0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #220 -: Април 12, 2021, 19:12:11 pm »
Галя,Александров младши или старши?Аз и двамата мога само да похваля.Старши е малко по серт,но е загрижен за пациентките си и е много обективен и некомерсиален.Младши е много сърдечен ,който и да избереш имат един тертип на работа.
Не цитирай,направо публикувай отговор с обръщение ,ако искаш да се обърнеш към някой.По-лесно ще ти е .Успех !
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #221 -: Април 12, 2021, 19:19:42 pm »
Супер, че имаш час!
Мисля, че за витамините все още има какво да каже доктора по въпроса.

« Последна редакция: Април 12, 2021, 19:52:55 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #222 -: Април 12, 2021, 22:59:51 pm »
WideD, радвам се , че писа! Дано успехът е близо и разковничето да е в прогестерона. БХ може и да е от лошо качество на яйцеклтки за съжаление,  както беше при мен, дано скоро се преодолее проблема при вас.

Лейди, дано се изчисти кастата и да стартирате скоро! Успех!

Галя, добре дошла и да не се задържаш дълго в тази тема!
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #223 -: Април 13, 2021, 08:29:35 am »
Ако трябва да съм честна не знам и двамата ли работят в АГ? Аз съм ходила за цветна снимка на маточни тръби при Александров с малко по-дълга коса ,леко чуплива към 40/50 годишен беше. Сега казах само, че искам час при  д-р Александров( забравих му първото име :-) дори не знаех, че са баща и син:-) ,но ти благодаря за инфото така ще ми е спокойно, че и другият да е е добър специалист :-)
Ще пиша след прегледа да ви кажа какво е назначил и казал.
Благодаря ви, разбирам, че ситуацията ми не изглежда добре, но подкрепата ви ми помага да се чувствам по-спокойна , че може и да има още шанс за нас:-)
Поздрави на всички и успешен ден. :)
[/quote]
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #224 -: Април 13, 2021, 10:19:13 am »
Хелиантус,  честито бебче!  :balk_16:
Отдавна не бях влизала и сега виждам чак лентичката! :-)
 Относно БХ - самото качество как се разбира? Хормоните са ми в норма, проследяването с ехограф показва растящ фуликул ( изстрадиола в същото време е ок на кръвното изследване) , единствено с този прогестерон засега е някак осезаема разликата. Но пък от дуфастон имах проблеми и сега ще тествам с кринон гел. Той от + тест ли се почва или може от по рано?

За качеството на яйцеклетките пия Овабууст
« Последна редакция: Април 13, 2021, 10:42:56 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #225 -: Април 13, 2021, 10:28:22 am »
За съжаление, WideD, лошото качество на яйцеклетките не се разбира, а се предполага за него. При ендометриоза като при теб, при ПКЯ като при Хелиантус се предполага, че може д има влошаване на качеството на яйцеклетките. Дори като се прави инвитро и ги виждат как изглеждат под микроскоп пак не могат да тълкуват ок ли са яйцеклетките. На колко жени след неуспешни процедури са им казали: "Еми явно имате кофти качество на яйцеклетките" и предлагат директно донорска, което мен много ме дразни. Много по-финансово изгодно е да се предложи донор за мъжа и да се пробва, ама е много евтино и може би нямат изгода.
Не го мисли това качество на яйцеклетките, каквито имаш такива, работиш с тях. ФХ Про определено много помага за качеството. Аз дори забременях след като мъжът ми пиеше ФХ Про за мъже и други добавки.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #226 -: Април 13, 2021, 11:08:13 am »
Wide, сега си върнах записките:
2х1 дуфастон след овулация( 4 dni след доказана овулация на УЗ), след положителен тест да се смени с утрогестан /кринон по схема. Ама каква е тая схема :( за кринона е един вечер. В надежда ме бяха сложили на един вечер и един сутрин. Общо взето, аз доколкото знам, само помага прогестерона . Но вие ще си говорите с твоя лекар предполагам. За качество на Я е много тъпо наистина както каза Тери. Тези добавки доста помагат. Гледам само позитивна обратна връзка от тях.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #227 -: Април 13, 2021, 11:45:30 am »
Дуфастон е синтетичен. Аз преди много зле се чувствах от него, после като се натъпках със сума хормони и не ми правеше впечатление, но вагиналните Утрогестан/Кринон са доста по-добър вариант дори откъм усвояване. На мен кринон ми изписват по 1 също, но мен ме беше страх и до 13 г.с си слагах 2х1. Иначе на теория, ако има проблем с износването се започва след овулация прогестерона, около дата за цикъл се прави тест и ако е отрицателен, се спира, за да може да дойде цикъла.
Аспирин аз лично не препоръчвам да се пие в начална бременност, особено на собствена глава и без причина за това. Забременея ли винаги кървя от него. Яна и тя се беше запънала, че е с антифосфолипиден синдром, ама след кървене и тя се престраши да го спре.

Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #228 -: Април 13, 2021, 12:00:43 pm »
На същото мнение като Тери съм за Дуфастона. Лошото е, че в България почти само него изписват. Тук прогестерон на таблетки няма. Само утрогестан и още нещо подобно, но не му помня името.

