защото сега като се чудеше и се сетих за това.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #187 -: Март 28, 2021, 09:57:01 am »
Тери, и аз не вярвах да забременея спонтанно с МОника.Чаках си опита септември месец и просто се радвахме на живота.Той ни изненада :)

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #188 -: Март 29, 2021, 11:42:30 am »
Лейди, според мен, ако имало пукнат фоликул, докторката е щяла да види и каже, няма как да се изтърве такова нещо.
При мен ову едно време също беше 15-16-ти ден. После взе да играе - 13-ти, 17-ти и т.н. Март 2019 г. ову беше 12-ти ден, април - 20-ти ден. Засичани с фоликуметрии. При тази късната овулация докторът каза, че нищо няма да стане, защото фоликулът или яйцеклетката презрявали. То нищо не стана, ама не се знае каква е причината. На следващия месец имах високо ТСХ и антитела.
Тук в Зачатие съм гледала много графики и е имало много жени с овулация на 20-ти и повече ден забременели. Така че нищо не се знае.
Аз бих ти препоръчала да си правиш тестове за овулация тези дни и да си имате контакт. Пък каквото стане. Аз също много се надявах на естествено забременяване вкъщи. Бях много отчаяна, но сега вече бременна, не съжалявам толкова, че не е станало вкъщи. Защото е по-добре все някак да стане, отколкото никак. Така че гледай напред и към инвитро опита. Стискам палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #189 -: Март 29, 2021, 11:59:27 am »
Да, Грейси, точно така, важното е да стане някак  :D Действаме и вкъщи, пък каквото е писано. Според мен също би се видяло жълто тяло, ако е имало овулация. Момичетата ме подсетиха, че е било най-вероятно оновулаторен цикъл.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #190 -: Март 30, 2021, 19:16:00 pm »
Лейди, като чета и аз щях да кажа каквото и Тери. Аз ако бих следила за овулация, бих се проследила два или три месеца. Един месец, не може да е показателен.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #191 -: Март 31, 2021, 18:18:21 pm »
Тери а спомняш ли си като ти написах да правите опити след неуспеха и че организма помни как ми каза че това са глупости и ти е писнало да го слушаш?  Ама на пук се случиха нещата и ти доказаха че не са съвсем глупости!
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #192 -: Април 02, 2021, 10:51:57 am »
Здравейте,
Имам въпрос как точно протича прегледа за ендометриоза?
Сега има кампания и съм със записан час.
Цял живот съм имала болезнена менструация и от 2 год. правим неуспешни опити за забременяване, на 35 год.съм.
Благодаря предварително!
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #193 -: Април 02, 2021, 11:50:13 am »
Здравей, queen sunshine, аз ти отговорих и в другата тема. Тук само да добавя, че е добре да посетите репродуктивен специалист, който за начало да проследи овулацията и да ви пусне базови изследвания на двамата с партньора ти.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #194 -: Април 02, 2021, 20:40:21 pm »
Queensunshine, съжелявам да чуя написаното. Освен прегледа при теб, би било добре добре партьорът ти да пусне спермограма. Успех!
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #195 -: Април 05, 2021, 09:24:13 am »
Здравейте,
Благодаря за отговорите! Правили сме изследвания, хормони, тръби и спермограма. За съжаление спермограмата беше с 3% морфология от репродуктивна клиника. Имаше положителен тест за стара инфекция хламидия, предполагам, че от там е влошената морфология. Сега ще правим още една спермограма и тогава ще се ориентираме.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #196 -: Април 08, 2021, 10:40:37 am »
Здравейте, идвам на отчет, втори ден от Ц ми е днес. Бях в клиниката, за да стартираме, но доктора видя киста  :? Същия онзи фоликул, който коментирахме преди 10 дни, 15 мм. си стои. Много се разочаровах, толкова време чаках да започнем, имам чувство, че всичко ни е спънка.  :(
Изписа ми Регулон 21 дни по 2 на ден, за да я махнем и на 29.04 преглед. Аз от разочарование си глътнах граматиката и не попитах нищо. Дали е сигурно, че ще се махне от противозачатъчните или има вероятност да остане?
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #197 -: Април 08, 2021, 10:49:08 am »
Лейди, най - вероятно ще се махне. По принцип има и шанс да не се махне, но ако е ендометриозна. А той не ти е казал да се съмнява за  такава нали? Разбирам, че вие се опитвате да забременееш естествено. Но аз пиех през цялото време, докато не бях на Золадекс или в процедура, противозачатъчни. Точно, за да не се образуват кисти и винаги, когато решим да стартираме процедура, да можем да го направим. Стискам палци това да е последното препятствие и още на следващият цикъл да започнете УСПЕШНОТО ин витро.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #198 -: Април 08, 2021, 10:57:48 am »
Благодаря ти, Мише, не съм  коментирала никога с доктора, постоянен прием на противозачатъчни, дори не се сещах, че съм предразположена от образуване на кисти. Дано се махне и не е ендо, той не спомена нищо по този въпрос. Ами това ще ми е обица на ухото, ще трябва и аз да ги пия вече.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #199 -: Април 08, 2021, 11:10:12 am »
Lady, на мен и без кисти ми дават винаги преди инвитро 1 месец противозачатъчни за по-добър отговор по време на процедурата. Такава беше препоръката и от Турция, както и в България.
Винаги може да не се махне киста, но на мен засега противозачатъчни винаги са ми ги махали. Веднъж след стимулация имах 4 кисти и се махнаха.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света