Тери съгласна съм за аспирина, ама аз наистина бях с АФС. Спрях го като излязоха хематомите. После трябваше да го започна най-късно в 14-та седмица, но преди това излязоха първите отрицателни за АФС и хематолога каза да не го започвам пак. Ама Русев го изписва кат бонбонки на всички - без значение дали си с мутация на гена за витамините от Б група, фактор 5 или повишени НК клетки.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #229 -: Април 13, 2021, 13:15:41 pm »
Благодаря , WideD, желая на теб и на всички други по една такава прекрасна лентичка скоро. А да, за качеството на Я само се предполага , но при мен явно беше това , защото проблема бързо се реши като предизвикаха О на по- ранен ден от МЦ.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #230 -: Април 13, 2021, 14:45:09 pm »
АГ ми беше изписала след овулация 10 дни по 2 на ден дуфастон, после спирам.
Ще тествам с кринон, ще пиша на лекарката да ми каже по колко според нея да взимам като ми знае положението.
Аспирина незнам защо така ми действа , изписан ми е по 1 през вечер от Русев + фраксипаринн 0,4 след + тест.
Каква е връзката на гена за витамин Б и аспирин? Аз имам хетерозиготна мутация( дано да се изразявам правилно) и за б12, и за фолиева.
А за качеството , дано да си помагам малко с добавките.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #231 -: Април 13, 2021, 16:26:48 pm »
Wide, ще помогне сигурна съм! Mthr мутация ли имаш?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #232 -: Април 13, 2021, 17:21:14 pm »
По-скоро Янчето искаше да каже, доц Русев изписва Аспирин на всеки поголовно, дори да има само мутация на MTHFR.
На мен Докторката ми каза да пия аспирин след овулацията, за да подсилим нещата, но както винаги при бременност прокървих от него. Бях си го разредила дори да не пия всеки ден и пак ми оказа влияние. Моето назначение от доцента е стандартното: Аспирин и НМХ през ден. Аз се разбрах с Докторката да спра аспирина и карам всеки ден на НМХ
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #233 -: Април 13, 2021, 18:20:45 pm »
Лина, да, но трябва да намеря изследването и ще пиша точно.
На мен не ми е изписвал нмх.
Освен б12 и фолиева имаше още едно , последното в изследванията, но трябва да го видя. Каза, че от по - разширен панел няма нужда( аз си пуснах базов), защото терапията ще ми е същата.
« Последна редакция: Април 13, 2021, 18:22:58 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #234 -: Април 13, 2021, 18:32:56 pm »
Фраксипарин е НМХ - нискомолекулерен хепарин. Няма как да те пропусне и да не ти изпише
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #235 -: Април 13, 2021, 22:18:02 pm »
О, да. Имам значи
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #236 -: Април 14, 2021, 10:03:50 am »
Галя,при бащата си била,синът е по-малък ,няма 30,но е много добър специалист и постоянно се развива.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #237 -: Април 14, 2021, 11:43:20 am »
WideD, връзката между гена MTHFR и аспирина е, че недоброто усвояване на фолиевата и Б12 може да доведе до покачване на хомоцистеина в кръвта, което да доведе от инсулти и инфаркти. За да се предотврати неблагоприятният ефект от хомоцистеина, се препоръчва аспирин. Но нивата на хомоцистеина могат да се следят и регулират от приема на Б9, Б12 и Б6 (най-вече) и може да не е необходимо да се приема аспирин. Сигурно си има и други причини и ефекти от приема на аспирин, но това е една от тях.
Честно казано не знам на кого да се довериш за тези лекарства - един препоръчва, друг отхвърля, шантава работа. Аз имам същата терапия от доц. Русев. Минах през периоди на прием на аспирин през ден след овулация. Други периоди, когато пиех Натаспин. Все резултатът нула. А сега в клиниката в Тутракан са привърженици на Натаспина и само него изписват, изобщо не подкрепят аспирина. И за д-р Сигридов същата работа - на някои пациентки им се кара защо пият аспирин, на други казва, че е задължително да го пият.
Странно е, че си продължила да пиеш дуфастон, след като си ходила на консултация при доц. Русев. При мутация в гена MTHFR той категорично забранява дуфастона.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #238 -: Април 14, 2021, 13:50:49 pm »
Грейси, мерси за обяснението. В периода когато минах през него, тъкмо бях получила задух,главоболие и т.н. също имах и задържани фуликули. Като го спрях, постепенно се подобрих и ми минаха тези състояния. После бях при него - говорихме и той каза, че макс 200 дуфастон да приемам.

Обясни ми за синтетичните медикаменти и за еутирокс, че при мен лично е по - добре от л- тироксин.  Фолата ми беше тогава на долна граница и ми каза, че цял живот ще съм си така доколкото си спомням.
Така, че си пия мета фолиева.

Но хомоцистеин не съм си пускала май.
Натаспин не съм пробвала, ще питам АГ .

Русев ми каза да ползвам повече био продукти , разбрах и да си обръщам внимание на черния дроб да не го товаря излишно.
Много време отдели и за ИР да ми каже какво се случва в тялото. След хранене, като минат например  2 часа , да взимам нещо малко сладко да оползотворявам излишния инсулин.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #239 -: Април 14, 2021, 16:41:31 pm »
Да, да, точно така - предписва до 200 мг прогестерон, явно синтетичен, защото при вагиналния прием не е натоварващо за черния дроб. И аз съм така със синтетиката - аз съм хомозигот по мутантен алел за mthfr. И аз съм на еутирокс. Засега нямам ИР.
Успех и дано твоят лекар да ти даде препоръки какво да вземаш.